FORUM.FIFASERWIS.COM - Encyklopedia wiedzy o grach FIFA  

Wróć   FORUM.FIFASERWIS.COM - Encyklopedia wiedzy o grach FIFA > RÓŻNOŚCI > Luzik ;)

Odpowiedz

Narzędzia wątku Ocena: Ocena wątku: 10 głosów, 4.60 średnia. Wygląd
stare 23-01-2010, 12:17   #2701
ass paper
staruch

Wyślij wiadomość na gg do ass paper
Domyślnie

ale to o to chodzi żeby z parku zrobić miejsce do spożywania alkoholu ? no ludziee. Takie gadanie że mowa jest o jednym/dwóch piwkach. Pisać można wiele i długo a w praktyce wyszło by jak wyszło.
W lecie są ogródki przy pubach do picia i tam można się napić.
stare 23-01-2010, 12:33   #2702
komal
Kawał weterana

Domyślnie

Cytat:
Napisał ass paper Zobacz post
Sauron, już nie przesadzaj że można zachorować od tego że raz na jakiś czas poczujesz dym na ulicy, bądź ktoś będzie palił obok Ciebie na otwartej przestrzeni. Na tej zasadzie to samo życie w mieście jest szkodliwie i można od tego umrzeć, a jeśli ktoś tak bardzo martwi się o swoje zdrowie to niech mieszka na wsi i siedzi na środku pola

Fajnie mieć ujebane parki z butelkami piwa wszędzie się walającymi , piękna sprawa pełno szkła i szczochów. Poza tym park nie został stworzony do picia piwa.
Nie spotkałeś się z chamstwem u osób które piją piwo ? Pełno jest najebanych agresywnych oszołomów, ja nie chce więcej. Nie mówiąc już o tym że człowiek po kilku piwach będzie miał w dupie czystość i nie posprząta po sobie butelek.
Sam lubię, ubóstwiam wręcz picie piwka na świeżym powietrzu w lecie, lecz skutki ogólnego przyzwolenia na to były by niefajne.

Ale jak zdarzy się przypadek, gdzie siedzi banda dresów i pije wódkę, przypala papierosami dymiąc na wszystkich wokół i śląc komentarze do każdej dziewczyny ["fajną masz dupę suczo"] i do chłopaków ["chcesz w ryj?"] to nagle się okazuje, że cała dzielnica wyparowała z funkcjonariuszy.

obrazek jak z klanu bądź innej plebanii
zgadzam sie calkowicie. polskie spoleczenstwo jest lata swietlne za panstwami zachodnimi. trzeba ostro za pysk trzymac i nie pozwalac na wiele. chamstwo i prostactwo i bez tego sie szerzy.

Cytat:
Napisał Sauron Zobacz post
Jednak jeśli chodzi o prowadzenie samochodu, to zabronione powinno być pod jakimkolwiek wpływem alkoholu czy narkotyków. Pod tym względem nie powinno być pobłażliwości. Przede wszystkim, częściej powinno się wsadzać do aresztu kierowców, niż rowerzystów pod wpływem, bo ci drudzy to chyba umieszczani są tam, by pieniędzy publicznych nie zostawało zbyt dużo.
znow popieram!

Ostatnio edytowane przez komal ; 23-01-2010 o 12:38
komal jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 23-01-2010, 12:40   #2703
Yeti
Gość

Domyślnie

Cytat:
zgadzam sie calkowicie. polskie spoleczenstwo jest lata swietlne za panstwami zachodnimi. trzeba ostro za pysk trzymac i nie pozwalac na wiele. chamstwo i prostactwo i bez tego sie szerzy.
mam nadzieję, że nigdy nie dojdziemy tam, gdzie państwa zachodnie. wolę to rzekome chamstwo i prostactwo niż obyczajowy totalitaryzm w Europie Zachodniej czy Północnej [Anglia; Francja; Szwecja]...

o, nawet świeży przykład:
Cytat:
Tymczasem nie wiadomo jak zakończą się losy innej ustawy uderzającej w katolików – Prawo o równouprawnieniu. Według proponowanego projektu biskupom, którzy odmówiliby przyjęcia do seminarium zamężnemu mężczyźnie, kobiecie czy homoseksualiście, albo też chcieliby upomnieć kapłanów uwikłanych w skandale obyczajowe, grozi karą pieniężną, konfiskatą dóbr, a nawet więzieniem.

