FORUM.FIFASERWIS.COM - Encyklopedia wiedzy o grach FIFA  

Wróć   FORUM.FIFASERWIS.COM - Encyklopedia wiedzy o grach FIFA > RÓŻNOŚCI > Giercowanie na Ekranie > Opowiadania

Odpowiedz

Narzędzia wątku Oceń temat Wygląd
stare 18-05-2010, 09:53   #1
Wariner
FIFA 2000 do bani !!!

Domyślnie 2014

Witam. To, co tutaj napiszę, mało ma wspólnego z moimi poprzednimi opowiadaniami, zarówno pod względem fabuły, jak i formy. Będzie to coś w rodzaju obszernego opisu, ze szczątkowymi elementami fabularnymi. Dlaczego to robię? Bo lubię [;. Poza tym chce się trochę odstresować przed maturą z fizyki, na którą idę 'na wariata' (czyt. niewiele umiem). Także zapraszam do lektury, może kogoś to zainteresuje. Mam nadzieję, że uda mi się wszystko skończyć.

13 dzień czerwca 2014 roku. Dokładnie 40 lat po rozpoczęciu Mistrzostw Świata 1974, 58 lat po rozegraniu pierwszego Pucharu Europy i w 40 urodziny Steve-O piłkarski świat znów świętował. Tego dnia rozpoczęły się bowiem Mistrzostwa Świata 2014 w Brazylii.

W drodze na słynną Maracanę wciąż nie mogłem uwierzyć, że znajduję się tam, gdzie się znajduję. Mając 39 lat byłem najmłodszym w historii szkoleniowcem reprezentacji Brazylii. Mało tego - pochodziłem z Polski. Jak to się stało, że się tu znalazłem?

Cóż. 7.7.2009, po moich sukcesach w prowadzeniu drużyny Notts County, z przyczyn osobistych z pracy w Liverpoolu zrezygnował Rafa Benitez. Mimo wielkiego sprzeciwu kibiców i mediów prezes Tom Hicks zatrudnił właśnie mnie. Do tej pory toczą się spekulacje, czy ktoś z zewnątrz nie maczał w tym palców. Sam już nie wiem... W każdym razie na Anfield Road kibice nie tylko się do mnie przekonali, a wręcz pokochali. Już w pierwszym sezonie zdobyłem Mistrzostwo Anglii, broniąc go potem dwukrotnie. 3 razy tryumfowałem w potyczkach o Community Shield. Dwa razy wygrałem Puchar Anglii, Ligę Mistrzów, Superpuchar Europy, Klubowe Mistrzostwa Świata. Byłem więc człowiekiem sukcesu, symbolem nowego pokolenia genialnych, utalentowanych menedżerów. Kiedy w lipcu 2011 roku Brazylijski ZPN zwolnił Dungę po nieudanym występie Canarinhos w Copa America (3. miejsce), czym prędzej złożyłem swoje podanie i po tygodniu wyczekiwania znalazłem się na szczycie piłkarskiego Mount Everestu.

Zanim jednak przejdę do opisu mojej kariery z Brazylią, opiszę pokrótce dalszą przygodę klubową, która trwa nadal. Za mojej kadencji w Liverpoolu grali tacy piłkarze jak Van der Vaart, Vieira, Donovan, Milewski, Felipe Melo, Di Maria, Onyewu, Ashley Young, Miguel Torres, Bogdan Lobont, Veratti, Sandro, Acapandie, Nordtveit, Jay Emmanuel-Thomas. Wielu z nich stało się symbolami klubu, wielu innych odeszło... W każdym razie, kiedy wydawało się, że nic mnie już nie ruszy z Anfield Road, w połowie sezonu 2012/2013 pokłóciłem się z zarządem, który nie chciał przystać na zwolnienie asystenta Davida Stauntona, w wyniku czego z własnej woli opuściłem klub. Przez rok prowadziłem wyłącznie kadrę, jednak w 2013 otrzymałem propozycję z Valencii, gdzie pracuję do dziś. Dotychczasowe sukcesy - w sezonie 2013/2014 wyciągnąłem rozbitą Valencię z 14. miejsca po 10 kolejkach na 4. na koniec La Liga. W tymże sezonie David Villa ustanowił kosmiczny rekord 55 bramek zdobytch w lidze.

