FORUM.FIFASERWIS.COM - Encyklopedia wiedzy o grach FIFA  

Wróć   FORUM.FIFASERWIS.COM - Encyklopedia wiedzy o grach FIFA > RÓŻNOŚCI > Luzik ;)

Odpowiedz

Narzędzia wątku Oceń temat Wygląd
stare 28-09-2013, 20:00   #201
LoLoPca
Hala Madrid!

Wyślij wiadomość na gg do LoLoPca Origin: PSN: LoloPca17
Domyślnie

Zajebiste spotkanie ze znajomymi
LoLoPca jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 29-09-2013, 09:35   #202
Remi203
Dawniej FCBFan.

Ostrzeżenia: 0/1 (2)
Wyślij wiadomość na gg do Remi203 Wyślij wiadomość poprzez Skype™ do Remi203 Origin: Remi203
Domyślnie

-5 w Madrycie oby tak dalej!

USS Sassuolo

SEZON 3 - KLIK!
Remi203 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 29-09-2013, 10:35   #203
SoiThe
Senior

Domyślnie

Wygrana Atletico w derbach na Santiago Bernabeu. Choć po tylu błędach obrońców i bramkarza Realu wynik powinien być większy, ale nie narzekam. Dobrze, że wywalczyli na Bernabeu 3 pkt.
stare 29-09-2013, 21:51   #204
Casi
!@#$%^&*()_

Domyślnie

Zostałem szczęśliwym posiadaczem FIFY 14 .

POŻYCZAM TWOJE ZDJĘCIE REACT
Casi jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-10-2013, 11:27   #205
Ljungberg
Weteran

Wyślij wiadomość na gg do Ljungberg
Domyślnie

Uszczęśliwił mnie fakt, że zostałem umieszczony w LEGENDACH forum CF
Chyba się upiję dzisiaj ;-)
Muszę wydrukować ten temat o legendach CF i pokazać żonie.
Ljungberg jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-10-2013, 11:55   #206
d3v
BB

Wyślij wiadomość na gg do d3v
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ljungberg Zobacz post
Uszczęśliwił mnie fakt, że zostałem umieszczony w LEGENDACH forum CF
Chyba się upiję dzisiaj ;-)
Muszę wydrukować ten temat o legendach CF i pokazać żonie.
Lepiej nie, bo ogólnie jest przyjęte że na każdym userze CF ciąży klątwa http://forum.fifaserwis.com/showthread.php?t=35543

d3v jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-10-2013, 12:10   #207
Ljungberg
Weteran

Domyślnie

6 lat bycia razem z jedną babą. Znam ją już na wylot. Jakoś ta klątwa mnie nie dopadła. Bynajmniej do tej pory jakoś jej nie odczułem
Fakt faktem teściowa mogłaby się trafić lepsza. No ale teściów się nie wybiera
stare 01-10-2013, 12:19   #208
d3v
BB

Domyślnie

Cytat:
6 lat bycia razem z jedną babą. Znam ją już na wylot. Jakoś ta klątwa mnie nie dopadła. Bynajmniej do tej pory jakoś jej nie odczułem
Fakt faktem teściowa mogłaby się trafić lepsza. No ale teściów się nie wybiera
Bo przestałeś się udzielać

stare 01-10-2013, 12:37   #209
Ljungberg
Weteran

Domyślnie

hahah, pewnie masz rację zobaczymy jak będzie np. po dwóch tygodniach udzielania się na tym forum
stare 01-10-2013, 14:50   #210
d3v
BB

Domyślnie

Cytat:
hahah, pewnie masz rację zobaczymy jak będzie np. po dwóch tygodniach udzielania się na tym forum
Ciekawe czy wytrzymasz

stare 01-10-2013, 14:58   #211
Ljungberg
Weteran

Domyślnie

Okaże się jak narazie to zauważyłem, że nic ciekawego się nie dzieje.
stare 01-10-2013, 19:09   #212
dees.
nowicjusz

Wyślij wiadomość na gg do dees.
Domyślnie

Wreszcie skończony remont łazienki

dees. jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-10-2013, 21:05   #213
Ljungberg
Weteran

Domyślnie

Całą łazienkę remontowałeś? Zmiana płytek na ścianach? klozetu?wanny? prysznica?
Pytam bo jestem na bieżąco z takimi sprawami i interesują mnie takie rzeczy
stare 01-10-2013, 21:29   #214
dees.
nowicjusz

Wyślij wiadomość na gg do dees.
Domyślnie

Cytat:
Całą łazienkę remontowałeś? Zmiana płytek na ścianach? klozetu?wanny? prysznica?
Pytam bo jestem na bieżąco z takimi sprawami i interesują mnie takie rzeczy
Wszystko było do wyjebania Kucie płytek i wgl na suporek ściany gipskartonowe poszły, zmiana wanny, klozetu, drzwi, mebli, wszystkiego. Trzeba było odnowić, łazienka nie zmieniana przez tyle lat ile dom ma, czyli jakoś ze 25 XD Najlepsze jest to, że jak już prawie wszystko miało być skończone to zawsze znalazła się jakaś pierdoła, która nie pozwalała dokończyć wszystkiego w 100%. A to złe kołki to przymocowania lustra, a to do rury najebało się gruzu, że trzeba było ją wypjerdalać i wstawiać nową, a szkoda, bo żeliwna, a nie to plastikowe badziewie albo brak wkrętarki w domu, żeby przymocować klamkę No, ale wreszcie skończone

dees. jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 02-10-2013, 06:34   #215
Ljungberg
Weteran