Projekt dyskutowany był w ubiegłym tygodniu w Izbie Lordów, gdzie spotkała go mocna krytyka. – Arbitralność w ustalaniu własnych praw nad wolnością sumienia- zarzucają rządowi biskupów anglikańskich. Rząd pozornie zamienił projekt. Jako się okazało poprawki nie zmieniają bardzo istoty rzeczy. Episkopat przeprowadził niezależne ekspertyzy prawne. Okazało się, że zmiany nie chronią przed dyskryminacją, ale zdają katolików na łaskę sądów. W poniedziałek ma odbyć się kolejna dyskusja na ten temat.
  Odpowiedź z Cytatem
stare 23-01-2010, 12:42   #2704
Jay W.
KONTO OFICJALNE

Domyślnie

Nie no, w porządku. Uważasz, że polskie społeczeństwo potrzebuje bata, spoko. Ja też tak uważam. Mówimy tu o zakazie palenia. Alkoholik jest spychany na margines, a nałogowy palacz jest czymś w naszym kraju normalnym. Dlatego uważam, że skoro jest szansa, by palenia definitywnie zakazać, to trzeba to wykorzystać. Jak ktoś chce palić, to niech sobie to robi ukradkiem. A jak nie zakazujemy, to przyzwólmy też na picie piwa w miejscach publicznych. Takie jest moje stanowisko w tej dyskusji.
stare 23-01-2010, 12:44   #2705
ass paper
staruch

Wyślij wiadomość na gg do ass paper
Domyślnie

ale tutaj chodzi o to że taki człowiek z zachodu umie się zachować i dba o to co go otacza, bo tam społeczeństwo obywatelskie na prawdę istnieje. U nas jak coś jest publiczne (czyli też nasze) to uważamy że można to zniszczyć i mamy to w dupie

Sauron, wcześniej pisałeś że bliższy jesteś przyzwoleniu na picie alkoholu w miejscach publicznych
stare 23-01-2010, 12:47   #2706
komal
Kawał weterana

Domyślnie

Cytat:
Napisał Yeti Zobacz post
mam nadzieję, że nigdy nie dojdziemy tam, gdzie państwa zachodnie. wolę to rzekome chamstwo i prostactwo niż obyczajowy totalitaryzm w Europie Zachodniej czy Północnej [Anglia; Francja; Szwecja]...

o, nawet świeży przykład:
nie mowie o tym, zeby pod wzgledem zakazow i kar gonic panstwa zachodnie.. chce, zeby zostalo tak jak jest i zeby nikt nagle nie zaczal isc na reke pijaczynom, ktorzy beda zlopali piwsko na kazdym wolnym metrze kwadratowym trawnika.
stare 23-01-2010, 12:48   #2707
Yeti
Gość

Domyślnie

@ass
ale to jest w jakimś stopniu powiązane. nagle okazuje się, że możesz urazić kogoś nie tylko dmuchając mu dymem w twarz, ale także wyrażając swój pogląd taki jak ten, że małżeństwo to związek mężczyzny z kobietą. i jesteś w sądzie. dlatego wolę nasze 'chamstwo i prostactwo' niż takie ograniczenia wolności słowa. dasz palec, wezmą rękę czy coś.
  Odpowiedź z Cytatem
stare 23-01-2010, 12:50   #2708
Jay W.
KONTO OFICJALNE

