FORUM.FIFASERWIS.COM - Encyklopedia wiedzy o grach FIFA  

Wróć   FORUM.FIFASERWIS.COM - Encyklopedia wiedzy o grach FIFA > RÓŻNOŚCI > NA SPORTOWO

Odpowiedz

Narzędzia wątku Oceń temat Wygląd
stare 29-04-2010, 06:17   #161
misjurg
I just had sex

Domyślnie

Kurde, Ronnie, co się z tobą dzieje? Nie wiem, dlaczego tak jest, ale Selby mnie strasznie irytuje. No trudno, teraz trzeba liczyć na Robertsona.
misjurg jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 29-04-2010, 07:55   #162
x_adam
Banned

Ostrzeżenia: 0/1 (10)
Domyślnie

Murphy 12-13 Carter :( W takim razie niech wygra Robertson albo Selby.
x_adam jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-05-2010, 23:06   #163
emce
zaproś mnie do swego domu

Domyślnie

czwartek - Liverpool
piątek - Wisła
sobota - Selby

BOŻE.
emce jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-05-2010, 23:11   #164
Paolo_
Ave Silesia

Domyślnie

Ehhh no szkoda Selby'ego ale trzeba przyznać - przegrał na własne życzenie. Sporo błędów na teoretycznie prostych bilach, ta czarna w ostatnim frejmie przelała czarę goryczy. Szacun dla Dotta, mam nadzieje że rozwali Australijczyka w finale.
stare 01-05-2010, 23:14   #165
x_adam
Banned

Ostrzeżenia: 0/1 (10)
Domyślnie

W finale kibicuję Kangurowi
x_adam jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-05-2010, 23:22   #166
seann

Domyślnie

Cytat:
Napisał emce Zobacz post
czwartek - Liverpool
piątek - Wisła
sobota - Selby

BOŻE.
czwartek - Liverpool
piątek - Wisła
sobota - Selby
niedziela - Liverpool

A Selby'ego wielka szkoda, fakt. Finał z Robertsonem byłby epicki. Dwaj moi najbardziej ulubieni zawodnicy. Teraz pozostaje tylko kibicować Australijczykowi. Liczę na ciekawą walkę do rana.

Ostatnio edytowane przez seann ; 01-05-2010 o 23:27
seann jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 02-05-2010, 08:39   #167
misjurg
I just had sex

Domyślnie

Wielka szansa przed Robertsonem. Nie ma bata, musi wygrać!
stare 02-05-2010, 11:32   #168
Mlody
Antypolonista CF

Wyślij wiadomość na gg do Mlody
Domyślnie

Cytat:
Napisał John Higgins skończony! Zgodził się ustawić mecze za 300 tysięcy euro! Zobacz post
Wzór cnót, idol milionów, przykładny mąż i ojciec, promotor snookera i trzykrotny mistrz świata przekreślił blisko dwadzieścia lat pięknej kariery! John Higgins zgodził się wpłynąć na wynik mających się niedługo odbyć meczów w zamian za 300 tysięcy euro.

Skandal ujawniła gazeta „The News of The World”, której reporterzy dysponują nagraniem ze spotkania 34-letniego Szkota oraz jego menedżera Pata Mooneya z ukraińskimi „biznesmenami”.

Pokazany materiał nie pozostawia wątpliwości co do tożsamości osób przekonujących do bezpieczeństwa zawieranej "transakcji".

- Czyli na przykład powiesz przeciwnikowi, że trzeciego frejma zamierzasz przegrać? I to wystarczy? - pada pytanie w kierunku Higginsa.

- Tak, dokładnie tak. Mówię, że przegram trzeciego frejma - odpowiada Szkot.

- Jakie jest ryzyko, że się nie uda?

- Żadnego. Nie ma ryzyka. Przecież wolno spudłować.

