FORUM.FIFASERWIS.COM - Encyklopedia wiedzy o grach FIFA  

Wróć   FORUM.FIFASERWIS.COM - Encyklopedia wiedzy o grach FIFA > RÓŻNOŚCI > Giercowanie na Ekranie > Opowiadania

Odpowiedz

Narzędzia wątku Ocena: Ocena wątku: 3 głosów, 4.67 średnia. Wygląd
stare 23-07-2010, 20:36   #41
seann

Domyślnie

No, pierwsze trofeum w garści, graty. Mistrzostwo też się szykuje jak nic. Czekam na te transfery.
seann jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 23-07-2010, 20:39   #42
Cobretti.
Banned

Ostrzeżenia: 0/2 (47)
Domyślnie

no już jedno trofeum jest, teraz czekać na więcej.
Cobretti. jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 23-07-2010, 20:44   #43
Liver
Weteran

Domyślnie

Też jestem ciekaw kogo sprowadzisz.
Liver jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 23-07-2010, 22:12   #44
MARIN
Banned

Ostrzeżenia: 0/1 (5)
Domyślnie

Pewnie bramkarz - Joe Hart?
MARIN jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 25-07-2010, 20:40   #45
Yeti
Gość

Domyślnie

Marzec

06.03.2010, Ashburton Grove, Puchar Anglii, 6. runda
3:0
van Persie (31, 45+1), Mascherano (55 - sam.)

Almunia - Sagna, Vermaelen, Shwacross, Clichy - Rodwell, Song - Fabregas (c) - Barazite, Nasri - van Persie (52 - Vela)

widzów: 60361
sędzia: M. Halsey

____

09.03.2010, Ashburton Grove, Champions League 1/8 finału
2:0
Arszawin (10), van Persie (27)

Almunia - Sagna, Gallas, Shwacross, Gibbs - Emmanuel-Thmoas, Song (59 - Eastmond) - Fabregas (c) (70 - Denilson) - Barazite (59 - Frimpong), Nasri - van Persie

sędzia: A. De Marco

____

14.03.2010, Ashburton Grove, 30. kolejka EPL
5:1
van Persie (39, 64, 78, 90+3), Sagna (60) - Agbonlahor (23)

Almunia - Sagna, Vermaelen, Gallas, Clichy (72 - Shawcross) - Song, Emmanuel-Thomas - Fabregas (c) - Eboue (72 - Vela), Arszawin - van Persie

widzów: 59548
sędzia: K. Stroud

____

21.03.2010, White Hart Lane, 31. kolejka EPL
1:4
Krancjar (5 - kar.) - van Persie (12, 78), Arszawin (48), Walcott (86)

Na White Hart Lane wszystkie dzwony biją na alarm. Oto lider ligi, Arsenal, przyjeżdża do rywala zza miedzy, by zbliżyć się na wyciągnięcie ręki do pucharu dla najlepszej drużyny w lidze. Zwarci, zmobilizowani, gotowi do walki piłkarze, wybiegają na murawę i... otrzymują spore baty. Po fatalnym początku moi podopieczni dźwigają się na wyżyny swoich możliwości bombardując i wrzucając Gomesa oraz kilkadziesiąt tysięcy kibiców Spurs w wir gigantycznej depresji, zaś kibiców Arsenalu skłaniając do wykupienia wszystkich trunków w północnym Londynie. Nie ma wątpliwości: jedna z największych klęsk Tottenhamu w historii zbliża na wyciągniecie ręki najbardziej znienawidzonego rywala do pucharu mistrzowskiego.

