FORUM.FIFASERWIS.COM - Encyklopedia wiedzy o grach FIFA  

Wróć   FORUM.FIFASERWIS.COM - Encyklopedia wiedzy o grach FIFA > RÓŻNOŚCI > Luzik ;)

Odpowiedz

Narzędzia wątku Ocena: Ocena wątku: 10 głosów, 4.60 średnia. Wygląd
stare 23-01-2010, 18:47   #2741
bujarek
RZECZNIK PRAW ŚWIEŻAKA

Wyślij wiadomośc poprzez AIM do bujarek Wyślij wiadomość na gg do bujarek
Domyślnie

Cytat:
Napisał ass paper Zobacz post
Jeśli znajomi którzy palą pójdą do pubu dla palących to ten jeden niepalący pójdzie z nimi pomimo że nielubi dymu. i nie jest to debilizm.
No ale niech nie narzeka później, że musi siedzieć z palącymi. Skoro sam chce z nimi siedzieć.

Jerzy Waszyngton wysysający brud z uszu Czesława Niemena
bujarek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 23-01-2010, 18:47   #2742
Jay W.
KONTO OFICJALNE

Domyślnie

Cytat:
a wiesz, że duża liczba palaczy po prostu lubi palić ? smakuje im to ?
Smakować można też whiskey, wina czerwonego i herbaty. Żadna z tych używek nie wywołuje takiego smrodu jak dostępne w polskich kioskach papierosy. Jak już ktoś ma takie parcie to niech sobie pali fajkę wodną, bo nie powoduje takiego paskudnego smrodu.

Cytat:
Jakie dla was jest wszystko proste, ja pierdziele. Nibylandia.
Wilkommen in Polen.

Cytat:
Wcześniej Jay napisałeś ze zawsze można zmienić znajomych na niepalących. no taaaakkk, przyjaciel zacznie palić to kop w dupe i nara. Co to za rozumowanie z piaskownicy.
A dlaczego mam mieć znajomych, którzy mnie trują, śmierdzą jak dzikie wieprze? Jak ktoś śmierdzi przez niemycie się, to zawsze można z takim pogadać, żeby troszkę więcej mydła użył. Palacz będzie tylko odpierał: "fajnie jest palić" albo "mój nałóg" i nie podyskutujesz.
stare 23-01-2010, 18:57   #2743
Sid
Banned

Ostrzeżenia: 0/3 (9)
Domyślnie

Cytat:
Napisał bujar Zobacz post
Napisałeś, że żaden nie wprowadzi zakazu dobrowolnie, więc niby jak ten pierwszy go wprowadził?
Może źle sformułowałem pytanie, nie wiem, bo nie umiem zrozumieć błędu popełnionego przez siebie. Ale Ty znowu próbujesz robić wrażenie mądrego przypierdalając się o jakiś szczegół, chociaż wszyscy zrozumieli mi o co chodzi.

Podałem przykład, że wchodzi ustawa, że właściciel pubu jeżeli chce, może wprowadzić zakaz palenia. Ale wprowadzając taki zakaz może straci 30% klientów którzy palą i pójdą do konkurenta który nie wprowadził zakazu. Teraz rozumiesz?

Cytat:
To po co wprowadzać zakaz?
Ręce mi opadają. Co ma zakaz do paleniu w pubie i na przystanku do palenia na dworze? Niech wejdzie taka ustawa, że nie można palić na przystanku i jakichś innych miejscach publicznych gdzie występuje duża ilość ludzi. Niech sobie palą w drodze od sklepu do domu, tak nikomu chyba nie szkodzą.

