FORUM.FIFASERWIS.COM - Encyklopedia wiedzy o grach FIFA  

Wróć   FORUM.FIFASERWIS.COM - Encyklopedia wiedzy o grach FIFA > RÓŻNOŚCI > Piłka Nożna

Odpowiedz

Narzędzia wątku Ocena: Ocena wątku: 10 głosów, 5.00 średnia. Wygląd
stare 02-06-2017, 07:38   #17121
Mietek
POKA CYCE !

Wyślij wiadomość na gg do Mietek
Domyślnie

co za zwariowane dwa tygodnie.

po pierwsze, gratulacje za wygraną ligi przez Real. o formie Barcy rozwodziłem się już w trakcie sezonu, pracy arbitrów również, stylu Realu też. liga była do wyciągnięcia w zasadzie bez problemów, z mojej strony ocena wygląda tak- po części sędziowie wypaczyli wyniki (w wiadomych spotkaniach na niekorzyść Barcy, w innych spotkaniach na korzyść Realu), po części (znacznie większej w mojej ocenie) ******ła sama Barca. jakby nie patrzeć, smrodu po tej lidze zostanie tyle co i w 2012, sezon się jednak skończył, podsumowania zostały podsumowane, czas na wakacje od ligi.

osobne słowa co do zachowania w czasie fety- żenada w wykonaniu ramosa, Carvajala i Marcelo (chyba jego też?), jeszcze próba bronienia ich przez fanów Realu i porównywanie do Eto'o (przeprosił na następny dzień)... na całe szczęście po takich pastuchach się wiele spodziewać nie można, więc i jakoś ten smród jest mniejszy

Puchar Króla. niczego innego się nie spodziewałem, przykre, że to jedyny puchar w tym roku, jednak też cenny. w przyszłym sezonie liczę na co najmniej obronę.

Valverde- kandydatura znana już w marcu, a okazuje się, że Robert bartomeu kontaktowali się z nim dopiero... tydzień przed podpisaniem. gdzie tu rozmowy na temat wzmocnień, planów na La Masię, rozwoju...? dramat kvrwa pełna profeska. niemniej jednak, wierzę w Valverde, przede wszystkim w powrót pressingu i transfer do środka pola. o ile do środka obrony transfer jest mało konieczny, a na prawą niekoniecznie potrzebny jest crack (choć tu kwestia Ernesto- da szansę szkółce, ściągnie weterana na wzór Srny czy zakupi młodszego, a na dłużej?), a po prostu wzmocnienie tej strony, o tyle środek pola po transferach out Ardy, Rafinhii, być może Denisa, mniejszej roli Iniesty i powrocie Roberto musi zostać wzmocniony crackiem.

jeszcze ze spraw starszych ciut, rosell w pierdlu bez możliwości wyjścia za kaucją, bartomeu i zgraja zarządu, otoczeni barwami klubowymi przegrywają w sądzie batalię z roku 2011 (?) w sprawie pozostawienia kasy Barcelony z długami przez Laportę. ciekawa sytuacja, okazuje się, że przez prawie dekadę pluto na Laportę z obozu obecnej władzy, zarzucano kłamstwo i defraudację, tymczasem prawda obnaża sprawę w zupełnie inny sposób. szkoda, że w całym tym zamieszaniu to Klub ucierpi najbardziej, szczególnie wizerunkowo. najpierw kłamstwo w kierunku Laporty, potem wały przy transferze Neymara, potem wypięcie dupy i czekanie na członka w sprawie bana transferowego (o tym za chwilę), układanie się z bandytami, pozbycie się z klubu w sposób karygodny Pepa, Abidala, Alvesa, fatalne decyzje kadrowe (brak środkowego obrońcy przez tyle lat, potem dziura w pomocy po latach przesytu), sprowadzenie do roli zła koniecznego La Masii, w końcu praktycznie w każdej sytuacji wystawianie policzka, tudzież dupska, czekając na cios w instytucję, jaką jest Barca (ban, wały Realu, obrażanie Klubu na porządku dziennym). wszystko to sprawia, że socios powinni wywieźć ten zarząd na taczkach. no ale obiecali nowy stadion przecież...

