FORUM.FIFASERWIS.COM - Encyklopedia wiedzy o grach FIFA  

Wróć   FORUM.FIFASERWIS.COM - Encyklopedia wiedzy o grach FIFA > RÓŻNOŚCI > ŚMIETNIK

Narzędzia wątku Oceń temat Wygląd
stare 03-07-2012, 17:49   #1
dawid29146
FC Barcelona

Domyślnie Problem z obroną

To tak:
Zawsze strzelałem dużo bramek i nie martwiło mnie to, że w obronie biegam za piłką oraz tracę dużo energii i mało mi to daje. Ostatnio przerwałem na jakiś czas gre w FIFE, a jak wróciłem znikła tak dobra forma strzelecka. W związku z tym chcę wreszcie poprawić grę obronną, ale nie mogę. Problem w tym, że:
Jak stracę piłkę, przestawiam się na przyciski obronne. Wcześniej podchodził tylko jeden zawodnik i to mnie wkurzało, teraz zmieniłem coś w taktyce i idzie ich więcej, ale to nic nie daje bo w wszyscy tylko biegną za piłką jak małe dzieci, zamiast podejść każdy pod swojego.
Reszta w tym czasie niby kryje, lecz daleko od rywali. Z taką obroną nawet najsłabsze zespoły grają ze mną jak na treningu, a gram nie byle kim, tylko Barcą
Innym problemem jest walka w powietrzu. Mianowicie kiedy już łatwo dojdą do pozycji z której można dośrodkować, jakiś słaby technik wrzuca, na głowę gracza ze wzrostem 170 cm, a ten przeskakuje moich stoperów (PIQUE I HUMMELSA) i pakuje piłke do bramki.
Proszę o pomoc, bo nie wiem co robić.
dawid29146 jest nieaktywny  
stare 03-07-2012, 18:01   #2
Barca_VeB
Senior

Domyślnie

Co do tego problemu z główkowaniem. Od Klasy światowej wzwyż pojawia się jak dla mnie bug, o którym wspomniałeś. Zawodnicy CPU mający po 170 cm wygrywają niemalże każdy pojedynek główkowy. Spoko, nie tylko Ty tak masz.
P.S. Wiem, że niektórzy z Was dają sobie z tym radę, ale dla większości graczy jest to spory problem.

Barca_VeB jest nieaktywny  
stare 03-07-2012, 18:11   #3
SoiThe
Senior

Domyślnie

Główki mi akurat często wychodzą, przy dośrodkowaniu z rzutu rożnego na wrzuceniem trzymam albo LT(wtedy dośrodkowuje niżej, ale łatwej trafiać)lub przytrzymuje RB. Po dośrodkowaniu gdy piłka jest w powietrzu to przytrzymuje LT i naciskam B. Często potrafią zawodnicy uderzyć z główki. Jak grałem Bayerem 04 Leverkusen to nawet Roberto Carlosem(168cm) udało mi się parę razy zdobyć bramkę z główki.
stare 03-07-2012, 18:18   #4
dawid29146
FC Barcelona

Domyślnie

Dzięki, wypróbuję to, ale te wrzutki są częściowo efektem 1 problemu. Jeśli ktoś wie jak go zlikwidować to proszę o odpowiedź
dawid29146 jest nieaktywny  
stare 03-07-2012, 20:53   #5
mesjach007
Stały bywalec

Domyślnie

Rób dużo wślizgów (chyba jedyny pewny sposób na odebranie piłki kompowi na legendarnym).
Kartkami się nie przejmuj, rzadko sędzia daje czerwone, a jak dojdziesz do wprawy będzie to prześwietna metoda na obronę przeciwko innemu graczowi...
Co do główek, niewiele osób wie, ale w 12 kluczowe znaczenie ma ustawienie zawodnika. Kiedy komp wrzuca nie klikaj bezmyślnie wybicia/podania/czycoktowoli, tylko postaraj się najpierw podejść zawodnikiem w stronę napastnika komputera. tak samo z kierunkiem wybicia wrzutki... Jeśli widzisz, że piłka leci za wysoko dla twojego defendora wybijaj w kierunku zgodnym do lotu piłki, jeśli natomiast CPU wrzuca do piłkarza stojącego przed twoim obrońcą to wybij w kierunku wrzucającego. W końcu nie liczy się, żeby wybiciem podać idealnie w kierunku swojego gracza, tylko żeby zażegnać zagrożenie.
Ogólnie ciężka sprawa na wyższych poziomach, ale obronić się da
Ps. odkąd ustawiłem podania górą na ręczne i zacząłem wybijać piłkę właśnie przyciskiem od podania górą znacznie częściej przerywam wrzutki CPU
mesjach007 jest nieaktywny  

Bookmarks

Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)

Narzędzia wątku
Wygląd Oceń ten temat
Oceń ten temat:

Zasady postowania