FORUM.FIFASERWIS.COM - Encyklopedia wiedzy o grach FIFA  

Wróć   FORUM.FIFASERWIS.COM - Encyklopedia wiedzy o grach FIFA > RÓŻNOŚCI > Piłka Nożna

Odpowiedz

Narzędzia wątku Ocena: Ocena wątku: 72 głosów, 4.92 średnia. Wygląd
stare 18-07-2008, 19:22   #4441
James
---------

Domyślnie

Cytat:
Napisał x_adam Zobacz post
Dlatego jest na 6 miesięcy, bo jak odpadną to nie przedłużają z nim kontraktu
Podejrzewam że nawet gdyby nie odpadli to Eto'o by nie przedłużył z nimi kontraktu, bo wolałby wrócić do jakieś poważnej lidze w Europie, najprawdopodobniej Angielskiej lub ,np do Valencii bo ostatnio takie pogłoski chodziły . Z drugiej jednak strony nie wiem czy ktoś chciałby zakontraktować Kameruńczyka w styczniowym okienku transferowym, bo to jest już druga sprawa . Natomiast mi się jednak wydaje że zostanie na co najmniej jeden sezon w Barcelonie . Niby trener powiedział że drzwi przed nim są otwarte ale powiedział też że jeśli Eto'o zostanie to będzie brany pod uwagę przy ustalaniu składu .

Cytat:
Napisał klim Zobacz post

ciekawe czy nastapi wysyp nowych fanow, czy moze 'R10' nie jest juz taki fajny jak kiedys ?
Wysyp fanów już nastąpił . Świadczy o tym min. ilość kibiców jaka przywitała Ronaldinho w Mediolanie oraz komentarze na Polskich stronach o AcMilanie . Jestem ciekaw czy R10 wróci do swojej formy sprzed laty lub chociaż w pewnym stopniu dojdzie do tego czy swoją formą nie będzie zachwycał na San Siro .

Cytat:
Napisał Yeti Zobacz post

Gilberto jednak dziękuję, kilka lat dobrej gry i pokory, którą zaprezentował, sprawiło, że lubiłem tego piłkarza. Dzięki stary!
Też go lubiłem, swoje dla klubu zrobił . Teraz czeka go piłkarska "emerytura" w Grecji.

Cytat:
Drenthe opuści Real?

Ja bym go puścił tylko na roczne wypożyczenie, bez żadnych klauzul do wykupienia. Może się nieźle rozwinąć. Jest jeszcze bardzo młody. W poprzednim sezonie jak wchodził na boisko to robił nie lada zamieszanie.
Zdecydowanie powinien zostać wypożyczony z Madrytu a nie od razu sprzedany . Po pierwsze dlatego że zapłacili za niego nie małe pieniądze a po drugie za to że jest dobrym piłkarzem pod względem fizycznym jak i posiada świetne umiejętności techniczne . Dostał od Schustera mało możliwości w poprzednim sezonie do pokazania się i przez to nie można go też jakoś specjalnie źle oceniać . Powinien być zmiennikiem Robbena na lewym skrzydle w przyszłym sezonie o ile nie zostanie wypożyczony .

Cytat:
Calderón: Transfery Cristiano i Van der Vaarta na dniach

Wczoraj w biurach na Santiago Bernabéu odbyło się ostatnie spotkanie zarządu Realu Madryt przed rozpoczęciem się wakacyjnej przerwy. Wszyscy działacze byli bardzo ciekawi, co Ramón Calderón ma im do powiedzenia na temat letnich transferów, wśród których prym wiodą Cristiano Ronaldo oraz Rafael van der Vaart. Prezes rozpoczął spotkanie od zakomunikowania, że klub będzie miał w przyszłym sezonie budżet w wysokości 400 milionów euro. Informacja ta wywołała oczywiście burzę oklasków.

