FORUM.FIFASERWIS.COM - Encyklopedia wiedzy o grach FIFA  

Wróć   FORUM.FIFASERWIS.COM - Encyklopedia wiedzy o grach FIFA > RÓŻNOŚCI > Luzik ;) > Sprzęt & Internet

Odpowiedz

Narzędzia wątku Ocena: Ocena wątku: 10 głosów, 4.60 średnia. Wygląd
stare 29-08-2010, 23:03   #1021
seann

Domyślnie

Cytat:
Napisał Trolu
Z serii W polecę w880i.
Mam go od ponad dwóch lat; również polecam.
seann jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 29-08-2010, 23:34   #1022
Sebcio
Weteran

Wyślij wiadomość na gg do Sebcio
Domyślnie

Wszystkie te chińskie pseudo-telefony,tak samo jak Trolu, Ci odradzam. Nie warto się w to pchać. Popsuje się jakaś pierdółka i telefon do wyrzucenia.

Do 200zł dorwiesz używaną Nokię E51 - bardzo dobry, biznesowy model. Z jego głównych wad to mały wyświetlacz i kiepskiej jakości aparat.
Poza tym polecić Ci mogę także 6300 - strasznie prosty, "zwykły" telefon ze znaczkiem Nokii.
Możesz też poszukać 6600Slide - niezły aparat, dobre wideo. Taka ulepszona 6300 w innej formie z większym wyświetlaczem.

Z bardziej egzotycznych marek zaproponuję Ci "MyPhone". Ojciec ma jako drugi telefon model 6691. Jest on praktycznie bezawaryjny, dual-sim spisuje się rewelacyjnie, ekran dotykowy jest nadspodziewanie czuły (), ma metalową obudowę i do tego 3letnią (!) gwarancję producenta. Idealny jako telefon do dzwonienia. Do multimediów - beznadzieja. Nic praktycznie na nim nie zainstalujesz; muzyki nie posłuchasz; aparat słabiuteńki; max. pojemność karty pamięci to 1Gb.
Sebcio jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 30-08-2010, 01:08   #1023
Habugapapuga
TEDE

Domyślnie

Ja polecam w810i mam go od 4 lat i nic się na razie nie psuło choć wyleciał mi parę razy no i raczej tanio go dostaniesz a ma wszystkie funkcje jak cza karta pamięci, aparat 2 megapiksele. Choć nie jest on tyci tyci to i tez bez porównania do k800i bo to wypierd jak ich mało.
stare 30-08-2010, 10:25   #1024
Arthas996
Stały bywalec

Domyślnie

mówiłem, moge wydać do 300 zł
-4Story
-FIFA/PES
-Captain Tsubasa(PS2)
-Captain Tsubasa II Super Striker(NES)
-Jedi knight:Jedi Academy
-Star Wars The Force Unleashed
-pare niewymienionych

Anime:
-Captain Tsubasa
Gry przeglądarkowe:
-farmerama.pl
Ulubiony piłkarz:
RONALDINHO!!!!
Arthas996 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 30-08-2010, 14:33   #1025
Sebcio
Weteran

Domyślnie

Cytat:
Napisał arthas996 Zobacz post
mówiłem, moge wydać do 300 zł
jaka wysokość abonamentu i na jaki okres!
stare 30-08-2010, 14:43   #1026
ass paper
staruch

Wyślij wiadomość na gg do ass paper
Domyślnie

Dobra, mam pytanko Panowie.

Co byście wybrali?? :

- Samsung B7300 Omnia Lite
http://www.telepolis.pl/telefony.php?id=1590

czy

- Samsung i5700 Galaxy Lite
http://www.telepolis.pl/telefony.php?id=1677

czy coś innego ?
Telefon chce wziąć na abonament a te dwa wyżej w Pleju są za grosze tak więc nie chce wydać więcej niż 50 zł na telefon ;p

jeszcze jedno pytanko:

za ile mógłbym opchnąć w jakimś komisie nokie 6210 navigator ??

Ostatnio edytowane przez ass paper ; 30-08-2010 o 14:53
ass paper jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 30-08-2010, 14:44   #1027
Sebcio
Weteran

Domyślnie

Zaraz wpadnie Trolu i będzie wychwalał i5700
stare 30-08-2010, 22:23   #1028
Trolu
Kujawski Dzik #1

Wyślij wiadomość na gg do Trolu Origin: Poldomir
Domyślnie

Taaaaaakk, bierz Galaxy migiem.

Omnia lite to zuo, gps do kitu, mały ekran, niska rozdziałka, przestarzały system. Gorszy od pierwszej Omnii.

Galaxy Spica to same zalety. Jedyne wady to brak dobrych sterów 3D (ale jakiś zapleniec z Polski pisze je od podstaw) i na upartego brak ekranu amoled i radia fm(ale nad tym pracują bracia Rosjanie). Uwaga, Galaxy z Pleja mają Androida 2.1 i jak na razie nie pojawiła się aktualizacja brandowana do 2.1, wystarczy jednak że ściągniesz czysty rom ze strony Samsunga i wgrasz go Odinem a gwarancji nie utracisz a zyskasz nowe możliwości.

