FORUM.FIFASERWIS.COM - Encyklopedia wiedzy o grach FIFA  

Wróć   FORUM.FIFASERWIS.COM - Encyklopedia wiedzy o grach FIFA > SERIA FIFA > FIFA 14

Zamknięty Temat

Narzędzia wątku Oceń temat Wygląd
stare 13-09-2013, 13:12   #1
Trolu
Kujawski Dzik #1

Wyślij wiadomość na gg do Trolu Origin: Poldomir
Domyślnie FAQ - często zadawane pytania

FIFA 14
Frequently Asked Questions
często zadawane pytania

Zbiór najczęściej zadawanych pytań, dotyczących FIFA 14, wraz z odpowiedziami. W miarę pojawiania się kolejnych problemów i ich rozwiązań, lista będzie aktualizowana.

1. Czy FIFA 14 działa pod systemem Windows XP?
Tak. Gra bez żadnych problemów współpracuje z systemami Windows Vista, Windows 7, Windows 8 a także Windows XP (potwierdzone działanie pod XP przez kilku graczy).
2. Jakie są wymagania sprzętowe gry FIFA 14?
Z wymaganiami możesz zapoznać się tutaj.
3. Co oznacza informacja **UWAGA: w przypadku procesorów AMD Athlon 64 X2 gra będzie zawsze powodowała błąd podczas meczu. w pliku Przeczytaj.txt?
Na komputerze wyposażonym w procesor z tej serii FIFA 14 nie musi działać poprawnie. W menu gra zachowuje się normalnie, ale po włączeniu meczu użycie procesora wzrasta do 100% i gra klatkuje oraz zwalnia niezależnie od ustawionego poziomu detali. Nie ma skutecznego rozwiązania tego problemu poza kupnem procesora AMD o częstotliwości taktowania 3 GHz na rdzeń. Być może będziesz mieć szczęście i gra na Twoim komputerze będzie działać normalnie. Zanim zakupisz grę pobierz demo i sprawdź jak działa na Twoim sprzęcie.

Informacja dla posiadaczy procesorów AMD (w tym Athlonów 64 X2, na których wg EA gra może powodować błąd podczas meczu).

Prawdopodobnie EA Canada dało ciała z optymalizacją gry pod procesory AMD.

Przykład z życia wzięty:
Athlon 64 X2 5200 (czyli 2,6 GHz na rdzeń) uniemożliwiał grę na jakimkolwiek poziomie detali, non stop obciążenie procesora 100%. Po podkręceniu do około 2,9 GHz gra śmiga ze wszystkimi detalami w rozdzielczości full HD (obciążenie procesora spadło do 80-90%).

Wniosek: w przypadku procesorów AMD zalecałbym taktowanie procesora na poziomie 2,9 GHz lub wyższe. Dlatego też jeżeli komuś gra przycina, a ma procesor podobny do mojego to polecam zabawę w podkręcanie procesora. W Internecie można znaleźć pełno poradników.
4. Przy włączaniu gry wyskakuje błąd E0001, co robić?
Najprościej mówiąc - zmienić kartę graficzną Problem identyczny jak w FIFIE 12 i 13, świadczący o niekompatybilnej karcie graficznej. Lista kompatybilnych kart: folder Support, plik Przeczytaj.txt. Jeżeli jednak karta spełnia wymagania i jest kompatybilna, zaleca się instalację najnowszych sterowników i aktualizację DirectX.

W przypadku osób grających na komputerach przenośnych wyposażonych w dwie karty graficzne (zintegrowaną i dedykowaną) należy w panelu sterowania wydajniejszej karty graficznej dodać grę FIFA 14 do listy w profilu wydajnościowym.

Zalecane jest także wyłączenie na czas gry programu antywirusowego.
5. Grę (pełną wersję jak i demo) wyrzuca do pulpitu zaraz po uruchomieniu (lub naciśnięciu przycisku "Graj"). Co z tym można zrobić?
Cytat:
Napisał rangiz Zobacz post
Znajomy poprosił o rozwiązanie problemu crashowania gry do pulpitu.
Miał dobrą, działającą u mnie wersję gry, więc tym bardziej się zdziwiłem.

W czym był problem?

