FORUM.FIFASERWIS.COM - Encyklopedia wiedzy o grach FIFA  

Wróć   FORUM.FIFASERWIS.COM - Encyklopedia wiedzy o grach FIFA > SERIA FIFA > Starsze FIFY > FIFA 09

Odpowiedz

Narzędzia wątku Ocena: Ocena wątku: 10 głosów, 4.40 średnia. Wygląd
stare 27-06-2010, 19:25   #2081
Pablo Abruzzi
Nowicjusz

Domyślnie Monitor

Witajcie, jestem nowy na forum, ale od razu potrzebuję pomocy
Więc pykam w fife 09 od jakiegoś czasu (dosyć długo). Do rzeczy: grałem sobie na monitorze "z dupą" - innej nazwy nie znam xD. Do pewnego czasu (do piątku) kiedy to sprezentowano mi nowy monitor (płaski, dosyć duży). Cały happy włączam fife, a tu patrze a jak podaje piłkę górą, lub gdy ogólnie kamera się przesuwa mam taki jakby rozmazany obraz, pytałem sie kumpli - mówili ze u nich też tak jest i faktycznie to podobno jakieś "efekty specjalne" płaskich monitorów czy coś takiego, ogólnie spox, ale mi to trochę przeszkadza, ja się uczyłem pykać na starym monitorze, a tam czegoś takiego nie było - wszystko chodziło bez takich "efektów", więc moje pytanie: Czy da się to wyłączyć, a jeśli tak to jak?

Proszę o w miarę szybką odpowiedź, bo jutro zaczynam taki priv turniej. Z góry dziękuję.
Pablo Abruzzi jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 27-06-2010, 23:15   #2082
Domino
Gość

Domyślnie

Mógłbyś jakiegoś screena dać? Bo też kiedyś grałem na monitorze "z dupą" czyli CRT, od jakiegoś czasu przerzuciłem się na płaski LCD 22" i podobnych efektów raczej nie zauważyłem. Nie wiem co masz za monitor, ale może ma niski czas reakcji i masz efekt smużenia? A stery do monitora, może nowe do grafiki?

Ostatnio edytowane przez Domino ; 27-06-2010 o 23:19
  Odpowiedź z Cytatem
stare 28-06-2010, 10:12   #2083
Pablo Abruzzi
Nowicjusz

Domyślnie

Do grafiki mam najnowsze (GeForce 9800), a monitor to Samsung P2270 HD, a sterów do niego chyba nie ma. To samo jest u moich kumpli, więc to zapewne nie błąd. Screena wrzucę później.
stare 29-06-2010, 19:50   #2084
Domino
Gość

Domyślnie

Nie wiem jak to robi Samsung, ja w LG dostałem płytkę z oprogramowaniem i sterownikami. Być może masz taką funkcję w monitorze jak "Motion blur", dająca efekt smużenia, ale jeżeli tego nie masz, to jest coś nie tak. Producenci walczą właśnie o brak rozmazywania się obrazu i smużenia, niskie czasy reakcji na poziomie 2ms, być może masz nieodpowiednią częstotliwość odświeżania ustawioną i dlatego tak się dzieje. Popatrz w ustawieniach monitora, bo jeśli nie masz tego bajeru co wyżej pisałem (lub coś podobnego o innej nazwie, w zależności od producenta), to nie jest to normalne zjawisko. Być może wystarczy wyłączyć zbędny bajer i po sprawie, a może to kwesta ustawień, ciężko powiedzieć.
  Odpowiedź z Cytatem
stare 30-06-2010, 15:21   #2085
Petrenko
Nowicjusz

Domyślnie Edycja Piłkarzy

Witam
Mam pewien problem.Jak np. zmieniam coś u Ronaldinho to później jak gram mecza obojętnie gdzie i ma roni piłke to komentator nic nie muwi a przed edycją muwił że "roni ma piłke itd itd".Można coś z tym zrobić??
Pozdrawiam
Petrenko jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 30-06-2010, 17:30   #2086
Fabio
Trener Talentów