Swoją przygodę z kadrą Brazylii rozpocząłem od wyboru nowego kapitana - został nim Kaka. Pierwszy mecz wypadł niezbyt udanie - wyjazdowy remis 2:2 z Japonią(8' Felipe Melo, 36' Kaka) nikogo nie zadowalał. Potem jednak było już tylko lepiej; w ciągu niemal dwóch lat wygrałem wszystkie rozegrane mecze towarzyskie, czyli:

W roku 2013 stanęliśmy przed pierwszym poważniejszym wyzwaniem - rozgywaliśmy na własnych boiskach Puchar Konfederacji. W grupie trafiliśmy na Francję, Nową Zelandię i USA. Również tutaj poszło gładko:

W półfinale skrzyżowaliśmy rękawice z drużyną Nigerii. Chcieliśmy im urwać głowę, co skończyło się praktycznie zerową obroną z naszej strony w pierwszej połowie i dziesięcioma golami na stadionie Castelao:

W finale spotkaliśmy się z Niemcami

i gdyby nie geniusz najlepszego gracza i snajpera turnieju Hulka i zimna krew przy karnych, pewnie straciłbym posadę.

Po tym sukcesie przyszła pora na pierwszą porażkę...

... ale potem było już tylko lepiej

I tak dotarliśmy do momentu prawdy. W losowaniu trafiliśmy do grupy A wraz z Japonią, Rosją i Egiptem. Dzień przed ostatnim towarzyskim meczem z Włochami ogłosiłem ostateczną kadrę na Mistrzostwa...

----

To już w następnym odcinku (;.

PS. Proszę modów o zmianę tematu na samo '2014'.

Ostatnio edytowane przez seann ; 18-05-2010 o 11:10
Wariner jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 18-05-2010, 11:16   #2
seann

Domyślnie

Fajne, będę śledził.

Tylko trochę nie kumam tego screena: http://img41.imageshack.us/i/puchark...racji2017.png/ Puchar Konfederacji 2017, Faza Grupowa 2013, a w kalendarzu mamy 2014. wtf?

A, nazwę tematu poprawiłem, ale w dowolnej chwili możesz ją przecież sam zmienić.
seann jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 18-05-2010, 11:17   #3
Wariner
FIFA 2000 do bani !!!

Domyślnie

Cytat:
Napisał seann Zobacz post
Fajne, będę śledził.

Tylko trochę nie kumam tego screena: http://img41.imageshack.us/i/puchark...racji2017.png/ Puchar Konfederacji 2017, Faza Grupowa 2013, a w kalendarzu mamy 2014. wtf?

A, nazwę tematu poprawiłem, ale w dowolnej chwili możesz ją przecież sam zmienić.
Mam w grze rok 2014, Puchar Konfederacji będzie w 2017 w Rosji . A 2013 to faza grupowa z tamtego turnieju. Zobacz sobie w FMie, tak jest, jak patrzysz wyniki dawnych rozgrywek .
stare 18-05-2010, 11:20   #4
seann

Domyślnie

No w sumie fakt, racja. Zmyliło mnie jeszcze to, że w nazwie obrazka też dałeś '2017'.
seann jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 18-05-2010, 11:28   #5
Wariner
FIFA 2000 do bani !!!

Domyślnie

Cytat:
Napisał seann Zobacz post
No w sumie fakt, racja. Zmyliło mnie jeszcze to, że w nazwie obrazka też dałeś '2017'.
FM dał . Alt + F9.