1.Moje dokumenty\FIFA 14\instance0\ plik replay0.bin - atrybut tylko do odczytu

Jak nie pomoże wersja nr 2 która może też pomóc w płynności:

1.Moje dokumenty\FIFA 14\instance0\ plik replay0.bin - kosz, opróżnić(kasujemy tylko plik, nie folder!)
2.W tym samym miejscu nowy dokument tekstowy, plik, zapisz, nazwa taka sama replay0.bin
!!Ustawiamy by nowy plik był tylko do odczytu(prawym na właściwości)!!
Drugim rozwiązaniem jest skorzystanie z poniższej porady:
Cytat:
Napisał Lucas.
Dla osób, którym po kliknięciu w 'Graj' wyskakuje komunikat 'Program FIFA 14 Demo przestał działać' mam rozwiązanie- wystarczy wejść w Komputer > Dodaj lub usuń programy i odinstalować plik Browser Defender. Poszperałem trochę po zagranicznych stronach i śmiga.
I trzecie rozwiązanie:

Cytat:
Napisał Fakov13
Sposób na niedziałające "Graj" w Demo:
1. Wyłączamy Origina.
2. Ściągamy : http://www41.zippyshare.com/v/19602140/file.html (plik udostępniony przez Przemasa)
3. Wchodzimy w Moje Dokumenty > Fifa 14 Demo
4. Wrzucamy pobrane pliki. (Jeśli pojawią się jakieś konflikty, zamieniamy pliki)
5. Resetujemy komputer.
6. Włączamy Origin.
7. Odpalamy Demo.

Gra powinna już normalnie śmigać.

Jeśli to nie pomogło ściągamy program Game Booster 3 i próbujemy odpalić grę w trybie gracza.

Mi to pomogło. Mam nadzieję, że Wam też pomoże.
6. Otóż gdy chcę pograć na arenie lub jest jakieś przybliżenie zawodnika (np. cieszynka) to gra zaczyna dziwnie wyglądać, wszystko dookoła miga, zanikają cienie itd. Po prostu wygląda cholernie źle. No i po drugie cienie zawodników są kwadratowe jakieś, tak jak i koszulki itd. Ale przy grze nie miga nic, tylko przy jakimkolwiek przybliżeniu zawodnika (arena, cieszynka itd.).
Problem ten dotyczy kart graficznych firmy NVIDIA. Oto rozwiązanie (tłumaczenie z języka angielskiego):
1. Uruchom Panel Sterowania NVIDIA
2. Rozwiń z menu po lewej stronie - Ustawienia 3D > Zarządzanie ustawieniami 3D
3. Kliknij na zakładkę Ustawienia programu.
4. Kliknij na przycisku Dodaj obok pola "Wybierz program do dostosowania" i znajdź fifa14_demo.exe lub fifa14.exe
5. Wybierz Procesor NVIDIA o dużej wydajności przy drugiej opcji.
6. Ustaw Antialiasing (wygładzanie krawędzi) na Kontrolowane przez aplikację.

Po wykonaniu tych zmian w panelu sterowania NVIDII gra powinna działać działało, ale publiczność może „zniknąć”. Po restarcie komputera publiczność powinna "wrócić".
7. Czy można w jakiś sposób wydłużyć czas trwania połowy meczu w wersji demo FIFA 14?
Cytat:
Napisał Dawidi
Mój ekspander na szybko:
1. Tworzymy plik tekstowy o nazwie "cl"
2. Wklejamy jako tekst pliku:
"
SKIP_BOOTFLOW=1

HALF_LENGHT=10
"
3.zapisujemy jako "cl.ini"
4. przenosimy do folderu "game" w głównym katalogu gry

