FORUM.FIFASERWIS.COM - Encyklopedia wiedzy o grach FIFA  

Wróć   FORUM.FIFASERWIS.COM - Encyklopedia wiedzy o grach FIFA > RÓŻNOŚCI > Giercowanie na Ekranie > Opowiadania

Odpowiedz

Narzędzia wątku Ocena: Ocena wątku: 3 głosów, 4.67 średnia. Wygląd
stare 26-07-2010, 23:46   #61
Yeti
Gość

Domyślnie

Powołani na Mistrzostwa Świata

Decyzje selekcjonerów niestety dotknęły kilku moich zawodników. Najbardziej rozczarowany był Sol Campbell - nasz drugi kapitan liczył na kolejną szansę by reprezentować Anglię na wielkim turnieju. Big Sol powinien jednak spodziewać się takiej decyzji Capello, gdyż Włoch nie powołał go za swej kadencji ani razu. Osobiście byłem zdziwiony pominięciem przez byłego szkoleniowca Realu, Milanu i Juventusu Jacka Rodwella i Jay'a Emmanuela-Thomasa - ten pierwszy grywał już w kadrze, drugi zaś był jednym z naszych najważniejszych piłkarzy. Kto wie, jaki byłby wynik finału Ligi Mistrzów, gdyby JET mógł grać z nami. Najbliżej wyjazdu był z kolei Diaby, który do tej pory był podstawowym zawodnikiem kadry Domenecha. Niestety, gwiazdy tudzież astrolog francuskiego selekcjonera nie sprzyjały naszemu rezerwowemu.

Reszta zawodników stawiła się 25 czerwca by porozmawiać ze mną o dotychczasowych postępach i przyszłości w klubie. Był ciepły poranek, gdy o 9:05 mój Pat zjawił się na treningu, by zawołać pierwszego z piłkarzy do mojego gabinetu...
  Odpowiedź z Cytatem
stare 26-07-2010, 23:50   #62
MARIN
Banned

Ostrzeżenia: 0/1 (5)
Domyślnie

lol Robin lol Cesc lol.
MARIN jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 26-07-2010, 23:57   #63
seann

Domyślnie

lol, Dania, Chorwacja ani Belgia nie awansowały na Mistrzostwa?

nie kumam tej podjary JETem. przecież to cienias.
seann jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 27-07-2010, 00:26   #64
Yeti
Gość

Domyślnie

Kyle Bartley wkroczył do mojego gabinetu i zamknął drzwi. Powitałem młodego Anglika uśmiechem i pokazałem mu fotel po drugiej stronie biurka. Po krótkiej pogawędce, przeszliśmy do rzeczy.

- Kyle, sam wiesz, jak wygląda Twoja sytuacja. Wystąpiłeś w ośmiu meczach pierwszego zespołu ani razu nie pokazując niczego specjalnego. Popełniłeś kilka błędów, jednak przy twoim doświadczeniu są one dopuszczalne...

..póki co wiążę jednak z tobą dość spore nadzieje, wobec czego twój kontrakt najpewniej zostanie zrealizowany. Masz dwa lata na to, by mnie przekonać, że możesz być podstawowym obrońcą Arsenalu. W tym celu powinieneś przede wszystkim poprawić grę głową, która z racji twojego wzrostu może być wielkim atutem. Chciałbym, żebyś także trochę przypakował, dlatego pracuj intensywnie na treningu siłowym. Nie mam żadnych uwag co do twojej pracowitości, ba - dla wielu zawodników możesz być wzorem. W przyszłym sezonie, obok dalszej gry w rezerwach, dostaniesz więcej szans na grę, głównie w Pucharze Ligi, ale być może także w Pucharze Anglii - wszystko zależy od tego, na kogo trafimy. Aha, i najważniejsze: przestań, na litość Boską, oglądać mecze Manchesteru United! Jesteś na Ashburton Grove nie po to, by się doszkolić i uciekać na Old Trafford, jasne? Zresztą, z pewnych źródeł wiem, że stary Ferguson pociągnie jeszcze góra dwa lata i rzuci to w, heh, diabły, a wtedy nic tam już nie będzie takie samo. No, a teraz leć, bo zapewne Paul ma dla ciebie jakieś doskonałe ćwiczenia, a dziś tylko 34 stopnie, szkoda byłoby nie wykorzystać takiego chłodu.

