FORUM.FIFASERWIS.COM - Encyklopedia wiedzy o grach FIFA  

Wróć   FORUM.FIFASERWIS.COM - Encyklopedia wiedzy o grach FIFA > RÓŻNOŚCI > Luzik ;)

Odpowiedz

Narzędzia wątku Oceń temat Wygląd
stare 23-01-2009, 19:43   #1
Mruvek
Weteran

Ostrzeżenia: 0/1 (2)
Wyślij wiadomość na gg do Mruvek Origin: Mruvek
Domyślnie Studia

Skoro mowa o studiach na forum, możecie się wypowiedzieć jak wam idzie na studiach w porównaniu z wynikami w liceum? Bo nie mam aż tylu kumpli na studiach, to nie mam jak się dowiedzieć czy jest ciężko, średnio czy jak
stare 23-01-2009, 19:50   #2
Kiler_
Obrońca Boys

Wyślij wiadomość na gg do Kiler_
Domyślnie

Zależy gdzie pójdziesz. Na jednych studiach opier*alasz się maksymalnie, a na drugich nie masz czasu się po jajach podrapać.

Ja w liceum się obijałem maksymalnie i dopiero na studiach zacząłem się uczyć.
stare 23-01-2009, 19:55   #3
wisien
Weteran

Wyślij wiadomość na gg do wisien
Domyślnie

Jestem na wydziale elektrycznym na Politechnice Szczecińskiej
Jest na pewno ciężej niż w liceum, szczególnie na typowo elektrycznych przedmiotach, gdzie ludzie po technikach elektrycznych i elektronicznych wiedzą dużo więcej ode mnie, a ja ledwo co ogarniam. Chociaż dla mnie to korzystna sytuacja, lubie taką atmosferę jaka jest na studiach. Na wykadzie możesz zasnąć, pogadać, zainteresowac się tematem. WEryfikacja wiedzy przychodzi na kolokwiach i na sesji.( Uprzedzając pytania, tak kilka razy zasnąłem na wykładach)

Dostaję stypendium 1000zł miesięcznie dzięki dofinansowaniu z Unii za dobry wynik na maturze. W liceum na takie rzeczy liczyc nie można było.
stare 23-01-2009, 19:55   #4
Sid
Banned

Ostrzeżenia: 0/3 (9)
Domyślnie

Dlatego ja pewnie skończę na Politologii, bo po niej robi się to samo, co przed.
Sid jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 23-01-2009, 20:01   #5
Kiler_
Obrońca Boys

Domyślnie

Cytat:
Napisał wisien Zobacz post
Dostaję stypendium 1000zł miesięcznie dzięki dofinansowaniu z Unii za dobry wynik na maturze. W liceum na takie rzeczy liczyc nie można było.
Ale jak udupisz to chyba trzeba tą kasę oddać, jak to teraz jest ?

Wisien ma rację. Nikt Ciebie nie kontroluje. Nie chcesz to nie idziesz na wykład, chcesz to sobie pograsz w karty, poczytasz, pośpisz, pojesz, pobajerujesz jakąś koleżankę. Wszystko robisz na własny rachunek. Chociaż na tych wykładach to się nic nigdy nie można dowiedzieć. Kseruje się wszystko przed zaliczeniem i tyle.

Ja też byłem po liceum, dużo przedmiotów typowo technicznych, jakiś głupich laborek, ale tak naprawdę szybko to można ogarnąć.
stare 23-01-2009, 20:12   #6
Mruvek
Weteran

Domyślnie

Teraz w liceum wszystko co jest to ogarniam, a jak by mi się więcej chciało uczyć to nawet nie złe bym miał oceny, więc studia jakoś przeżyję ?

btw. nie rozumiem, po chvj idzie się na wykład, jak później śpisz I nie wkurvia się nikt, że przychodzę i robię burdel ? Chyba, że mi to się wydaje za podobne do lekcji które mam aktualnie ;p
stare 23-01-2009, 20:17   #7
wisien
Weteran

Wyślij wiadomość na gg do wisien
Domyślnie

Cytat:
Napisał kiler_86 Zobacz post
Ale jak udupisz to chyba trzeba tą kasę oddać, jak to teraz jest ?

Wisien ma rację. Nikt Ciebie nie kontroluje. Nie chcesz to nie idziesz na wykład, chcesz to sobie pograsz w karty, poczytasz, pośpisz, pojesz, pobajerujesz jakąś koleżankę. Wszystko robisz na własny rachunek. Chociaż na tych wykładach to się nic nigdy nie można dowiedzieć. Kseruje się wszystko przed zaliczeniem i tyle.