Domyślnie

Cytat:
Napisał ass paper Zobacz post
Sauron, wcześniej pisałeś że bliższy jesteś przyzwoleniu na picie alkoholu w miejscach publicznych
Bliższy, co nie znaczy, że to w 100% popieram. Po prostu uważam za niesprawiedliwe fakt, że zabrania się pić piwa w miejscach publicznych, a palić tak. Albo zakazujemy jednego i drugiego, albo przyzwalamy na jedno i drugie. A bliższy jestem przyzwoleniu na picie ze względu na to, iż 99% przypadków, z jakimi się spotkałem było bardzo kulturalnych. Palacze, których widuję na ulicy to zazwyczaj straszne chamy, tyle.
stare 23-01-2010, 12:54   #2709
komal
Kawał weterana

Domyślnie

Cytat:
Napisał Sauron Zobacz post
Bliższy, co nie znaczy, że to w 100% popieram. Po prostu uważam za niesprawiedliwe fakt, że zabrania się pić piwa w miejscach publicznych, a palić tak. Albo zakazujemy jednego i drugiego, albo przyzwalamy na jedno i drugie. A bliższy jestem przyzwoleniu na picie ze względu na to, iż 99% przypadków, z jakimi się spotkałem było bardzo kulturalnych. Palacze, których widuję na ulicy to zazwyczaj straszne chamy, tyle.
dobrze zrozumialem, ze wg Ciebie ludzi popalajacy sa bardziej agresywni/chamscy niz ci pod wplywem alkoholu?
stare 23-01-2010, 13:18   #2710
Koki'
ding ding ding

Domyślnie

Wy od razu przyjmujecie że nagle wyleje się stado alkoholików chodzących najebanych po ulicach, z takim podejściem to najlepiej zostawmy wszystko jak jest, nie róbmy nic bo przecież psy i straż miejska nie mogą się przemęczać. Tak jak na tym forum, usuńmy w pizdu tematy bo będzie burdel i będzie trzeba coś robić. Browar to nie jest nie wiadomo jak mocny alkohol , dorosły człowiek po wypiciu 6-7 jeszcze nie jest napierdolony całkowicie tracąc kontrole nad sobą, a żeby zrobić 6 browarów to nie jest takie hop siup .
Koki' jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 23-01-2010, 13:18   #2711
seann

Domyślnie

Cytat:
Napisał Yeti Zobacz post
w Europie Zachodniej czy Północnej [Anglia; Francja; Szwecja]...
Od kiedy to Francja jest zaliczana do Europy Północnej?

Cytat:
Napisał Sauron
A bliższy jestem przyzwoleniu na picie ze względu na to, iż 99% przypadków, z jakimi się spotkałem było bardzo kulturalnych. Palacze, których widuję na ulicy to zazwyczaj straszne chamy, tyle.
Tutaj akurat przesadziłeś, co nie zmienia faktu, że zgadzam się z Tobą, iż albo pozwalamy na jedno i drugie, albo na żadne. Wprawdzie nie uważam, aby było to najlepsze rozwiązanie, ale z mojego punktu widzenia, który jest za całkowitym wyeliminowaniem papierosów, bardzo mi odpowiadające.
seann jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 23-01-2010, 13:31   #2712
carmel
Oberschlesien!

Domyślnie

Pozdrawiam wszystkich faszystów pragnących zakazów. Niech żyje demokracja.

Otóż rzygać mi się chcę, gdy widzę zakazy ustanawiane przez publiczne organa. Tylko właściciel ziemi/lokalu ma jakiekolwiek prawo zabronić czegokolwiek w obrębie jego własności! Jeśli na przykład nie życzę sobie, aby w mojej restauracji/w przedziale mojego pociągu/na moim przystanku klient palił, to oczywiście mogę mu tego zabronić, bo to jest moje, do cholery! I jeśli nakażę w swoich autobusach stać na rękach, to także mam do tego prawo, bo jestem ich (autobusów) właścicielem - w razie niezastosowania się do regulaminów, które sam ustanowiłem, mogę pasażera wyprosić.