Oczywiście cudzysłowowa pomijamy

Plik ustawia połowę na 10 minut (można zmienić na inną wartość) oraz pomija menu wprowadzające.
Drugie rozwiązanie to pobranie i zainstalowanie programu FIFA 14 Demo Expander, który umożliwia m.in. ustawienie czasu trwania połowy meczu.
8. Gra czasami zwalnia, klatkuje, po czym wszystko wraca do normy. Momentami jednak gra staje się niemożliwa. Mój sprzęt spełnia wymagania gry. Co robić?
1. Włącz grę FIFA 14.
2. Zminimalizuj grę (naciśnij np. klawisz Start na klawiaturze lub zastosuj kombinację klawiszy Ctrl+Alt+Del)
3. Po naciśnięciu kombinacji klawiszy Ctrl+Alt+Del uruchomi się Menedżer zadań. Na zakładce Procesy szukamy procesu fifa.exe
4. Kliknij na nazwę procesu prawym przyciskiem myszy i z menu kontekstowego najedź kursorem myszy na opcję Ustaw Priorytet i kliknij na Powyżej normalnego lub Wysoki albo Czasu rzeczywistego.
9. Mimo zastosowania wskazówki z punktu nr 8 gra nadal się przycina, niezależnie od rozdzielczości ekranu jaką ustawimy.
Skorzystaj z porad z wątku Optymalizacja gry - moje porady
10. Mimo zastosowania wskazówki z punktu nr 8 i 9 gra nadal się przycina, niezależnie od rozdzielczości ekranu jaką ustawimy.
Cytat:
Napisał rangiz
1.Wyłączyć vsync (Vertical Sync. - synchronizacja pionowa) w grze
2.Wyłączyć AA (Antyaliasing) w grze
3.SCREEN_SLEEP = 16 w fifasetup.ini (także dla Nvidii, nie pytać czemu, działa) (jeżeli nie masz takiej linijki w pliku fifasetup.ini - dopisz ją na końcu pliku)
4.Defragmentacja partycji na której jest gra+ew. systemowej jeśli to inna
5.Priorytet czasu rzeczywistego dla gry.
6.Wymuś AA (Antyaliasing) w panelu sterowania swojej karty graf(x2 starczy)
7.enable tripple buffering and vsync on D3DOverrider(aplikacja od Riva Tuner)
8.Wyłącz radar i scoreboard grze, ważne!
Cytat:
Napisał one920
Dla mnie pomogło po zmianie SCREEN_SLEEP = 16 w fifasetup.ini i wyłączeniu radaru. Nic więcej nie ruszałem
11. Wskazówki nr 8, 9 i 10 nie pomogły mi, jest jeszcze jakieś inne rozwiązanie problemu z przycinającą się grą?
Cytat:
Napisał Gabri95
1.Tworzymy plik o nazwie rna.ini
2.W tym pliku wpisujemy:

ASPECTRATIO = 1.778
CONTROLLER_DEFAULT = 0
FULLSCREEN = 1
MSAA_LEVEL = 4
RENDERINGQUALITY = 3
RESOLUTIONHEIGHT = 1080
RESOLUTIONWIDTH = 1920
SCREEN_SLEEP = 16
VOICECHAT = 0
WAITFORVSYNC = 1

3.Zapisujemy ten plik rna.ini i wrzucamy do folderu Game gdzie mamy fife
4.Kiedy włączamy fife minimalizujemy i otwieramy menadżer zadań (Ctrl + Alt + Del)
5.Szukamy procesu fifa.exe
6.Klikamy PPM i dajemy "Ustaw priorytet"- Niski
7.Cieszymy się grą bez zacięć

P.S Polecam również wyłączenie radaru w grze oraz wyciszenie głosu komentatora
12. Jak wykonywać i bronić rzuty karne grając na gamepadzie?
Cytat:
Napisał dr_idea
Rzuty karne są rozwiązane w sposób identyczny jak w konsolowej Fifie 11. Trzymamy kierunek, w który chcemy strzelić, naciskamy strzał w zielonej strefie i z odpowiednią siłą. Nie puszczamy kierunku. Dopiero, gdy piłkarz jest mniej więcej w połowie biegu do piłki, puszczamy kierunek. Tyle.
Cytat:
Napisał Jay-D
Musisz zatrzymać poruszający się pasek na zielonym polu lub jak najbliżej tego pola a potem wybierasz kierunek gdzie futbolówka ma polecieć i tyle. Fakt może nie jest to super łatwe ale urealnia trochę grę.
Bramkarzem interweniujesz wybierając stronę w którą ma się rzucić. Na padzie lewą gałką poruszasz się bramkarzem a prawą gałką interweniujesz. Nie znam odpowiednika na klawiaturze.
13. Jak wykonywać i bronić rzuty karne grając na klawiaturze?
Tak samo jak na gamepadzie z tą różnicą, iż strzałki kierunkowe są dla nas "lewym analogiem", a strzałki na klawiaturze numerycznej "prawym analogiem".
14. Przy próbie ustawienia sterowania w grze, grę wyrzuca do pulpitu.
Trzeba wejść do folderu Game i znaleźć plik buttonDataKeyBoardMouse.ini Otwieramy go notatnikiem i najbardziej interesują nas poniższe linie:

Kod:
    AddMap SC_D             VB_AI_B                        # B
    AddMap SC_S             VB_AI_A                        # A 
    AddMap SC_A             VB_AI_X                        # X 
    AddMap SC_W             VB_AI_Y                        # Y 

AddMap SC_LSHIFT        VB_FE_LB                       # L1 
    AddMap SC_NUMPAD0       VB_FE_RB                       # R1 
    AddMap SC_CAPITAL       VB_FE_LT                       # L2 
    AddMap SC_LCONTROL      VB_FE_RT                       # R2 

AddMap SC_LSHIFT        VB_AI_LB                       # L1 
    AddMap SC_NUMPAD0       VB_AI_RB                       # R1 
    AddMap SC_CAPITAL       VB_AI_LT                       # L2 
    AddMap SC_LCONTROL      VB_AI_RT                       # R2
Po prawej stronie są oznaczenia z pada:
A - krótkie podania,
X - wrzutka/długie podanie,
Y - prostopadłe podanie,
B - strzał.

Po lewej trzeba podopisywać klawisze na jakich będziemy grać na klawiaturze i tyle Jest np. AddMap SC_SPACE, a po prawej stronie B, czyli strzał, więc usuwamy SPACE (podkreślniki muszą zostać) i dajemy odpowiadający nam klawisz (w moim przypadku jest ustawione D).

Ja w kodzie już ustawiłem:
D - strzał,
S - krótkie podania,
W - prostopadłe podanie,
A - wrzutka/długie podanie,

A po tym są jeszcze linijki z klawiszami LB RB, RT i LT.

LT - kontrola tempa / kontrola tempa
RT - sprint / sprint
RB - modyfikator strzału finezyjnego / nie używane
LB - wystawianie się, modyfikator / przełączanie zawodników

Przed ukośnikiem gra w ataku, po ukośniku gra w obronie.

Też trzeba podopisywać/pozamieniać odpowiednie klawisze na wygodne dla nas, (bo są LSHIFT, NUMPAD0 itd.) i zapisać plik

Edit: w moim przypadku skuteczny okazał się punkt 16, z utworzeniem nowego konta z prawami admina. Skuteczne może też być ustawienie sterowania tuż przed samym meczem.
15. Chcę zaktualizować program Origin i po 'wczytaniu' pojawia się przygotowywanie instalatora, a później komunikat, że mam zakończyć proces: EAProxyInstaller.exe
W takim wypadku trzeba uruchomić Menedżera zadań (Ctrl+Alt+Delete), przejść do zakładki Procesy, odnaleźć powyższy proces i kliknąć Zakończ proces.
16. Mam problem z wyrzucaniem gry do pulpitu, brakiem możliwości zapisu ustawień itp.
Cytat:
1. Przechodzimy do Panelu Sterowania, a następnie odszukujemy opcję Konta Użytkowników (ew. Użytkownicy).

- tworzymy nowe konto użytkownika i upewniamy się, że konto z którego uruchamiana jest FIFA 14 nie posiada znaków specjalnych w nazwie (znaki polskie ą, ę, ł, ń, ó, ź, ż oraz znaki specjalne @, #, !. Profil użytkownika musi być ustandaryzowany, np. Michal zamiast Michał.

2. Przechodzimy do menu start i klikamy PPM na Mój komputer i wybieramy Właściwości. W oknie, które się pojawi zmieniamy nazwę komputera analogicznie do poprzedniego punktu. Nazwa nie może zawierać polskich i specjalnych znaków, upewniamy się, że nazwa nie zawiera myślnika "-". Nazwa, np. Michal-PC powinna brzmieć Michalpc.
17. Mam problem ze zmianą rozdzielczości w grze. Pomimo że ustawiam ją w fifaconfig, w grze jest 800x600.
W folderze fifasetup jest pliczek fifasetup_default. Otwieramy go notatnikiem i tam gdzie jest 800 i 600 wpisujemy na sztywno odpowiadającą nam rozdzielczość i zapisujemy plik.