Wątroba i , styl , przedsiębiorczość , charakter , analiza , blyskotliwość to właśnie
Trolu jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 30-08-2010, 22:54   #1029
Domino
Gość

Domyślnie

U mnie pojawił się w domu Samsung Galaxy Spica z Pleja, ale w wersji 1.5, wrzuciłem mu 2.1 ze strony Samsunga i odniosłem wrażenie że jakby przymulał Niezbyt byłem z tego zadowolony, więc na sprawdzenie poszła też wersja 2.1 ale Plejowska No tak jakby lepiej. Ale w sumie telefon na plus, masa aplikacji w markecie i tak jak Trolu wspomniał, brak radia, sterów 3D i wyświetlacz, choć ten akurat bardzo mi nie przeszkadza, bardziej denerwuje brak radia i jakaś taka lipna jakość MP3. W moim Samsungu Ultra Style brzmienie jest zdecydowanie lepsze

A teraz Trolu niech mi powie, gdzie wyczytałeś że ktoś pracuje nad sterami 3D i co z tym radiem? Co miałeś na myśli, że bracia Rosjanie nad tym pracują? Bo telefon jest od niedawna, nie ogarnąłem go jeszcze w całości, skrywa zapewne przede mną wiele tajemnic
  Odpowiedź z Cytatem
stare 30-08-2010, 23:18   #1030
Trolu
Kujawski Dzik #1

Domyślnie

Czyli jest tak. Wydaje mi się, ze nie będzie to potraktowane jako reklama, ale polecam forum[dot]android[dot]com[dot]pl W dziale o Spicy zawsze najnowsze nowinki ze świata tego urządzonka.

Mulenie na 2.1 - zainstaluj jakiegoś launchera z marketu np. ADWLauncher lub HelixLauncher lub LauncherPRO. Samsungowy Panteon nieźle przymula.

Stery 3D - jak wiadomo Samsung dał dvpy ze sterownikami i nie zamierza ich udoskonalać. Jeden z naszych rodaków tom3q postanowił napisać sterowniki OpenGL od zera. Miały się ukazać na początku września, ale jak na razie cisza w temacie. Okazuje się, że napisanie sterownika to małe piwo (jest już gotowy), ale inne stery Samsunga też są sknocone i trzeba je poprawiać. Widać już jednak światełko w tunelu.

Radio FM - sprawa wyszła troszeczkę przypadkowo. Otóż w Korei jest oferowany Samsung o takich samych bebechach i wyświetlaczu, wszystko się zgadza poza radiem, Koreaniec je posiada. Ruscy poszli do wniosku, ze chipset na którym jest oparty i5700 musi posiadać moduł FM, po zgraniu aplikacji radio z koreańca wywalało jakieś błędy wynikające z tego, ze program nie mógł "połączyć się z modułem". W menu testowym w i5700 znajduje się możliwość przetestowania modułu radia wię co jasnej ciasnej musi być jakiś sposób by je uruchomić.

Jakość mp3 - co egzemplarz to inne odczucia. Niektórym trzeszczy, niektórym skrzypi a mi bangla elegancko. Jeżeli bardzo irytuje Cię kiepska jakość dźwięku to pobierz z marketu jakiś player, ustaw equalizer i powinno być lepiej. Zalecana jest także zmiana karty pamięci microsd z tej samsungowej na jakąś inną, ja zauważyłem wyraźną poprawę jakości dźwięku.

Oczywiście mocną stroną Spicy jest tzw Samdroid, poczytasz o tym na w/w forum. Ja zainstaluję to cudo, gdy będą stery 3d gotowe i będzie można je wgotować w rom.

Wątroba i , styl , przedsiębiorczość , charakter , analiza , blyskotliwość to właśnie
stare 31-08-2010, 10:13   #1031
ass paper
staruch

Domyślnie

Na jakimś forum czytałem ze Galaxy lubi aktualizować czas przez internet itp czyli łączy się i pobiera dane. Czy potrzebny jest do tego telefonu jakiś pakiet na internet ? czy nie ? bo nie wiem jak to wygląda.

a no i może jednak ktoś wie za ile nokie 6210 navigator można sprzedać ?
stare 31-08-2010, 10:35   #1032
Sebcio
Weteran

Domyślnie

Cytat:
Napisał ass paper Zobacz post
a no i może jednak ktoś wie za ile nokie 6210 navigator można sprzedać ?
Zależy od stanu, oferowanego zestawu i tego, czy telefon jest objęty gwarancją.