Bartley zaśmiał się, jednak głównie był to śmiech nerwowy. Patrząc na niego przypomniałem sobie siebie w wieku 19 lat i zauważałem pewne podobieństwa. Ja także nie wiedziałem wtedy, co mam zrobić w takiej sytuacji - jak wstać, jak zamknąć drzwi, żeby nie urazić kogoś, od kogo zależała moja przyszłość. W końcu ten dość cichy, ale cholernie pracowity zawodnik opuścił jakoś mój gabinet, a ja jeszcze parokrotnie widywałem go jak na treningach zaciskał zęby i rwał się do pracy, walcząc o każdą piłkę. Będą z niego ludzie.
  Odpowiedź z Cytatem
stare 27-07-2010, 11:58   #65
Yeti
Gość

Domyślnie

Niespełna godzinę później progi gabinetu przekroczył zmęczony i spocony wysiłkiem Craig Eastmond. Chłopak przysiadł, wziął kilka głębokich oddechów i zaczął wpatrywać się we mnie, oczekując na rozpoczęcie rozmowy.

- Craig, nie jestem zadowolony z twoich występów. Dwanaście spotkań pierwszej drużyny, w tym aż 9 od pierwszej minuty, a jedyne zagrania, jakie wpływały na przebieg meczu, działały na naszą niekorzyść. Czerwona kartka, sprowokowany karny, a poza tym nic wielkiego. Nie tego oczekiwałem. Dlatego chciałbym ci zaproponować, abyś rozpoczął treningi defensywne i nauczył się grać na środku obrony. Na grę w środku pola jesteś póki co zbyt słaby technicznie, natomiast prawa strona obrony wymaga większych umiejętności gry w ataku. Do tego na środku defensywy będziesz miał więcej okazji do wykazania się, ale też i popełniania błędów. Będziesz pod większą presją, zobaczymy czy wtedy dasz radę.

- Jeśli chodzi o rozwój umiejętności, to jestem z ciebie zadowolony. Poczyniłeś spore postępy, ale nie możesz na tym poprzestać. Jeśli trafi się jakaś oferta wypożyczenia - chciałbym, żebyś spróbował. Jeśli natomiast nie - tradycyjnie Puchar Ligi jest twój, zapewne zaliczysz także parę spotkań ligowych. Pod koniec sezonu, jeśli twoje występy się nie poprawią, zostaniesz sprzedany. To jest twój ostatni rok na udowodnienie, że możesz w przyszłości być ważną postacią drużyny, bo póki co tego nie pokazałeś.

Trochę nastraszyłem chłopaka. Wiedziałem jednak, że kto jak kto, ale Craig po takich słowach się nie załamie i weźmie do jeszcze intensywniejszej pracy na treningach.
  Odpowiedź z Cytatem
stare 27-07-2010, 12:58   #66
dudson
Banned

Ostrzeżenia: 1/2 (4)
Wyślij wiadomość na gg do dudson
Domyślnie

DObre te rozmowy są imo.
dudson jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 27-07-2010, 13:43   #67
Yeti
Gość

Domyślnie

Cytat:
Napisał seann Zobacz post
lol, Dania, Chorwacja ani Belgia nie awansowały na Mistrzostwa?
nie awansowały...
Cytat:
Napisał seann Zobacz post
nie kumam tej podjary JETem. przecież to cienias.
cienias czy nie - gra, robi to dobrze, realizuje założenia taktyczne, zarabia mało i jest cholernie uniwersalny. czego mi więcej potrzeba?
Cytat:
Napisał seann
138 fauli na van Persiem i żadnej kontuzji.
nie no, ze dwa czy trzy urazy na dwa tygodnie + parę takich po 5-6 dni miał.
Cytat:
Napisał x_adam
Hm, jakiś Anglik gra w Stuttgarcie ?
...
  Odpowiedź z Cytatem
stare 27-07-2010, 15:02   #68
x_adam
Banned

Ostrzeżenia: 0/1 (10)
Domyślnie

Dawaj te transfery lepiej
x_adam jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 27-07-2010, 15:29   #69
Cobretti.
Banned

Ostrzeżenia: 0/2 (47)
Domyślnie

właśnie.
transfery ! transfery !
Cobretti. jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 27-07-2010, 16:42   #70
Yeti
Gość

Domyślnie

Luke Freeman był kolejnym z młodych Anglików, który zadebiutował w tym sezonie w pierwszym zespole.

