FORUM.FIFASERWIS.COM - Encyklopedia wiedzy o grach FIFA  

Wróć   FORUM.FIFASERWIS.COM - Encyklopedia wiedzy o grach FIFA > SERIA FIFA > Wasza Twórczość > Opowiadania

Odpowiedz

Narzędzia wątku Ocena: Ocena wątku: 16 głosów, 4.00 średnia. Wygląd
stare 17-08-2012, 02:46   #1
jens4
Zorientowany

Domyślnie Kali

Prolog

90 + 4

0:1

Trwała właśnie ostatnia kolejka angielskiej Premier League. Mój Quens Park Rangers podejmował u siebie wielki Manchester United. Czerwone diabły przyjechały na Loftus Road jako nowy mistrz ligi wyprzedzając Obywateli z City o 3 pkt. Manchester grał o przysłowiową pietruszkę ale moi chłopcy z QPS walczyli o coś znacznie większego. Walczyli o 4 miejsce w lidze, które zapewniało grę w rundzie kwalifikacyjnej Ligi Mistrzów UEFA! To coś niesamowitego bowiem przed startem rozgrywek ligowych nikt w zarządzie nie rozmawiał o europejskich pucharach , a tym bardziej o Lidze Mistrzów. Moim zadaniem jako trenera było uniknięcie spadku lecz fantastyczna gra zespołu pozwalała zawalczyć o elitarne rozgrywki europejskie. Ten mecz był zdecydowanie najważniejszym w mojej skromnej trenerskiej karierze. Dla moich podopiecznych też zresztą. Przecież przed spotkaniem trwała taka mobilizacja i koncentracja jak gdyby przygotowywano się do finału mistrzostw świata. Jeśli nie udałoby się zdobyć punktu na wagę 4 miejsca to nadal pozostawała gra w Lidze Europejskiej ale moi zawodnicy nie chcieli o tym słyszeć. Pragnęli oni zasmakować Champions League. Pragnęli usłyszeć na żywo hymn pragnęli zmierzyć się z przeciwnikami pokroju Realu Madryt czy AC Milanu. Wszyscy tego pragnęli. Ja, zawodnicy, kierownictwo klubu i przede wszystkim nasi fantastyczni fani, którzy nie zawiedli zespołu ani razu.

Stałem zdenerwowany na maksa w strefie trenerskiej i nerwowo spoglądałem na tablice wyników. Manchester wygrywał z moimi podopiecznymi 0:1 po bramce Waynea Rooneya z 23 minuty. Piłkarze z Londynu walczyli, szarpali, próbowali ale piłka wpaść do bramki nie chciała. Wkradało się zmęczenie, wkradała się niedokładność w podaniach... Na zegarze wybiła 90 minuta a sędzia Howard Webb doliczył jeszcze 4. W myślach zacząłem błagać o cud Boży. Blagałem o jakiegoś karnego czy choćby samobója byle tylko zdobyć upragniony punkt! Wszyscy z ławki wstali i stanęli obok mnie przy linii boiska. Patrzyliśmy przejęci na naszych dzielnych chłopaków, którzy odbijali się od obrony United. Kibice wstali z miejsc, na stadionie był komplet widzów. Nie było słychać już żadnego dopingu. Słychać było bicie serc tysięcy istnień. Nagle ruszył zmasowany atak Manchesteru na bramkę Kennyego. Złapałem się za glowę bo pomyślałem sobie , że to już koniec. 4 diabłów na 3 obrońców. Valencia ze skrzydła do środka tam Kagawa na 20 metrze patrzy do kogo podac ma wolnego Naniego i Ronneya ale traci piłkę! Za długo zastanawia się Japończyk i poplątały mu się nogi. Stadion na ten ostatni moment odżył , czy to jest tak akcja?? Dzielny kapitan Joey Barton pędził jak błyskawica z piłką przy nodze pod pole karne przeciwnika. Cały zespół zebrał w sobie ostatnie resztki sił na tą jedyną akcje. Barton zagrywa na skrzydło do Kierona Dyera. Anglik zrobił z piłka kilka kroków podniósł głowę do góry a następnie silnie zacentrował podanie górą w pole karne. To była piłka na chaos. Nagle jakby czas wokół mnie zwolnił. Piłka powoli leciała w powietrzu kibice łapali się za włosy ja złapałem za ramię mego asystenta bo poczułem się słabo , cała ławka rezerwowych wyleciała omal na płytę boiska. Piłka leci i leci... w powietrze wyskakuje Campbell i silnie uderza z głowy... piłka ociera się o palce Davida De Gei i wpada do siatki. GOOOOOOOOOOLLLLLL!!!!!!!!! STADION OSZALAŁ!!!!!!! OSZALELI KIBICE OSZALELI PIŁKARZE , KTÓRZY SKOCZYLI WSZYSCY NA STRZELCA BRAMKI!!! CAŁA ŁAWKA REZERWOWYCH WTARGNĘŁA NA BOISKO A JA Z EMOCJI PRZYKUCNĄŁEM I POPŁAKAŁEM SIĘ JAK DZIECIAK... PO CHWILI HOWARD WEBB ZAKOŃCZYŁ SPOTKANIE TAK TAK TAK!!! GRAMY W KWALIFIKACJACH LIGI MISTRZÓW!!!! NAGLE NA BOISKO ZACZĘLI WDZIERAĆ SIĘ SZCZĘŚLIWI FANI QPS. ZACZĘŁO SIĘ PRAWDZIWE ŚWIĘTOWANIE!
_________