Almunia - Sagna (73 - Eboue), Vermaelen (45 - Gallas), Shawcross, Clichy - Song, Rodwell - Fabregas (c) - Arszawin, Nasri - van Persie (73 - Walcott)

widzów: 36391
sędzia: S. Antwell

____

27.03.2010, Ashburton Grove, 32. kolejka EPL
3:1
Arszawin (36, 49), van Persie (56) - Lampard (79 - k)

Nie po raz pierwszy na Emirates Stadium zasiadł komplet widzów. Tym razem jednak okazja była podwójna - poza derbami z Chelsea, mecz ten mógł rozstrzygnąć losy mistrzowskiego tytułu w kraju. Warunki były dwa: Manchester United nie wygrywa swojego spotkania, zaś Arsenal pokonuje znienawidzonego rywala. Sprawy w swoje nogi wziął Arszawin i to on był głównym aktorem widowiska, zdobywając dwie bramki po doskonałych, podręcznikowych akcjach mojego zespołu. W 56. minucie zwycięstwo przypieczętował van Persie i absolutnie wszyscy zaczęli świętować. Niektórzy nawet z celebracją przesadzili - wprowadzony po trzeciej bramce na boisko Kieran Gibbs podarował rzut karny rywalowi. Frank Lampard pewnie wykonał jedenastkę, dziękując ukłonem za prezent, jednak na nic więcej The Blues nie było stać. Podopieczni Fergusona swojego spotkania wygrać nie zdołali i po 6 latach trofeum ligowe powróciło do północnego Londynu!

Almunia - Sagna, Gallas, Vermaelen, Clichy (57 - Gibbs) - Rodwell, Song - Fabregas (c) (57 - Frimpong) - Walcott, Arszawin - van Persie (57 - Vela)

sędzia: M. Jones

___

31.03.2010, Volkswagen-Arena, Champions League 1/4 finału
0:2
Nasri (7), Fabregas (73)

Almunia - Sagna, Gallas, Vermaelen, Clichy - Song, Emmanuel-Thomas - Fabregas (c) - Arszawin, Nasri - van Persie

widzów: 22000
sędzia: C. Bertollini
  Odpowiedź z Cytatem
stare 25-07-2010, 20:56   #46
x_adam
Banned

Ostrzeżenia: 0/1 (10)
Domyślnie

O *****, co ten van Persie robi!
x_adam jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 25-07-2010, 21:01   #47
Cobretti.
Banned

Ostrzeżenia: 0/2 (47)
Domyślnie

no nieźle wymiata, no i gratki za kolejny puchar ; )
Cobretti. jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 25-07-2010, 21:02   #48
Yeti
Gość

Domyślnie

a i tak gra na szpicy tylko przez liczne kontuzje Nicklasa...
  Odpowiedź z Cytatem
stare 26-07-2010, 00:02   #49
Yeti
Gość

Domyślnie

pozwólcie, że z racji zapewnienia mistrzostwa mecze ligowe będę opisywał po prostu podając wynik i strzelców. będzie szybciej, mniej bawienia się, a przecież i tak wiemy, kto zwyciężył.

Kwiecień

Manchester City 1:2 Arsenal FC
Santa Cruz (87) - van Persie (42), Vela (79)

____

06.04.2010, Ashburton Grove, Champions League 1/4 finału
4:2
Beck (9 - sam.), Fabregas (39), Nasri (64, 69) - Dżeko (22), Martins (45+1)

Almunia - Eboue, Gallas, Vermaelen, Clichy - Song, Emmanuel-Thomas - Fabregas (c) (72 - Denilson) - Walcott, Nasri - van Persie (72 - Eduardo)

widzów: 59348
sędzia: A. Undiano Mallenco

____

Blackburn 1:2 Arsenal
van Persie (41, 45+1)

____

14.04.2010, Wembley, Puchar Anglii - 1/2 finału
5:1
Nasri (2), van Persie (27 k., 50 k.), Denilson (57), Song (83) - Tevez (66)

Almunia - Sagna, Shawcross, Vermaelen, Clichy - Song, Emmanuel-Thomas - Denilson - van Persie (c), Nasri - Bendtner (50 - Eduardo)

widzów: 90000
sędzia: H. Webb

____

Arsenal 3:0 Everton
Walcott (41), Nasri (67)