Reasumując, powiem tak: nie może być żadnych państwowych zakazów (poza tak rudymentarnymi jak 'nie zabijaj', 'nie kradnij', 'nie wtrącaj się do cudzej własności' (!), etc.). Żadnych ograniczeń głośności, preskrypcji dotyczących palenia, etc. To, jak korzystam z dóbr, jest rzeczą mojej kultury: jeśli prowadzę naćpany i po pijanemu, a krzywdy nikomu nie zrobiłem i prowadzę dobrze - to jakim prawem ktoś miałby mi tego zabraniać?! Podobnie z narkotykami: volenti non fit iniuria. Dlaczego ktoś decyduje za mnie, czy pragnę zaćpać się herą? Komu do głowy wpadło, że państwo winno wykazywać 'troskę o zdrowie obywateli'. Tylko przybywa argumentów, by nie być obywatelem, lecz poddanym.
carmel jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 23-01-2010, 13:42   #2713
NAWED_BEKA
Banned

Ostrzeżenia: 0/2 (4)
Domyślnie

Cytat:
Napisał carmel Zobacz post
Otóż rzygać mi się chcę, gdy widzę zakazy ustanawiane przez publiczne organa. Tylko właściciel ziemi/lokalu ma jakiekolwiek prawo zabronić czegokolwiek w obrębie jego własności! Jeśli na przykład nie życzę sobie, aby w mojej restauracji/w przedziale mojego pociągu/na moim przystanku klient palił, to oczywiście mogę mu tego zabronić, bo to jest moje, do cholery! I jeśli nakażę w swoich autobusach stać na rękach, to także mam do tego prawo, bo jestem ich (autobusów) właścicielem - w razie niezastosowania się do regulaminów, które sam ustanowiłem, mogę pasażera wyprosić.
Ale przystanki są własnością samorządu, więc państwa Co innego w kwestii lokali, pubów - tu pełna zgoda. Niech właściciel lokalu o tym decyduje.
Cytat:
Reasumując, powiem tak: nie może być żadnych państwowych zakazów (poza tak rudymentarnymi jak 'nie zabijaj', 'nie kradnij', 'nie wtrącaj się do cudzej własności' (!), etc.). Żadnych ograniczeń głośności, preskrypcji dotyczących palenia, etc. To, jak korzystam z dóbr, jest rzeczą mojej kultury: jeśli prowadzę naćpany i po pijanemu, a krzywdy nikomu nie zrobiłem i prowadzę dobrze - to jakim prawem ktoś miałby mi tego zabraniać?!
Tu wkraczamy już w głębszą dyskusję. Wiem jakimi pobudkami się kierujesz głosząc tezy o tym, że można prowadzić auto pod wpływem alkoholu. Rzecz w tym, że ta idea nie sprawdzi się w praktyce (przynajmniej w Polsce). Tak więc jestem za zdecydowanym zakazem jazdy po pijanemu.
Co do narkotyków - jestem przeciwnikiem karania za posiadanie narkotyków (jakichkolwiek) na własny użytek, nawet za hodowlę na własny użytek. Lecz jestem przeciwnikiem pełnej legalizacji narkotyków, tak, że każdy człowiek mógłby sobie iść do sklepu i kupić działkę heroiny. To doprowadziłoby do degradacji społeczeństwa. Chodzi mi tu o młodzież, bo oczywiste, że ludzie mający 40 lat, rodzinę, pracę i ułożone życie nie zaczną nagle brać w kanał.
NAWED_BEKA jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 23-01-2010, 13:55   #2714
carmel
Oberschlesien!

Domyślnie

Ależ nie masz racji! Kierowca zdający sobie sprawę, że jeśli z własnej winy spowoduje po pijaku śmiertelny wypadek, zostanie powieszony, dwa razy się zastanowi, zanim wsiądzie do samochodu. Natomiast jeżeli jest na tyle odważny, żeby mimo to wsiadać do automobilu zupełnie wstawiony, to niech jedzie. Niektórzy po alkoholu prowadzą doskonale; aczkolwiek większość nie. Ludzie to nie trzoda chlewna; powinni sami dokonywać wyboru, a odpowiadać za skutki. Obojętnie w jakim jesteś stanie, masz nikomu krzywdy nie wyrządzić; reszta jest nieistotna.