Następnie Calderón przeszedł do najważniejszych tematów. Najpierw prezes wyjawił, że jest już w pełni przekonany, iż transfer Cristiano Ronaldo zakończy się sukcesem. "Spokojnie, teraz już nie odmówi. Nie stracimy go. Możecie być tego pewni. W ciągu najbliższych dziesięciu lub piętnastu dni będzie z nami", zapewnił Calderón. Okazuje się więc, że nawet dosyć poważna kontuzja zawodnika nie odstraszyła Królewskich od wydania na Portugalczyka około 85 milionów euro.

Prezes przekazał następnie, że w kwestii transferu Rafaela van der Vaarta domykane już są ostatnie szczegóły. Calderón dodał również, że Holender przejdzie do stolicy Hiszpanii za około 6 milionów euro. Na koniec prezes poinformował, że Júlio Baptista oraz Roberto Soldado są na wylocie, a pieniądze z ich transferów pomogą sfinansować pozyskanie Ronaldo.
Wiadomość napisana na www.realmadryt.pl

Gdyby to była prawda...chodzi mi tu o ewentualny transfer Van der Vaarta przy sprowadzeniu Cristiano Ronaldo, to jestem bardzo ciekaw jaką formacją Real by grał w następnym sezonie....mhmmm...z tego co wiem to do tej pory najczęściej trener preferował taktykę z jednym defensywnym pomocnikiem i był nim albo Diarra albo Gago a przecież ani Sneijder ani Holender z HSV nimi nie są . No to ciekawe jak to będzie .

Pojawiła się też informacja że Ferguson spotkał się w poniedziałek z Ronaldo i przekonał go do tego żeby pozostał na Old Trafford . Wątpię aby tak było, Portugalczyk nie raz potwierdzał że chcę iść do Madrytu . Calderon jest tak pewien sprowadzenia go że nawet już podobno wyciągnął z konta w banku pieniądze potrzebne na sfinalizowanie transferu .

Jestem kibicem Realu Madryt, Arsenalu i lubię też Ajax Amsterdam .
James jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 18-07-2008, 20:14   #4442
Mietek
POKA CYCE !

Wyślij wiadomość na gg do Mietek
Domyślnie

malutkie pytanie mam. Czy myślisz że za piłkarzy płaci się gotówką ?
Dziś czytałem o tej rozmowie Fergusona z Ronaldo, nie wiem jak to się skończy, zresztą mało mnie to obchodzi, ważne, że Barca dobre transfery zrobiła, jeszcze tylko jakiś skrzydłowy napastnik typu Silva/Cazorla/Capel i okienko imho można zamknąć.
Mietek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 18-07-2008, 22:23   #4443
x_adam
Banned

Ostrzeżenia: 0/1 (10)
Domyślnie

Kaz zmieni klub?
x_adam jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 19-07-2008, 11:56   #4444
Trolu
Kujawski Dzik #1

Wyślij wiadomość na gg do Trolu Origin: Poldomir
Domyślnie

Zmieni, zmieni. Widać, że zależy mu na grze, a niestety Porto to chyba za dobry poziom jak na Kaza.

Wątroba i , styl , przedsiębiorczość , charakter , analiza , blyskotliwość to właśnie
Trolu jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 21-07-2008, 15:05   #4445
Lex
Weteran

Domyślnie

Cytat:
26-letni pomocnik FC Porto - Przemysław Kaźmierczak przez najbliższy rok będzie występował na zapleczu angielskiej Premier League, w zespole Derby County. Dziewięciokrotny reprezentant Polski został wypożyczony przez "Smoki" na rok.
Derby zachowało opcję pierwokupu zawodnika zwanego przez Portugalczyków po prostu Kaz.
No i sprawa Kaźmierczaka jasna.
stare 21-07-2008, 19:09   #4446
DraG
Chelsea - GKS Fan

Wyślij wiadomość na gg do DraG
Domyślnie

http://sport.onet.pl/0,1248704,1792758,wiadomosc.html

Kapitan levante w legii ??
stare 21-07-2008, 19:11   #4447
x_adam
Banned

Domyślnie

Oficjalnie: Ismael Aissati w Ajaksie

Aż dziwne, że PSV sprzedało jednego ze swoich kluczowych graczy do największego rywala w walce o tytuł.