- No, Luke, zawrotnej kariery to ty nie zrobiłeś - powitałem go, uśmiechając się, lecz chłopak przyjął to niepewnie. - Spokojnie, spokojnie, na wszystko będzie czas. Póki co zagrałeś w dwóch meczach pucharowych od pierwszej minuty, w jednym z nich miałeś występ olśniewający, zakończony dwoma asystami, co szczerze doceniam i podziwiam, biorąc pod uwagę fakt, że był to twój debiut w drużynie. Kolejne spotkanie jednak było już słabe - nie martw się, takie wahania formy są na tym etapie rozwoju zrozumiałe i ja doskonale o tym wiem. Oprócz tego wszedłeś z ławki w jakimś meczu ligowym i nic tam nie zrobiłeś - nic dziwnego, miałeś tylko parę minut i nawet od ciebie niczego nie oczekiwałem. Chodziło o to, żebyś zadebiutował i miał to już za sobą.

- Jeśli chodzi o twoje umiejętności, to naprawdę doceniam twoją pewną nogę przy rzutach karnych. Powiem szczerze: popełniłem błąd, gdy w Madrycie nie zabrałem cię na ławkę rezerwowych, choć taki miałem plan. Zabrakło nam wtedy takich egzekutorów jedenastek. Jeśli będziesz występował w Pucharze Ligi, zostaniesz wytypowany do strzelania karnych - mam nadzieję, że będziesz miał ku temu okazję w przyszłym sezonie. Twoje zdolności techniczne póki co ograniczają cię do roli napastnika przyjmującego piłkę i natychmiast oddającego strzał - szkoda, przydałoby się popracować nad dryblingami czy grą głową. Fizycznie nie jesteś atletą, o czym sam wiesz, ale nie ma też tragedii. Najważniejsze, że widać, iż masz poukładane w głowie - mam nadzieję, że to zaprocentuje, kiedy otrzymasz swoją szansę. Ten rok upłynie pod znakiem gry w rezerwach i paru występów z ławki w pierwszym zespole: w następnym postaramy się wysłać się na wypożyczenie. A po powrocie z niego rozpoczniesz na serio walkę o pierwszy zespół, o ile będziesz wystarczająco dobry. No chyba, że nagle eksplodujesz. To wszystko, miłych wakacji.

Freeman, wyraźnie ucieszony, opuścił mój gabinet. Od sztabu szkoleniowego dowiedziałem się, że Luke był nieco podłamany, gdy nie otrzymywał kolejnych szans na grę po tym, jak udało mu się dwukrotnie asystować w jednym spotkaniu. Teraz, pewny swojej pozycji i moich planów co do niego, mógł w spokoju walczyć o swoją karierę.
  Odpowiedź z Cytatem
stare 27-07-2010, 16:56   #71
x_adam
Banned

Domyślnie

Przy dobrym treningu ci zawodnicy mają szansę się dobrze rozwinąć. Największe szanse daję Bartley'owi.
stare 27-07-2010, 20:35   #72
Chudy*
CF umar

Domyślnie

Fajne 10/10.

siemano gimby, powracam inny z wakacji, i silny jak nigdy, patrzysz?
Chudy* jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 27-07-2010, 21:32   #73
przebos
Legenda

Domyślnie

Ty Yeti nie mydl nam oczu jakimis mlodzikami, my chcemy transfery! Aha, o ile wiem i czytalem to w Stuttgarcie nie ma Anglikow
przebos jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 27-07-2010, 22:02   #74
Yeti
Gość

Domyślnie

Emmauel Frimpong nie jest piłkarzem imponujących rozmiarów. Dość wysoki i szczupły chłopak zdolny do wytrzymywania największych trudów zarówno pojedynczego meczu, jak i całej serii spotkań. Jego pracowitość zaś sugeruje, że gdyby nie był piłkarzem, zbierałby naprawdę sporo bawełny.