Koniec offu . Następny mój post to będzie już odcinek.
stare 18-05-2010, 11:41   #6
Grzechu
Barcelomaniak

Wyślij wiadomość na gg do Grzechu
Domyślnie

Ciekawa kariera - tez będę śledził Ale w Liverpoolu też widzę, że osiągnąłeś wszystko co się da. I dobrze zrobiłeś odchodząc, bo jak się zarząd miesza w Twoje sprawy to trzeba zrobić Czekam na kolejny odcinek
Grzechu jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 18-05-2010, 13:07   #7
Wariner
FIFA 2000 do bani !!!

Domyślnie

BRAMKARZE

Júlio César (BR, Inter Mediolan, 34l.,186cm/79kg, 71m./0br.) - absolutny numer 1. w bramce reprezentacji od początku mojej pracy z Brazylią. Co tu dużo mówić - czołówka światowa. Bramkarz warty aż 20.500.000 €, zdobywca Nagrody im. Lwa Jaszyna w wygranym przez Brazylię Mundialu 2010 w RPA.

Gomes (BR, Tottenham Hotspur, 33l., 191cm/81kg, 18m./0br.) - nieco gorszy od Julio Cesara, numer dwa w naszej bramce. W przypadku pewnego awansu po dwóch kolejkach dostanie szansę w trzecim meczu grupowym (z Egiptem).

Renan (BR, Valencia, 29l., 186cm/86kg, 4m./0br.) - najmłodszy z powołanych golkiperów. Wygrał rywalizację o wyjazd na Mundial z Bruno z Flamengo, Victorem z Gremio i Diego Cavalierim z Zaragozy, którzy debiutowali za mojej kadencji. Renan przekonał mnie do siebie znakomitymi występami w prowadzonej przeze mnie Valencii. Wobec starzejących się Julio Cesara i Gomesa poważny kandydat do bluzy z numerem 1. na najbliższe lata.

Podsumowanie: na Mistrzostwa zabieram bez wątpienia trzech najlepszych brazylijskich bramkarzy. Wszyscy zdrowi i w wysokiej formie, nie mam więc najmniejszych obaw o obsadę naszej bramki.

OBROŃCY

Breno (OŚ, FC Bayern, 24l., 187cm/71kg, 22m./3br.) - ostoja brazylijskiej defensywy. Mimo młodego wieku piłkarz ze światowej czołówki stoperów, do tego całkiem bramkostrzelny (wszystkie trzy gole w reprezentacji zdobył za mojej kadencji).

Gérson (OŚ, OCG Nice, 21l., 179cm/78kg, 4m./0br.) - wielki talent, w kadrze debiutował pod moją wodzą. Swego czasu chciałem go mieć w Liverpoolu, jednak do transferu nie doszło. Na Mundialu raczej rezerwowy, aczkolwiek również powinien dostać swoją szansę.

Sidnei (OŚ, S.S. Lazio, 24l., 185cm/79kg, 2m./0br.) - powołany dzięki doskonałemu sezonowi w Lazio, zastąpił Luisao. Bardzo silny, mocny fizycznie, znakomity w odbiorze i kryciu. Słowem - obrońca kompletny. Na Mistrzostwach jednak prawdopodobnie ławka.

Thiago Silva (OŚ, A.C. Milan, 29l., 183cm/78kg, 28m./1br.) - obok Breno podstawowy stoper w drużynie. Wielka gwiazda Milanu, walczak, doskonały w obronie, ale i świetny w wyprowadzaniu akcji ofensywnych.

Maicon (O/WO P, Inter Mediolan, 33l., 184cm/76kg, 79m./5br.) - vice-kapitan zespołu, najstarszy z defensorów. Wyśmienity fizycznie, piłkarz, na którego zawsze można liczyć. Zmiennik Alvesa na prawej flance.