W fabryce w dobrej formie jest tylko wieczny prezes Janusz Woźniak. - Jerzy Iwaszkiewicz

Ostatnio edytowane przez Trolu ; 17-09-2013 o 13:51
Trolu jest nieaktywny  
stare 13-09-2013, 13:13   #2
Trolu
Kujawski Dzik #1

Wyślij wiadomość na gg do Trolu Origin: Poldomir
Domyślnie

18.Jeszcze jeden sposób na normalne działanie gry, gdzie nie wyrzuca do Windowsa itp.
Cytat:
Napisał somsiad
A więc...
Udało mi się wreszcie rozwiązać problem opisywany przez kolegę... Jednym sposoby podawane na forum pomagały innym NIE ( w tym mnie ). Wczoraj udało mi się dopaść najnowsze stery do mojej karty ... no i postanowiłem jeszcze raz zainstalować fifę.
Zacząłem od tego, że programem Free Registry Cleaner wyczyściłem cały rejestr.
Następnie zainstalowałem fifę, no i wykonałem w zasadzie wszystko to co jest już tutaj na forum, czyli ...
1. zmiana plik replay0.bin (Dokumenty->FIFA14->instance0) na tylko do odczytu.
2. "msconfig" (bez cudzysłowów) -> W zakładce "Usługi" zaznacz opcję "Ukryj wszystkie usługi firmy Microsoft", a następnie kliknij "Wyłącz wszystkie"
3. Restart kompa.

No i ku mojemu zdziwieniu fifa śmiga . Zwykle udawało mi się zagrać max jeden pełny mecz i to wszystko a teraz działa bez większych problemów. Szkoda tylko, że ta wersja gry jest dla mnie wielkim rozczarowaniem :(

Mam nadzieję, że komuś to się przyda, chociaż wiem że nic nowego tutaj nie ująłem. Wydaję mi się, że kluczowe było tutaj wyczyszczenie rejestru czego wcześniej nie robiłem.
19. Na koszulkach piłkarzy nie widać nazwisk zawodników. Czy można temu zaradzić?
Cytat:
Napisał seann
Wejdź w panel kontrolny swojej karty graficznej, i spróbuj zmienić ustawienia jakości mipmap. Ewentualnie przeinstaluj sterowniki do karty.

20. Instalator gry zatrzymuje się na danym procencie. Nawet po kilkunastu minutach proces instalacji nie postępuje.
Cytat:
Napisał Trolu
Uruchom Origin jako administrator i puść raz jeszcze instalację. Jeśli nie pomoże to odinstaluj i raz jeszcze zainstaluj Origin.

21. Nie działa mi klawiatura w grze, pomimo tego, iż w innych grach ona działa i jest w 100% sprawna, co można z tym zrobić?

Cytat:
OK, znalazłem rozwiązanie na problem z klawiaturą:
wszystkie pliki z folderu: Dokumenty\FIFA 14 trzeba skopiować do folderu: C:\Users(Użytkownicy)\Rafal (w moim przypadku Rafał, bo taką mam nazwę konta) \FIFA 14

22. Po uruchomieniu gry, gdy zniknie Leo Messi pojawia się czarne tło. Mam system Windows 8 64 bit. Czy jest na to jakaś rada?

Ustaw tryb zgodności plików fifasetup.exe oraz fifa14.exe na "Windows XP". By tego dokonac kliknij prawym przyciskiem myszy na danym pliku, wybierz "właściwości" -> "zgodność" i tam ustaw tryb zgodności z Windows XP.

W fabryce w dobrej formie jest tylko wieczny prezes Janusz Woźniak. - Jerzy Iwaszkiewicz

Ostatnio edytowane przez Trolu ; 29-09-2013 o 13:50
Trolu jest nieaktywny  
Old 00-00-0000, 00:00   x

Domyślnie

Zamknięty Temat

Bookmarks

Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)

Narzędzia wątku
Wygląd Oceń ten temat
Oceń ten temat:

Zasady postowania