Ja też byłem po liceum, dużo przedmiotów typowo technicznych, jakiś głupich laborek, ale tak naprawdę szybko to można ogarnąć.
Akurat na studiach chodzę na ćwiczenia, wykłady itd częściej niż chodziłem na lekcje w liceum. Tam jak mi się nie chciało po prostu nie wstawałem z łóżka, później jakoś mama usprawiedliwiała lub po prostu nic z tym nie robiłem, jedyne co mi mogli zrobić to obniżyć zachowanie, lub zawiesić w nibyprawach ucznia. Akurat nie wiem po kiego grzyba tak dużo osób przywiązywało tak dużą wagę w ogóle do ocen w liceum. Nikomu one potrzebne nie są. Najważniejsze w całym liceum to dobrze maturę napisać.

Nic nie muszę oddawać. Przez pierwsze dwa semestry dostaje kasę. W simie będzie to 9000zł. Na drugim roku już się będzie liczyc średnia na studiach do ubiegania się o stypendium.

Akurat burdel robić, rzadko kto przychodzi na wykład. Jeśli student już przychodzi to zachowuję się przyzwoicie. A po tosię idzie na wykład, że zanim zaśniesz coś tam zapamiętasz, wyniesiesz z tego wykładu.
Na studiach technicznych sposób nauki jest trochę inny. Ma się choćby dosyć sporo więcej godzin niż na uniwerkach, więcej ćwiczeń i laborek. No i niektórzy profesorowie, wykładowcy wymagają od ciebie rozwiązywania samemu niektórych problemów( jak to mówią myślenia inżynierskiego)

Ostatnio edytowane przez wisien ; 23-01-2009 o 20:22
wisien jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 23-01-2009, 20:19   #8
Dreyes
Roth

Wyślij wiadomośc poprzez MSN do Dreyes
Domyślnie

ja idę na policjanta i będe haracze ściągał za nielegalne windowsy, a później 2letnie trenerskie żeby na emeryturce trenować młodzież.

serio mówię
stare 23-01-2009, 20:35   #9
Kiler_
Obrońca Boys

Domyślnie

@Mruvek: Nie ma co porównywać liceum ze studiami, bo to dwa różne światy. Na studiach masz konkretne przedmioty, sam musisz dbać o własny tyłek i nikt się Tobą nie przejmuje. Zresztą, pójdziesz na studia to doświadczysz pewnych spraw.

Kto się ma Tobą przejmować na wykładzie jak siedzi 200 osób w audytorium i każdy robi swoje.
stare 23-01-2009, 20:49   #10
kalki
Vel Sic Enitar

Domyślnie

Cytat:
Napisał SimonS Zobacz post
Dlatego ja pewnie skończę na Politologii, bo po niej robi się to samo, co przed.
Jeśli nie dostanę się na Historię, to zostanę na Politologii

Pojrzyj na mię miłościwie
Oczęty bławemi
Obdarzże mnie litościwie
Wdziękami swojemi
Wspomnij na mię litościwie
I w tej porze nocnej
Nie odmawiaj miłościwie
Wzajemności mocnej
kalki jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 23-01-2009, 20:54   #11
Sid
Banned

Ostrzeżenia: 0/3 (9)
Domyślnie

Cytat:
Napisał kalki Zobacz post
Jeśli nie dostanę się na Historię, to zostanę na Politologii
Po obu i tak nie ma co robić. Bo jakoś mi się nie widzi zostać nauczycielem. No ale pewnie skończę na jakieś politologii/historii, bo nic innego dla siebie nie widzę.
Sid jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 23-01-2009, 21:02   #12
Sinner
ociekajacy zajebistością

Domyślnie

a ja jestem a praktycznie to bylem na astronimii UAM ... ujebalem egza z analizy i elementarnej i mnie nie dopuszcza do sesji...

tak czy siak z 30 osob tylko 5 dopuscili...

a teraz wrocielm do swojego hobby i siedze w ksiazkach od histeriiiiiii...

mature bede pisac i zobaczymy co z tego wyjdzie ... uniwerek? szczecin, wroclaw albo nieszczesny poznan....

a studia coz trzeba wybrac to co sie lubi...
Sinner jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 23-01-2009, 21:35   #13
NAWED_BEKA
Banned

Ostrzeżenia: 0/2 (4)
Domyślnie

Ja ogólnie nie robię prawie nic, oprócz jednego przedmiotu na którym pracujemy na programach do edycji, tworzenia map itd. Zaliczenia w miarę na luzaku. Tylko jednego egzaminu który mam w czwartek kurewsko się boję.

