FORUM.FIFASERWIS.COM - Encyklopedia wiedzy o grach FIFA  

Wróć   FORUM.FIFASERWIS.COM - Encyklopedia wiedzy o grach FIFA > SERIA FIFA > Wasza Twórczość > Archiwum

Narzędzia wątku Oceń temat Wygląd
stare 06-08-2012, 23:59   #1
jens4
Zorientowany

Domyślnie Niesamowity przypadek Karola Butko

Prolog

Nazywam sie Karol Butko mam 39 lat i jestem trenerem piłkarskim. Kiedyś byłem piłkarzem grałem w Warcie Poznañ ale kariere zrujnowały mi alkohol i narkotyki. Mialem wtedy 23 lata jak dostalem pierwszą wyplate z klubu. Wtedy sodówa uderzyla mi do głowy. Zaczalem szlajać sie po melinach. Chlalem z menelami najtańsze wina. Potem zacząlem ćpać. Wkoncu spadlem na samo dno. Rzodzina sie mnie wyklnęla a moja śliczna żona puścila sie z jakims brudasem z Turcji. Potem zabrala syna i sie ode mnie wyprowadziła.

Gdy nie mialem kasy na alkohol to zacząlem krasć. Szybko jednak złapala mnie policja i poszedlem do paki na 2 lata za kradzieź auta. Wiezienie nie byLo da mnie. Pełno tam pedałow i cweli. Mnie teź niestety dorwali pod prysznicem. Potem chcialem sie zabić ale sznurówka pękla i spadlem na ziemie.

Pewnego dnia do mej celi przyprowadzono pana Marka. 59 lat mial na karku. Marek był moim przyjacielem. Dzięki niemu odzyskalem wiare w zycie. Niestety pewnego dnia Marek zwiał z więzienia przez dziure wykopaną w naszej celi! Nic o tym nie wiedzialem i byłem zLy. OposciLem pake szybciej za dobre sprawowanie.

Do tej pory trzymam sie jako tako w pionie. Bylem na odwyku i znalazLem sobie prace jako stróż na cmentarzu. Za zarobione pieniadze wyrobilem sobie licencje trenerską bo piłka to jednak cale moje życie a zresztą dzieki niej nie ciągnelo mnie tak mocno do narkotykow. Niestety nikt nie chcial trenera z moim zyciorysem. Przez to wpadam w depresje i coraz częsciej myśle o przyćpaniu.
jens4 jest nieaktywny  
stare 07-08-2012, 10:31   #2
Habalasz
POGOŃ SZCZECIN

Wyślij wiadomość na gg do Habalasz Origin: Habalasz
Domyślnie

Narazie nie ma co oceniać , dziwny styl pisania i popraw na polskie znaki.
Habalasz jest nieaktywny  
stare 07-08-2012, 10:38   #3
Mashu
Dla Cata - Maschu

Ostrzeżenia: 0/1 (2)
Domyślnie

"Marek zwiał z więzienia przez dziure wykopaną w naszej celi!" o kvrwa czym on beton rozwalił, łopatą, czy może pękniętą sznurówką ?

Mimo wszystko widzę w tym ciut ciut potencjału, jeśli tego nie zmarnujesz, może się z tego coś wykluć. nie przejmuj się moją oceną i pisz dalej.
Mashu jest nieaktywny  
stare 07-08-2012, 12:33   #4
jens4
Zorientowany

Domyślnie

No jo dobra ale co mam poprawć by opowiadanie bylo lepsze To moje puerwsze opowiadanie nigdy czegos takiego nie pisałem i nie mam dośwuadczenia. Piszczcie bo chce byc lepszy w tym fachu
jens4 jest nieaktywny  
stare 07-08-2012, 13:02   #5
Piocio4
Stały bywalec

Ostrzeżenia: 0/1 (3)
Wyślij wiadomość na gg do Piocio4
Domyślnie

Polskie znaki, interpunkcja
Piocio4 jest nieaktywny  
stare 07-08-2012, 18:57   #6
jens4
Zorientowany

Domyślnie

Odcinek 1

Było bardzo wcześnie rano jak wrócilem z nocnej zmiany do domu. Niby to nic takiego ale praca stroża jest męcząca. Trzeba mieć oczy otwarte i pilnować czy jakiś wandal nie demoluje cmentarnych nagrobków.
Mieszkam w bloku w centrum Piły ale że mam problemy finansowe to moglem pozwolic sobie na jednopokojowe lokum plus toaleta. W moim mieszkaniu najcenniejszą rzeczą był llaptop. Był on mi potrzebny bo dzięki niemu rozsylałem swoje cv do klubów. Niestety nikt na moje podania nie odpowiadal i to mnie dobijało. Robilem jako stróż i sie marnowałem a tak naprawde miałem marzenie objęcia jakiegoś zespołu. Bylem nieszczęśliwy ale gorzej już być chyba nie może.