- Manu, to musiał być dla ciebie udany sezon, co? - zapytałem, a zawodnik potakiwał energetycznie głową i podekscytowany zaczął opowiadać, jak się czuł, gdy pierwszy raz zagrał w lidze, co czuł, gdy wszedł z ławki w Lidze Mistrzów po raz pierwszy etc. I choć Frimpong w ani jednym występie zawrotnej kariery nie zrobił, jego celne podania i pracowitość w środku pola mogły robić wrażenie.

- W przyszłym sezonie powinieneś znacząco poprawić krycie, Manu, bo to u ciebie póki co kuleje. Ponadto musisz popracować na treningu taktycznym nad ustawianiem się, bo często tracisz metry do piłki lub zawodnika, co kosztuje cię większą stratę sił i - przede wszystkim - zmniejsza twoje szanse na zagarnięcie piłki. Reszta jest naprawdę ok. Kontrakt obowiązuje jeszcze dwa lata, więc zapewne dopiero za rok porozmawiamy o jego przedłużeniu. Zmykaj, bo choć za późno już na trening - mówiąc to spojrzałem na zegarek, który wskazywał kwadrans po osiemnastej - to pewnie nie chciałbyś spędzić tego wieczora w moim pustym gabinecie.

Frimpongowi nie trzeba było tego dwa razy powtarzać. Chłopak wstał, pożegnał się wyjątkowo kulturalnie i opuścił gabinet. Chwilę później uczyniłem to samo, zakładając płaszcz. Siedziba klubu świeciła już pustkami. Rozpoczęły się wakacje, więc wielu pracowników rozjechało się na urlopy, zostali nieliczni, a i oni nie mieli zbyt dużo do roboty. Przynajmniej do tej pory, gdyż wraz z całym sztabem szkoleniowym zajmowaliśmy się podsumowaniami sezonu. Jutro jednak miał być ostatni dzień tej żmudnej, acz miłej pracy. Zapewne o tej porze następnego dnia sekretariaty prezesa i mój będą miały znacznie więcej zajęć.
  Odpowiedź z Cytatem
stare 27-07-2010, 22:09   #75
x_adam
Banned

Domyślnie

Fizycznie świetny, jak na 18-latka Niech poprawi te krycie i ustawianie się, reszta podskoczy i masz koksa dmf'a ;D
stare 28-07-2010, 00:04   #76
Yeti
Gość

Domyślnie

Cytat:
Oświadczenie Arsenal Football Club

Arsenal Footbal Club pragnie ogłosić, iż zaakceptował ofertę Evertonu za zawodnika Arsenalu, Johanna Djourou. Szwajcar już wkrótce uda się na Goodison Park, gdzie podpisze kontrakt i przejdzie testy medyczne.

Decyzja odnośnie tego transferu jest autonomiczną decyzją menadżera klubu. Zarząd pragnie ogłosić, iż w pełni ją popiera. Klub uzyskał satysfakcjonującą opłatę za zawodnika, wynoszącą mniej więcej wysokość jego ceny rynkowej.

Djourou był naszym zawodnikiem przez wiele lat. Szwajcar zawsze wykazywał się lojalnością i młością do klubu, o czym świadczą łzy menadżera i zawodnika podczas rozmowy o przyszłości defensora w klubie.

Arsenal Football Club pragnie życzyć zawodnikowi wszystkiego najlepszego na kolejnych etapach kariery. Jednocześnie zapewniamy, iż Djourou zawsze będzie człowiekiem mile widzianym w siedzibie klubu.
Wiadomość została opublikowana na oficjalnej stronie internetowej klubu oraz rozesłana do prasy.
  Odpowiedź z Cytatem
stare 28-07-2010, 15:19   #77
Yeti
Gość

Domyślnie

Jay Emmanuel-Thomas to człowiek, który ma zawsze rację. A nawet jeśli nie ma racji, to po spojrzeniu na jego posturę uznasz, że ma. Nikt nie chciałby konfliktu z młodym zawodnikiem The Gunners. Na treningu czasem ustępuje mu nawet Sol Campbell.