odniosę się do kwestii z innego tematu- kwestia Herrery i jego transferu na Camp Nou. otóż, podzielę zdanie Liama, i faktycznie, Herrera to nie poziom Barcy. nie ze względu na to, że jest za słaby, czy Barca ma przesyt w środku- zwyczajnie, Barca na tej pozycji potrzebuje Cracka przez duże C. kogoś takiego jak Verratti, Thiago, może Tielemans, kogoś takiego jak kiedyś Xavi. w mojej ocenie Herrera to nie ten poziom. swoją drogą iluż było zawodników ze światowego topu, którzy przychodzili do Barcy i kopali się po czołach? między innymi tego oczekuję od Valverde- powrotu do gry środkiem pola, większej kontroli nad piłką (do czego niezbędny jest transfer pomocnika), wściekłego pressingu i większego zaangażowania La Masii, bo to tam należało szukać uzupełniania braków- vide opcja prawej obrony w ciągu tego sezonu, przed sezonem zatrzymanie Grimaldo, wieki temu przekonanie Thiago do zostania itp.

kwestia bana. ktoś może mi przybliżyć sytuację? jakim cudem kary zostały rozdysponowane w taki sposób? kiedyś przybliżałem statystykę, w Barcelonie chodziło o (pamięć może mnie mylić) koło 10 chłopaków, w Realu i Atletico po 40, a jednak karę bana dostają Barca i Atletico, a Realowi karę skracają? cuda na kiju
Mietek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 02-06-2017, 09:44   #17122
Ponton.
Weteran

Wyślij wiadomość na gg do Ponton.
Domyślnie

Tielemans>Herrera? XDDDDDDDDDDDDDDDD Gość, którego znamy tylko z FMa, bo ma duże CP do najlepszego zawodnika United w tym sezonie. W LE, jak już ktoś pisał, dużo większe wrażenie zrobił na mnie Dendoncker. I jeszcze co do tego pressingu co pisałeś, to nadałby się idealnie - najwięcej odbiorów w lidze na połowie rywala. Na szczęście sam Ander nie ma ochoty ruszać się z Manchesteru i mam nadzieję, że zdania nie zmieni.

Ostatnio edytowane przez Ponton. ; 02-06-2017 o 09:48
Ponton. jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 02-06-2017, 11:51   #17123
Lex
Weteran

Domyślnie

Cytat:
Napisał Mietek Zobacz post
kwestia bana. ktoś może mi przybliżyć sytuację? jakim cudem kary zostały rozdysponowane w taki sposób? kiedyś przybliżałem statystykę, w Barcelonie chodziło o (pamięć może mnie mylić) koło 10 chłopaków, w Realu i Atletico po 40, a jednak karę bana dostają Barca i Atletico, a Realowi karę skracają? cuda na kiju
Nie mam zielonego pojęcia skąd wziąłeś tych 40 graczy po stronie Realu, bo tylu to nawet nie było objętych śledztwem. Początkowo kara była za 8 graczy, wśród których były tak absurdalne przypadki jak synowie Zidane'a, brat Ezequiela Garaya, czy sytuacje w stylu Achrafa Hakimiego, którego ojciec przybył do Hiszpanii w latach 80, żył tam legalnie i właśnie tam urodził mu się syn. Real ostatecznie dostał karę za 2 graczy, Atletico za... 65. Chyba jest subtelna różnica.