_____

21.04.2010, Ashburton Grove, Champions League 1/2 finału
Walcott (48, 90+3)

Nie będzie siary, jeśli przegracie - miałem w głowie, gdy wchodziłem do szatni na Ashburton Grove. Słowa człowieka spotkanego pod mym domem wbiły się jak drzazga i nie chciały wejść z mej pamięci. Kurva, nie ogarniam. Możesz przegrać zaledwie jeden pieprzony mecz na 35 w lidze, a ludzie i tak skazują się na porażkę w meczach z taką Barceloną. Nie byłem głupi: miałem świadomość klasy zawodników rywala, ale też wiedziałem, jaki potencjał tkwi w chłopakach. Zdecydowałem się więc na drobne korekty - obrońcom nakazałem grać bliżej bramki, zaś cały zespół miał rozgrywać piłkę jeszcze szybciej. I to właśnie spotkanie może być dowodem na piękno futbolu: prześladowany przez serię kontuzji Theo Walcott pojawia się w składzie meczowym, bo obdarzyłem go zaufaniem. I gość w dwóch sytuacjach po rzutach rożnych okazuje się najsprytniejszym piłkarzem, najszybciej dopada do opadających piłek, dwukrotnie zaskakując Valdesa i dając nam sporą zaliczkę przy podróży na Camp Nou. Po raz któryś już za mojej kadencji cały Londyn miał możliwość zasmakowania szampana.

Almunia - Sagna, Shawcross, Vermaelen, Clichy - Song, Emmanuel-Thomas - Fabregas (c) - Walcott, Nasri (90 - Gibbs) - van Persie

sędzia: H. Fleischer

____

Arsenal 2:1 West Ham
Bendtner (4, 90+3)

_____

27.04.2010, Camp Nou, Champions League 1/2 finału
1:1
Ibrahimović (60 k.) - Eduardo (90+2)

Emmauel-Thomas za kartki pauzował, zaś Robin van Persie zaczął mecz na ławce ze względu na fakt, iż tylko jedno żółtko dzieliło go od absencji w finale.

Almunia - Eboue, Shawcross, Vermaelen, Clichy - Song, Denilson - Fabregas (c) - Walcott, Nasri - Eduardo

widzów: 98000
sędzia: J. Drees
  Odpowiedź z Cytatem
stare 26-07-2010, 00:21   #50
Habugapapuga
TEDE

Domyślnie

Ładnie rozjebałeś City, ja mam zawsze z nimi problem
stare 26-07-2010, 02:14   #51
Yeti
Gość

Domyślnie

Maj

Wolves 1:0 Arsenal
Ebanks-Blake (88)

____

15.05.2010, Wembley, Puchar Anglii - finał
Nasri (37), Bendtner (82)

Almunia - Sagna (45 - Eboue), Vermaelen, Shawcross, Clichy (85 - Gibbs) - Song, Rodwell - Fabregas (c) - van Persie, Nasri - Bendtner (85 - Walcott)

widzów: 90000
sędzia: H. Webb

____

26.05.2010, Santiago Bernabeu, Champions League - finał
0:0, k. 2:4
Muntari

Co tu dużo mówić - spierdoliliśmy w kluczowym momencie. Choć mecz był cholernie ciekawy, a podopieczni Mourinho musieli uciekać się do najbrutalniejszych fauli, nie udało nam się strzelić bramki w regulaminowym czasie gry. W rzutach karnych nie trafili dodatkowo Bendtner i Eduardo i choć także Pandev nie strzelił swojej jedenastki, było to za mało. Cambiasso pewnie strzelił ostatniego karnego i Puchar Mistrzów powędrował do Mediolanu.