Sprawa, w której zostanie dopiero przeprowadzone wnikliwe śledztwo, jest największym skandalem w historii snookera. Ze względu na szacunek jakim cieszył się do tej pory Jonh Higgins i jego nieskazitelny wizerunek, daleko w tyle pozostawia toczące się postępowania wobec Stephena Maguire'a, Stephena Lee i Jamiego Burnetta.

Rzuci czarny cień na mający się dzisiaj rozpocząć finał mistrzostw świata. Stawia też pod wielkim znakiem zapytania wynik rywalizacji 34-letniego Szkota w drugiej rundzie w Crucible z 52-letnim Stevem Davisem. Bukmacherzy przed rozpoczęciem meczu płacili nawet po 10 funtów za każdego postawionego na rywala Higginsa.

Co konkretnie uzgodniono w Kijowie?

Zaraz po odpadnięciu z mistrzostw Szkot wraz ze swoim menedżerem Patem Mooneyem, który od kilku miesięcy zasiada w zarządzie Światowej Federacji Snookera Zawodowego (WPBSA), wylecieli do Kijowa, gdzie podczas umówionego spotkania:

- uzgodnili, że Higgins celowo przegra wybrane frejmy w czterech mających się odbyć meczach. Taki zabieg (oddanie frejmów, a nie meczów) miał „zmylić” czujność komisji hazardowej.

- wytargowali cenę za zapłatę za nielegalne działania. Stanęło na 300 tysiącach euro.

- przekonywali z uśmiechem na twarzach, że wkręcenie naiwnych fanów w poczucie oglądania czystego snookera jest jak bułka z masłem.

W trakcie 10-minutowej rozmowy ani Higgins, ani odpowiedzialny w WPBSA m.in. za kwestie związane z czystością sportu Mooney, nie zakwestionowali legalności „umowy”, ani nie odnieśli się do kwestii moralności. Trzykrotny mistrz świata bardziej był zainteresowany sposobami na ukrycie wysokich wpływów, jakie miałby otrzymać.

Z kim miałby przegrać Higgins? Kolejni upaprani?
- Jesteś mistrzem świata. Nie możesz przecież przegrać najpierw tutaj z ukraińskim zawodnikiem, potem pojechać do Warszawy i przegrać z Polakiem, a dodatkowo jeszcze to powtórzyć w Pradze. To byłoby głupie - powiedział reporter gazety. - Musiałby to być ktoś z zawodowców - zasugerował.

Szkoci przyznali, że takie rozwiązanie byłoby rzeczywiście łatwiejsze i lepsze. Zasugerowali przy tym TRZY NAZWISKA potencjalnych kandydatów. Nie zostały jednak one ujawnione przez The News of The World.
Warto w tym miejscu przypomnieć, że w trakcie odbywających się w październiku zeszłego roku zawodów cyklu World Series of Snooker (którego inicjatorem i organizatorem są... Higgins i Mooney), zwycięzca 21 zawodowych turniejów rankingowych przegrał jednego z frejmów z absolutnym czeskim amatorem Lukasem Krenkiem.
Bezgraniczna szkocka chciwość

Zastanawiając się nad sposobami zalegalizowania płatności za nielegalne działania, Szkoci zaproponowali, żeby kwota została przekazana w formie... zapłaty za umieszczenie sponsorskiego logo na kamizelce zawodnika.

Takie działanie nie tylko byłoby skutecznym wypraniem płatności, ale też... UMOŻLIWIŁOBY UNIKNIĘCIA ZAPŁACENIA PODATKU od sumy 300 tysięcy euro. Zgodnie z wiedzą chciwej pary ze Szkocji, według prawa obowiązującego w Unii Europejskiej, przekazy pieniężne wynikające z umów sponsorskich są zwolnione z danin na rzecz organu państwowego.

PO CO? JOHN - DLACZEGO???

Kibice snookera na całym świecie nie będą w stanie pojąć, dlaczego zawodnik o tak nieskazitelnym wizerunku okazał się zwykłym oszustem. Trudno będzie też uwierzyć w czystość tego sportu jako całości.