Ceny wahają się od 250zł za mocno zjechane sztuki do 550-600zł za nowe.
stare 31-08-2010, 11:04   #1033
ass paper
staruch

Domyślnie

Generalnie telefon prawie nieużywany, z folią jeszcze bodajże na ekranie, gwarancja jest.
Pytam się bo nie chce zostać zrobiony w ****a w komisie ;p

A co sądzicie o Nokii C6 ?
stare 31-08-2010, 11:52   #1034
Domino
Gość

Domyślnie

W komisie i tak Cię w uja zrobią Kupią za maksymalnie niską cenę, a sprzedadzą za kwotę o 200zł wyższą A z nimi nie da się negocjować. Lepiej wystaw na Alledrogo, albo popytaj znajomych czy nie chcieliby kupić, zawsze więcej weźmiesz niż w komisie
  Odpowiedź z Cytatem
stare 31-08-2010, 12:13   #1035
ass paper
staruch

Domyślnie

Domyślam się, ale na allegro ciężko sprzedać bo sporo jest tych nokii cholernych.
stare 31-08-2010, 12:40   #1036
Sebcio
Weteran

Domyślnie

Jeżeli gwarancja obejmuje telefon jeszcze jakiś czas to spróbuj go wystawić na allegro za jakieś 400-430zł. Skoro stan jest idealny to powinien szybko znaleźć nowego właściciela. A do komisu nawet nie warto się fatygować - zaoferują Ci maksymalnie 250zł, a sprzedadzą za dużo większe pieniądze. Oni tylko polują na takich niezorientowanych ludzi

Nokii C6 nie miałem przyjemności pomacać, ale czysta specyfikacja pokazuje, że to nie najgorsza słuchawka. Coś jak 5800XM z lepszym aparatem i QWERTY. Ot, taka Symbianowa Nokia.
Z wyglądu bardzo mi się podoba
stare 31-08-2010, 13:00   #1037
ass paper
staruch

Domyślnie

ale oczywiście gorsze od samsunga galaxy ? prawda trolu ? ;p
stare 31-08-2010, 13:47   #1038
Trolu
Kujawski Dzik #1

Domyślnie

Co do netu w i5700. Dla chcącego nic trudnego by nie pobierało nic z neta.

1. Wyłącz telefon i wyjmij kartę sim.
2. Włącz telefon, uruchomi się on w trybie samolotowym
3. Jeżeli masz router wifi to połącz się z siecią z telefonu za pomocą wifi, jeżeli nie to znajdź jakiś hotspot, czy idź do kumpla.
4. Ściągnij z Marketu dwa programy: Toggle Data i AutoSync OnOff.
5. Włóż kartę sim, uruchom ponownie telefon i zarz po załadowaniu się systemu tapnij w ToogleData widget oraz Autosync.

Co do Nokii C6. Od pewnego czasu fiński producent serwuje nam starą dobrą 5800 na wszystkie możliwe sposoby, tym razem dał qwerty, jeżeli piszesz dużo sms to bierz, ale Symbian jest już praktycznie martwy, trzeba babrać się z certyfikatami, nowych aplikacji i gier już wiele nie powstaje. Co innego i5700, świeży system, spore możliwości, a dzięki kucharzom będzie żyć bardzo długo Oby.

stare 31-08-2010, 14:17   #1039
ass paper
staruch

Domyślnie

Cytat:
Napisał Trolu Zobacz post
Co do netu w i5700. Dla chcącego nic trudnego by nie pobierało nic z neta.

1. Wyłącz telefon i wyjmij kartę sim.
2. Włącz telefon, uruchomi się on w trybie samolotowym
3. Jeżeli masz router wifi to połącz się z siecią z telefonu za pomocą wifi, jeżeli nie to znajdź jakiś hotspot, czy idź do kumpla.
4. Ściągnij z Marketu dwa programy: Toggle Data i AutoSync OnOff.
5. Włóż kartę sim, uruchom ponownie telefon i zarz po załadowaniu się systemu tapnij w ToogleData widget oraz Autosync.

Co do Nokii C6. Od pewnego czasu fiński producent serwuje nam starą dobrą 5800 na wszystkie możliwe sposoby, tym razem dał qwerty, jeżeli piszesz dużo sms to bierz, ale Symbian jest już praktycznie martwy, trzeba babrać się z certyfikatami, nowych aplikacji i gier już wiele nie powstaje. Co innego i5700, świeży system, spore możliwości, a dzięki kucharzom będzie żyć bardzo długo Oby.

akurat pobieranie z internetu nie jest jakims problemem. Tak czy siak do kupie sobie pewnie pakiet 100 mb za 5 zł na 30 dni więc niech sobie pobiera jakieś bzdety, ale tak się pytałem z ciekawości ;p

ale tak sobie patrze że c6 jest droższa więc może zrobie tak że wezme c6, sprzedam na allegro i kupie sobie I5700. tak z 300 zł do przodu można być ;p
stare 31-08-2010, 14:28   #1040
Cobretti.
Banned

Ostrzeżenia: 0/2 (47)
Domyślnie

chuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu uuuuuuuuuuuuuuuuuuj
Cobretti. jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem Otrzymano Naruszenie Regulaminu
Odpowiedz

Bookmarks

Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)

Narzędzia wątku
Wygląd Oceń ten temat
Oceń ten temat:

Zasady postowania