I wtedy zadzwonił do mnie telefon. Odebrałem niezwłocznie.

- Halo
-Dzien dobry. Z tej strony Mirek twój szef.
- Dzień dobry. Co szef chciał?
- Jesteś zwolniony.
- Aha. A czemu?
- Bo zasnął pan w nocy w pracy i rozkradli cmentarz.
- Aha. To do widzenia.
- Do widzenia.

Świat się zawalił dla mnie w tym momencie. ZOSTAŁEM BEZ PRACY!!! Nie będe miaL teraz ani grosza na życie. Byłem zdruzgotany i zapłakałem nad moją niedolą.
Postanowiłem zrobić ostatni krok. Postanowiłem zakończyć mój marny zywot na tym świecie. W tym celu zabrałem swe ostatnie pieniądze i udalem sie do znajomej meliny gdzie kiedyś ćpałem. Kupiłem od dilera heroine i wracalem do domu. Po drodze mijałem kościół. PomyslAłem że wyspowiadam się zanim sie zabije. Niestety jak ksiądz mnie zobaczył to sie przeźegnał i zwymiotował do konfesjonału. Tłumaczył to tym iż wyglądam jak kupa nieszczęść. Nie wyspowiadałem sie ale za to pomodliłem i poszedłem do domu.

Był wieczór. Ubrałem się w garnitur zjadłem ostatni kawalek chleba z masłem i następnie przygotowałem śmiertelną dawke narkotyku w strzykawce. Podwinąlem rękaw i poszukalem żyły. Wziąłem strzykawke i przylożyłem do ręki. Spojrzałem na koniec na krzyż wiszący na ścianie.

- Boże daj mi znak! - Zawołałem kilka razy i popłakałem się. Już wbijałem igle w żyłe gdy nagle krzyż wiszący na ścianie spadł na ziemie. To był znak.
jens4 jest nieaktywny  
stare 07-08-2012, 21:00   #7
CapsLock
Zorientowany

Wyślij wiadomość na gg do CapsLock Wyślij wiadomość poprzez Skype™ do CapsLock
Domyślnie

Na razie ok. Pisz dalej bo potencjał masz duży. Już masz stałego czytelnika

CapsLock jest nieaktywny  
stare 07-08-2012, 21:04   #8
Dani.
Banned

Ostrzeżenia: 0/1 (3)
Domyślnie

Średnio. Dialog bez uczuć, odcinki krótkie.
Dani. jest nieaktywny  
stare 07-08-2012, 21:18   #9
Prince
Weteran

Domyślnie

Zgadzam się z przedmówcą,ten dialog tragedia ;<
Prince jest nieaktywny  
stare 07-08-2012, 23:15   #10
dees.
nowicjusz

Wyślij wiadomość na gg do dees.
Domyślnie

Na razie tak sobie .. Trochę dłuższe odcinki, dodaj jakąś szatę graficzną i interpunkcja - przecinki.

Co do dialogu to słaby. Bez żadnych emocji. Stratę pracy przyjąłeś bardzo spokojnie, a zależało Ci na niej ..

Poczytaj parę innych świetnych opowiadań i pisz dalej!

Zapraszam do czytania i komentowania mojego opowiadania - La Paillade

dees. jest nieaktywny  
stare 08-08-2012, 23:25   #11
jens4
Zorientowany

Domyślnie

Odcinek 2

Klęczalem ze strzykawką pelną heroiny i gapiłem się na leżący na ziemi krzyż. Nagle ktoś zapukał do drzwi. Podszedłem do nich.

- Kto tam? - Byłem przestraszony
- Jezus Chrystu.

Zdziwiłem sie. Dopiero co chcialem sie zabić i spadł krzyż a tera jeszcze Jezus puka. Uznalem to za kolejny znak. Otworzyłem drzwi i wtedy szok!

- Na ziemie na ziemie lapy do góry!!! Policja !!!
- Aaaaa! - Krzyczałem.
- Jest pan zatrzymany za posiadanie narkotyków.
- Ale ja jestem niewinny.
- To się okaże w sądzie.

Zamknęli mnie tymczasowo w tym sMymy więzieniu co kiedyś. Oczywiscie znalezli przy mnie narkotyki to w sumie jestem już udupiony. TO JEST TEN ZNAK?!!! Musze szybko się stąd wydostać ale jak. Nikt mnie nie lubi z rodziny a na adwokata mnie nie stać.
Nagle do mojej celi przyszedł jakiś więzien. Był murzynem ale mówił po polsku.