@Yeti: Ale nie ma czegoś takiego jak pub dla palących. Jest pub, nie ma podziału na takie dla palących i nie palących.
Sid jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 23-01-2010, 19:19   #2744
bujarek
RZECZNIK PRAW ŚWIEŻAKA

Domyślnie

Cytat:
Napisał SimonS Zobacz post
Ale Ty znowu próbujesz robić wrażenie mądrego przypierdalając się o jakiś szczegół, chociaż wszyscy zrozumieli mi o co chodzi.
Nie, nie próbuję zrobić wrażenia mądrego, próbuję zrozumieć, o co Ci chodziło. Nie jestem tak mądry jak wszyscy inni, którzy Cię zrozumieli (bo zrozumieli, prawda? ). Ale Ty oczywiście musisz powiedzieć, że to dlatego, że próbuję zrobić wrażenie mądrego. Tak, przed Tobą nic się nie ukryje.

Cytat:
Podałem przykład, że wchodzi ustawa, że właściciel pubu jeżeli chce, może wprowadzić zakaz palenia. Ale wprowadzając taki zakaz może straci 30% klientów którzy palą i pójdą do konkurenta który nie wprowadził zakazu. Teraz rozumiesz?
No dobra, ale co chciałeś tym przykładem pokazać? Bo nie zrozumiałem. Przecież teraz tak właśnie jest, że właściciel, jeśli chce, może wprowadzić zakaz. Nikt nikomu niczego nie każe i jest dobrze. Chyba że o to Ci chodzi, że jest dobrze?

Cytat:
Ręce mi opadają. Co ma zakaz do paleniu w pubie i na przystanku do palenia na dworze?
To, że w tej ustawie chodzi i to, i to, a o tej ustawie rozmawiamy.

Cytat:
Niech wejdzie taka ustawa, że nie można palić na przystanku i jakichś innych miejscach publicznych gdzie występuje duża ilość ludzi. Niech sobie palą w drodze od sklepu do domu, tak nikomu chyba nie szkodzą.
I jak sobie wyobrażasz taką ustawę? Bo nie wiem. W miejscach publicznych w zbiorowiskach powyżej >7 (?) osób palenie jest zabronione?

Cytat:
Ale nie ma czegoś takiego jak pub dla palących.
Jakoś inni rozumieją, o co chodzi. Chodzi o puby, gdzie można palić.

Jeszcze jedno: czy będzie można palić na własnym balkonie?

stare 23-01-2010, 19:30   #2745
carmel
Oberschlesien!

Domyślnie

Cytat:
carmel chce zabijać wszystkich- nieważne czy ktoś zabił niechcący, czy z premedytacją, co tam. ******ć ! Mega sprawiedliwość. Właśnei to jest zachowanie buszmeńskie, odzwierciedlenie kodeksu hammurabiego.
Co?
Zatem powtórzę. Jestem za karą śmierci za morderstwo (trawestując Biblię: mordercą jest ten, 'kto by bliźniego swego, uprzednio zasadziwszy się, podstępem zabił') oraz za zabójstwo w rodzaju: rozjechanie przechodnia po pijaku, świadome i wielokrotne pogwałcenie sztuki lekarskiej i tym podobne.

@SimonS
Sprawa jest nieskomplikowana. Jeden właściciel otworzy pub dla palących, inny dla niepalących, jeszcze inny podzieli na część taką i taką. Ludzie już sami wybiorą, co im odpowiada.

I jeszcze wiadomość dla entuzjastów ustawy: otóż oprócz palenia w każdym miejscu publicznym (także na ulicy, w ogródku własnego domu, etc.) zabronione będzie agitowanie na rzecz palenia czy prowadzenie tematycznych megazynów, gazet, for internetowych poświęconych wyrobom tytoniowym. Gazeta adresowana do miłośników cygar będzie nielegalna.
carmel jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 23-01-2010, 19:53   #2746
Sid
Banned

Domyślnie

Nie spotkałem się z pubem w którym byłby zakaz palenia.

