FORUM.FIFASERWIS.COM - Encyklopedia wiedzy o grach FIFA  

Wróć   FORUM.FIFASERWIS.COM - Encyklopedia wiedzy o grach FIFA > RÓŻNOŚCI > Piłka Nożna

Odpowiedz

Narzędzia wątku Ocena: Ocena wątku: 10 głosów, 5.00 średnia. Wygląd
stare 13-11-2010, 22:20   #7521
x_adam
Banned

Ostrzeżenia: 0/1 (10)
Domyślnie

Marcelo bramkę z Excelsiorem strzelił
x_adam jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 13-11-2010, 23:10   #7522
cabi
Xavi Hernández Creus

Ostrzeżenia: 3/2 (4)
Domyślnie

Barça Barça Barça Spodziewałem się, że będzie ciężej z Villareal. Sędzia jakiś kulawy. Villa 2 metry przed obrońcami i gwizdnął spalonego, a potem kontra Villareal i gol. No cóż. Messi to Messi

@Lennon: Nie traktuj mojego pytania jako czepiania się, ale jak można być za Tottenhamem i Chelsea jednocześnie ?

cabi jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 13-11-2010, 23:20   #7523
NAWED_BEKA
Banned

Ostrzeżenia: 0/2 (4)
Domyślnie

Sędziowanie dzisiaj było tragiczne.
NAWED_BEKA jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 13-11-2010, 23:21   #7524
Liver
Weteran

Domyślnie

Cytat:
Napisał Venomd2 Zobacz post
Ta a po meczu z Chelsea to każdy pisał Roy jesteś wspaniały itp a teraz .... szkoda gadać wielcy kibice Liverpoolu .
NIGDY nie napisałem, że Roy jest wspaniały itp. owszem, cieszyłem się po jego zatrudnieniu, ale jak teraz jest każdy widzi i nie zmienia tego zwycięstwo nad Chelsea.
stare 13-11-2010, 23:42   #7525
Lennon
Banned

Domyślnie

Haha. Obstawiałem że Barca wygra 3:1 i udało mi się Co do sędziowania, to nie czepiam się, bo nie oglądałem meczu

Cytat:
Napisał cabi Zobacz post
@Lennon: Nie traktuj mojego pytania jako czepiania się, ale jak można być za Tottenhamem i Chelsea jednocześnie ?
Wiem że to dwie drużyny z Londynu, odwieczni rywale i te sprawy... Ja jestem kibicem Chelsea, a mecze Tottenhamu też oglądam bardzo często i bardzo podoba mi się jak grają. Sercem jestem za Chelsea, a Tottenham to zespół który lubię

PS. Mieszkam niedaleko Kielc i często jeżdżę na mecze Korony. Widzę, że ty też im kibicujesz. Pjonteczka
Lennon jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 13-11-2010, 23:46   #7526
Mlody
Antypolonista CF

Wyślij wiadomość na gg do Mlody
Domyślnie

Wygrana Barcy w 100% zasłużona, sędzia mylił się w 2 strony, wg mnie powinien wylecieć Maxwell ale sędzia kiepski.bramka na 2:1 albo 3:1(w tej co messi zrobił lob) poezja.Zamiast Rubena Altidore.A i mam nadzieje że Barca,United,Real bedą wyrzucać swoich młodych graczy lub tanio sprzedawać to sie kupi i wytrenuje a potem gwiazda(patrz Forlan)

by Tosiek
Mlody jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 14-11-2010, 09:04   #7527
Yeti
Gość

Domyślnie

Cytat:
Wiem że to dwie drużyny z Londynu, odwieczni rywale i te sprawy... Ja jestem kibicem Chelsea, a mecze Tottenhamu też oglądam bardzo często i bardzo podoba mi się jak grają. Sercem jestem za Chelsea, a Tottenham to zespół który lubię
jesteś antysemitą i filosemitą jednocześnie?
  Odpowiedź z Cytatem
stare 14-11-2010, 10:04   #7528
seann

Domyślnie

ej, śmiejcie się, ale ja tam do Kogutów też nie żywię urazy. przeciwnie - darzę sympatią kilku zawodników, lubię ich styl gry, często oglądam mecze, a jedyną drużyną, którą zawsze gram w PESa jest właśnie Tottenham. i nie widzę w tym niczego zdrożnego. :)

aczkolwiek sukcesów to im zanadto nie życzę, wiadomo.
seann jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 14-11-2010, 10:19   #7529
Yeti
Gość

Domyślnie

nie no, ja sobie jajca robię, ale to przecież kibice Chelsea sprawili, że Tottenham jest kojarzony z Żydami. ba, sami się zaczęli z nimi utożsamiać.
  Odpowiedź z Cytatem
stare 14-11-2010, 11:27   #7530
Mietek
POKA CYCE !