- Zakręcisz korbą? - Zapytał murzyn.
- Nie rozumie cię.
- A wpierdol chcesz bialAsie???
- Nie błagam!! - Zacząlem płakać ale murzyn zaczął mnie nawalać po ryju. Naszczeście przybiegli sstrażnicy i murzyna porazili prądem a potem zamknęli w karcerze. Byłem bezpieczny.
Potem poszedłem na świetlice pograć w fife na xboxie ale mieli tylko ps3. Pod prysznic nie szedlem bo tam cwelują. Wiem to z poprzedniego razu. Zamówiłem sobie wizytę księdza bo chciałem poszukać oparcia w Bogu. Ksiądz przyjdzie nastepmego dnia a ja kładłem siena pryczy z myślą że jestem trenerem Lecha Poznań.
jens4 jest nieaktywny  
stare 09-08-2012, 00:46   #12
Qu.
Banned

Ostrzeżenia: 0/2 (5)
Wyślij wiadomość na gg do Qu.
Domyślnie

Ogólnie to strasznie krótko jest. Postaraj się poświęcać więcej czasu jednemu odcinkowi to będzie o wiele lepiej wyglądało. Mimo wszystko źle nie jest. Teraz zależy wszystko od Ciebie czy się przyłożysz do tego czy dalej będziesz tak pisał.

Trochę rozbawiło mnie to zdanie
Cytat:
Napisał jens4 Zobacz post
Potem poszedłem na świetlice pograć w fife na xboxie ale mieli tylko ps3.
Qu. jest nieaktywny  
stare 09-08-2012, 09:34   #13
Habalasz
POGOŃ SZCZECIN

Wyślij wiadomość na gg do Habalasz Origin: Habalasz
Domyślnie

Mieli tylko ps3 - wybredny wiezień A tak apropo to czy wgle jest w jakims wiezieniu ps3 ?
Habalasz jest nieaktywny  
stare 09-08-2012, 10:27   #14
AdidaS.
Banned

Ostrzeżenia: 0/1 (5)
Domyślnie

Bez obrazy, ale opowiadanie takie kiepskie, że aż ciekawe.

Postaraj się bardziej. Dialogi okropne. Interpunkcja leży. Często zjadasz literki... Chłopie, jak coś robisz, to przyłóż się do tego!

Mimo wszystko całkiem ciekawi mnie dalszy rozwój akcji. Tylko zastosuj się do tego, co napisałem wyżej.

Ostatnio edytowane przez AdidaS. ; 09-08-2012 o 10:31
AdidaS. jest nieaktywny  
stare 09-08-2012, 10:40   #15
Mashu
Dla Cata - Maschu

Ostrzeżenia: 0/1 (2)
Domyślnie

Odcinki krótkie, dialogi w ogóle dno!, interpunkcja
ale fabuła nawet ciekawa, jak byś dodał szatę graficzną to by wyglądało znacznie lepiej , poczytaj sobie kawałki opowiadań z działu `najlepsze opowiadania` i wyciągnij wnioski, co musisz poprawić. Mimo wszystko ciekawi mnie dalszy rozwój zdarzeń. weny życzę.
Mashu jest nieaktywny  
stare 09-08-2012, 10:57   #16
jens4
Zorientowany

Domyślnie

Bardzo starałem się nappisac dobry dialog i myślałem że ten będzie lepszy niż w 1 odcinku.
Aha 3 odcinek dziś tak jakoś wieczorem a jak będzie czas to po obiedzie.
jens4 jest nieaktywny  
stare 09-08-2012, 11:09   #17
AdidaS.
Banned

Ostrzeżenia: 0/1 (5)
Domyślnie

W 1 odcinku był tragiczny, w 2 już bardzo kiepski.

Oczywiście nie poddawaj się, a będzie co raz lepiej. No i pisz dłuższe odcinki.
AdidaS. jest nieaktywny  
stare 09-08-2012, 12:45   #18
dees.
nowicjusz

Domyślnie

Popracuj nad dialogami .. Dodaj trochę szaty graficznej, będzie od razu ładnie wyglądać .. I dłuższe odcinki pisz

dees. jest nieaktywny  
stare 09-08-2012, 20:25   #19
jens4
Zorientowany

Domyślnie

Odcinek 3

Leżałem obudzony na mej pryczy i zastanawiałem się co zrobić by jakoś wyjść z więzienia. Niestety nic mi nie przychodziło do głowy. Totalna pustka w mózgu aż żal mnie ogarniał. Cale życie robie za taką ofiare. Wiecznie zastraszony biedny i bez perspektyw na lepsze jutro. Realizowalem swoj cel o karierze tremnera ,a tera znowu przeszkodzilo mi więzienie.Cholernie byłem zdołowany i zacząłem płakać.

- Ah Boże dlaczego mnie tak doświadczasz??? - Pytałem przeciwrając łzy z policzków.

Nagle do mej celi podszedł strażnik i otworzyl klatke. Do środka wszedł ksiądz Waldemar. To byl ten sam ksiądz co zwymiotował w kościele na mój widok. Ucieszyłem się na jego widok ,bo to wkońcu sluga Boga i pasterz zagubionych owiec jak ja.

- Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus. - Powiedziałem całując ojca Waldemara w sygnet.
-Pan z tobą synu.
- Ojcze nie wiem co mam robić. Czuje wielka pustke w środku. Boje sie to powiedzieć ale chyba Bóg mnie opuścił.
- Synu Bóg nikogo nie opuszcza. On cie kocha.
- Ojcze Waldemarze , sądze tak bo ostatnim razem jak prosiłem o jakiś znak to po chwili do domu wparowała policja i zamknęli mnie tutaj.
- Bóg ma dla ciebie plan. - Mówił ksiądz ale nie moglem mu uwierzyć.
- To niezly ma plan. Chce żebym zgnił za kratami!!! Nie moge tu zostać !!!
- Karolu to jest próba jakiej poddaje cie Bóg.
- Czyli co mam odpokutować za cale zlo z mojego życia?
- Może tak być. - Powiedział ksiądz i pobłogoslawil mnie.
- Dal mi ksiądz troche wiary. Bog zaplać.- podziękowałem.
- Dobra to jak to już wszystko to lece na pogrzeb bo jestem spózniony. Pan z tobą Karolu.

Rozmoa z księdzem troche mnie uspokoila. Moze faktycznie musze odkupić swoje winy??? Nagle przyszedł po mnie naczelnik więzienia i powiedział że mam widzenie. Zdziwiłem się bo nikt ze mną nie rozawiał prócz meneli co z nimi ćpałem. Poszedłem do sali a tam normalnie zamarłem. Przy stoliku siedział MAREK!!! Ten sam gość co zwiał rok temu z tego więzienia.

- Marek przyjacielu co ty tu robisz??
-Dowiedziałem się że znowu siedzisz. Chciałem sie spotkać.
- Ale uciekaj stąd bo cie złapią - krzyknąlem.
- Nie bój się przyjacielu. Nie poznają mnie. Mam dla ciebie propozycje.
- Jaką?
- Wydostane cie z pudła. Masz tu biblie. W srodku schowany jest młotek i nóż. Wyżłobisz sobie mlotkiem dziure w murze i zwiejesz.
- No nie wiem Marek. A jak mnie zlapią to co?
- Jak cie złapią to tu zdechniesz jak szczur.
- Dobra daj mi tą biblie.

Chyba oszalałem. Marek dał mi młotek i mam zwiać z celi. Trochę sie boje ale nie chce tu dłużej być. Postanowiłem że będe dłubał w ścianie w nocy. Kiedy powoli zmierzchało przygotowałem się mentalnie do dłubania. Nagle do mojej celi przyszedł strażnik a obok niego był ten sam murzyn co mi wpieprzył dzień wcześniej po ryju.

- Od dziś Kali będzie siedział z tobą w celi.
- Nie to niemożlliwe. On jest niebezpieczny i boje sie go!!!
- Zamknij ryj narkomanie!! - Krzyknął strażnik kopiąc mnie z buta w twarz.

Potem zostałem z Kalim sam na sam. Bałem się go bo to świr.

- Za co siedzisz? - zapytał mnie kali.
- Za posiadanie narkotyków a ty?
- Zaszlachtowałem pewną rodzinę. Kobiete i dzieci zgwałciłem i zabiłem a faceta porąbałem na kawałki i zjadłem.

Zamarlem. Siedze w celi z mordercą hanibalem. Dobrze że Marek dał mi nóż to sie bedę bronił.

- Ej Kali a lubisz piłkę nożną??- zapytałem grzecznie
- Kali lubi zabijać. Kali lubi grać w piłkę uciętymi glowami ofiar.

Jezu!! Z kim ja przebywam. Musze stąd uciekać bo nie dożyje następnego tygodnia. Nagle Kalemu odwaliło i zaczął wydawać odgłosy jak malpa. Po chwili murzyn sie na mnie rzucił i zdjął mi spodnie i majtki. Chyba chciał mnie zgwałcić dlatego sięgnąłem po biblie i wziąlem młotek. Walnąłem Kalego z całej siły w głowe i murzyn stracił przytomność. Ja w tym czasie zabralem sie za dłubanie w ścianie. Chciałem szybko uciec.

----------

Wstawiłem obrazek ale jak patrzyłem to go nie widać.
jens4 jest nieaktywny  
stare 10-08-2012, 00:07   #20
dees.
nowicjusz

Domyślnie

Już lepiej bo dłużej Nadal gubisz literki ..

Co do obrazka to:

[img]x[/img] gdzie w miejsce "x" wklejasz link

dees. jest nieaktywny  

Bookmarks

Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)

Narzędzia wątku
Wygląd Oceń ten temat
Oceń ten temat:

Zasady postowania