A są miejsca publiczne i nie trzeba ustalać, że od 7 w górę. Zresztą taka ustawa już jest, że nie można palić na przystankach, dworcach, stadionach, jakiś tam koncertach itd, więc w sumie o tym nie ma co dyskutować bo to już źle. Chociaż wiadomo, że na takim stadionie, czy koncercie każdy ten przepis ma w dupie.
stare 23-01-2010, 21:13   #2747
komal
Kawał weterana

Domyślnie

wszyscy tu mowia o ustawie. szukalem wg newsow (na gazeta.pl) i ostatni jaki sie na ten temat ukazal pochodzi z pierwszego tygodnia stycznia. tego nie mozna nazwac ustawa! jest to projekt dopiero przygotowywany przez komisje ds zdrowia, ktory zanim zostanie podpisany przez prezydenta (badz nie) musi przejsc wszystkie czytania w sejmie. poza tym, niewiadomo czy bedzie on zgodny z konstytucja i nie trafi jeszcze do TK. wiec o czym my mowimy? w tej chwili wszystkie media bazuja na poronionych wypowiedziach kilku czlonkow tej komisji, w stylu: 'teraz jest moda na niepalenie!'. mozna sie wiec chyba wstrzymac z niektorymi wypowiedziami, chyba ze ktos ma aktualniejsze info

z reszta znajac zycie, polowa z tej ustawy bedzie sie skladac z pustych przepisow (patrz: zakaz reklamy piwa przed 20). wszystko mozna obejsc.
stare 23-01-2010, 21:35   #2748
Jay W.
KONTO OFICJALNE

Domyślnie

Dyskusja zaczęła się po wklejeniu przeze mnie linka z artykułem na temat ukończonego projektu ustawy. Każdy doskonale wie, że ustawa musi przejść przez sejm, więc nie wiem do czego pijesz.
stare 23-01-2010, 21:38   #2749
komal
Kawał weterana

Domyślnie

Cytat:
Napisał Sauron Zobacz post
Dyskusja zaczęła się po wklejeniu przeze mnie linka z artykułem na temat ukończonego projektu ustawy. Każdy doskonale wie, że ustawa musi przejść przez sejm, więc nie wiem do czego pijesz.
o widzisz, zaraz lookne
stare 23-01-2010, 22:58   #2750
bujarek
RZECZNIK PRAW ŚWIEŻAKA

Domyślnie

Cytat:
Zresztą taka ustawa już jest, że nie można palić na przystankach, dworcach, stadionach, jakiś tam koncertach itd, więc w sumie o tym nie ma co dyskutować bo to już źle.
Serio? (Nie mylisz z jakąś uchwałą? ) Może ktoś to potwierdzić, podeprzeć jakimś źródłem?

stare 23-01-2010, 23:18   #2751
komal
Kawał weterana

Domyślnie

Cytat:
Napisał bujar Zobacz post
Serio? (Nie mylisz z jakąś uchwałą? ) Może ktoś to potwierdzić, podeprzeć jakimś źródłem?
ciebie chyba czegos innego ucza, nie? ale do dyskusji pierwszy.
stare 24-01-2010, 00:15   #2752
Sid
Banned

Domyślnie

Może uchwała, może ustawa, może gówno wie co. Na WOS-ie mieliśmy prasówki, na politologii jeszcze nie mamy przedmiotu na temat ustaw, uchwał itd, więc mogę się mylić w nazewnictwie. Ale Ty znowu musiałeś sobie nabić posta, wytykając błędy, ale po za tym nic nie wnosząc do dyskusji. Tak, wiem, że powinienem się zakopać pod ziemię nie pamiętając, czy to była ustawa, czy uchwała, ale niestety tego nie zrobię.

A tam w tym zdaniu nie ma być "bo to już źle" tylko "bo to już jest"
stare 24-01-2010, 00:29   #2753
Jay W.
KONTO OFICJALNE

Domyślnie

Mam wrażenie, że w podsumowaniu tego roku będzie kategoria "Pan czepialski" i już wyłania nam się faworyt.