Cytat:
po pierwsze, gratulacje za wygraną ligi przez Real. o formie Barcy rozwodziłem się już w trakcie sezonu, pracy arbitrów również, stylu Realu też. liga była do wyciągnięcia w zasadzie bez problemów, z mojej strony ocena wygląda tak- po części sędziowie wypaczyli wyniki (w wiadomych spotkaniach na niekorzyść Barcy, w innych spotkaniach na korzyść Realu), po części (znacznie większej w mojej ocenie) ******ła sama Barca. jakby nie patrzeć, smrodu po tej lidze zostanie tyle co i w 2012, sezon się jednak skończył, podsumowania zostały podsumowane, czas na wakacje od ligi.
Szanuję za kącik humorystyczny Swoją drogą też trzeba mieć tupet żeby pisać gdzieś dalej o 'wałach Realu' mając tyle afer, nieprzejrzystych interesów i kilku kolejnych prezesów na granicy więzienia, jak to ma miejsce w przypadku FCB.

Cytat:
osobne słowa co do zachowania w czasie fety- żenada w wykonaniu ramosa, Carvajala i Marcelo (chyba jego też?)
Jeśli chodzi tu o wjazd na Pique to z tego co pokazywały hiszpańskie media temat podchwycili Isco i Carvajal. Z Ramosem i Marcelo totalnie nie wiem o co chodzi, ale nie zmienia to faktu, że te teksty były niepotrzebne. Wiadomo, że Pique nie raz i nie dwa popisywał się kretynizmem na przestrzeni tego sezonu, ale te wrzuty były zbędne. Kibice jeszcze spoko, to jest normalne i niech sobie śpiewają, ale piłkarze nie powinni schodzić na poziom króla twittera.

Jeszcze co do wygranej ligi, bo chyba nie pisałem nic o tym. Zajebista sprawa. Wreszcie to Real lepszy na finiszu rozgrywek po kilku latach przegrywania ligi o włos . Zasłużone zwycięstwo w 100%. Propsy również dla Zizou i to nawet nie za te wszystkie rekordy, które bije i niezależnie od tego co się wydarzy jutro w Cardiff. Po prostu im dalej w sezon, tym lepiej to wszystko wyglądało. Mądre rotacje, plan na grę, atmosfera w zespole, dobre przygotowanie fizyczne do końca sezonu, w pizdu szeroka i mocarna kadra. Jedynie szkoda, że przez jeden głupi tekst Zizou stał się niewolnikiem BBC, ale tu przyszedł z ratunkiem cały fart Zidane'a i Bale sam się wyeliminował z końcówki sezonu.
I jeszcze tylko słówko o wspomnianej szerokiej kadrze. Mietek, pamiętasz jak przed sezonem nabijałeś się z mojego 'optymizmu' odnośnie kadry Realu? Dyskusja była o tym, czy Real da radę nawet w przypadku bana transferowego na 2 okienka. Wydaje mi się, że już wiesz co miałem na myśli, bo jakiś czas temu napisałeś, że 'problemem jest to, że Real nagle ma dwie równe jedenastki' No nie, nie nagle. To było budowane od kilku ładnych okienek. Z tym, że to wszystko odbyło się tak po cichu, trochę w cieniu innych klubów i nie w Perezowskim stylu, że aż mało kto dostrzegał przed sezonem jaki potencjał ma ta kadra. Każdy od paru lat dokładał tu swoją cegiełkę. Nawet ten wielce wyśmiewany Benitez, bo to po jego przyjściu sprowadzeni zostali tacy gracze jak Kovacić, czy Vallejo i swoje szanse zaczął dostawać Lucas. Wg mnie Real ma teraz najlepszą sytuację kadrową w Europie i przy mądrym i spokojnym rozegraniu tego okienka może ładnie odskoczyć reszcie potencjałem i ze spokojem planować najbliższe lata, gdy pozostałe kluby z topki są obecnie na musiku i stoją przed koniecznością sporych zmian w składach.
stare 02-06-2017, 14:42   #17124
dees.
nowicjusz