Przystanki są własnością 'samorządów', a te nie są już niczyją własnością - i bardzo źle. Także w tym przypadku trudno o jakiekolwiek rozwiązanie, bo niemający właściciela samorząd nie działa w żadnym interesie poza własnym.

Degeneracja? Skąd, wszystkie używki zawsze były legalne. Żaden rodzic nie pozwoli dziecku spożywać narkotyków, a jeśli będą dostępne, to postara się pieczałowicie potomstwo wychować (być może mężczyzna nie będzie wyganiał kobiety do pracy - i bardzo dobrze!). Atoli gdy ktoś już się zaćpa, nawet młody - jego sprawa. Rodzic skórę spierze, kijem obije, albo lepiej - niech to zrobi tzw. kat - i koniec. Zresztą akurat młodzieży zabroniłbym spożycia wszelkich używek, chociaż co do tego pewny nie jestem. W każdym razie sądzę, że ma ona zdecydowanie zbyt wiele praw
carmel jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 23-01-2010, 14:05   #2715
Sid
Banned

Ostrzeżenia: 0/3 (9)
Domyślnie

No ale żaden właściciel pubu dobrowolnie nie wprowadzi zakazu palenia, bo wie, że straci 30-40% klientów, którzy pójdą do konkurenta, który pozwala palić. A jak ktoś nie może żyć bez papierosa, to niech idzie sobie na dwór, a nie truje cały lokal. Niby jest zakaz zabijania, a powolne zabijanie to już jest dozwolone? Jak ktoś ma problem z paleniem, to niech idzie się leczyć. Mniej uzależnieni, którzy palą dla przyjemności sobie poczekają i zapalą jak wyjdą z pubu czy wrócą do domu.

A co do picia na dworze, to przecież i tak żule piją na dworze i nikt ich nie kara. Więc co, jak by wprowadzili pozwolenie picia na dworze, to nagle by się pojawiło dwa razy więcej meneli? Nie sądzę. We Francji podobno można na legalu pić piwo, tylko, żeby była schowana w tej śmiesznej torebce i jakoś tam poziom meneli chyba jest mniejszy niż w Polsce. A piwo w ogródka piwnych zazwyczaj jest dwa razy droższe.
Sid jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 23-01-2010, 14:10   #2716
komal
Kawał weterana

Domyślnie

Cytat:
Pozdrawiam wszystkich faszystów pragnących zakazów. Niech żyje demokracja.

Reasumując, powiem tak: nie może być żadnych państwowych zakazów (poza tak rudymentarnymi jak 'nie zabijaj', 'nie kradnij', 'nie wtrącaj się do cudzej własności' (!), etc.). Żadnych ograniczeń głośności, preskrypcji dotyczących palenia, etc. To, jak korzystam z dóbr, jest rzeczą mojej kultury: jeśli prowadzę naćpany i po pijanemu, a krzywdy nikomu nie zrobiłem i prowadzę dobrze - to jakim prawem ktoś miałby mi tego zabraniać?! Podobnie z narkotykami: volenti non fit iniuria. Dlaczego ktoś decyduje za mnie, czy pragnę zaćpać się herą? Komu do głowy wpadło, że państwo winno wykazywać 'troskę o zdrowie obywateli'. Tylko przybywa argumentów, by nie być obywatelem, lecz poddanym.
przepisy musza byc i beda. nalezy zyc wg jakiegos okreslonego porzadku prawnego, by to wszystko mialo jakies rece i nogi. czlowiek nie jest zdolny do zycia opierajac sie tylko i wylacznie na bozych przykazaniach. zbyt czesto kieruje sie blednym przeczuciem, by nie powiedziec glupota. jako taka znajomosc prawa urachamia w nim dodatkowe przemyslenia. rodza sie watpliwosci oraz lek przed sankcjami, co ogranicza jego dzialanie, ktore moze odbic sie na innych. nie jestem za mieszaniem sie panstwa we wlasnosc prywatna. jestem przeciw narzuceniu lokalom tabliczki 'lokal dla niepalacych' - niech klient sam wybierze. kwestie jednak zwiazane z ogolnym funkcjonowaniem tego spoleczenstwa, sprowadzajace sie do tego, czy dana osoba w miejscu przeznaczonym ogolnie rzecz biorac na spacery z dzieckiem, zbierze kumpli i obalom po 10 piw i narobia szkod - wymaga ogolnego uregulowania. nie mam zaufania do takich osob, zbyt czesto spotykalem sie z podobnymi sytuacjami. jestem zdania, ze panstwo moze interweniowac w kwestiach, by zapobiec patologiom, zmniejszeniem liczby wypadkow na drogach. przejedzie nacpany i pijany i mu sie uda. nabierze 'pewnosci siebie' w tym temacie i zamierza traktowac alkohol jako najlepszego przyjaciela dalekiej podrozy. po prostu nie wierze, ze taki gosc wczesniej czy pozniej kogos nie zabije. i raczej nie bedzie to spowodowane zyciowym zmeczeniem.