Wiem że może być troche nudne ale to prolog. W następnym odcinku będzie już więcej Kalego. Chce opowiedzieć wam historie Kalego zanim trafił on do więzienia gdzie siedział razem z Karolem Butko. To opowiadanie jest o zmianach jakie zachodzą w ludziach pod wpływem pieniędzy albo sławy. Karol Butko był o przeznaczeniu i roli Boga w życiu to teraz pora na coś innego.

Ostatnio edytowane przez jens4 ; 08-04-2013 o 12:30
jens4 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 17-08-2012, 02:56   #2
Criss.
Banned

Wyślij wiadomość na gg do Criss.
Domyślnie

To opowiadanie wydaje się być lepsze pod względem stylistycznym od poprzedniego , lecz nie przyciąga ono czytelnika jak wcześniejsze. Plus za filmik.
Jest to dopiero prolog, więc niema co więcej oceniać
Criss. jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 17-08-2012, 11:55   #3
Habalasz
POGOŃ SZCZECIN

Wyślij wiadomość na gg do Habalasz Origin: Habalasz
Domyślnie

Nie no Kali żyje , bardzo mnie to cieszy !
Habalasz jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 17-08-2012, 15:09   #4
jens4
Zorientowany

Domyślnie

Cytat:
Napisał Habalasz Zobacz post
Nie no Kali żyje , bardzo mnie to cieszy !
Żyje bo to są wydarzenia zanim trafił on do więzienia. Pokaże wam proces degradacji jego osoby. Dzis 1 odcinek!!!!!
stare 17-08-2012, 23:03   #5
jens4
Zorientowany

Domyślnie

Odcinek 1

Siedziałem sobie w moim gabinecie sam bo piłkarze wywalili mnie z szatni i nadal myślalem o tym co wydarzyło się godzinę temu. Mój Boże Liga Mistrzów stoi otworem!!! Ale byłem szczęśliwy. Moje marzenie się spełni. No ale czeka jeszcze dwumecz 4 rudny więc nie mówie chop tak szybko ale w sumie Liga Mistrzów to Liga Mistrzów! Nagle do mojego gabinetu wbiegł prezes. Był cały w wróbelkach morda mu się cieszyła od samego wejścia. Podaliśmy sobie dłonie ale prezes nie chciał kryć swego zadowolenia i wycałował mnie całego po mojej czekoladowej twarzy. Potem usiedliśmy na krzeslach a ja jeszcze nalałem wody do szklanek co by prezes nie powiedział że z buszu jestem i niewychowany.