Daniel Alves (O/WO/P P, FC Barcelona, 31l., 173cm/64kg, 51m./7br.) - podstawowy obrońca Barcelony i reprezentacji. Piłkarz bardzo wszechstronny i piekielnie szybki, do tego niebywale doświadczony. Jeden z fundamentów drużyny.

Diego Renan (O/WO/P PL, FC Barcelona, 24l., 172cm/70kg, 18m./0br.) - jedno z moich wielkich reprezentacyjnych odkryć (u mnie debiutował). Niegdyś gracz Cruzeiro, po znakomitych występach w kadrze kupiony w sezonie 2012/2013 do Barcelony za 33.000.000 €. Podstawowy lewy obrońca w kadrze, wygryzł z tej pozycji Marcelo. Już teraz chyba najlepszy na świecie, przez najbliższe lata będzie trząsł światową piłką.

Marcelo (O/WO/OP L, Real Madryt, 26l., 174cm/73kg, 42m./2br.) - szybki jak błyskawica, znakomity technicznie, gorszy od Diego Renana tylko w obronie. Solidny zmiennik.

Podsumowanie: mamy młodą, mocną fizycznie obronę, która poza znakomitą umiejętnością gry w defensywie, stanowi spore zagrożenie również w ataku.

---

Reszta potem (;.
stare 18-05-2010, 13:10   #8
Dreyes
Roth

Wyślij wiadomośc poprzez MSN do Dreyes
Domyślnie

Co mogę innego napisać niż 'czekam na kolejne odcinki' ?
Dreyes jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 18-05-2010, 13:30   #9
dudson
Banned

Ostrzeżenia: 1/2 (4)
Wyślij wiadomość na gg do dudson
Domyślnie

Masz w kim wybierać, nie to co w mojej Ukrainie : D
dudson jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 18-05-2010, 13:43   #10
t-muss
Banned

Ostrzeżenia: 1/1 (5)
Domyślnie

Bardzo fajne, czekam na elementy fabuły, bo wiem, że jest na co czekać
t-muss jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 18-05-2010, 13:57   #11
Yeti
Gość

Domyślnie

O! Widzę, że posłuchałeś mojej rady z JET'em. Dobrze grał, spisywał się?
  Odpowiedź z Cytatem
stare 18-05-2010, 14:47   #12
MARIN
Banned

Ostrzeżenia: 0/1 (5)
Domyślnie

Cytat:
Napisał Dreyes Zobacz post
Co mogę innego napisać niż 'czekam na kolejne odcinki' ?
podbijam
MARIN jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 18-05-2010, 15:26   #13
Wariner
FIFA 2000 do bani !!!

Domyślnie

@Yeti - u mnie w LFC zdążył zagrać w 5 meczach (głównie z ławki), zdobył nawet jedną bramkę. Niestety mój następca (Aguirre) wyjebał go do rezerw, za to ja wypożyczyłem go do Valencii na pół roku, gdzie zagrał w 9 meczach ligowych z notą 7.29. Ale na ten sezon mam już lepszych, tak więc niestety go nie kupie (;.

POMOCNICY

Felipe Melo (DP, P Ś, Liverpool, 30l., 183cm/72kg, 37m./5br.) - piłkarz, którego osobiście ściągnąłem do Liverpoolu. Przez dłuższy czas podstawowy defensywny pomocnik w reprezentacji, jednak w pewnym momencie musiał oddać pałeczkę Sandro. Gracz po prostu kompletny, świetny zarówno w obronie, jak i w rozgrywaniu.

Ramires (DP, P, Ś, FC Bayern, 27l., 180cm/66kg, 18m./2br.) - trzeci defensywny pomocnik w zespole, bardzo uniwersalny i mocny fizycznie, brak mu jednak iskierki geniuszu, którą mają Sandro czy Felipe Melo.