Wyślij wiadomość na gg do Mietek
Domyślnie

Cytat:
Napisał Yeti Zobacz post
nie no, ja sobie jajca robię, ale to przecież kibice Chelsea sprawili, że Tottenham jest kojarzony z Żydami. ba, sami się zaczęli z nimi utożsamiać.
możesz wyjaśnić o co chodzi ?
Mietek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 14-11-2010, 11:44   #7531
emil.maz
Tak to ja !!

Wyślij wiadomość na gg do emil.maz
Domyślnie

Hm. Barcelona wygrała 3 - 1, ale Nilmar brzydko mówiąc to sobie zrobił jaja z obrońców FCB. Meczu nie oglądałem, ale określić postawę sędziego można już po akcji na 2 - 0 dla Barcelonki i nie uznanej bramce Pedro. Gdzie tam był spalony ? Za taki błąd to ci sędziowie długo nie powinni sędziować meczy w PD.

" Futbol to nasza religia, nasza pasja która nie ma końca "

emil.maz jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 14-11-2010, 11:58   #7532
dudson
Banned

Ostrzeżenia: 1/2 (4)
Wyślij wiadomość na gg do dudson
Domyślnie

No to trzeba będzie Barcie spuścić wpierdona CNl żeby się nie trzymała pleców Realu. Innego wyjścia nie ma
dudson jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 14-11-2010, 12:04   #7533
x_adam
Banned

Ostrzeżenia: 0/1 (10)
Domyślnie

Cytat:
Napisał emil.maz Zobacz post
Hm. Barcelona wygrała 3 - 1, ale Nilmar brzydko mówiąc to sobie zrobił jaja z obrońców FCB. Meczu nie oglądałem, ale określić postawę sędziego można już po akcji na 2 - 0 dla Barcelonki i nie uznanej bramce Pedro. Gdzie tam był spalony ? Za taki błąd to ci sędziowie długo nie powinni sędziować meczy w PD.
Czy ty zawsze masz najwięcej do powiedzenia o meczu, którego nie oglądałeś ?

Ostatnio edytowane przez x_adam ; 14-11-2010 o 12:08
x_adam jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 14-11-2010, 12:06   #7534
cabi
Xavi Hernández Creus

Ostrzeżenia: 3/2 (4)
Domyślnie

Akcja Barcy na 2:1 Komentarz może być tylko jeden: patrz podpis Wisiena

http://www.youtube.com/watch?v=vWHmUA-Z5oE&hd=1

cabi jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 14-11-2010, 12:08   #7535
cleavage
naughty moderatorista.

Wyślij wiadomość na gg do cleavage
Domyślnie

Szacun. Kocham akcje z klepki.
stare 14-11-2010, 12:11   #7536
Yeti
Gość

Domyślnie

Cytat:
Napisał Mietek Zobacz post
możesz wyjaśnić o co chodzi ?
chodzi o to, że kibice Chelsea wyzywali (i chyba dalej to robią) Tottenham od Żydów (w czym zresztą było nieco prawdy); kibice Tottenhamu natomiast z niejasnych do dziś przyczyn zaczęli się z tym utożsamiać i dziś sami siebie nazywają Żydkami. w rzadkich momentach tryumfu nad Chelsea bądź Arsenalem śpiewają nawet specjalną przyśpiewkę, coś tam że żydki was pokonały czy coś.
  Odpowiedź z Cytatem
stare 14-11-2010, 12:12   #7537
Mlody
Antypolonista CF

