FORUM.FIFASERWIS.COM - Encyklopedia wiedzy o grach FIFA  

Wróć   FORUM.FIFASERWIS.COM - Encyklopedia wiedzy o grach FIFA > SERIA FIFA > Starsze FIFY > FIFA 15

Odpowiedz

Narzędzia wątku Ocena: Ocena wątku: 19 głosów, 1.00 średnia. Wygląd
stare 10-09-2014, 13:52   #1
Trolu
Kujawski Dzik #1

Wyślij wiadomość na gg do Trolu Origin: Poldomir
Domyślnie Gamepad do FIFA 15 - pytania i rozwiązania

Czas na krótki przewodnik po najczęstszych pytaniach i problemach związanych z gamepadem w grze FIFA 15. Mimo, że do premiery dema jeszcze kilka dni już teraz zamieszczam listę najczęściej zadawanych pytań i porad odnośnie kontrolera w grze FIFA 15 na PC.

Mini regulamin:
Zanim napiszesz nowego posta sprawdź czy odpowiedź na Twoje pytanie nie padła już w tym temacie. Spróbuj samodzielnie najpierw powalczyć z problemem, a dopiero później pisz na Forum. Warunkiem koniecznym jest podanie producenta i modelu Twojego gamepada - w przeciwnym wypadku prośba o pomoc zakończy się czerwoną kartką.

1. Informacje odnośnie kontrolerów z pliku Przeczytaj.txt:

Aby móc w pełni wykorzystać wszystkie funkcje, zalecamy używanie kontrolerów z dwoma drążkami analogowymi z 360-stopniowym zakresem obrotu (np. Logitech® Dual Action).

Gra współpracuje również z następującymi kontrolerami:

Logitech®

Logitech® Chillstream
Logitech® Cordless RumblePad
Logitech® Cordless Rumblepad 2
Logitech® Dual Action Gamepad
Logitech® Gamepad F310
Logitech® Gamepad F510
Logitech® RumblePad
Logitech® Rumblepad 2 Vibration Feedback
Logitech® Wireless Gamepad F710

Saitek

Saitek P2500 Rumble Pad
Saitek P2600 Rumble Pad
Saitek P2900 Wireless Pad
Saitek P3000 Wireless Pad + stacja dokująca
Saitek P3200 Rumble Pad
Saitek P3600 Cyborg Rumble Pad
Saitek P880 Dual Analog Pad
Saitek P990 Dual Analog Pad

Thrustmaster

Thrustmaster 360Modena UPAD Force
Thrustmaster Dual Trigger 2-in-1 Rumble Force
Thrustmaster Dual Trigger 3-in-1 Rumble Force
Thrustmaster Dual Trigger Wireless Gamepad
Thrustmaster FireStorm Dual Analog 2
Thrustmaster FireStorm Dual Analog 3
Thrustmaster FireStorm Dual Power 3
Thrustmaster FireStorm Wireless Gamepad
Thrustmaster Run N Drive Rumble Force
Thrustmaster Run N Drive Wireless Rumble Force
Thrustmaster T-Wireless 3-in-1 Rumble Force

hama®

Hama Black Steel Gamepad
Hama Double Action Air Grip Controller
Hama Flashlight Blue Gamepad

MadCatz

MadCatz Xbox 360 Gamepad

SpeedLink

Speedlink 360 Style Gamepad
Speedlink Devolution Pad Wireless
Speedlink Strike2 Gamepad
Speedlink Thunderstrike Gamepad

Microsoft

Kontroler Xbox 360™ dla Microsoft Windows®
Kontroler Xbox One™ dla Microsoft Windows®

**UWAGA: w przypadku kontrolerów pozbawionych drążków analogowych część funkcji sterowania będzie niedostępna.

2. Mam gamepada, który znajduje się na liście od EA, a mimo to sprawia mi on problemy.

Po pierwsze - upewnij się, że masz zainstalowane najnowsze sterowniki do kontrolera (zazwyczaj można je pobrać ze strony producenta), po drugie - upewnij się, że w Panelu Sterowania systemu Windows w kategorii Kontrolery gier Twój gamepad jest widoczny i w razie potrzeby przeprowadź jego kalibrację oraz test. Być może winny jest port USB, w razie problemów podepnij gamepad do portu z tyłu komputera (niektóre huby oraz porty umieszczone w obudowach dają zbyt słabe natężenie prądu przez co kontroler nie chce działać). Jeśli to nie pomoże to przejdź do punktu 4 lub reklamuj sprzęt jeśli w innych grach też płata figle.

3. Posiadam kontroler Microsoft XBOX 360 for Windows - a system Windows pokazuje błąd podczas wykrywania sprzętu - To urządzenie może nie działać poprawnie. Co mam zrobić?

Odpowiedź jest bardzo prosta. Wydawać by się mogło, iż kontrolery firmy Microsoft powinny mieć sterowniki w pełni zintegrowane z systemem Windows. Okazuje się jednak, że nawet najnowsze edycje mogą nie zawierać sterownika lub też nie mogą poradzić sobie z jego instalacją.