Almunia - Sagna, Vermaelen, Shawcross, Clichy - Song, Rodwell - Fabregas (c) - Walcott (91 - Eduardo), Nasri (51 - Bendtner) - van Persie

widzów: 75318
sędzia: C. Cakir
  Odpowiedź z Cytatem
stare 26-07-2010, 09:42   #52
net_
Gość

Domyślnie

Szkoda Champions League, szkoda.
  Odpowiedź z Cytatem
stare 26-07-2010, 12:17   #53
Yeti
Gość

Domyślnie

Podsumowanie sezonu, cz.1

Siedzieliśmy z Patem w mym gabinecie i popijaliśmy jakiś koniak. Sezon zakończony, Arsenal zdobył potrójną koronę. Odprężeni, spokojni, pewni siebie świętowaliśmy podpisanie przeze mnie nowego kontraktu, który będzie obowiązywał aż do 2014 roku. Nagle Rice odstawił naczynie, z którego sączył alkohol i dość skrępowany, zapytał:

- Ej, Marcin, a co robimy z naszym sztabem szkoleniowym? - spojrzał na mnie nieufnie.
- Pat, przecież doskonale wiesz - odparłem, nie rezygnując z dobrego humoru - przede wszystkim nie przedłużamy kontraktów z poszukiwaczami talentów. Nie ma sensu trzymać w sztabie tak potężnej armii, kiedy chcemy oprzeć się na wychowankach. Dlatego Jurgen, Everton i Pablo już z nami pracować nie będą, a Keown zostanie, zgodnie z kontraktem, trenerem. Właśnie, wiesz może czy Eduardo wyjechał na urlop? Teoretycznie ma wolne, ale podobno chciał zostać w Londynie na parę dni?
- Tak, został, chce pozwiedzać Londyn z żoną przez te parę dni - odparł Rice.
- Okej, więc powiedz mu, że chcę go widzieć w swoim gabinecie jutro o 10:00.

Po czym ponownie chwyciliśmy za butelkę z koniakiem.

____

- Szefie, szef chciał mnie widzieć? - powiedział Eduardo wchodząc do mojego gabinetu.
- Tak, Dudu, usiądź - wskazałem mu na fotel po drugiej stronie biurka. - Widzisz, teoretycznie podsumowanie sezonu z zawodnikami, którzy nie pojechali na Mundial mamy umówione na 1 lipca, jednak wtedy będzie już za późno.
- Za późno na co, szefie? - zapytał niepewnie Brazylijczyk.
- Na tę rozmowę, Dudu - odparłem spokojnie. - Widzisz, mamy pewien problem z tobą. Jak sam wiesz, gramy zaledwie jednym napastnikiem, a w kadrze jest Robin, Nicklas, Carlos, a do tego dochodzą jeszcze młodzi Freeman czy Murphy. Nie ma sensu mieć tylu zawodników w pierwszym zespole. Co więcej, zarabiasz 45 tysięcy tygodniowo, chociaż często nawet nie możesz się przebić na ławce. Mało grasz, mało strzelasz. Łącznie zagrałeś w 21 meczach, z czego jednak w aż trzynastu wchodziłeś z ławki. Strzeliłeś tylko cztery gole...
- Dlaczego szef o tym wszystkim mówi? - Brazylijczyk spojrzał na mnie nieufnie.
- Widzisz - odparłem podnosząc się z fotela i przechadzając po gabinecie - jest dla ciebie oferta, z Atletico Madryt. Powiem szczerze: prawie 14 mln funtów za zawodnika rezerwowego nie zdarza się często i chcę, abyś odszedł. Hiszpanie mogą ci dać kontrakt podobnej wysokości do tego u nas, zaś z pewnością szans na grę będziesz miał o wiele więcej. Musisz zdecydować do jutra, wybierz mądrze. To wszystko, Dudu, widzimy się jutro.

Brazylijczyk wstał z fotela i ruszył w stronę drzwi. Zawsze lubiłem naszego snajpera jako człowieka, jednak interes klubu stoi wyżej. Takie oferty nie zdarzają się często, a wartość Eduardo wraz z kolejnymi meczami na ławce systematycznie spadała. Napastnik blokował drogę do rozwoju wielu innych piłkarzy, sam nie rozwijając się wcale.