Wyślij wiadomość na gg do Mlody
Domyślnie

Fakt, piękna bramka.
emil
zobacz że niby tylko na Villarreal korzyść sędziował.A faul Maxwella? Powinien wylecieć z boiska.
Pozdrowienia dla obrony Barcelony przy bramce Nilmara

by Tosiek
Mlody jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 14-11-2010, 12:17   #7538
Yeti
Gość

Domyślnie

co do tematu żydowskiego Tottenhamu, artykuł z polskiej strony o Spurs:

Jednym z najbardziej charakterystycznych zachowań kibiców Spurs jest monotonne, mrożące krew w żyłach skandowanie dwóch słów: „Yid Army”. Dlaczego Tottenham uważany jest za klub żydowski i z jakiej przyczyny jego kibice nie tylko to akceptują, ale wręcz są z tego faktu dumni?

Wszystko zaczęło się w latach 70. Wtedy to fani drużyn przeciwnych zaczęli nazywać kibiców Spurs „Żydami”. Sytuacja była wielokrotnie bardzo nieprzyjemna – na Stamford Bridge kibice Chelsea syczeli na fanów Spurs, imitując gaz wydobywający się z pryszniców w komorach gazowych, na innych stadionach kibice czynili niewybredne uwagi odnośnie różnic anatomicznych między nimi, a „żydowskimi” kibicami Spurs (konkretnie były one związane z faktem posiadania (lub nie) napletka, usuwanego u żydowskich niemowląt w trakcie rytualnego obrzezania). Po kraju rozniosła się moda na nazywanie Tottenhamu klubem żydowskim, a jego kibiców – Żydkami (Yids).

Nie wiadomo dokładnie, co było bezpośrednią przyczyną nadania naszemu klubowi łatki „żydowskiego”. Faktem jest, że w północnym Londynie mieszkało dużo ludności semickiej, wielu Żydów kibicowało (i wciąż kibicuje) Kogutom, prezesem klubu w latach 1943-1961 był niejaki Fred Bearman (czyli, używając polskiego odpowiednika: Berman). Wydaje się jednak, że to trochę za mało, żeby nadać jakiemuś klubowi łatkę klubu „żydowskiego” - przecież w innych dużych miastach – Manchesterze, Liverpoolu czy Birmingham odsetek ludności żydowskiej był prawdopodobnie porównywalny.

Jedna z teorii mówi, że decydująca była emisja w telewizji BBC popularnego serialu „Dopóki śmierć nas nie rozłączy” (lata 1965-1975). Jego bohater – kibicujący West Hamowi tępy rasista zajmujący się oglądaniem telewizji i komentowaniem bieżących wydarzeń kilkukrotnie wygłaszał opinię, że niedługo jego klub zagra mecz z „Yidsami”. Raz pozwolił sobie wręcz na komentarz, że głównym celem niemieckich nalotów na Londyn w czasie II wojny światowej było White Hart Lane.

Wnioski jaki można wyciągnąć z tej bardzo prawdopodobnej teorii są dwa: telewizja już na przełomie lat 60. i 70. miała bardzo silne oddziaływanie, w dodatku współczesne pojęcie politycznej poprawności nie tyle było nieznane, ale wręcz sytuacja była skrajnie odmienna. Trudno jest wyobrazić mi sobie sytuację, w której w telewizji brytyjskiej padają niewybredne żarty o wojnie, w której zginęło wielu mieszkańców Londynu.

Wiemy już czemu Tottenham stał się w opinii kibiców rywali klubem żydowskim. Ciekawą kwestią jest odpowiedź na pytanie – jak zareagowali na to fani Spurs? Można powiedzieć, że reakcja była dla fanów Tottenhamu typowa. Fani „odwrócili kota ogonem” i przemienili obelgę w powód do chwały. Epitet „Yids” stał się chóralnie i z dumą odkrzykiwanym „Yiddos” (londyńska mutacja tego słowa), a kibice zaczęli mienić się nazwą Yid Army. Czasem agresja fanów drużyn przeciwnych była katalizowana przez humor – pewnego razu kibice Manchester City ściągnęli spodnie, unaoczniając fanom Spurs swoją „nieżydowskość”, odpowiedzią tych spośród Kogutów, którzy faktycznie byli Żydami było...ściągnięcie spodni i potwierdzenie tego faktu zdumionym kibicom The Citizens. Reakcją był śmiech i zaprzestanie antysemickich insynuacji przez fanów City.