Ostrzeżenia: 0/1 (3)
Domyślnie

Witam!
Mam kolegę który nie ma tutaj konta. Jest tak podekscytowany tym że za dwa dni będzie mial fife 09. Z tej okazji proszę was abyście napisali tu na forum supper skład. Oto mnie prosił. Ten skład ma byc młody - ma starczyć na wiekszośc sezonów choć nie musi ale mają byc to roczniki 80 81 82 i tak dalej... W przeciągu kilku sezonów mają osiągnąc ponad 90 skil bez treningów ewentulanie z obfitymi treningami ale to proszę aby napisać czy byly treningi czy ich nie bylo ok. Proszę o napisanie skila jaki dany piłkarz ma w 1 sezonie. I najważniejsze prosze podawać piłkarzy którzy nie powtarzaja się numerami jak np C.Ronaldo i D.Villa obaj grają z 7 to prosze wybrac lepszego i tak to prosze zrobić na takiej podstawie. Proszę mi podać tylu piłkarzy iluy można ilu znacie takich z powyższego opisu na pozycje takie jak:
BR
PO
ŚO
LO
LS
LP
ŚP
PS
PP
ŚPO
ŚPD
ATAK-rozne pozycje(nie ma znaczenia)

I prosze podać z jakimi numerami graja w swoich klubach
Nie wiem po co to mu może chce poprzekładac piłkarzy i pojśc na łatwiznę ale nie wiem nie interesuję się tym

ale prosze abyście to podali ok bardzo was proszę

Kożystając z okazji chcę się zapytać w imienu mego kolegi czy bedzie mu fifa 09 chodzila na takim kompie
2.66MHz (czyt. megaherce)
768MB - pamięć RAM
6200GeForce - karta graficzna
Fabio jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 30-06-2010, 18:51   #2087
Domino
Gość

Domyślnie

Nie wiem po co w dwóch tematach pisałeś, usunąłem post z tematu o wymaganiach. W pierwszej kwestii nie pomogę bo nie gram w FIFĘ, a co do drugiej, ciężko wyczuć, bo formalnie ma niekompatybilną grafikę. FIFA wymaga co najmniej GF 6600, więc trochę mu brakuje, choć niewykluczone że na jakichś niskich detalach odpali grę i na tej grafice co ma. Jak nie sprawdzi, to się nie dowie. Teoria teorią, a w praktyce bywa różnie
  Odpowiedź z Cytatem
stare 01-07-2010, 12:54   #2088
Pablo Abruzzi
Nowicjusz

Domyślnie

Hmm, a pro po tego monitora to ja mam obsługę po Polsku, więc ciężko by mi było znaleźć tą opcję o której mówisz.
stare 03-07-2010, 13:49   #2089
messi12
Nowicjusz

Domyślnie

witam mam problem z włączeniem fify zawsze gdy włączam pojawia mi śię taki błąd problem z aplikacją FIFA09.exe i jest napisane wyśli raport o błędach mam orginała prosze o pomoc
messi12 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 03-07-2010, 14:10   #2090
Domino
Gość

Domyślnie

No za dużo nie napisałeś, wcześniej gra Ci działała, czy dopiero teraz instalowałeś ją pierwszy raz i tak się dzieje? Jak Ci działała, to wgrywałeś jakieś dodatki? Jeżeli tak to jakie? Możesz też podać swoją konfigurację komputera.
  Odpowiedź z Cytatem
stare 03-07-2010, 14:22   #2091
messi12
Nowicjusz

Domyślnie

gra mi działała ale od jakiegoś czasu ten bląd mi śię włącza

i nie wgrywałem żadnych dodatków

Ostatnio edytowane przez Domino ; 03-07-2010 o 18:45
messi12 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 03-07-2010, 18:48   #2092
Domino
Gość

Domyślnie

Edytuj posty, a nie piszesz 4 pod rząd. Dwa niepotrzebne skasowałem.

Jeżeli twierdzisz że nic nie wgrywałeś a gra wcześniej działała dobrze, to jest coś nie tak. Samo z siebie nic się nie bierze, musi być gdzieś przyczyna. Dobrze się zastanów, czy na pewno nic nie instalowałeś, czy nie zrobiłeś czegoś, co może powodować błąd. A najprostszą radą będzie reinstall gry.
  Odpowiedź z Cytatem
stare 05-07-2010, 14:09   #2093
paulinach
Nowicjusz

Domyślnie błłąd instalacij fify 09

Mam problem z zainstalowaniem fify 09 . Wyskakuje taki błąd :
Kompletnie nie wiem co to za błąd proszę o pomoc