- Ty Kali jesteś kozak. - powiedział prezes.
- Co?! - oburzyłem się lekko. - Ja jestem Kali Adidas a nie jakiś tam kozak. - prychnąłem.
- Ej spokojnie mój przyjacielu. Nie zrozumiałeś mnie.- prezes tłumaczył się ale ja mu nie ufałem.
- Zrozumiałem bardzo dobrze. Prezes wyzywa Kalego od tych grzybów z lasu.
- Nieee Kali nie!!! U nas tak się mówi!!! Kozak to u nas jest super mega gośc. Taki gość jak ty Kali.
- Prezes mnie nie obraża? - i tak wiedziałem swoje. Prezes QPR był starym rasistą a ja jestem na takie coś uczulony.
- Nieee no co ty Kali! Pracujemy ze sobą juz 2 lata i powiedz mi czy ja cię kiedyś obraziłem??
- Tak! Jak w szatni nie było prądu a prezes przyszedł i krzyknął że ciemno tu jak w dupie u murzyna!
- To był taki żart. - mówił prezes Fernandes uśmiechajac się.
- A jak prezes śmiał się ze mnie że mam małpią twarz?!?! - wyliczałem na palcach.
- Bo masz małpią twarz!
-To nie jest małpia twarz!! Mam najładniejszą twarz w tym pomieszczeniu!!!- prezes zaczął działać mi na nerwy.
- Dobra Kali!!! Wystarczy!! Mamy taki piękny dziś wieczór a my się kłócimy jak dwa debile.
- Pan prezes zaczął to wszystko.- było mi smutno
-Tak naprawdę przyszedłem tutaj powiedzieć że jesteś zwolniony. - nie mogłem uwierzyć w to co usłyszałem.
- Że co?!?!?!?!?!!!!
- Jesteś zwolniony a co głuchy jesteś?
- Ale jak to ale czemu za co dlaczego?!?! Przecież właśnie skończyliśmy sezon na 4 miejscu człowieku!! Co ty kur.wa gadasz?! - wkurzyłem się na maksa.
- Super że 4 miejsce ale teraz przez to musze wypłacić piłkarzom duże bonusy i premie za taką gre w sezonie a klubu na to nie stać!!!!
- Dlatego że cię nie stać zwalnia mnie prezes??
- Tak!! Robię cięcia budżetowe bambusie jeden. Jesteś zwolniony ty cały sztab trenerski i piłkarze ale tylko ci co ciągneli za dużo z budżetu.
- Ty jesteś chłopie popierdolony!! Przecież właśnie niszczysz marzenia tym niewinnym chłopcom!! Oni marzyli o grze w Lidze Mistrzów a ty gnoju im to odbierasz!!!
- Takie jest życie Kali. Musiałbym szukać inwestora z Kataru żeby nie zbankrutować.
- Gówno nie życie!!! - trzasnąłem pięściami w stół. - Masz w dupie mnie piłkarzy i kibiców. Aa właśnie jeśli o kibiców chodzi to oni ci tego nie wybaczą. Zobaczysz że cię dopadną i tak nakopią do tyłka że ho ho!! - odgrażałem się.
- Zamknij pysk i pakuj się. Już tu nie pracujesz. - po tych słowach prezes przedarł umowę pracy.

Byłem normalnie zdruzgotany i w szoku. Wogóle cały się trząsłem jak wierzba na wietrze 2 godziny temu byłem najszcześliwszym człowiekem na świecie a tera pakowałem do kartona moje rzeczy osobiste. Odniosłem największy sukces w mojej karierze i słono za to zapłaciłem. Miałem mentlik w głowie. Z tego wszystkiego robiło mi się słabo i raz omal nie upadałem na ziemie. W gabinecie było strasznie gorąco dlatego wyszedłem na korytarz się przewietrzyć. Na korytarzu pod drzwiami prezesa stała spora kolejka piłkarzy. Był bramkarz Paddy Kenny obrońca Flitz Hall i Danny Gabidon. Był też Luke Young , DJ Cambell , Adel Taarabt , Bruno Perone , Armand Traore , Tommy Smith , Kieron Dyer i kapitan zespołu Barton. Wszyscy stali uśmiechnięci i rozmawiali o meczu. Podnieceni byli strasznie chłopaki a Barton cały czas nadał o tej Lidze Mistrzów. Jak piłkarze mnie zobaczyli to tylko się uśmiechnęli i zaczęli bić mi brawa a ja udawałem że się ciesze choć tak naprawdę czułem gorycz. Po chwili do gabinetu prezesa wchodzili pojedynczo piłkarze a po 5 minutach wychodzili cali zapłakani i zdruzgotani. Wszyscy zostali właśnie poinformowani o zerwaniu kontraktu. Strasznie było mi tych młodych chłopców żal i poprzysiągłem na prezesie zemste.