Nagle Dudu zatrzymał się, trzymając otwarte drzwi jedną ręką. Obrócił głowę w moją stronę, zawahał się, po czym zapytał:
- Szefie... czy gdybym tam, w Madrycie, no wie szef... strzelił...?
- Nie, Dudu, to nie miało wpływu. Po prostu nadchodzi czasem taki czas, gdy pewien etap się kończy, gdy nie pasujemy do reszty obrazka. To nie oznacza, że jesteś słaby, Dudu. Nie oznacza też, że mnie zawiodłeś. Idź, przemyśl, śpij spokojnie.
  Odpowiedź z Cytatem
stare 26-07-2010, 13:14   #54
seann

Domyślnie

Fajna pogawędka z Edłardo. Wypierdol tych wszystkich buraków i dawaj nowe transfery.

a, no i gratuluję trypletu.
stare 26-07-2010, 21:41   #55
Yeti
Gość

Domyślnie

Podsumowanie sezonu, cz. 2

Hiszpan Fabregas i Holender van Persie absolutnie zdominowali wszelkie nagrody dla najlepszych piłkarzy ligi, Pucharu Mistrzów, podwórka, piaskownicy etc. Nasz snajper zdobył przy okazji Złotego Buta, strzelając 35 ligowych bramek i bijąc rekord Premiership. Nawiasem mówiąc, Fabregas z kolei wyśrubował liczbę asyst osiągając zawrotną liczbę 31 podań zakończonych bramką podczas sezonu ligowego.

Zresztą, nie ma tu wiele do gadania - sam zadzwoniłem do obu zawodników, by odpoczęli nieco dłużej z racji czekającego ich Mundialu i nie stawiali się tuż przed urlopem na wielkie podsumowanie sezonu. Co tu zresztą podsumowywać, obaj zagrali po prostu doskonały sezon.

Robin van Persie

Cesc Fabregas

Również zespołowo zmietliśmy system: pobiliśmy klubowy rekord zwycięstw z rzędu we wszystkich rozgrywkach do 20, graliśmy fantastyczny, ofensywny futbol strzelając 95 goli w lidze, zdobyliśmy sto punktów. Niesamowita kampania zakończyła się tytułem mistrzowskim...

Tabela

...oraz totalną dominacją moich zawodników w 11 najlepszych piłkarzy ligowych.

Odpowiedź z Cytatem
stare 26-07-2010, 21:50   #56
seann

Domyślnie

Rozkurw.

138 fauli na van Persiem i żadnej kontuzji. widać, że to fm.
stare 26-07-2010, 21:56   #57
x_adam
Banned

Domyślnie

Dawaj szybko te podsumowania, bo na transfery czekam
stare 26-07-2010, 22:57   #58
Yeti
Gość

Domyślnie

- NIE ZASTANAWIAJ SIĘ, SKŁADAJ OFERTĘ! - ryknąłem do słuchawki, gdy w środku nocy moja sekretarka obudziła mnie, by poinformować, że nasz cel transferowy numer jeden jest wystawiony na sprzedaż, a negocjacje ze Stuttgartem dobiegają końca. Nie mogłem pozwolić, by taka szansa przeszła nam koło nosa.

____

- Kochanie, zrobiłam ci jajecznicę na bekonie, tak jak lubisz - poinformowała mnie żona z uśmiechem, gdy rano zasiadłem do śniadania. Dziś był jej czas na dyżur w kuchni, zgodnie z tym, co ustaliliśmy. Był to jeden z dni ostatniego tygodnia czerwca, gdy słońce już od rana wypełniało całe domostwa londyńczyków blaskiem i ciepłem. Zapowiadał się wyjątkowo ciepły dzień, a ja byłem w doskonałym humorze. Dziś przypadał dzień intensywnych treningów na siłowni, wobec czego całe popołudnie mogłem spędzić z rodziną, we własnym mieszkaniu. Gdyby jeszcze te telefony tak nie dzwoniły...