@Szymon: Jest coś takiego, bo bez tego nie byłoby naklejek na przystankach 'strefa wolna od dymu'. Tylko nie wiem, czy to jest naprawdę, czy tylko martwym przepisem.
stare 24-01-2010, 00:31   #2754
Yeti
Gość

Domyślnie

że komal?
  Odpowiedź z Cytatem
stare 24-01-2010, 00:57   #2755
Sid
Banned

Domyślnie

Jay: Ja wiem, że takie coś jest, bo są te tabliczki, oraz wyznaczony białymi liniami teren w którym nie można palić papierosów. Nie można też teoretycznie palić na stadionach, amfiteatrach i tym podobnych miejscach. Ale nie spotkałem się nigdy z sytuację, żeby ktoś dostał mandat od policji, czy straży miejskiej, ale widziałem, że sporo ludzi pali po za wyznaczonym terenem bez tytoniu. Ale Pan Czepialski się mnie pyta, czy to jest ustawa, czy uchwała i nie jestem w stanie tego określić.
stare 24-01-2010, 07:46   #2756
bujarek
RZECZNIK PRAW ŚWIEŻAKA

Domyślnie

Nie chodziło mi o czepianie się SimonSa, chciałem tylko żeby ktoś potwierdził istnienie tej ustawy (także SimonS, ale czymś więcej niż słowem - czy naprawdę tak dużo wymagam?), no a ten nawias należy traktować z dystansem, przymrużeniem oka. Nie bierz go do siebie. Tak na drugie spojrzenie rzeczywiście czytając tego posta można by odnieść wrażenie, że SimonS jest dla mnie niewiarygodny czy coś takiego - nie, nie o to mi chodziło. Jeśli odniosłeś takie wrażenie, to przepraszam - nie było to moją intencją.

Cytat:
Napisał komal Zobacz post
ciebie chyba czegos innego ucza, nie? ale do dyskusji pierwszy.
Właśnie dlatego, że nie studiuję prawa ani czegoś takiego, chcę się dowiedzieć, co jest w tej ustawie (która też mnie w jakimś stopniu dotyczy). Naprawdę nie mogę?

Powtarzam, chodziło mi tylko o tę ustawę, o jej potwierdzenie przez >1 osobę, o jakieś szczegóły, linka.

Ostatnio edytowane przez bujarek ; 24-01-2010 o 07:51
stare 24-01-2010, 08:16   #2757
Jay W.
KONTO OFICJALNE

Domyślnie

bujar, po prostu zabrzmiało to jak czepianie się.
stare 24-01-2010, 09:08   #2758
bujarek
RZECZNIK PRAW ŚWIEŻAKA

Domyślnie

Aha. Sorry, naprawdę nie pomyślałem o tym, żeby się czepiać. Obiecuję bardziej uważać na słowa.

stare 24-01-2010, 12:17   #2759
komal
Kawał weterana

Domyślnie

Cytat:
Może uchwała, może ustawa, może gówno wie co. Na WOS-ie mieliśmy prasówki, na politologii jeszcze nie mamy przedmiotu na temat ustaw, uchwał itd, więc mogę się mylić w nazewnictwie. Ale Ty znowu musiałeś sobie nabić posta, wytykając błędy, ale po za tym nic nie wnosząc do dyskusji. Tak, wiem, że powinienem się zakopać pod ziemię nie pamiętając, czy to była ustawa, czy uchwała, ale niestety tego nie zrobię.

A tam w tym zdaniu nie ma być "bo to już źle" tylko "bo to już jest"
a to ty na politologii jestes? aaa. pomylilo mi sie z tym drugim userem na 'S', co jest na prawie. stad sie czepiam niewiedzy!

a jesli chodzi o nowa kategorie dla mnie, to bardzo chetnie w niej wygram.. na moich studiach to bardzo dobra cecha!
stare 24-01-2010, 12:21   #2760
Sid
Banned

Domyślnie

Loool, ale to nie było do Ciebie.
Odpowiedz

Bookmarks

Tagi
coś się popsuło, nie było mnie słychać, to powtórzę jeszcze raz

Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)

Narzędzia wątku
Wygląd Oceń ten temat
Oceń ten temat:

Zasady postowania