Po godzinie 24 wróciłem do domu. Rzuciłem karton z mymi rzeczami osobistymi w korytarzu i zrezygnowany poszedłem do salonu. Nie zapalałem światła. Chciałem posiedzieć sobie sam po ciemku i poużalać się nad sobą. Byłem w opłakanym stanie. Oczy miałem czerwone od płaczu a twarz była tak dziwnie wykrzywiona z tego całego bólu jaki zafundował mi prezes. Cały czas widziałem przed oczyma zapłakanego Bartona który prawie się dusił tak mocno płakał. Jak tylko sobie te obrazki przypomniałem to też się rozklejałem. Jak można być takim potworem?!?! Jak?! Jak można wywalić w ciągu godziny na zbity pysk 3/4 składu razem z trenerem!!! Przepadła Liga mistrzów i marzenia... Nagle w pokoju zapaliło się światło. Przetarłem szybko oczy od łez i ujrzałem moją kruszynke. Była to Susan moja żona. Susan była rodowitą Angielką. Miała rude długie włosy duże piersi i nogi długie jak rzeka. Cholera jedna miała straszną wadę : była straszną jędzą. Wiecznie jej coś nie pasowało i o wszystko obwiniała mnie. Ale kochałem ją. Mój brat zawsze mawiał "im dach bardziej zardzewiały tym piwnica bardziej wilgotna" no i zgadzało się. A mój brat wie co mówi bo jest ginekologiem.

- Co tu tak siedzisz po ciemku?! Czekam na ciebie w łóżku a ty co?! - piekliła się Susan.
- A bo miałem zły dzień w pracy.
- Co zły dzień w pracy?!? Co ty płakałeś?
- Niee coś mi wpadło do oka.- chciałem pokazać jaki jestem męski
- Ryczałeś ty ofermo!! Jesteś straszną ciotą.
- Ale nie krzycz kochanie prosze cię.
- To rusz swoje czarne dupsko do sypialni i to już!! Dziś zabawimy się na szympansa.

Musiałem wykonać polecenie żony. Tej nocy kochaliśmy się bez opamiętania. To mnie w niej kręciło. Kobieta była chętna na seks o każdej porze dnia. Choć przez moment zapomniałem o tym przykrym zwolnieniu.
stare 18-08-2012, 09:22   #6
Wariner
FIFA 2000 do bani !!!

Domyślnie

Zabrakło dżona, a tak poza tym to bardzo dobre. 7/10.
Wariner jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 18-08-2012, 12:44   #7
Habalasz
POGOŃ SZCZECIN

Wyślij wiadomość na gg do Habalasz Origin: Habalasz
Domyślnie

No niestety brak dżona obniża ocene o 1 . 6/10
Habalasz jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 18-08-2012, 12:52   #8
Gerrard
#JURGENKURWAMUSISZ

Wyślij wiadomość na gg do Gerrard
Domyślnie

Jestem ciekaw jak potoczy się to dalej, czekam na kolejne odcinki w ktorych Kali upada na dno :( Mam nadzieję, że powstanie kolejny, forumowy klasyk. Powodzenia
Gerrard jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 18-08-2012, 12:56   #9
Tomek.
Gość

Domyślnie

Czemu "bawiliście się w szympansa" a nie seksiliście się ? Skandal !
  Odpowiedź z Cytatem
stare 18-08-2012, 13:07   #10
Criss.
Banned

Wyślij wiadomość na gg do Criss.
Domyślnie

Oli dobrze pamiętam to seksił to się ten drugi pan, ten co zginął tragicznie[*].
Bardzo fajny odcinek, coraz bardziej ujawnia nam się charakter głównego bohatera. Jednak czekam na więcej
8/10
Criss. jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 18-08-2012, 13:35   #11
menkol_94
Zorientowany