Wyślij wiadomość na gg do dees.
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ponton. Zobacz post
Tielemans>Herrera? XDDDDDDDDDDDDDDDD Gość, którego znamy tylko z FMa, bo ma duże CP do najlepszego zawodnika United w tym sezonie. W LE, jak już ktoś pisał, dużo większe wrażenie zrobił na mnie Dendoncker. I jeszcze co do tego pressingu co pisałeś, to nadałby się idealnie - najwięcej odbiorów w lidze na połowie rywala. Na szczęście sam Ander nie ma ochoty ruszać się z Manchesteru i mam nadzieję, że zdania nie zmieni.
Spokojnie, w przyszłym roku będą rzucać po 60 mln za Baska. Ten sezon miał bardzo dobrzy i myslę, że nastepny będzie jeszcze lepszy bo pod okiem Mou widać wyraźnie, że dobrze mu sie gra

dees. jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 03-06-2017, 00:06   #17125
przebos
Legenda

Domyślnie

https://www.facebook.com/ekstraklasa...type=3&theater

ciekawe co na to Trolu :<
przebos jest teraz aktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 03-06-2017, 18:25   #17126
Gerrard
#JURGENKURWAMUSISZ

Wyślij wiadomość na gg do Gerrard
Domyślnie

To:

Gerrard jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 04-06-2017, 13:06   #17127
Liam
El Crack Total

Ostrzeżenia: 0/1 (3)
Wyślij wiadomość na gg do Liam
Domyślnie

O proszę, Alba jednak nie symulował

https://www.facebook.com/polskablaug...54896293527701
stare 04-06-2017, 14:18   #17128
przebos
Legenda

Domyślnie

IMO dalej padolino ewidentne...
stare 06-06-2017, 13:29   #17129
makak
Como no te voy a querer!

Domyślnie

Oficjalnie: Były trener Ajaxu Peter Bosz nowym szkoleniowcem BVB
http://www.bvb.de/ger/News/Uebersich...ussia-Dortmund

A Stefano Pioli (wcześniej Lazio i Inter) przejmuję Fiorentinę.

makak jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-06-2017, 13:36   #17130
Liam
El Crack Total

Domyślnie

Bosz w BVB? Coś się w Dortmundzie skupili ostatnio na "kłótliwych" trenerach. Bo Bosz opuszczał Amsterdam pożarty z zarządem i niektórymi piłkarzami, tak jak Tuchel BVB. Pod względem taktyki i ogólnego ogarnięcia da radę, ale życia z nim w Dortmundzie nie będą mieli. Skończy coś czuję jak Tuchel. Ale co by nie mówić, duży awans.
stare 06-06-2017, 13:39   #17131
makak
Como no te voy a querer!

Domyślnie

Zapewne duży wpływ na decyzje o jego zatrudnieniu miało to jak radził sobie z młodymi zawodnikami, jak wprowadzał ich do składu. BVB też na to na pewno zwraca uwagę bo mają jedną z najmłodszych kadr w Europie.

stare 06-06-2017, 13:43   #17132
Liam
El Crack Total

Domyślnie

A to, to na pewno. Bosz praktycznie stawiał na samych dzieciaków. Chyba na półfinał LE, średnia wieku w ekipie Ajaxu wynosiła około 21 lat i była najniższa w historii europejskich pucharów
stare 08-06-2017, 19:54   #17133
przebos
Legenda

Domyślnie

Terek Grozny zmienia nazwę na FK Achmat.
stare 08-06-2017, 20:39   #17134
makak
Como no te voy a querer!

Domyślnie

Oficjalnie: Eduardo Berizzo (wcześniej Celta Vigo) nowym trenerem Sevilli.

stare 08-06-2017, 21:42   #17135
dees.
nowicjusz

Wyślij wiadomość na gg do dees.
Domyślnie

Benevento Calcio awansowało do SerieA

dees. jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 08-06-2017, 23:25   #17136
Koki'
'

Domyślnie

Krążyły plotki w ostatnich dniach, dzisiaj się potwierdziła. Besnik Hasi trenerem Olympiakosu

http://www.olympiacosworld.com/index.php?topic=394.30

Kibice juz widzą co się święci, chociaż kilku się łudzi...
Koki' jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 09-06-2017, 11:46   #17137
makak
Como no te voy a querer!