Oficjalnie: Makelele w PSG
stare 21-07-2008, 19:11   #4448
Trolu
Kujawski Dzik #1

Domyślnie

Niedługo z Legii będzie druga Pogoń tyle, że hiszpańska...

Wątroba i , styl , przedsiębiorczość , charakter , analiza , blyskotliwość to właśnie
stare 21-07-2008, 19:24   #4449
Yeti
Gość

Domyślnie

Cytat:
Niedługo z Legii będzie druga Pogoń tyle, że hiszpańska...
Ile Hiszpanów jest w Legii, że wyciągasz tak daleko idące wnioski? Ja pamiętam tylko tego napastnika obecnego, był jeszcze Astiz, ale go nie ma. Kto jeszcze?

Zresztą, jak sądzę, kapitan byłego klubu Primiera Division to może być poważne wzmocnienie, do tego za darmo. Cóż z tego, że jest już jeden Hiszpan? To co, Legia ma go odpuścić?

Pytam, bo nie kumam.
  Odpowiedź z Cytatem
stare 21-07-2008, 19:38   #4450
Trolu
Kujawski Dzik #1

Domyślnie

Zawsze się tak zaczyna, jeden, dwóch, mam nadzieję, że wcześniej Trzeciak wyleci.

Nie neguję tego przejścia, ale powiedzmy sobie szcerze, ten koleś będzie grał na poziomie ze 2 sezony, a potem? Trzeba szukać następcy. Chłop się napalił na europejskie puchary, a tu może wyjść fajny zonk.

stare 21-07-2008, 19:49   #4451
Sid
Banned

Ostrzeżenia: 0/3 (9)
Domyślnie

Cytat:
Napisał Trolu Zobacz post
Nie neguję tego przejścia, ale powiedzmy sobie szcerze, ten koleś będzie grał na poziomie ze 2 sezony, a potem? Trzeba szukać następcy. Chłop się napalił na europejskie puchary, a tu może wyjść fajny zonk.
Legia ma wystarczającą ilość młodych zawodników, więc o to nie powinieneś się martwić.
Sid jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 21-07-2008, 19:51   #4452
Koki'
ding ding ding

Domyślnie

Jest jeszcze niejaki Tito, pacjent jest już ze dwa tygodnie, a nie zagral w żadnym sparingu, ani meczu. Też mi się to średnio podoba, chociaż ten Descarga akurat może być dobry.

Trochę się zachłysnęli Astizem, a druga taka perełka pewnie się nie trafi. Tak samo było 2 lata temu, na fali podniecenia Edsonem i Rogerem nakupowali jakichś brazylijskich baranów
Koki' jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 21-07-2008, 21:45   #4453
x_adam
Banned

Domyślnie

Cytat:
Po co Kanonierom transfery?
Póki co żaden z angielskich klubów majątku na transfery nie wydał, ale można być pewnym, że na pewno nie zrobi tego Arsenal. Powód? Polityka transferowa. I to bynajmniej nie klubowa, a samego managera - Arsene'a Wengera, który uwielbia kupować młodych i zdolnych by potem patrzeć na ich rozwój i ewentualnie sprzedać za dużo większe pieniądze. No cóż, z wykształcenia jest w końcu magistrem ekonomii i wielokrotnie w wywiadach podkreślał, iż nie wyobraża sobie, ażeby w klubie wydatki przekraczały dochody. Tym bardziej, kiedy buduje się nowy stadion. Wtedy te słowa skierowane był głównie do trenera Chelsea - Jose Mourinho. Gdy Emirates Stadium, a właściwie Ashburton Grove, bo tak nazywa się niesponsorsko stadion Kanonierów, został wybudowany, wydawało się, że wreszcie klub zacznie wydawać poważne pieniądze na poważnych zawodników. Tak się jednak nie stało, a ostatnio spytany o to Wenger znalazł sobie nową śpiewkę: "pierwszą wielką gwiazdę sprowadzimy w 2017 roku, kiedy skończymy spłacać raty za stadion". Proste?

