FORUM.FIFASERWIS.COM - Encyklopedia wiedzy o grach FIFA  

Wróć   FORUM.FIFASERWIS.COM - Encyklopedia wiedzy o grach FIFA > RÓŻNOŚCI > Luzik ;)

Odpowiedz

Narzędzia wątku Oceń temat Wygląd
stare 22-01-2017, 13:11   #1541
makak
Como no te voy a querer!

Domyślnie

30 maja premiera 5 sezonu "House of Cards". Trochę późno, zawsze pojawiał się w okolicach lutego.

makak jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 22-01-2017, 13:38   #1542
Falnin
Senior

Domyślnie

No właśnie wszystko w tym roku jakieś obsunięte - HoC, Better Call Saul, Gra o Tron.
Falnin jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 22-01-2017, 13:57   #1543
przebos
Legenda

Domyślnie

Skończyłem parę dni temu Rick and Morty, bardzo fajny serial, takie mocne 7/10 ode mnie. Kilka odcinków naprawdę niezłych, kilka niestety dużo słabszych. Stwierdziłem, że muszę dać szansę takim amerykańskim animacjom dla dorosłych i zacząłem od razu oglądać BoJack Horseman (polecane przez jakbyniepaczec), ale po 3-4 odcinkach mój zapał osłabł.

Po semestrze mam postanowienie żeby nadrobić zaległości (Shameless, House of Cards, Fargo i może Suits) oraz zacząć oglądać jakieś nowe seriale typu Stranger Things, Narcos czy Taboo.
przebos jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 16-02-2017, 14:49   #1544
przebos
Legenda

Domyślnie

Dobra, BoJacka jednak nie dałem rady obejrzeć, chyba niezbyt podchodzą mi takie amerykańskie animacje, ale korzystając z ferii zacząłem nadrabiać zaległości.

Shameless - kolejny sezon na wielkim poziomie, chociaż jednak słabszy od ostatnich dwóch sezonów, gdzie był konkretny rozpierdziel. Tutaj niektóre wątki mniej ciekawe, chyba tylko losy Fiony oglądało mi się z dużą ciekawością, wreszcie!

Fargo - własnie skonczyłem drugi sezon i rzeczywiście, dołączam się do wszechobecnej opinii, że s02 jest rewelacyjny i lepszy od pierwszego. Naprawdę, kto nie oglądał jeszcze to polecam, nawet można obejrzeć w ciemno bez oglądania pierwszego, bo - tak jak w True Det - historia jest zupełnie napisana od nowa.
Historia, no właśnie. Naprawdę ciekawa fabuła w s02, oparta na prawdziwych wydarzeniach co mocno tylko dodaje wszystkiemu uroku. Klimat SUPER, lata 70/80, północne stany USA, pełno śniegu, wygląd miasteczek i wystrój restauracji, specyficzne wydarzenia w USA wplecione w fabułę (kampania Reagana, historie z UFO itp.), naprawdę pod względem klimatu i ujęć, formy narracji to jest to równie świetne dzieło co chociażby Breaking Bad, poważnie

Ok then #pozdrodlakumatych
stare 16-02-2017, 15:18   #1545
Lucas.
Banned

Ostrzeżenia: 999/999 (999)
Domyślnie

W ostatnich miesiącach również skończyłem kilka seriali, m.in. The Good Place, Young Pope, Black Mirror czy norweski Skam. Wszystkie serdecznie polecam, mimo, że należą do zupełnie innych gatunków.

Black Mirror jest już wiekowym serialem i raczej znanym, więc nie ma sensu go omawiać- fantastyczna produkcja z przerażającymi morałami po każdym z odcinków.

Ogromnym zaskoczeniem był dla mnie Young Pope, co prawda spodziewałem się przewrotnej, niecodziennej fabuły, bo i temat niecodzienny, ale nigdy nie przypuszczałbym, że powstanie prawdziwe arcydzieło. To co tam się wyprawia jest w każdym wątku perfekcyjne. Postacie, gra aktorska, fabuła. Wszystko gra.

The Good Place zacząłem oglądać z nudów. Szukałem czegoś świeżego i lekkiego, a ten serial spadł mi z nieba. Kolejna niespodzianka, tutaj bardziej fabularna. Nie da się opisać czegokolwiek bez zdradzania spoilerów, więc napiszę tylko, że ciekaw jestem jak kontynuują historię.