A tak ogólnie to studia są dużo fajniejsze niż szkoła. Chodzisz kiedy chcesz, nikt ci nie truje dupy, bo nikt się tobą nie martwi. Nie to co w liceum, że dostałeś jedynkę z polskiego to pani wychowawczyni zaraz głosi morały, a na wywiadówce opowiada farmazony rodzicom. To jest to co lubię. Ja akurat na wykłady chodzę, bo czasem można posłuchać ciekawych rzeczy, mam pamięć słuchową i pomaga mi to potem w zaliczeniach, a jak coś jest nieciekawego to można poczytać gazetę, pogadać ze znajomymi. A w domu i tak się nudzę więc..
NAWED_BEKA jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 23-01-2009, 21:44   #14
Mruvek
Weteran

Domyślnie

Cytat:
Napisał stormik Zobacz post
Ja ogólnie nie robię prawie nic, oprócz jednego przedmiotu na którym pracujemy na programach do edycji, tworzenia map itd. Zaliczenia w miarę na luzaku. Tylko jednego egzaminu który mam w czwartek kurewsko się boję.

A tak ogólnie to studia są dużo fajniejsze niż szkoła. Chodzisz kiedy chcesz, nikt ci nie truje dupy, bo nikt się tobą nie martwi. Nie to co w liceum, że dostałeś jedynkę z polskiego to pani wychowawczyni zaraz głosi morały, a na wywiadówce opowiada farmazony rodzicom. To jest to co lubię. Ja akurat na wykłady chodzę, bo czasem można posłuchać ciekawych rzeczy, mam pamięć słuchową i pomaga mi to potem w zaliczeniach, a jak coś jest nieciekawego to można poczytać gazetę, pogadać ze znajomymi. A w domu i tak się nudzę więc..
W Łodzi studiujesz :>? Gdzie, na czym itd ;D?
stare 23-01-2009, 21:50   #15
o2
supermod, dzifko.

Domyślnie

Pamięć słuchowa?
o2 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 23-01-2009, 21:54   #16
NAWED_BEKA
Banned

Ostrzeżenia: 0/2 (4)
Domyślnie

Gospodarka przestrzenna, UŁ, Wydział Nauk Geograficznych + Wydział Zarządzania.

NAWED_BEKA jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 23-01-2009, 22:01   #17
AGR
Kill 'Em All

Wyślij wiadomość na gg do AGR
Domyślnie

Jestem na informatyce. W pierwszym semestrze to praktycznie do nauki tylko mata. Egzaminów z programowania nie mam. Ogólnie fajnie jest. Tak jak moi przedmówcy powtórzę, że na studiach jest ta wolność. Robisz co chcesz i na własny rachunek. No i godzin w tygodniu mam mniej niż w szkole. Do liceum bym się nie cofnął
stare 23-01-2009, 22:12   #18
Kiler_
Obrońca Boys

Domyślnie

A Ty Tleniarz co tam studiujesz ?
stare 23-01-2009, 22:14   #19
o2
supermod, dzifko.

Domyślnie

Przepraszam, po raz drugi.

Pamięć słuchowa kvrwa?

Jak to działa?

killer - Archiwistyka. Papieska Akademia Teologiczna. Kraków.

Nie byłem pozytywnie nastawiony ale teraz już w sumie jestem. Fajni ludzie, fajne studia, fajni wykładowcy (90% faceci w spódnicach, hehe), mało egzaminów. Pewnie bardzo wąskie możliwości pracy w zawodzie, ale planuję na trzecim roku zacząć dziennikarstwo. Zakładając, ze dojdę na pierwszym kierunku do licencjatu.

Ogólnie fun.

Ostatnio edytowane przez o2 ; 23-01-2009 o 22:36
o2 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 23-01-2009, 22:17   #20
Kiler_
Obrońca Boys

Domyślnie

Brzmi ciekawie. Ja za chiny bym nie mógł siedzieć w książkach i wkuwać.

Bookmarks

Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)

Narzędzia wątku
Wygląd Oceń ten temat
Oceń ten temat:

Zasady postowania