MICROSOFT SOFTWARE LICENSE TERMS
MICROSOFT VISUAL C++ 2005 RUNTIME LIBRARIES
These license terms are an agreement between Microsoft Corporation (or based on where you live, one of its affiliates) and you. Please read them. They apply to the software named above, which includes the media on which you received it, if any. The terms also apply to any Microsoft
* updates,
* supplements,
* Internet-based services, and
* support services
for this software, unless other terms accompany those items. If so, those terms apply.
By using the software, you accept these terms. If you do not accept them, do not use the software.
If you comply with these license terms, you have the rights below.
1. INSTALLATION AND USE RIGHTS. You may install and use any number of copies of the software on your devices.
2. SCOPE OF LICENSE. The software is licensed, not sold. This agreement only gives you some rights to use the software. Microsoft reserves all other rights. Unless applicable law gives you more rights despite this limitation, you may use the software only as expressly permitted in this agreement. In doing so, you must comply with any technical limitations in the software that only allow you to use it in certain ways. You may not
* disclose the results of any benchmark tests of the software to any third party without Microsoft’s prior written approval;
* work around any technical limitations in the software;
* reverse engineer, decompile or disassemble the software, except and only to the extent that applicable law expressly permits, despite this limitation;
* make more copies of the software than specified in this agreement or allowed by applicable law, despite this limitation;
* publish the software for others to copy;
* rent, lease or lend the software;
* transfer the software or this agreement to any third party; or
* use the software for commercial software hosting services.
3. BACKUP COPY. You may make one backup copy of the software. You may use it only to reinstall the software.
4. DOCUMENTATION. Any person that has valid access to your computer or internal network may copy and use the documentation for your internal, reference purposes.
5. EXPORT RESTRICTIONS. The software is subject to United States export laws and regulations. You must comply with all domestic and international export laws and regulations that apply to the software. These laws include restrictions on destinations, end users and end use. For additional information, see www.microsoft.com/exporting.
6. SUPPORT SERVICES. Because this software is “as is,” we may not provide support services for it.
7. ENTIRE AGREEMENT. This agreement, and the terms for supplements, updates, Internet-based services and support services that you use, are the entire agreement for the software and support services.
8. APPLICABLE LAW.
a. United States. If you acquired the software in the United States, Washington state law governs the interpretation of this agreement and applies to claims for breach of it, regardless of conflict of laws principles. The laws of the state where you live govern all other claims, including claims under state consumer protection laws, unfair competition laws, and in tort.
b. Outside the United States. If you acquired the software in any other country, the laws of that country apply.
9. LEGAL EFFECT. This agreement describes certain legal rights. You may have other rights under the laws of your country. You may also have rights with respect to the party from whom you acquired the software. This agreement does not change your rights under the laws of your country if the laws of your country do not permit it to do so.
10. DISCLAIMER OF WARRANTY. The software is licensed “as-is.” You bear the risk of using it. Microsoft gives no express warranties, guarantees or conditions. You may have additional consumer rights under your local laws which this agreement cannot change. To the extent permitted under your local laws, Microsoft excludes the implied warranties of merchantability, fitness for a particular purpose and non-infringement.
11. LIMITATION ON AND EXCLUSION OF REMEDIES AND DAMAGES. You can recover from Microsoft and its suppliers only direct damages up to U.S. $5.00. You cannot recover any other damages, including consequential, lost profits, special, indirect or incidental damages.
This limitation applies to
* anything related to the software, services, content (including code) on third party Internet sites, or third party programs; and
* claims for breach of contract, breach of warranty, guarantee or condition, strict liability, negligence, or other tort to the extent permitted by applicable law.
It also applies even if Microsoft knew or should have known about the possibility of the damages. The above limitation or exclusion may not apply to you because your country may not allow the exclusion or limitation of incidental, consequential or other damages.
paulinach jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-07-2010, 18:29   #2094
Domino
Gość

Domyślnie

Podaj swoją konfigurację kompa, system etc. A pierwszy raz instalujesz grę i masz takie cuś, czy wcześniej było dobrze?
  Odpowiedź z Cytatem
stare 05-07-2010, 21:38   #2095
Chudy*
CF umar

Domyślnie

No i napisz, czy oryginał?

siemano gimby, powracam inny z wakacji, i silny jak nigdy, patrzysz?
Chudy* jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-07-2010, 17:27   #2096
ozek
GG : 11240276

Wyślij wiadomość na gg do ozek
Domyślnie [ps2] memory card error czy pełna ?