- Jay, chłopcze, usiądź sobie! - powitałem mojego pupila. JET usiadł w fotelu i wlepił wzrok w moją twarz, której wyraz był bliski temu słynnemu wyrazowi, jakie mają starsze kobiety, gdy bawią małe dzieci. - O to chodzi, Jay, o to chodzi! Blisko 40 występów w pierwszym składzie, pierwszy gol, trzy asysty, zero czerwonych kartek. Zostałeś też piątym kapitanem drużyny, czego chcieć więcej?!

- Jeśli chodzi o twój rozwój, Jay, to też jestem zadowolony. Rozwiń się w dowolnym kierunku i ulepsz trochę grę taktyczną, a będziesz w przyszłości wielkim zawodnikiem. Nie ma co gadać, Jay, nawet Rooney powiedział The Sun, że tylko z tobą boi się walczyć bark w bark. Kontrakt masz jeszcze na wiele lat, więc idź i ciesz się tym, w przyszłym roku będziesz ważną postacią w drużynie.

Jay podziękował, powiedział parę jakichś słów, że "jest pan najlepszy na świecie" i w niemal podskokach (a przy jego posturze jest to widok dość spektakularny) opuścił gabinet. To z myślą o takich zawodnikach chcę budować Arsenal.
  Odpowiedź z Cytatem
stare 28-07-2010, 15:26   #78
x_adam
Banned

Domyślnie

JET zapowiada się na dobrego ziomka Wypróbuję go kiedyś w jakimś moim zespole

@down
2, o ile dobrze pamiętam

Ostatnio edytowane przez x_adam ; 28-07-2010 o 15:40
stare 28-07-2010, 15:27   #79
Cobretti.
Banned

Ostrzeżenia: 0/2 (47)
Domyślnie

ile jeszcze tych młodzików Ci zostało ?
Cobretti. jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 28-07-2010, 16:47   #80
Yeti
Gość

Domyślnie

Jack Rodwell pojawił się jakoś po dziewiętnastej. Były zawodnik Evertonu i najdroższy transfer w historii mojego ukochanego klubu to piłkarz szalenie uniwersalny, mogący grać na środku obrony, jako defensywny pomocnik lub nawet w samym środku pola.

- Ty to masz fuksa, Jack - przywitałem się. - Dołączyłeś do nas i już w pierwszym sezonie wygrałeś wszystko, co mogłeś wygrać. Jedyne rozgrywki, do których nie mogliśmy cię zgłosić - Liga Mistrzów - ostatecznie przegraliśmy, choć dopiero w finale, nieważne. W każdym razie, co tu dużo mówić - twoje statystyki mówią same za siebie. Taktyka skrojona pod dwóch defensywnych pomocników została wprowadzona m.in. z myślą o tobie i cieszę się, że wywiązujesz się ze swoich zadań.

- Jeśli chodzi o twoje umiejętności, to naprawdę się dziwię, Jack, że Capello nie wziął cię do RPA. Jesteś niesamowicie uniwersalnym graczem, posiadasz solidny szlif techniczny, znakomicie się pokazujesz od strony taktycznej, a do tego jesteś silny i dość szybki. Gdybym był selekcjonerem... No cóż, nie pozostało ci nic innego, jak zmusić Włocha, żeby w przyszłym sezonie przyjeżdżał błagać na Emirates, byśmy cię puścili na mecze sparingowe.

Była to ostatnia rozmowa tego dnia i jedna z ostatnich przed końcem MŚ. Opuszczając budynek rzuciłem jeszcze do biura prasowego, by następnego dnia zwołali konferencję prasową na godzinę 11:00. Wiedziałem, że przed tym wyzwaniem muszę być solidnie wyspany...
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Bookmarks

Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)

Narzędzia wątku
Wygląd Oceń ten temat
Oceń ten temat:

Zasady postowania