Jeden z kibiców wspomina inną znamienną sytuację: w czasie któregoś ze spotkań wyjazdowych członkowie bojówki kibicowskiej Spurs mieli na czubku głowy zamocowane maseczki lekarskie, imitujące mycki. Ale nie zawsze było tak różowo – w 1974 roku w finałowym dwumeczu rozgrywek o Puchar UEFA nasza Yid Army toczyła krwawe boje z bojówkami tradycyjnie antysemickiego i ksenofobicznego Feyenoordu Rotterdam (słynnej Rotterdam Gestapo). Zakończyło się to dożywotnim wykluczeniem Spurs z rozgrywek europejskich! Kara została odwołana dopiero w 1980 roku.

„Polityka” kibiców Spurs przyniosła długofalowy efekt. Wprawdzie początkowo dumne przypisanie sobie roli „Żydów” angielskiej piłki wywołało wśród kibiców rywali wściekłość, jednak z czasem zamieniła się ona w znudzenie, a wreszcie w zaakceptowanie faktu, że Koguty „są żydowskie i są z tego dumne”. Zdarzały się wprawdzie i wciąż zdarzają incydenty – przykładowo w 1996 roku bramkarz Aston Villi Mark Bosnich (znany kokainista) wykonał na WHL nazistowski znak pozdrowienia „Sieg Heil”, za co został ukarany śmieszną grzywną 1000 funtów. Ogólnie jednak sytuacja się uspokoiła.

Co ciekawe, w historii naszego klubu pojawia się tylko jeden piłkarz, który przyszedł na świat w Izraelu. To napastnik Ronny Rosenthal. Nie prezentował zbyt wysokiej klasy, ale trzy bramki w meczu potrafił zdobyć (grał w latach 1994-97. 100 występów, 11 bramek). Oczywiście grało wielu piłkarzy narodowości żydowskiej, ale z Izraela był tylko Ronnie. No i najsłynniejszy „zaadoptowany” Żyd – Jurgen Klinsmann, bohater piosenki: „Chim chiminee, Chim Chim churoo, Jurgen was a German but now he is Yiddo!”. Czyli Jurgen był Niemcem, ale teraz jest Żydem. Typowe dla kibiców Spurs poczucie humoru związane z „adopcją” blondwłosego i zapewne niebieskookiego przedstawiciela „rasy panów”

Jak wygląda w tej kwestii teraźniejszość? Wspomniane na wstępie okrzyki „Yid Army”, popularność piosenki o biednym „Żydku” oglądającym w samotności mecz z trybuny the Shelf i kupującym tylko jedno piwo, bo na więcej go nie stać, flagi Izraela na meczach, płynąca z głośników w okresie świątecznym piosenka wigilijna „Noel” w której w miejsce słów „born is the King of Israel” wykonawca śpiewa „born is the King of White Hart Lane”. No i Daniel Levy jako prezes. Inna sprawa, że chichotem historii jest fakt, że na czele najbardziej chyba antysemickiego i ksenofobicznego klubu w Anglii, Chelsea stoi syn Żyda i Ukrainki (Roman Abramowicz) a trenerem jest Żyd z Izraela, Avram Grant.

Podsumowując można powiedzieć, a raczej zanucić jedno: „We're Yids and we know we are!”
  Odpowiedź z Cytatem
stare 14-11-2010, 12:59   #7539
MARIN
Banned

Ostrzeżenia: 0/1 (5)
Domyślnie

Cytat:
Napisał cabi Zobacz post
Akcja Barcy na 2:1 Komentarz może być tylko jeden: patrz podpis Wisiena

http://www.youtube.com/watch?v=vWHmUA-Z5oE&hd=1
lol o_o
MARIN jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 14-11-2010, 13:03   #7540
Grzechu
Barcelomaniak

Wyślij wiadomość na gg do Grzechu
Domyślnie

Pytań brak

Bookmarks

Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 3 (0 użytkownik(ów) i 3 gości)

Narzędzia wątku
Wygląd Oceń ten temat
Oceń ten temat:

Zasady postowania