Na koniec Skam z Norwegii, pewnego rodzaju odpowiedź na legendarne Skins, ale w odmianie mniej patologicznej. Ciekawy przede wszystkim ze względu na inną kulturę, widać odbicie rzeczywistości (imigranci, dostęp do narkotyków itp.).

soy madridista de corazón, blanco hasta la muerte
Lucas. jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 17-02-2017, 17:46   #1546
przebos
Legenda

Domyślnie

Własnie skończyłem s01 brytyjskiego serialu Utopia, rewelacja! Polecam motzno, tylko sześć odcinków s01 i sześć w s02, który dopiero przede mną. Serial został anulowany, bo produkcję wykupiła Ameryka (HBO) i ma go realizować Fincher, więc 12 odcinków to można w jeden dzień obejrzeć
stare 24-02-2017, 17:42   #1547
Calrez
Forza Inter

Ostrzeżenia: 0/0 (5)
Origin: Calrez
Domyślnie

ketchikan alaska
dobry serial czekam na drugi sezon.
stare 05-03-2017, 18:47   #1548
Lex
Weteran

Domyślnie

Cytat:
Napisał Lucas. Zobacz post
Ogromnym zaskoczeniem był dla mnie Young Pope, co prawda spodziewałem się przewrotnej, niecodziennej fabuły, bo i temat niecodzienny, ale nigdy nie przypuszczałbym, że powstanie prawdziwe arcydzieło. To co tam się wyprawia jest w każdym wątku perfekcyjne. Postacie, gra aktorska, fabuła. Wszystko gra.
Serial w ogóle pełen skrajności. Co chwila zmieniał się mój stosunek do tytułowego Papieża - raz jest irytujący i cyniczny, w następnej scenie go podziwiasz a w kolejnej jest ci go szkoda. Zresztą sam serial też się zmieniał. Na początku miałem wrażenie, że może być w nim sporo polityki, kontrowersji i negatywnego nastawienia do kościoła a nagle zrobiło się dość filozoficznie i spokojnie i już tak pozostało do końca. Humor w tym serialu też oryginalny, jak chociażby z tą koszulą nocną siostry Mary, postacią kardynała Voiello - kibica Napoli (swoją drogą świetnie zagrana postać) albo sceną poniżej
https://www.youtube.com/watch?v=_nGIp2ODvbA
Warto, chociażby z samego faktu jak bardzo ten serial jest inny od wszystkich.
stare 06-03-2017, 22:31   #1549
AXELION
Made in Heaven

Domyślnie

Jakby co, to nie jest spoiler, tylko obrazek:

AXELION jest teraz aktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-03-2017, 23:31   #1550
mac
( ͡° ͜ʖ ͡°)

Domyślnie

Też zwróciło to moją uwagę
stare 21-03-2017, 21:23   #1551
przebos
Legenda

Domyślnie

Wkręciłem się ostatnio mocno w seriale, w sumie kosztem filmów, których nie ruszyłem od czasu gali oscarowej, czyli już jakieś trzy tygodnie. Po Utopii zacząłem oglądać Peaky Blinders i muszę powiedzieć, że ta produkcja mocno mnie wkręciła, od razu polubiłem klimat i bohaterów, aż mi się zachciało być jednym z nich ciężko wskazać, który sezon był najlepszy, bo chyba każdy z sezonów i każdy z odcinków był na wysokim poziomie - jedynie nie podobały mi się pierwsze dwa epizody s03*. Fajnie, że w serialu brakowało typowego intra, jednakże często był ten przewodni motyw muzyczny połączony z dodaniem normalnych scen akcji na początku każdego odcinka i zakończony po prostu wrzuceniem napisu z tytułem serialu i połączonym z refrenem piosenki Nicka Cave'a.

Muzyka ogólnie bardzo fajnie dobrana, kilka kawałków The White Stripes czy Artic Monkeys super nadawały odpowiedni charakter scenom. KLIMAT jest estra, ujęcia kamery, światło, szaro-buro, te brytyjskie ulice, całe w błocie, pełne dymu z frabryk (cały ten industrializm ekstra).

I fajnie, że kluczowe dla odcinka wydarzenia nie miały miejsca - jak to zawsze bywa - na końcu tylko czasami na początku albo w środku epizodu. Tak jakoś to zauważyłem

*

Po skończeniu poszedłem dalej w podobny charakter (oraz zostałem przy twórcy) i zacząłem Taboo. Też bardzo dobry, może nie miał aż tak charakterystycznej roli Tom Hardy jak w PB, gdzie grał Żydka Alfiego, ale też to był jego serial. Poza tym kilka znanych twarzy z GoT, elementy okultyzmu i fajny finał w tej produkcji (ciągłe trzymanie widza w napięciu). Może nawet troszkę bardziej to właśnie podobało mi się w Taboo już w Peaky, bardziej spektakularnie bohater wychodził z opresji, miał ektra plan B.