STEROWNIK DLA XBOX 360 CONTROLLER FOR WINDOWS

Niestety Microsoft zapomniał o Polakach, więc w okienku Language wybierz English (US), a w okienku What operating system are you using? zaznacz system operacyjny, z którego korzystasz na Twoim komputerze, a następnie pobierz plik Xbox 360 Accessories Software 1.2 xx-bit for Windows xx (exe) klikając na Download. Po pobraniu pliku instalacyjnego uruchom go i postępuj zgodnie ze wskazówkami na ekranie.

4. Mój gamepad nie znajduje się na liście urządzeń kompatybilnych z grą FIFA 15/gamepad kompatybilny z grą nie działa poprawnie. NIE DZIAŁA PRAWA GAŁKA ANALOGOWA CO MAM ROBIĆ?

Brak działającej gałki analogowej to nie powód by zaraz wyrzucać gamepada przez okno Poniżej przedstawię kilka sposobów na zaradzenie temu problemowi.

a) Jeżeli Twój gamepad bez problemów działał w grze FIFA 14, FIFA 13, FIFA 12 lub FIFA 11 to możesz skopiować plik buttonDataSetup.ini lub buttonData.ini z folderu Moje Dokumenty/FIFA 11 lub 12 lub 13 do folderu w dokumentach FIFA 15 oraz do folderu z grą FIFA 15 przy czym w tym przypadku zmieniamy nazwę pliku na buttonData.ini. Jeżeli grasz na klawiaturze to dokonaj analogicznej operacji dla pliku buttonDataKeyboardMouse.ini.

b) Jeżeli powyższa wskazówka nie pomogła lub też nie posiadasz pliku buttonDataSetup.ini lub buttonData.ini z poprzednich edycji gry FIFA możesz spróbować dokonać emulacji Twojego pada tak aby gra widziała go jako XBOX 360 Controller for Windows lub zmieniała ustawienia gamepada.

*Zastosuj się do instrukcji z TEGO POSTU. Rzecz jasna zamiast FIFA 12 wklepujemy FIFA 15

*Pobierz XBOX 360 CONTROLLER EMULATOR i wrzuć go do folderu FIFA 15\Game. Uruchom x360ce.exe, zgódź się na utworzenie niezbędnych plików przez program i ustaw sterowanie wedle własnego upodobania. Wielu osobom trick ten działa, wystarczy być cierpliwym i uważnie czytać polecenia na ekranie. Program, niestety, tylko w języku angielskim. Być może pomocny będzie PORADNIK WIDEO KROK PO KROKU także w języku angielskim.

*Trzecią możliwością jest konfiguracja gamepada za pomocą programu XInputTest POBIERZ. Zawartość pobranego folderu wklejamy do głównego folderu z grą (najczęściej Origin Games\FIFA 14\Game) i uruchamiamy XInputTest.exe, następnie podpinamy pada i status powinien się zmienić na Connected. Możemy już rozpocząć testowanie i konfigurację pada. Jeśli nie będzie można w programie zmienić poszczególnych przycisków pozostaje możliwość ich ręcznej edycji w pliku xbox360cemu.ini zamieniając poszczególne cyfry po znaku =

5. Mam kontroler od PlayStation 3/4. Czy można go wykorzystać do gry w FIFA 15 na PC?

Można. Wystarczy skorzystać z aplikacji PS3sixaxis lub BetterDS3 lub innych. W serwisie Youtube znajduje się wiele filmików ilustrujących co i jak należy zrobić.

6. Co mam robić gdy piłka trafia w słupek gra się zawiesza i jedynym wyjściem jest reset komputera?

Najprawdopodobniej uszkodzony jest system wibracji w Twoim gamepadzie. Aby wykluczyć usterkę programową zainstaluj na nowo sterowniki do kontrolera. Sprawdź także czy w innych grach, które obsługują wibracje pojawia się podobny problem. Jeśli tak to albo wyślij sprzęt do serwisu w ramach gwarancji (o ile posiadasz dowód zakupu i sprzęt jest jeszcze objęty gwarancją) albo wyłącz w jakiś sposób wibracje w gamepadzie (czy to przyciskiem na obudowie lub w panelu sterowania). W ostateczności możesz wyrzucić gamepada za okno i rozglądać się za nowym kontrolerem.

7. Czy są jakieś inne sposoby na wymuszenie poprawnego działania gamepada w grze FIFA 15?

Spróbuj skorzystać z tej lub tej porady.

8. Mimo usilnych prób wykorzystania wskazówek zamieszczonych powyżej gra nie wykrywa prawego analoga lub też przyciski mają niewłaściwe przypisane reakcje pozostaje jedno, sprawdzone wyjście:

ABY OSZCZĘDZIĆ SOBIE CZASU I NERWÓW ODŁÓŻ 60 ZŁOTYCH NA UŻYWANEGO GAMEPADA XBOX 360 FOR WINDOWS. CZĘSTO POJAWIAJĄ SIĘ ONE W SPORYCH ILOŚCIACH NA ALLEGRO. NIE WIDZĘ SENSU KUPOWANIA TANIEGO, KIEPSKIEGO PADA ZA 30 ZŁ I KILKUGODZINNEJ MĘKI Z USTAWIANIEM ANALOGA SKORO MOŻNA WYDAĆ TROCHĘ WIĘCEJ I MIEĆ SPOKÓJ NA LATA! ODMÓW SOBIE KILKA RAZY BATONA, ZAPIEKANKI CZY KEBABA I ZAPEWNIJ NIESPOTYKANY WCZEŚNIEJ SPOKÓJ ORAZ KOMFORT GRANIA.