Nie o tym jednak miałem pisać. Nie miałem też pisać o transferach tego klubu, ale i tutaj trzeba poświęcić oddzielny akapit. Mianowicie to co przeczytaliście powyżej może stanowić zaprzeczenie tego co napiszę teraz. Bowiem Arsenal wydał w tym okienku transferowym dużo - 20 milionów euro. I to na jednego zawodnika, którym jest 20-letni Sami Nasri. Piłkarz z ogromnym potencjałem, lubiący grać na jeden kontakt, więc idealnie pasujący do koncepcji Wengera. Nie będę tutaj mówił, że jest porównywany do Zizou, bowiem do niego porówynywany jest każdy francuski ofensywny pomocnik wybijający się ponad przeciętność. Ale fakty inne: Nasri został wybrany zawodnikiem roku w Marsylii oraz to on zdobył bramkę, która dała OM miejsce gwarantujące LM.
Wenger kupił także Aarona Ramseya. Nie jest to jednak Anglik, a Walijczyk. Kolejne wielkie odkrycie warte prawie 9 milionów funtów. Arsenal wydał więc całkiem sporo, więcej niż Mistrz Anglii - Manchester United.
A sprzedaż zawodników? Jak na razie mierna. Flamini do Milanu uciekł za darmo. Lehmannowi skończył się kontrakt. Ale spekulacje... Adebayor - Barcelona lub Milan za jakieś 30 milionów euro (ci drudzy dorzucają jeszcze Yoanna Gourcuffa, nomen omen kolejnego "nowego Zidane'a". Hleb - Barcelona. Białorusin ma "już" 27 lat, więc do Arsenalu się nie nadaje.

Jednak meritum tego artykułu jest argumentacja, że Kanonierom żadne transfery są niepotrzebne. Po pierwsze dlatego, że młodzicy, których kilka lat temu sprowadził Wenger (na początku napisałem Engel, nie wiem czemu) dojrzewają i grają z sezonu na sezon coraz lepiej co było widać w poprzednim sezonie. Po drugie gdy odejdzie Adebayor, na jego miejsce jest wielu innych: Eduardo, van Persie, Bendnter i oczywiście powracający z wypożyczenia Meksykanin Carlos Vela, kolejny wielki diament. Odejdzie Hleb? Prosze bardzo! Momentami już w tamtym sezonie Theo Walcott grał od niego lepiej. A ma dopiero 19-lat... Ponadto do pierwszej drużyny już pukają Denilson, Nacer Barzatire, Alexandre Song, czy Armand Traore. Nie skłamię chyba bardzo, jeśli powiem, że każdy z nich spokojnie dostałby szansę w reprezentacji Polski.
Ogólnie sytuacja w Arsenalu wygląda właśnie tak, jak w reklamie "Take it to the next level" Nike. Żadne "wielkie" transfery im są niepotrzebne mimo, że negocjują z Arszawinem, Huntelaarem czy Martinsem.
12345
stare 21-07-2008, 22:39   #4454
Yeti
Gość

Domyślnie

Skąd ten artykuł?

20 milionów euro? Ostatnio czytałem o 12 za Nasriego. Do tego zdaje się, że Wenger mówi, że zacznie kupować nie w 2017 roku, a w 2025 roku, bo za 17 lat, kiedy miną spłaty kredytów za stadion.

Do tego tekst jest stary cholernie, bo Hleb już dawno jest w Barcelonie, stało się to faktem, a nie spekulacją. Adebayor stawił się dzisiaj na treningu, więc chyba zostanie. Wenger ostatnio powiedział, że Arsenal sprowadzi 1-2 zawodników jeszcze podczas tego okienka.