Sandro (DP, P Ś, Valencia, 25l., 187cm/81kg, 15m./1br.) - jeden z moich ulubionych zawodników. Absolutny geniusz na swojej pozycji. Debiutował za moich rządów. Najpierw kupiłem go do Liverpoolu za 18.500.000 €, potem do Valencii za 31.500.000 €. Gracz ten nie ma słabych stron. Świetny w defensywie, świetnie podający, niezły technicznie, doskonały psychicznie i fenomenalny wręcz fizycznie. Pewniak w moim zespole.

Dudu (OP PŚ, N Ś, Szachtar Donieck, 22l., 164cm/61kg, 1m./0br.) - czarny koń. Debiut w reprezentacji zaliczył dopiero w spotkaniu z Włochami. Wobec kontuzji Bernardo podstawowy prawy skrzydłowy i wykonawca kornerów. Filigranowy, ale piekielnie szybki i zwinny, doskonały techniczne. Mistrzostwa będą dla niego wielką próbą. Wiem, że ryzykuję, stawiając na tak młodego i niedoświadczonego zawodnika, ale lubię ryzyko...

Robinho (OP LŚ, N Ś, Manchester City, 30l., 172cm/60kg, 103m./28br.) - czy tego pana trzeba komukolwiek przedstawiać? Od początku mojej pracy z kadrą pewniak do gry na lewej pomocy.

Kaká (c) (OP Ś, Real Madryt, 32l., 186cm/72kg, 103m./39br.) - kapitan zespołu, gwiazda światowego formatu. Mózg i serce drużyny. Bez niego ekipa wyglądałaby zupełnie inaczej.

Diego (OP Ś, Juventus Turyn, 29l., 175cm/74kg, 43m./7br.) - prawdziwy geniusz techniki, świetny rozgrywający. Zmiennik Kaki.

Coutinho (OP/N Ś, Inter Mediolan, 22l., 174cm/66kg, 6m./1br.) - następny młody gniewny, kolejna perełka brazylijskiego futbolu. Piłkarz kompletny, równie dobry jako napastnik. Gwiazda Interu, na Mundialu jednak - rezerwowy.

WIELKI NIEOBECNY: Bernardo - moje osobiste odkrycie i podpora reprezentacji. Na mundial nie pojedzie, gdyż złapał kontuzję, którą zaleczyłby teoretycznie najwcześniej w dzień rozgrywania finału. Wielka, wielka szkoda tego gracza.

Podsumowanie: cóż, mimo, iż w składzie zabraknie Bernardo, i tak mamy jedną z najlepszych drugich linii na świecie. Mieszanka młodości z doświadczeniem, siły fizycznej z bajeczną techniką - to powinien być klucz do sukcesu.

NAPASTNICY

Vagner Love (N Ś, Catania, 30l., 171cm/72kg, 24m./9br.) - człowiek o niebieskich włosach. Nie mogłem go nie powołać po tym, jak zapakował Zjednoczonym Emiratom Arabskim pięć bramek i to on, nie zaś Rafael Sobis, pojedzie na mundial jako czwarty napastnik w zespole.

Hulk (N Ś, AS Roma, 28l., 182cm/74kg, 18m./19br.) - największa gwiazda mojej drużyny. Przed moim przyjściem miał na koncie zaledwie jeden mecz w kadrze (bez bramek). Sami widzicie, jaki jest jego obecny bilans. Moim zdaniem najlepszy napastnik na świecie. Król Strzelców i Najlepszy Piłkarz Pucharu Konfederacji 2013.

Pato (N Ś, AC Milan, 24l., 179cm/71kg, 38m./9br.) - piłkarz, który mimo iż niejednokrotnie dostawał szansę na grę, jakoś mnie do siebie nie przekonał. Za mojej kadencji zdobył zaledwie dwie bramki i na Mundial jedzie z dużym kredytem zaufania oraz dzięki dobrej postawie w klubie. Rezerwowy.