Domyślnie

Leonid Slucki trenerem Hull City

stare 09-06-2017, 16:38   #17138
Mietek
POKA CYCE !

Wyślij wiadomość na gg do Mietek
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lex Zobacz post
Nie mam zielonego pojęcia skąd wziąłeś tych 40 graczy po stronie Realu, bo tylu to nawet nie było objętych śledztwem. Początkowo kara była za 8 graczy, wśród których były tak absurdalne przypadki jak synowie Zidane'a, brat Ezequiela Garaya, czy sytuacje w stylu Achrafa Hakimiego, którego ojciec przybył do Hiszpanii w latach 80, żył tam legalnie i właśnie tam urodził mu się syn. Real ostatecznie dostał karę za 2 graczy, Atletico za... 65. Chyba jest subtelna różnica.
jak pisałem, zatrzymałem się w tej sytuacji gdzieś pod koniec lata ubiegłego roku, gdzie przybliżałem tą sytuację. co się pozmieniało? nie mam pojęcia, ale postaram się poszukać mojego posta, dla czystego porównania

Cytat:
Napisał Lex Zobacz post
Szanuję za kącik humorystyczny Swoją drogą też trzeba mieć tupet żeby pisać gdzieś dalej o 'wałach Realu' mając tyle afer, nieprzejrzystych interesów i kilku kolejnych prezesów na granicy więzienia, jak to ma miejsce w przypadku FCB.
tupet to mieć trzeba, żeby kibicować klubowi, którego największy kibic był mordercą i dyktatorem, a wyrzucać przekręty na boku (póki co, klubowi nic nie zarzucono) prezydentów. swoją drogą zarówno Rosell jak i Bartomeu swoje wały za uszami, tak samo jak Laporta czy Nunez święci nie są, ale ja się odnosiłem tylko do tego, co działo się na boisku, więc odnieś się merytorycznie

Cytat:
Napisał Lex Zobacz post
Jeśli chodzi tu o wjazd na Pique to z tego co pokazywały hiszpańskie media temat podchwycili Isco i Carvajal. Z Ramosem i Marcelo totalnie nie wiem o co chodzi, ale nie zmienia to faktu, że te teksty były niepotrzebne. Wiadomo, że Pique nie raz i nie dwa popisywał się kretynizmem na przestrzeni tego sezonu, ale te wrzuty były zbędne. Kibice jeszcze spoko, to jest normalne i niech sobie śpiewają, ale piłkarze nie powinni schodzić na poziom króla twittera.
wiem, że Pique ostry język ma, i tak jak mnie się podoba to, że, tak, jest inteligentny, i w większości wbija te szpile z klasą, tak gwizdy i pojazdy w jego stronę białej części Hipszanii (bo podejrzewam, że takiego przykładowego Jose spod Sevilli to grzeje, dopóki gra i daje z siebie wszystko dla Hiszpanii) są na poziomie budki z piwem.
o ile masz rację co do ludzi, którzy to śpiewali, o tyle Ramosa i Marcelo łączyłem pewnie z chamówą w GD. mea culpa.