Cały artykuł jest jakiś wydumany, gość się miesza.
  Odpowiedź z Cytatem
stare 22-07-2008, 02:21   #4455
plockiWislak
Patchmaker CF

Wyślij wiadomość na gg do plockiWislak Wyślij wiadomość poprzez Skype™ do plockiWislak
Domyślnie

Adam Szmit z Mazowsza Płock, zmienia barwy i przechodzi do Kormorana Łąck (IV Liga). Jest to najbardziej spektakularny transfer latem w IV lidze. xD
stare 22-07-2008, 10:11   #4456
DraG
Chelsea - GKS Fan

Wyślij wiadomość na gg do DraG
Domyślnie

To jak jedziemy z takimi transferami to bramkarz Poloni Bytom Suchański czy jakoś tak przeszedł do GKSu Tychy (II Liga)
stare 22-07-2008, 13:01   #4457
plockiWislak
Patchmaker CF

Wyślij wiadomość na gg do plockiWislak Wyślij wiadomość poprzez Skype™ do plockiWislak
Domyślnie

heh nie spodziewałem się. Suchańskiego mam u siebie w CM 08 w GKS Katowice xD Ale żeby było na temat, to Jalub Skrzypiec i Vahan Gevorgian rozwiązali kontrakty z Wisłą Płock. Vahan prawdopodobnie odejdzie do ligi czeskiej lub niemieckiej gdzie ma rodzinę
stare 22-07-2008, 15:40   #4458
x_adam
Banned

Domyślnie

Zaki w Arce

Robinho do 2013
stare 22-07-2008, 15:42   #4459
Trolu
Kujawski Dzik #1

Domyślnie

Cytat:
heh nie spodziewałem się. Suchańskiego mam u siebie w CM 08 w GKS Katowice xD Ale żeby było na temat, to Jalub Skrzypiec i Vahan Gevorgian rozwiązali kontrakty z Wisłą Płock. Vahan prawdopodobnie odejdzie do ligi czeskiej lub niemieckiej gdzie ma rodzinę
W lidze czeskiej gra jego dziadek, a w niemieckiej wybranka serca??

stare 22-07-2008, 17:41   #4460
James
---------

Domyślnie

Cytat:
Dla niego to dobrze że odszedł z Chelsea . Szczególnie teraz, kiedy jest Deco a Ballack jest w bardzo dobrej formie, po prostu miał by problemy z dostaniem się do wyjściowego składu w następnym sezonie .
Swoją drogą to szkoda że tak szybko odszedł z Realu Madryt .

Cytat:
I bardzo dobrze (chociaż jest to jeszcze podobno nieoficjalna wiadomość) . Zapewne będzie przesunięty na atak i oby zaczął śmigać jak w reprezentacji Brazylii to robił .
Jak te info się potwierdzi to zapewne Chelsea teraz Bardziej skupi się na Kaka, którym podobno to znowu interesuje się Real Madryt...

Baptista już podobno jest blisko Romy co mnie cieszy a porozumienie ws. Vaan der Vaarta ma być dopięte w czasie trwania Emirates Cup

Cytat:
Oleguer piłkarzem Ajaxu Amsterdam

FC Barcelona oraz Ajax Amsterdam doszły do porozumienia, na mocy którego Oleguer Presas Renom w przyszłym sezonie będzie bronił barw holenderskiego klubu.

Barça otrzyma za swojego zawodnika od Holendrów 3 mln euro plus 2 250 000 euro premii, w zależności od osiągnięć Ajaxu w przyszłym sezonie.
Informacja opublikowana na www.fcbarca.com

Cytat:
Henrique już dzisiaj w Barcelonie

Henrique Adriano Buss przybędzie dzisiaj do Barcelony z Palmeiras, w celu odbycia testów medycznych, a następnie podpisania kontraktu z Dumą Katalonii.

Brazylijczyk odda się pod opiekę lekarzy Blaugrany o godzinie 16.30, natomiast planowany czas zakończenia badań medycznych przewidywany jest na godzinę 18.30.