Amauri (N Ś, Juventus Turyn, 34l., 188cm/80kg, 24m./8br.) - najstarszy gracz w zespole. Jego historia gry w mojej kadrze jest niesamowita - z początku kompletnie nie byłem do niego przekonany, nie powoływałem go, aż w końcu w skutek kontuzji Pato otrzymał szansę i okazało się, że wraz z Hulkiem tworzą duet nie do zdarcia. Piłkarz ogromnie skuteczny, niezmiernie ważny dla linii napadu. Jak już mówiłem, koncertowo współpracuje z Hulkiem, goście grają tak, jakby występowali od dziecka w tej samej drużynie. Pewny punkt w wyjściowym składzie Canarinhos.

Podsumowanie: mamy doskonałych napastników. Duet Hulk - Amauri już nie raz pokazał, ze stać go na rozpracowanie każdej obrony świata - i na to właśnie liczę na tym turnieju. Jestem przy tym niemal w 100% pewien, że się nie zawiodę...

Ostatnio edytowane przez Wariner ; 19-05-2010 o 11:40
stare 18-05-2010, 16:50   #14
misjurg
I just had sex

Domyślnie

E, ten Sandro jest najwyżej przyzwoity. Już w moim Lechu po pięciu latach gry miałem znacznie lepszych zawodników.
misjurg jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 18-05-2010, 17:03   #15
Wariner
FIFA 2000 do bani !!!

Domyślnie

Cytat:
Napisał misjurg Zobacz post
E, ten Sandro jest najwyżej przyzwoity. Już w moim Lechu po pięciu latach gry miałem znacznie lepszych zawodników.

stare 18-05-2010, 17:32   #16
misjurg
I just had sex

Domyślnie

Kurde, Bernardo miał być.
I, żeby nie było, nie chwalę się, że w Lechu miałem lepszych (bo to pewnie każdego wali, mnie zresztą też), tylko po prostu wydaje mi się, że jakoś tak za słaby jest na podporę reprezentacji Brazylii.
misjurg jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 18-05-2010, 17:49   #17
Wariner
FIFA 2000 do bani !!!

Domyślnie

Cytat:
Napisał misjurg Zobacz post
Kurde, Bernardo miał być.
I, żeby nie było, nie chwalę się, że w Lechu miałem lepszych (bo to pewnie każdego wali, mnie zresztą też), tylko po prostu wydaje mi się, że jakoś tak za słaby jest na podporę reprezentacji Brazylii.
W sumie jego głównym atutem są cztery atrybuty - rzuty wolne, rzuty rożne, podania i kreatywność. W sam raz na bocznego pomocnika, dośrodkowującego z rogów, strzelającego z wolnych i umiejącego podać w stylu "magic touch" (czyli ostatnie podanie przed golem). Taki trochę Inzaghi - w innej drużynie pewnie nie byłby tak skuteczny, ale w moim teamie ze swoich zadań wywiązuje się znakomicie (z tym, że Inzaghi jest od bramek, Bernardo - od stałych fragmentów i asyst ).
stare 19-05-2010, 10:08   #18
Wariner
FIFA 2000 do bani !!!

Domyślnie

Gdz przyjechaliśmy na stadion, powitała nas rozwrzeszczana horda dziennikarzy i kibiców (w tym wiele uroczych kibicek). Każdy z wychodzących z autokaru piłkarzy miał na uszach słuchawki i nieśmiało machał w stronę fanów. Chłopcy wyglądali na wyluzowanych, lecz wiedziałem, że zapewne i oni denerwują się przed meczem mimo, iż graliśmy tylko z Japonią, którą powinniśmy roznieść w drobny mak.

Co najbardziej niesamowite, na poprzednim Mundialu w 2010 roku Brazylia, Rosja, Japonia i Egipt również znalazły się w tej samej grupie! Wtedy awansowała Brazylia i Japonia. Całe mistrzostwa wygrała - a jakże - BRAZYLIA.

