FORUM.FIFASERWIS.COM - Encyklopedia wiedzy o grach FIFA  

Wróć   FORUM.FIFASERWIS.COM - Encyklopedia wiedzy o grach FIFA > RÓŻNOŚCI > Giercowanie na Ekranie

Odpowiedz

Narzędzia wątku Oceń temat Wygląd
stare 20-02-2014, 15:59   #1
Spajk
Banned

Domyślnie Skoki Narciarskie 2006

Skoro jest temat od DSJ to ja postanowiłem założyć wątek dot. gry Skoki Narciarskie 2006. Pogrywa ktoś z was w tą kultową grę?

Ja aktualnie rozgrywam 3 sezon, jestem w kadrze A i tracę 20 punktów do Austriaka na 6 miejscu w klasyfikacji PŚ. W turnieju narodów Polska dopiero na 5 miejscu, Austria z kolei na 1. Morgi i spółka dzielą i rządzą
Spajk jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 20-02-2014, 19:54   #2
przebos
Legenda

Domyślnie

chodzi o tę grę Zima 2006? gdzie jednym z kodów był gracz o nazwisku Tom Flyer?
przebos jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 20-02-2014, 20:21   #3
Spajk
Banned

Domyślnie

Nie, chodzi o grę Skoki Narciarskie 2006. Jeżeli ktoś nie wie co to wystarczy wpisać tą frazę w wyszukiwarkę youtube i pierwszy filmik od góry ;]
stare 22-02-2014, 12:58   #4
Spajk
Banned

Domyślnie

Pare moich statystyk bo jest się czym pochwalić. Gram na średnim poziomie trudności

W Pucharze Świata nikt nie miał ze mną szans. 8 konkursów indywidualnych = 8 zwycięstw PŚ. Okazałem się bezkonkurencyjny dla wszystkich. Loitzl (7 msc), Janda (9 msc) skakali na początku bardzo dobrze ale później pogorszyli swoje występy - co wykorzystałem zwiększając przewagę nad nimi niemalże trzykrotnie.

Formą się nie sugerujcie bo nie rośnie ona wraz z wygranymi konkursami co jest idiotyczne. Formę musicie sobie trenować aby utrzymywać ją na przyzwoitym poziomie, a jako, że ja mam wrażenie, że forma na nic nie wpływa to mam ją głęboko w poważaniu. W 4 sezony udało mi się dobić ze statystyk 5/5/5 do 31+10/31+12/30+8. Muszę jeszcze popracować nad techniką lotu żeby mieć gwarantowane 20tki. Nie mam co robić z kasą - kupiony najlepszy kombinezon i najlepsze możliwe narty.

Od zawsze miałem w tej grze problem z lataniem na małych skoczniach przez co zajmuje tam mniej prestiżowe miejsca. Najbardziej lubię skocznie normalne (120m) ale nie pogardzę również mamutami (185m). Jak widzicie moje osobiste rekordy to 220.5 m w Oberstdorfie gdzie zabrakło mi 2.5 do uzyskania nowego rekordu skoczni oraz drugi skok na niemieckiej skoczni o rozmiarze 120 - 140.5 m, brakło również niewiele.

Oprócz tego pobiłem również rekord najwyższej noty - 433.2 (Bad Mitterndorf K-185) w obecnym sezonie 2009/2010. Co ciekawe druga najwyższa nota to raptem 403.1 pkt na mamuciej skoczni Oberstdorf.

Dzięki mnie Polska jest bezkonkurencyjna w PN i nikt nie może się z nią równać. Po 10 konkursach mieliśmy już 100 punktów i ponad 400 punktów przewagi nad drugą Norwegią. Teraz różnica wzrosła trzykrotnie
stare 22-02-2014, 13:36   #5
przebos
Legenda

Domyślnie

no o nią właśnie mi chodziło. Grało się kiedyś, oj grało

Ostatnio edytowane przez przebos ; 22-02-2014 o 13:43
przebos jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 22-02-2014, 14:38   #6
Mashu
Dla Cata - Maschu

Ostrzeżenia: 0/1 (2)
Domyślnie

Również dużo grałem w tą grę, fakt, była kultowa, ogólnie to brakuję kontynuacji tego tytułu, lub skoków ze stajni RTL. Wiadomo jest DSJ, ale nie ma w nim trybu kariery, brakuje wielu skoczni, które muszą się znaleźć w grze o skokach. Od jakiś 5 lat gdy zbliża się październik przeczesuje google łudząc się, że na ten sezon zostanie wydana jakaś taka gra, ale nic z tego...
Mashu jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 22-02-2014, 14:52   #7
Wariner
FIFA 2000 do bani !!!

Domyślnie

Dla mnie grą kultową i zdecydowanie bardziej realistyczną od tej były Skoki Narciarskie 2002 . Katało się niemiłosiernie długo w to.
Wariner jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 22-02-2014, 14:58   #8
beeriks
Reus!