Całkowity koszt pozyskania przez Barçę 21-letniego piłkarza Palmeiras, wynosi 8 mln euro plus 2 mln euro ewentualnych zmiennych, w przypadku zakwalifikowania się Barcelony do Ligi Mistrzów. Należy również nadmienić, iż Henrique zostanie wypożyczony do Bayeru Leverkusen.
te same źródło

Bardzo ciekawy transfer (kolejny) . W Barcelonie szykuje się podobna rewolucja jak w Realu rok temu czyli zmiana trenera plus masa nowych piłkarzy . Tylko ciekawe co z tego będzie...

Cytat:
Inter finalizuje transakcję Quaresmy

Inter Mediolan porozumiał się z portugalskim FC Porto i sfinalizował umowę zakupu Ricardo Quaresmy - informuje portugalski dziennik A Bola. Jak na razie nie ma oficjalnego potwierdzenia transferu ze strony klubów.

O transfer Portugalczyka na Estadio Giuseppe Meazza cały czas zabiegał nowy szkoleniowiec Interu Mediolan Jose Mourinho. Jak się wydaje, zakończył negocjacje sukcesem.

Przez 4 lata gry zawodnik miałby zarobić 14 milionów euro, co daje 3,5 miliona euro na sezon.
Koszt transferu wyniósł około 20 mln euro, co jest połową sumy, jakiej żądało na początku negocjacji FC Porto
Informacja opublikowana na www.chelsea-londyn.com

I dobrze bo wkurzają mnie komentarze o tym żeby Real go kupił !! Nie widzę żeby był jakimś szczególnie świetnym piłkarzem, jest bd jak i pod względem fizycznym jak i technicznym ale jakoś mnie nie przekonuje . Może się mylę .

Cytat:
Zamieszanie wokół Coutinho

Vasco da Gama potwierdziło transfer Coutinho do Realu Madryt za 5 milionów euro (około 7,8 miliona dolarów), ale po chwili zaprzeczyło tej informacji. To Manoel Fontes, wiceprezes brazylijskiego klubu, jest sprawcą całego zamieszania. Najpierw oznajmił, że umowa została podpisana, po czym to zdementował i oświadczył, że negocjacje wkrótce się rozpoczną.

Miesiąc temu 16-letni zawodnik podpisał pierwszy w życiu profesjonalny kontrakt z Vasco da Gama, który obowiązuje do 2011 roku. Do pierwszych kontaktów między zainteresowanymi klubami doszło już kilka miesięcy temu. Jednakże negocjacje nie były łatwe, ponieważ Vasco złożyło oficjalny protest do FIFA, twierdząc, że Królewscy niezgodnie z przepisami najpierw podjęli rozmowy z piłkarzem.
Informacja opublikowana na www.realmadryt.pl

Zapewne ten piłkarz najpierw dołączyłby do Castilli albo była by taka sytuacja jak z Garay'em czyli pozostanie w obecnym klubie na zasadzie wypożyczenia .
To dobrze że Real nie myśli tylko o wyciąganiu gwiazd innym klubom ale też sam stara się inwestować w talenty z zagranicy .

Wycofuje to co właśnie napisałem o Coutinho, jest info że został piłkarzem Interu !

Cytat:
Napisał Trade Zobacz post
Słaba argumentacja, Deco i Ballack grają na innych pozycjach niż Makelele, a jeśli już na tej samej to na pewno nie wykonują tych samych zadań na boisku.
Ale jeśli by Deco wychodził w pierwszym składzie z Lampardem lub Ballack'iem to Essien by grał jako defensywny pomocnik czyli dla Makelele brak miejsca .

OT - chciałbym kiedyś pisać newsy związane z piłką nożną .

Ostatnio edytowane przez James ; 22-07-2008 o 18:07
James jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Bookmarks

Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)

Narzędzia wątku
Wygląd Oceń ten temat
Oceń ten temat:

Zasady postowania