John Higgins rozpoczął zawodową karierę w 1992 roku. Pierwszy turniej wygrał już dwa lata później. W sumie ma na swoim koncie 21 rankingowych triumfów, z czego trzy odniesione zostały w mistrzostwach świata. Dwukrotnie zwyciężał także w prestiżowym Masters w Londynie, raz w Premier League. W sumie z samych nagród przy snookerowym stole zarobił ponad 5 milionów funtów.
Co dalej?

Szef WPBSA, Barry Hearn, na wieść o aferze przyznał, że czuje się „upokorzony”.

- To wielki cios wymierzony w czystość sportu - powiedział. - Mooney jest członkiem zarządu. Jestem kompletnie przerażony.

- Blisko z nim współpracuje nad odmłodzeniem i rewitalizacją snookera. Zajmuje obecnie bardzo odpowiedzialną pozycję. Jeśli te zarzuty wobec Johna Higginsa i Pata Mooneya są prawdziwe, mamy do czynienia z gigantycznym ciosem w wizerunek snookera.

- Podnieśliśmy rygorystyczność procedur odnoszących się do postępowania z zawodnikami wpływającymi negatywnie na reputację gry. Moje zdanie o oszukiwaniu w sporcie jest powszechnie znane. Rozpoczniemy natychmiast postępowanie, które będzie prowadzone przez byłego inspektora Davida Douglasa, którego przyjąłem w skład zarządu Federacji w zeszłym tygodniu.

- To bardzo poważna sprawa, której się wnikliwie przyjrzymy i podejmiemy stosowne działania.

Finał mistrzostw świata pozostanie w cieniu

Wobec dzisiejszych szokujących wydarzeń finał mistrzostw świata, którego pierwsza sesja rozpocznie się po południu, będzie w najlepszym przypadku drugim tematem rozmów. Po raz pierwszy w historii snookera.
źródło eurosport.pl
materiał filmowy klik
Niezła afera się szykuje Myślę że to prawda i Higgins stoczy się tym na sam dół,zawsze myślałem że snooker to czysta gra a jednak się myliłem. No ale ,,na zdrowie''

by Tosiek

Ostatnio edytowane przez Mlody ; 02-05-2010 o 12:16
Mlody jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 02-05-2010, 12:55   #169
misjurg
I just had sex

Domyślnie

Cytując z forum Eurosportu, 'amen'.
stare 02-05-2010, 23:12   #170
mac
( ͡° ͜ʖ ͡°)

Domyślnie

Nie wierzę Akurat Higgins, hah... Tyle sukcesów a on taką głupią rzecz robi... Teraz ludzie zapamiętają go jako 'tego od afery' a nie jako Mistrza Świata... No i to chyba koniec kariery, przynajmniej na tym najwyższym poziomie.
stare 04-05-2010, 01:48   #171
seann

Domyślnie

NEIL ROBERTSON!

Dziewięć godzin snooka, to lubię. Trzeba jednak przyznać, że sam finał, podobnie jak końcowa faza turnieju, nieco rozczarował. Mocno widać było presję i wyraźne już zmęczenie u zawodników. Szkoda, że jak pierwsze trzy sesje były w miarę wyrównane, tak w końcowych partiach Dott nie dał już rady powalczyć. Generalnie, widziałem już lepsze Mistrzostwa. Cieszę się szczególnie z wyników Selby'ego, Robertsona i Cartera, jednak poziom zawodów nie był najwyższy. No i jeszcze wypłynęła ta afera z Higginsem. Cóż, pozostaje czekać na kolejne Mistrzostwa. To już tylko niecały rok.
stare 04-05-2010, 06:27   #172
misjurg
I just had sex