- Sprzedaj... sprzedaj... wyrzuć... wyrzuć... wyrzuć... wyrzuć...
- Kochanie - zwróciła się do mnie żona - od kiedy to gramy na giełdzie?
- Och, daj spokój, żabko, na jakiej giełdzie - odparłem ze spokojem. - To Pat, rozmawialiśmy najnowszych ofertach transferowych i kończących się kontraktach - powiedziałem i zabrałem się za pałaszowanie swojego jajka.
- To musi być okropne uczucie, gdy gasi się nadzieję tak wielu młodych chłopaków, ich marzenia o wielkiej karierze... - odpowiedziała małżonka.
- Mhm. Taaa... - odparłem. - Ale wiesz, to też nie do końca tak. Każdy przychodząc do klubu jest informowany o zasadach. Jeśli jakiś chłopak nie jest wystarczająco dobry, nie stara się odpowiednio - wylatuje. To brutalne, ale sama wiesz, tak być musi. Piłka to gra nerwów, rywalizacja, tu nigdy nie możesz odpuścić. A jeśli ktoś pracuje przez cały rok, to się rozwija i wtedy my proponujemy mu nowy, lepszy kontrakt. Futbol jest dokładnie taki sam, jak świat dookoła.
- Futbol przede wszystkim jest taki, jak większość mężczyzn - odparła Anna. - Chyba dlatego nigdy go nie zrozumiem.
- To zabrzmiało bardzo feministycznie, kotku - powiedziałem sięgając po kolejną kromkę chleba. - Ale kiedyś miałem takie podejście jak ty. To było parę lat temu, gdy trenowałem juniorów w Fulham. Nie znaliśmy się wtedy, a ja byłem zbyt miękki. Paru chłopaków miało wielki talent, ale zachowywali się nieodpowiedzialnie. A ja wybaczałem im kolejne wykroczenia, zrzucałem to na ich wiek. I kończyli tak, że cały ich talent został gdzieś w domach, wkrótce odchodzili z klubu. Tracili jedyną perspektywę na rozwój. Nie ukrywajmy: większość tych chłopaków to prości ludzie, wielu nie konstruuje zbyt rozbudowanych zdań, bo to dla nich za trudne. Futbol jest jedynym, co potrafią i gdzie mają szansę. Muszą to rozumieć, a jeśli nie wywalę paru leniwych, którzy uznali, że gra dla juniorów Arsenalu automatycznie oznacza wielką karierę, to oni pociągną za sobą kolejnych i wszyscy skończą jako mierni piłkarze z alkoholizmem i przerośniętym ego. Przepraszam cię, skarbie, to znowu Pat. Pewnie przyszła oferta za Djourou. Wiesz, tego sympatycznego chłopaka, który odwiedzał nas czasem, gdy leczył kontuzję kolana. Niestety, nie będzie dla niego miejsca w zespole. Podobnie zresztą z jednym z czołowych piłkarzy, jeśli uda nam się domknąć transfer mych marzeń. Ale póki co nic nie mówię, bo wiesz... niedługo Mundial, a dla naszej kadry byłoby lepiej, żeby ten akurat zawodnik był w pełni skoncentrowany...
  Odpowiedź z Cytatem
stare 26-07-2010, 23:09   #59
seann

Domyślnie

Czuję, że szykuje się solidne wzmocnienie defensywy. Czekam...
stare 26-07-2010, 23:17   #60
x_adam
Banned

Domyślnie

Hm, jakiś Anglik gra w Stuttgarcie ?
Odpowiedz

Bookmarks

Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)

Narzędzia wątku
Wygląd Oceń ten temat
Oceń ten temat:

Zasady postowania