Domyślnie

Cytat:
Napisał Wariner Zobacz post
Dla mnie grą kultową i zdecydowanie bardziej realistyczną od tej były Skoki Narciarskie 2002 . Katało się niemiłosiernie długo w to.
+1

Klasyk wśród gier o tematyce Skoków Narciarskich zdecydowanie moim zdaniem

Ostatnio edytowane przez beeriks ; 22-02-2014 o 15:08
beeriks jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 22-02-2014, 16:15   #9
mac
( ͡° ͜ʖ ͡°)

Domyślnie

Ja co roku do buta dostawałem te skoki i strasznie na to czekałem. No a nie wiadomo czemu ostatnią wersją była ta z 2007 roku :( Może teraz za sukcesami Stocha zaczną robić znowu te gry, byłoby super Kto nie pamięta Adama Machysziego ten pipa
stare 22-02-2014, 16:45   #10
makak
Como no te voy a querer!

Domyślnie

Cytat:
Napisał mac Zobacz post
Kto nie pamięta Adama Machysziego ten pipa
Pamiętam Szymona Mammana

makak jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 23-02-2014, 13:12   #11
Spajk
Banned

Domyślnie

Jakaś kontynuacja by się przydała
stare 24-02-2014, 14:01   #12
Trolu
Kujawski Dzik #1

Wyślij wiadomość na gg do Trolu Origin: Poldomir
Domyślnie

Cytat:
Napisał Wariner Zobacz post
"Dał dziś z siebie wszystko, tylko że... kogo to obchodzi?"

Jeżeli chodzi o serię gier "Skoki..." oraz "RTL..." to bez wątpienia wydanie 2002 było bezkonkurencyjne. Sterowanie bez udziwnień, kapitalny system woskowania nart oraz dodatki od fanów poprawiające nazwiska. Niestety, z roku na rok gry niemieckie były coraz słabsze, z przesłodzoną grafiką i bez czegoś co by przyciągało gracza. Owszem, były mniejsze skocznie, dłuższa kariera, ale to nie to i koniec. Bodajże rok temu z Ciejem odpaliliśmy RTL 2007, by pograć online i nie dość, że połączenie kulało to na dodatek przyjemność z rozgrywki niewielka (albo super skok niezależnie od warunków albo totalna kicha). Skoki 2002 z trybem online byłyby nie do zdarcia, niestety nikt nie wpadł by tryb online dodać.

Polskie gry miały zasadniczą wadę: brak spójnej koncepcji na fizykę i sterowanie. Każda kolejna odsłona to rewolucja w sterowaniu zawodnikiem. W 2003 zrezygnowano z jakichkolwiek wskaźników, więc skakać trzeba było na wyczucie (co nawet miło wspominam), ale sama gra była niesamowicie zabugowana. Kolejne odsłony próbowały ratować się jakoś gameplayem co rusz zmienianym. Z tej serii doskonale pamiętam świecące się jak psu jajca kombinezony skoczków i poprzekręcane nazwy producentów sprzętu. Była szansa na stworzenie przyzwoitego produktu, niestety w 2006 roku boom na skoki minął i wszystko się posypało. Niewątpliwym plusem była niska cena rekompensująca pewne niedoróbki. Do dziś wydania 2002-2006 gdzieś na półce leżą.

Prawda też jest taka, że nowa odsłona "RTL..." lub "Skoków..." nie ma raczej racji bytu. Ideą tych gier summa summarum było kliknięcie w odpowiednim momencie, gdy dany pasek był jak najkrótszy (poza wersją 2003 do Polaków). Ratunkiem mógłby być dobry tryb online z własnymi serwerami, rankingami, itp (coś w stylu DSJ 4). Kluczowym czynnikiem też musiałaby być cena. Taka gra za więcej niż 50 zł by się po prostu nie sprzedawała. Na rynku gier o skokach dzieli i rządzi DSJ 4, gra niemalże idealna z grafiką, której nie trzeba się wstydzić.

Wątroba i , styl , przedsiębiorczość , charakter , analiza , blyskotliwość to właśnie
Trolu jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 24-02-2014, 15:23   #13
Mashu
Dla Cata - Maschu

Ostrzeżenia: 0/1 (2)
Domyślnie

No, to można iść w drugą stronę, która również jest właściwie nie realna - mianowicie wykupienie przez jakiś koncern, lub nawiązanie współpracy z Jussim przez co praca szła by dużo szybciej, powstawały by nowe obiekty (bardzo wielu w 4 brakuje), dodanie jakiegoś systemu kariery, lub też rozbudowanie obecnego Pucharu Świata, aby można było mieć podgląd na Małą Kryształową kulę, osobną punktację na TCS, podmienianie zawodników w trakcie sezonu, DSJ ma bardzo duży potencjał, którego jeden programista nie wykorzysta...
Mashu jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Bookmarks

Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)

Narzędzia wątku
Wygląd Oceń ten temat
Oceń ten temat:

Zasady postowania