Domyślnie

No to pewnie pierdolnik niezły mieliście w domu? Ja pamiętam, że nigdy nie lubiłem remontów bo nawet najmniejszy remoncik i dom był cały zasyfiony.
Ja łazienki też mam w kartongipsach. Klozecik podwieszany geberit z deską wolnoopadającą super bajer. Gdy majster nam to podłączył to chyba z 5 razy podnosiłem deskę i przechylałem żeby sama opadała
Remont łazienki to spory koszt. Jeżeli ktoś remontuje sam to jeszcze w miarę bo koszt robocizny odpada ale jak majster wynajęty do roboty to z 12 tys złotych trzeba mieć na towar i robociznę. Oczywiście też zależy od wielkości łazienki.
Mam wannę narożną obudowaną mniej więcej w taki sposób:

http://dekordia.pl/?s=ugal&rodzgal=r&id_gal=797

Ta na zdjęciu nie jest akurat narożna. Ale takim dekorem jest ozdobiona. Facet 2 dni robił stelaż a kolejne 2 dni naklejał te malutkie płyteczki. 1500zł sobie za nią zażyczył.
Bardzo dużo ale prawda jest taka,że nie każdy majster tak potrafi, a wanna wygląda bardzo efektownie.
stare 02-10-2013, 11:22   #216
Mlody
Antypolonista CF

Wyślij wiadomość na gg do Mlody
Domyślnie

ljumberg
tak z ciekawości ile kosztuje teraz wybudowanie domu?Chodzi mi o stan całkowity.Działkę kupiłeś czy też miałeś już wcześniej?Dom parterowy czy też będziesz miał z pietrami?Pytam bo wtedy wiedziałbym jak zinterpretować kwotę.

by Tosiek
Mlody jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 02-10-2013, 12:27   #217
Ljungberg
Weteran

Domyślnie

Działkę dostaliśmy od rodziców mojej żony. Została ona przepisana. Koszt budowy domu? Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć. To zależy właściwie od...wszystkiego. Czy to dom parterowy czy piętrowy, ilość metrów użytkowych itd itp. Nasz dom jest piętrowy ok 188m2 z garażem. Za postawienie stanu surowego od fundamentów do odeskowanego i opapowanego (zamiast deski i papy można ofoliować i zejść z kosztów ale nie jestem do tego przekonany) dachu majster wziął 30tys zł. Czyli ok 160zł/m2. To BARDZO MAŁO! Na chwilę obecną ceny wahają się pomiędzy 200-220zł. A biorąc pod uwagę fakt, że bardzo starannie wykonali swoją pracę to jestem z nich zadowolony. Dom postawiony z Porothermu. Materiał na cały dom kosztował mnie ok 70 tys zł. Czyli pustaki, strop, 4x gruszka 9m3, bloczki, ceragiel, komin, i inne drobniejsze rzeczy. Dach kosztował mnie 18,5tys zł, blachodachówka ok 250m2. To bardzo mało ale to dlatego, że mój brat prowadzi firmę budowlaną i towar miałem praktycznie w cenie jego zakupu. Dekarza mam zaprzyjaźnionego i policzył mnie bardzo łaskawie. Dodam, że dach robili 4 dni na koniec 4 dnia narąbaliśmy się jak dzikie świnie. Mało pamiętam co tam się działo.
Okna sztuk 14(VEKA perfectline 3 szybowe), 2x drzwi wejściowe z drewna oraz 2x drzwi garażowe Wiśniowskiego z automatami kosztowały mnie 26 tys zł razem z robocizną. Również bardzo tanio bo mojego brata znajomy prowadzi firmę zajmującą się sprzedażą okien, bram, drzwi oraz parapetów i również sprzedał mi je bardzo tanio.
Na dole mam tradycyjne tynki, 450m2 i robocizna równe 10tyś zł. Cena w miarę niezła. Materiał z tego co pamiętam to ok 5-6 tyś zł na te tynki. Nie pamiętam już dokładnie.
Na piętrze wszystko w płytach G-K. Oczywiście ściany są z porothermu ale obłożone płytami. Ściany nośne - płyta G-K na stelażu, a działowe - płyta G-K na tzw. placki czyli na klej. Adaptacja poddasza - ocieplona wełną ISOVER unimata 15cm + 10 cm. Plus do tego w ścianach nośnych od wewnątrz między porothermem a płytą GK mam też wełnę 5cm. Zrobienie i ocieplenie całego poddasza kosztowało mnie ok 40 tys.
Elewacja na zewnątrz- styropian 15cm materiał + robocizna = 16 tyś.
Ogólnie rzecz biorąc to mam ciepłą chałupę 15cm styropianu i 25cm wełny + 5 cm wełny dodatkowo w ścianach nośnych. Dużo mnie to kosztowało ale jest to inwestycja bo w zimę bardzo dużo zaoszczędzę na węglu. Zwróci mi się po kilkunastu latach.
Piec na węgiel 27Kw czyli duży. Nawet za duży jak na mój dom kosztował 3200zł.
Całe centralne + hydraulika kosztowały 20tyś za materiał. Robiliśmy to sami z teściem więc w kieszeni zostało dużo kasy. Elektrykę w całym domu też kładliśmy sami. A towar kosztował jak narazie ok 2 tyś zł BEZ gniazdek i włączników i żadnego oświetlenia.
Co jeszcze? podłogi. Wylanie posadzek ok 230m2 zapłaciłem towar + robocizna ok 10tys zł. Cała armatura czyli wanna, prysznice, baterie, umywalki, kibelki kosztowała 14 tyś zł. Płytki do kuchni, przedsionków,pralni i łazienek (mam 2 łazienki + WC) ok 10tyś.
Robocizna za płytki i armaturę 12 tyś (w tym te słynne 1,5tyś za wannę).
Kuchnia robiona pod wymiar. Droga bo 13,5tyś ale piękna. Na wysoki połysk.
Pozostało mi malowanie i położenie desek/mozaiki/paneli w pokojach i sypialni. No i zakup sprzętu RTV AGD i mebli. Czyli jeszcze sporo kasy pójdzie.
Zafundowałem sobie jeszcze centralny odkurzacz.Bardzo praktyczna i wygodna rzecz. Towar (bez odkurzacza) kosztował mnie 1 tys zł, a położyliśmy to sami z teściem. Prosta i szybka robota.