9. Jaki gamepad najlepiej sprawdzi się w grze FIFA 15 oraz innych tytułach?

Na pewno mogę polecić XBOX 360 CONTROLLER FOR WINDOWS. Bardzo wygodnie się z niego korzysta, a poza tym jego konfiguracja nie nastręcza problemów i działa w każdej grze. Godne polecenia są także produkty firmy Logitech: F510 i F710. Modelu F310 z racji sporej awaryjności nie polecam. Charakteryzują się one układem analogów znanym z kontrolerów PlayStation.

Wątroba i , styl , przedsiębiorczość , charakter , analiza , blyskotliwość to właśnie
Trolu jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 11-11-2014, 12:19   #2
chosen
Nowicjusz

Domyślnie

A co zrobić, jeśli pad prawy analog pada działa, ale zamiast robić sztuczki tak jak powinno być, poprostu podaję piłkę w kierunku w który go rusze, a w menu np powinien przełączyć z arenu na trening a wyskakuje czy chce wyjść z gry, nie wiem czemu tak jest
chosen jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 31-12-2014, 12:04   #3
mietek7777
Nowicjusz

Domyślnie

Mam problem ze swoim padem(PS3/USB Corded Gamepad). Po jego podłączeniu i konfiguracji klawiszy pozmieniało mi ustawienia klawiatury i teraz nie da się ponownie klawiatury ustawić. Co zrobić aby jedno i drugie działało poprawnie??
mietek7777 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 08-02-2015, 13:25   #4
sabniro10
Nowicjusz

Domyślnie

Dzięki za info na temat kontrolerów. Właśnie przymierzam się do zakupu czegoś w granicach 100pln/szt.
stare 08-02-2015, 15:39   #5
GibonSnk
Nowicjusz

Domyślnie Dziwny problem z padem

Witam,

Od wczoraj mam dziwny problem z moim gamepadem (Gamepad Speed Xeox Pro). Przez tydzień nim grałem i było wszystko w porządku, a wczoraj gdy włączyłem mecz w sezonie Ultimate Team, nad zawodnikami był "niebieski trójkącik" i pad nie działał. Mimo, że w menu normalnie nim operowałem. Po próbach uruchomienia odkryłem, że podobny problem (niebieski trójkącik i brak reakcji) występuje podczas treningu, zaś w spotkaniu z komputerem, gdy istnieje możliwość wyboru kontrolera, normalnie nim gram. Zaznaczę, że jak znajduję się w menu tuż przed spotkaniem z rywalem w FUT, w ustawienia kontrolera wyświetla mi ustawienia pada. Od wczoraj próbuję różnych rozwiązań, przeinstalowałem sterowniki, przewertowałem wszystkie ustawienia, ale nie mam pojęcia gdzie leży problem. Pewnie to jakaś głupota, ale z którą nie potrafię sobie poradzić, więc proszę o pomoc.

Pozdrawiam
GibonSnk jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 10-03-2015, 08:53   #6
Karcel
Nowicjusz

Wyślij wiadomośc poprzez AIM do Karcel
Domyślnie

dzięki myślicie że droga będzie gra?
Karcel jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 23-03-2015, 15:16   #7
Adrian921101
Nowicjusz

Domyślnie Problem z Padami

Witam Mam FIFE 15 i gdy są podłączam 3 pady to gra się wyłącza. Ale gdy są podłączone już 2 pady działa normalnie, dodam jeszcze że wszystkie 3 pady są takie same. Co zrobić? Proszę o pomoc!
Adrian921101 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 04-05-2015, 19:03   #8
necky
Nowicjusz

Domyślnie

Czy rozwiązał ktoś problem poprzednika postu ? Otóż mam identyczny :/
necky jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-05-2015, 20:29   #9
Herman
Nowicjusz

Domyślnie

mi się naprawiło jak wgrałem najnowsze sterowniki do pada i wszystko lata tak jak trzeba
stare 15-08-2015, 11:41   #10
RudyOLB
Nowicjusz

Domyślnie

Ja mam trochę inne pytanie. Ze względu na mój stan fizyczny lepiej mi się gra jedną ręką. Zauważyłem że istnieje joystick od Logitecha (Logitech Extreme 3D Pro) który posiada gałkę. Ktoś wie czy da się go skalibrować w FIFIE? Posiadam starszy model bez gałki (Attack 3) lecz ten ma problemy z poprawną kalibracją.
RudyOLB jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Bookmarks

Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)

Narzędzia wątku
Wygląd Oceń ten temat
Oceń ten temat:

Zasady postowania