Domyślnie

6/10 ale to tylko za obrazek, lubię rude : P wiesz może kto to jest bo chyba gdzieś ją widziałem ale sobie nie mogę przypomnieć gdzie a mnie będzie to dręczyć.
menkol_94 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 18-08-2012, 16:45   #12
jens4
Zorientowany

Domyślnie

Cytat:
Napisał menkol_94 Zobacz post
6/10 ale to tylko za obrazek, lubię rude : P wiesz może kto to jest bo chyba gdzieś ją widziałem ale sobie nie mogę przypomnieć gdzie a mnie będzie to dręczyć.
Ta laseczka to Roberta z serialu zbuntowani (rebelde)
stare 18-08-2012, 18:05   #13
Tomek.
Gość

Domyślnie

Ciąg dalszy opowiadania...

Niech zgadnę po tym jak ta ruda wskoczyła na czarnego dżona Kaliego, mudżyn z rudą seksili się, krótko po tym ruda urodziła dzieci które kali wpier*dolił na przystawke, potem na śniadanie skonsumował rudą dupeczke, poszedł siedzieć, spotkał Karola Burdke któremu chciał wsadzić dżona, Karol się zaczał bronić i zabił Kaliego.
  Odpowiedź z Cytatem
stare 18-08-2012, 18:16   #14
jens4
Zorientowany

Domyślnie

Cytat:
Napisał Tomek. Zobacz post
Ciąg dalszy opowiadania...

Niech zgadnę po tym jak ta ruda wskoczyła na czarnego dżona Kaliego, mudżyn z rudą seksili się, krótko po tym ruda urodziła dzieci które kali wpier*dolił na przystawke, potem na śniadanie skonsumował rudą dupeczke, poszedł siedzieć, spotkał Karola Burdke któremu chciał wsadzić dżona, Karol się zaczał bronić i zabił Kaliego.
Jakbyś czytał opowiadanie to byś nie pisal takich bzdur. Susan nie zostanie zjedzona.
stare 18-08-2012, 18:31   #15
Trance

Ostrzeżenia: 0/1 (2)
Wyślij wiadomość na gg do Trance
Domyślnie

Jak nie zostanie zjedzona to nie czytam. Wybacz.
stare 18-08-2012, 18:45   #16
Tomek.
Gość

Domyślnie

To niezły jeb*aka z tego Kaliego. Najpierw wyseksi Rudą swoim dżonem, potem poderwie inną blondynkę, ta mu wskoczy na dżona, będą się seksić a potem ją zje. Niezy zwrot akcji.
  Odpowiedź z Cytatem
stare 18-08-2012, 23:25   #17
Don_Esteban
Doświadczony

Domyślnie

W porównaniu z tym, co było w pierwszym opowiadaniu to niebo, a ziemia. Ale ile razy Ci nie powiem, że masz poćwiczyć nad interpunkcją to Ty i tak to olewasz.
stare 19-08-2012, 19:07   #18
pawcio 12
Banned

Ostrzeżenia: 0/1 (5)
Domyślnie

tomek ty jesteś pojebaną pizdą kolo pisze dobre opowiadanie a ty taki debilizm odstawiasz... pisz dalej i nie zniechęcaj się takimi ciotami jak tomek
pawcio 12 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 19-08-2012, 19:15   #19
Trance

Ostrzeżenia: 0/1 (2)
Wyślij wiadomość na gg do Trance
Domyślnie

@Up
Jak na 11 latka, to masz całkiem bogate słownictwo. Grzeczniej nie umiesz?
stare 19-08-2012, 19:33   #20
Tomek.
Gość

Domyślnie

Ziomek, wyluzuj bo się spocisz. Ciekawe czy byś mi powtórzył w oczy to co napisałeś. A kolo (jak go nazwałeś) już się popisał dobrym opowiadaniem pisząc o dżonie i tak dalej. Tyle w temacie Pozdrawiam 12 latka.
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Bookmarks

Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)

Narzędzia wątku
Wygląd Oceń ten temat
Oceń ten temat:

Zasady postowania