Domyślnie

Jest! Opłacało się siedzieć tak długo, żeby oglądać triumf Robertsona. Cholernie zmęczony teraz jestem, ale trudno. Fakt, widać było zmęczenie i zawodnicy pudłowali nawet dość łatwe bile. Przy stanie 13/14 - 12 Robertson miał trzy (potem nawet chyba czwartą) kończące bile, ale nie wykorzystał. Cóż, ważne, że został mistrzem.
stare 04-05-2010, 10:08   #173
Paolo_
Ave Silesia

Domyślnie

Według mnie jeden ze słabszych turniejów, jeden ze słabszych finałów i jeden ze słabszych mistrzów świata ostatnich lat. Jestem zawiedziony, myślę że duży wpływ na ten stan rzeczy miała fatalnie ustawiona drabinka, gdzie dół był wyraźnie lepszy od góry. "Na dole" faworyci się cisnęli w każdej rundzie ostro, na górze było lajtowiej. Spójrzmy jakich przeciwników miał Robertson w drodze do finału: irlandczyk O'Brien, Martin Gould, Steve Davis, Ali Carter. Czyli po kolei: ogór, amator rozgrywający 2 sesje życia dający sobie w pechowy sposób wydrzeć pewne zwycięstwo w końcówce, emeryt, solidny zawodnik ale nie gwiazda.

No ale szkoda że już koniec, mimo wszystko fajnie się oglądało
stare 12-05-2010, 17:41   #174
seann

Domyślnie

http://www.youtube.com/watch?v=Wm-bdzffYDI
stare 09-09-2010, 09:58   #175
seann

Domyślnie

http://www.eurosport.pl/snooker/higg...16/story.shtml

No i się wyjaśniło. Podejrzane jakieś to wszystko, ale ja tam do Higginsa nic nie mam, więc miło, że zobaczymy go jeszcze przy stole.
stare 13-12-2010, 11:52   #176
Adammm
Stały bywalec

Wyślij wiadomośc poprzez ICQ do Adammm
Domyślnie

cisza o wczorajszym meczu?

przecież to najlepszy finał w historii snookera
Adammm jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 13-12-2010, 14:15   #177
Madristas
!!! HALA MADRID !!!

Wyślij wiadomośc poprzez ICQ do Madristas Wyślij wiadomośc poprzez AIM do Madristas Wyślij wiadomośc poprzez MSN do Madristas Wyślij wiadomość na gg do Madristas
Domyślnie

Mi osobiście szkoda Williamsa, który już trzymał jedną ręką puchar i niestety wpadła biała. Z drugiej jednak strony pogoń Higinsa z 5-9 na 9-9 i na koniec ten dubel na brązowej. Było na co popatrzec.
Czekam kiedy w końcu O'Sullivanowi zachce się grac, bo teraz to widac jego znudzenie podczas turniejów.
Madristas jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 13-12-2010, 15:25   #178
mac
( ͡° ͜ʖ ͡°)

Domyślnie

Właśnie chciałem pisać o wczorajszym meczu 17 frame niesamowity, kiedy Williams już jedną ręką trzymał puchar Niestety zasnąłem przy ostatnim framie, aż wstyd mi to mówić :e
stare 06-02-2011, 23:13   #179
Paolo_
Ave Silesia

Domyślnie

Dobry finał German Masters Dwóch moich ulubionych snookerzystów (Williams-Selby), troszkę żal, że nie doszło do 17 frejma, długo to trwało, ale warto było oglądać, solidny pokaz snookera. Nie mogę się doczekać mistrzostw świata, będzie się działo
stare 06-02-2011, 23:30   #180
seann

Domyślnie

ptpfpfptpttpf, zapomniałem. nawet nie wiedziałem, że Selby jest w finale.

ale ja tam nie lubię German Masters i innych takich wynalazków. tylko UK Champioship, Welsh Open i Mistrzostwa Świata. tam jest klimat.
Odpowiedz

Bookmarks

Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)

Narzędzia wątku
Wygląd Oceń ten temat
Oceń ten temat:

Zasady postowania