Cytat:
Napisał Lex Zobacz post
Jeszcze co do wygranej ligi, bo chyba nie pisałem nic o tym. Zajebista sprawa. Wreszcie to Real lepszy na finiszu rozgrywek po kilku latach przegrywania ligi o włos . Zasłużone zwycięstwo w 100%. Propsy również dla Zizou i to nawet nie za te wszystkie rekordy, które bije i niezależnie od tego co się wydarzy jutro w Cardiff. Po prostu im dalej w sezon, tym lepiej to wszystko wyglądało. Mądre rotacje, plan na grę, atmosfera w zespole, dobre przygotowanie fizyczne do końca sezonu, w pizdu szeroka i mocarna kadra. Jedynie szkoda, że przez jeden głupi tekst Zizou stał się niewolnikiem BBC, ale tu przyszedł z ratunkiem cały fart Zidane'a i Bale sam się wyeliminował z końcówki sezonu.
I jeszcze tylko słówko o wspomnianej szerokiej kadrze. Mietek, pamiętasz jak przed sezonem nabijałeś się z mojego 'optymizmu' odnośnie kadry Realu? Dyskusja była o tym, czy Real da radę nawet w przypadku bana transferowego na 2 okienka. Wydaje mi się, że już wiesz co miałem na myśli, bo jakiś czas temu napisałeś, że 'problemem jest to, że Real nagle ma dwie równe jedenastki' No nie, nie nagle. To było budowane od kilku ładnych okienek. Z tym, że to wszystko odbyło się tak po cichu, trochę w cieniu innych klubów i nie w Perezowskim stylu, że aż mało kto dostrzegał przed sezonem jaki potencjał ma ta kadra. Każdy od paru lat dokładał tu swoją cegiełkę. Nawet ten wielce wyśmiewany Benitez, bo to po jego przyjściu sprowadzeni zostali tacy gracze jak Kovacić, czy Vallejo i swoje szanse zaczął dostawać Lucas. Wg mnie Real ma teraz najlepszą sytuację kadrową w Europie i przy mądrym i spokojnym rozegraniu tego okienka może ładnie odskoczyć reszcie potencjałem i ze spokojem planować najbliższe lata, gdy pozostałe kluby z topki są obecnie na musiku i stoją przed koniecznością sporych zmian w składach.
racja, nie nagle. proces kilkuletni, choć zmieniali się trenerzy, to jednak (chyba) pomysł na to był niezmienny. propsy za politykę, w końcu, oraz graty za wygranie Ligi Mistrzów.

swoją drogą, Pique pytany o to, czy zaczęła się era Realu odpowiedział: dopiero, kiedy Real sprawi, że będziemy fetować Puchar Króla, wtedy będzie można powiedzieć o ich erze. nam się to udało, fetowali zdobycie Pucharu Króla.
tak na chłodno, po prawie tygodniu od finału mogę powiedzieć- kapitalny wyczyn Realu, coś, czego się nikomu nie udało, można by powiedzieć, przeszli Ligę Mistrzów. z drugiej strony, z tej mojej perspektywy, Trypletu nie wygrali do tej pory, Barcelona wygrała dwa, o 6/6 nie wspominając. w GD na swoim stadionie zostali upokorzeni 2:6 i 0:4, na wyjeździe 5:0. i choć może te czasy przeminęły (może i nie) to jednak szacunek za jedne i drugie osiągnięcia z jednej i drugiej strony powinien być mniej więcej taki sam.
z mojej strony jednak (he he he) nie zamieniłbym osiągnięć Barcelony na te Realu za żadne skarby

Cytat:
Napisał Ponton. Zobacz post

oh, faktycznie, przeczytałem teraz swojego posta- chodziło mi o Cracka, faktycznie, ale w kogoś w stylu Verrattiego, Thiago czy Xaviego. Tielemans jest zawodnikiem w tym typie, z zadatkami na Cracka. Herrera nie jest ani tym typem pomocnika, ani nawet zadatków na cracka w Barcelonie nie ma. przepraszam za nieporozumienie.
Mietek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 09-06-2017, 18:20   #17139
przebos
Legenda

Domyślnie

http://www.inter.it/it/news/81345/lu...ore-dell-inter

stare 13-06-2017, 18:43   #17140
makak
Como no te voy a querer!

Domyślnie

Eusebio di Francesco trenerem Romy, a Ranieri obejmuje Nantes.
http://www.asroma.com/en/news/2017/6...new-head-coach

Odpowiedz

Bookmarks

Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)

Narzędzia wątku
Wygląd Oceń ten temat
Oceń ten temat:

Zasady postowania