Witam

Chodzi mi o Play Station 2 i kartę pamięci 8mb.
PS2 kupiłem w grudniu 2009r. Jeszcze mam gwarancję na 1,5 roku.
Na karcie pamięci jest
(ok. 5 save w Def Jam Fight or NY)
-wszystkie odblokowane postacie w Tekken 5
-około 20 savevów w FIFA 09 w trybie menagera.
-w Tenchu ok. 3 savevów
-w CRASH też trochę.
-ok.3 save w GUN.

Włączając FIFE pisze mi że nie mam karty pamięci z min. 735 kb wolną pamięcią.
Występowało to już około 3 razy ale po resecie konsolki już wszystko działało.
Teraz reset nic nie daje.

Mam pytanie czy da się skasować pamięć z karty ?
Bo narazie mam wydatki na komputer *raty.
I nie byłbym za zakupem nowej karty.

Może to trochę dzieczinny i głupi pomysł ale
ja w styczniu jechałem do kuzynów samochodem, a ps2 było w bagażniku i było ok. -20 stopni.
To wszystkie dane z karty się usuneły, może teraz bym np. włożył do lodówki to by usuneło wszystko? Czy jest to zbyt ryzykowne ??
ozek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-07-2010, 22:59   #2097
michurt
Nowicjusz

Domyślnie

Witam zamówiłem fife10(polska wersja) przez allegro i zastanawiam się czy pad mi będzie działać mam takiego

http://img.ktr.pl/j/joyapgp3080starlight/db.jpg

przyciski1,2,3,4,5,6,7,8,9(select),10(start) prawa gałka lewa oraz przyciski auto clear i turbo oraz krzyżyk do sterowania(lepiej sie gałką biega)
michurt jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-07-2010, 23:11   #2098
Rothosen
Patchmaker CF

Wyślij wiadomośc poprzez ICQ do Rothosen Wyślij wiadomość poprzez Skype™ do Rothosen
Domyślnie

Cytat:
Napisał michurt Zobacz post
Witam zamówiłem fife10(polska wersja) przez allegro i zastanawiam się czy pad mi będzie działać mam takiego

http://img.ktr.pl/j/joyapgp3080starlight/db.jpg

przyciski1,2,3,4,5,6,7,8,9(select),10(start) prawa gałka lewa oraz przyciski auto clear i turbo oraz krzyżyk do sterowania(lepiej sie gałką biega)
Powinien działać, pewnie nie będzie działać tobie prawy analog (gałka), ale dla chcącego nic trudnego, wystarczy, że zrobisz wszystko co to jest opisane:
http://forum.fifaserwis.com/showthread.php?t=38795
Rothosen jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 08-07-2010, 00:17   #2099
ozek
GG : 11240276

Wyślij wiadomość na gg do ozek
Domyślnie Finały, teoretycznie słabsze wygrywają? Powód ? [ps2]

Witam

Grając kilka sezonów zauważyłem, że w FIFIE 08-09 w finałach Ligi Mistzów, EFA, pucharach krajowych najczęściej grają drużyny teoretycznie słabsze np. galatasaray sk.
Żadko kiedy spotkałem się z w finale z np. Barcą choć grali tam

BR
Valdes 80+

PO
Dani Alves 85+

ŚO
Puyol 85+
Milito 85+

LO
Abidal 83+

PS
Mesii 90+

ŚP
Iniesta 86+
Xavi 86+

N
David Villa 90+
Ibrahimowic 86+

Dlaczego tak silny zespół nie mógł się dostać do finału ?
A wolałbym w finale rozgrywać mecze z takim zespołem.
Tu zgranie zaważa czy silna ławka rezerwowych ?
ozek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 08-07-2010, 15:17   #2100
MESSI33
Nowicjusz

Domyślnie

Cytat:
Napisał michals Zobacz post
MAM PROBLEM, PROSZĘ O POMOC!!

Wczoraj zainstalowałem FIFE 09. Rozpocząłęm karierę, wszystko szło normalnie, jak kończyłem grać to normalnie zapisałem grę. Wyłączłem komputer. Dzisiaj cce zagrać, włączam FIFĘ i chcę wczytać wczorajszą grę. Wyskakuje mi okienko z takim tekstem "Unable to load FIFA09" czyli "Niezdolny do wczytania FIFA09" czy jakoś tak. Co mam z tym zrboic bo kariera zapowiadała sie b. donbrze :p
Ja też mam ten problem!!!! proszę wysłać rozwiązanie na adam.chatala@gmail.com, lub napisać tutaj!
MESSI33 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Bookmarks

Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)

Narzędzia wątku
Wygląd Oceń ten temat
Oceń ten temat:

Zasady postowania