No i w niedzielę zacząłem, a dzisiaj skończyłem zeszłoroczną produkcję Netfliksa Stranger Things i jestem pod wielkim wrażeniem - gorąco polecam wszystkim fanom książek Stephena Kinga, bo ten serial jest bardzo w jego stylu. W dodatku fajnie pomieszane jest to z klimatem lat 80 oraz z elementami przygody. Troszkę może nie jestem zadowolony z finału sezonu, ale to taka lekka tylko rysa na całości. Poza tym rewelacyjna postać Eleven, ekstra ta dziewczyna. Pokazałem mojemu tacie ST to obejrzał szybciej niż ja

Ostatnio edytowane przez przebos ; 21-03-2017 o 21:27
stare 25-03-2017, 18:13   #1552
Calrez
Forza Inter

Domyślnie

Skończyłem iron fista. Serial mi się podobał pomimo tego ze nie był aż tak dobry jak daredevil i luke cage, to nie jest aż tak słaby jak przedstawiają go recenzje. Martwi mnie jedynie że na rotten tomatoes dostał 19-ke (niesłusznie) i pewnie nie bedzie wylozonej kasy na drugi sezon, a szkoda.
Czekam na defendersow i punishera.
stare 25-03-2017, 21:21   #1553
Lucas.
Banned

Domyślnie

Przecież każdy jebie recenzentów i w sumie nikt nie wie dlaczego tak słabe oceny. OK, na tę chwilę moim zdaniem najsłabszy ze wszystkich seriali z bohaterami z Defenders, ale nadal jest to przyzwoity poziom.

stare 25-03-2017, 22:31   #1554
przebos
Legenda

Domyślnie

Adrien Brody wystąpi w najnowszym (właśnie produkowanym) sezonie Peaky Blinders
stare 27-03-2017, 13:44   #1555
przebos
Legenda

Domyślnie

Oglądał ktoś Westworld? Jak wrażenia? Ja ciągle rozkminiam co o tej produkcji sądzić i nie wiem. Z jeden strony genialne, pomysłowe i zaskakujące, z drugiej jednak mocno przeszakadza mi nadmiar pewnych treści i zawiłość fabuły. Nawet nie wiem jak to ocenić (mógłbym śmiało 6 jak i 9 nawet), mam wrażenie, że s01 to w sumie tylko wprowadzenie do większej całości, tylko że... na tę całość będzie trzeba czekać do 2018.
stare 27-03-2017, 14:08   #1556
Calrez
Forza Inter

Domyślnie

8/10
Ta zawiłość to trochę jak w kryminale z kolejnymi rozdziałami, zastanawiamy się np. kto był morderca, tak tu z odcinka na odcinek możemy zastanawiać się co się stanie, snuć swoje własne teorie itp. i ludziom- w tym mi to się podoba.
stare 29-03-2017, 15:58   #1557
Calrez
Forza Inter

Domyślnie

w teaserze defendersów podobało mi się podsumowanie bohaterów jako: alkoholiczki, byłego kryminalisty, ślepego ziomka i hipisa z Himalajów. xD (nie oglądałem tylko jessica jones, do poniedziałku- juz 4 odcinki obejrzane)
zeby nie bylo offtopu Littlefinger takze dołacza do obsady blindersow
stare 01-04-2017, 23:19   #1558
Calrez
Forza Inter

Domyślnie

koncze jessice jones zostaly mi 2 odcinki i imo iron fist jest powiedzialbym sporo lepszy, przynajmniej nie dluzy mi sie tak bardzo, ale serial nie jest zly.
stare 05-04-2017, 11:21   #1559
Lucas.
Banned

Domyślnie

Po Prison Break: Sequel E01. Bez spoilerów.

W sumie w każdym aspekcie, w każdej scenie, czegoś brakuje, coś irytuje, coś kuje w oczy, ale... oglądam dalej. To będzie gówno, na pewno, ale to jest jednak wielki powrót legendy, tylko fani będą to oglądać, ze względu na sentyment do bohaterów i świetnej historii. Nie będę polecał, bo po pierwszym odcinku nie byłoby to szczere, ale jeżeli ktoś naprawdę wkręcił się te kilka lat temu w szalone przygody uciekinierów z Fox River to chyba musi to obejrzeć.

stare 05-04-2017, 15:21   #1560
sionko.
Capo di tutti capi

Domyślnie

Jeszcze nie oglądałem, ale owszem, w porównaniu do nowych zajebistych produkcji, Prison będzie słabiakiem, nie mam co do tego wątpliwości. Ale obejrzę przez sentyment, tylko i wyłącznie dlatego. Wiadomo, ktoś wpadł na pomysł, że przy rosnącym popycie na seriale, powrót klasyka to skok na kasę.
sionko. jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Bookmarks

Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)

Narzędzia wątku
Wygląd Oceń ten temat
Oceń ten temat:

Zasady postowania