Paradoksalnie, to właśnie Japonii obawiałem się chyba najbardziej z naszych grupowych rywali - Rosja nie była już tą Rosją z EURO 2008. Jak już wspomniałem, na boiskach RPA Sborna nie wyszła z grupy, zdobywając zaledwie dwa punkty. Do EURO 2012 (wygranych przez Francję) w ogóle się nie zakwalifikowała. Egipt w RPA zdobył tylko jeden punkt, zaś na trzech kolejnych Pucharach Narodów Afryki nawet nie wyszedł z grupy.

A Japonia? Na MŚ 2010 poległa w 1/8 z późniejszymi finalistami Niemcami, i to tylko 0:1. W Pucharze Narodów Azji 2011 dopiero w finale musiała uznać wyższość Korei Południowej (1:2). Na Mundial awansowała z drugiego miejsca w swej grupie, o dwa punkty ustępując wspomnianym Koreańczykom z południa. Warto pamiętać, że właśnie z Japonią zaliczyłem niezbyt udany, remisowy debiut z kadrą. Do tego dochodziła jeszcze presja ze strony kibiców i mediów - wielka Brazylia, obrońcy tytułu i gospodarze turnieju, miała przerobić małych Japończyków na Feijoadę, i jeszcze zjeść ją ze smakiem. Tak więc presja była, i to ogromna.

Taktyka na Japonię nie różniła się niczym od taktyki używanej przeze mnie w większości meczów reprezentacji.

Kto, co, gdzie i jak?

Bramkarz - wiadomo. Boczni obrońcy mają za zadanie, poza grą w obronie, aktywnie włączać się w akcje ofensywne. Środkowi obrońcy, poza byciem naszą Linią Maginota, również są ważnym ogniwem w wyprowadzaniu ataku pozycyjnego. Wspierający ofensywę defensywny pomocnik zabezpiecza tyły, rozrzuca piłkę na skrzydła i do rozgrywającego. Skrzydłowi idą w sukurs napastnikom - przy dużej przewadze wydaje się, że gramy czterema napastnikami. Ofensywny pomocnik to 'Klasyczna 10' - mózg zespołu, z dużą swobodą gry, rozporządzający futbolówką w akcjach ofensywnych. Napastnicy - obydwaj kompletni. Jeden wspiera linię pomocy, drugi jest nastawiony wyraźnie na atak. Często schodzą do skrzydeł, odciągając obrońców i robiąc miejsce kolegom w polu karnym przeciwnika.

Ogólnie drużyna ma kontrolować całą grę. Mam do dyspozycji najlepszych piłkarzy na świecie, zatem mają sporo swobody i pozwolenie na podejmowanie niekonwencjonalnych decyzji. Główny cel taktyki? Grać piękny futbol i niszczyć przeciwników.

Piłkarze już dwa dni wcześniej wiedzieli, kto zagra w wyjściowej 11, znali również doskonale taktykę. 3 dni przed otwarciem mistrzostw kontuzji nabawił się Sandro i przez 5 dni miał pauzować, dlatego z Japonią zagra Felipe Melo.

W szatni nie zamierzałem zadręczać grajków wywodami taktycznymi - musiałem ich zmotywować do gry. Od tego tu byłem...

Pierwszy mecz już wkrótce.

Ostatnio edytowane przez Wariner ; 19-05-2010 o 11:41
stare 19-05-2010, 11:33   #19
Grzechu
Barcelomaniak

Wyślij wiadomość na gg do Grzechu
Domyślnie

Z niecierpliwością oczekuję jak wyszedł Ci mecz, jednak obstawiam gładkie 3-0
Grzechu jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 19-05-2010, 15:21   #20
x_adam
Banned

Ostrzeżenia: 0/1 (10)
Domyślnie

Jak dla mnie wyżej niż 3-0
x_adam jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Bookmarks

Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)

Narzędzia wątku
Wygląd Oceń ten temat
Oceń ten temat:

Zasady postowania