ja ciebie nie pozdrawiam.
stare 23-01-2010, 14:24   #2717
Yeti
Gość

Domyślnie

Cytat:
czlowiek nie jest zdolny do zycia opierajac sie tylko i wylacznie na bozych przykazaniach
Mów, do kurvy nędzy, za siebie!
Cytat:
No ale żaden właściciel pubu dobrowolnie nie wprowadzi zakazu palenia, bo wie, że straci 30-40% klientów, którzy pójdą do konkurenta, który pozwala palić.
I zyska nowych klientów, którzy nie tolerują choćby widoku papierosa. Rynek ma nisze.
  Odpowiedź z Cytatem
stare 23-01-2010, 14:28   #2718
Sid
Banned

Ostrzeżenia: 0/3 (9)
Domyślnie

No tak, bo palący teraz siedzą w kącie i płaczą, że nie mogą chodzić do pubów, bo tam palą papierosy. Większość niepalących się przemęczy w takim miejscu, w imię tego, że palący ma się czuć dobrze z papierosem w ręku.
Sid jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 23-01-2010, 14:34   #2719
Jay W.
KONTO OFICJALNE

Domyślnie

carmel, jak dla mnie to troszkę żyjesz w utopii, zupełnie nie zwracasz uwagi na to, jacy są Polacy. Chciałbyś zezwolić na wszystko i czekać, aż parę[set?] tysięcy osób korzystając z nowego prawa się wytłucze [drugie tyle wybije państwo poprzez karę śmierci o której mówisz], aż w końcu przyjdzie pora na rozmyślanie, że nie warto tego robić, bo pójdzie się na stryczek.

Na naszych drogach jest dziki zachód, więc prędzej powinno się wprowadzić elektroniczne ograniczenia prędkości, niż pozwalać na alkohol. ;]

Prawo musi być ostre, liberalizm zostawmy tym, którzy na niego zasługują.
stare 23-01-2010, 14:36   #2720
komal
Kawał weterana

Domyślnie

Cytat:
Napisał Yeti Zobacz post
Mów, do kurvy nędzy, za siebie!
chlopaczku, spojrz na to co sie dzieje wokolo a potem pomysl ile moze byc takich swietych ludzi jak ty.

... a jak juz takich znajdziesz, to zobacz jaki oni maja wplyw na te liczniejsza grupe.

i nie przeklinaj tak, katolikowi nie przystoi.

Ostatnio edytowane przez komal ; 23-01-2010 o 14:41
komal jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Bookmarks

Tagi
coś się popsuło, nie było mnie słychać, to powtórzę jeszcze raz

Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)

Narzędzia wątku
Wygląd Oceń ten temat
Oceń ten temat:

Zasady postowania