PODSUMOWUJĄC

Nie jestem idealnym i wymiernym przykładem ile teraz kosztuje budowa domu dlatego, że bardzo dużo kasy zostało mi w kieszeni dzięki temu, że własnymi rękami robiłem z teściem całą elektrykę, hydraulikę i centralne ogrzewanie. Brat za bezcen zrobił dach, kolega brata za bezcen sprzedał i wstawił okna i drzwi. Tak na szybko podliczyłem to ok 40 tyś zostało mi w kieszeni. Bardzo bardzo dużo.
Tak myślę, że jeżeli masz działkę to musisz liczyć ok 2000-2200 za m2 użytkowy. Czyli jeżeli dom ma np 150m2 użytkowych to 300tyś musisz mieć żeby się wprowadzić na gotowe. Oczywiście to też zależy od standardu domu. Bo równie dobrze wystarczy 290tyś, a z drugiej strony 500tyś może być mało jak sobie zażyczysz luksusów ;-)
stare 02-10-2013, 12:49   #218
Mietek
POKA CYCE !

Wyślij wiadomość na gg do Mietek
Domyślnie

co do dachu, to ja bym się zastanawiał na Twoim miejscu nad dachówką. dłużej wytrzymuje (chyba, że masz zajebistą, ale tego nie wiem, bo nie napisałeś ), ale to się wiąże również z droższymi materiałami na więźbę, ale na pewno zdajesz sobie sprawę, że po jakimś czasie (perspektywa 30, może 40, czy nawet więcej lat) będziesz już po dwukrotnej zmianie blachy. to oczwyiście uzależnione, tak jak mówię, od producenta blachodachówki i wykonania. co do roboty, to 4 dni to jest odpowiednio jeśli chodzi o takiego metrażu dach, ale jeśli masz prosty, dwustronny bez udziwnień, to zaryzykuję, że trochę ci się majstry opieprzały
Mietek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 02-10-2013, 13:01   #219
Ljungberg
Weteran

Domyślnie

Właśnie chodzi o to,że mój dach nie jest dwuspadowy. Mam lukarny i kilka innych udziwnień.
4 dzień to bardziej polegał na pracach porządkowych.Wiesz, sprzątanie rusztowań, pozostałości po łatach itd itp. Moim zdaniem kładli całkiem szybko. Jak na 5 chłopa to jak dla mnie w sam raz A co do producenta to nie brałem z najwyższej półki typu szwedzki SSAB z plannji czy budmatu. Raczej półka niżej.
Oczywiście, że zastanawiałem się nad dachówką ceramiczną. Nawet nie ma co porównywać jakości i wytrzymałości dachówki do blachodachówki. Więźba dachowa jak najbardziej była przystosowana pod takie pokrycie. Ale kosztowałoby mnie to kilkanaście tysięcy więcej. A za te kilkanaście tysięcy mam na przykład kuchnie pod wymiar.
stare 02-10-2013, 13:47   #220
Mietek
POKA CYCE !

Wyślij wiadomość na gg do Mietek
Domyślnie

każdy ma swoje upodobania, niektórym się dachówka przy np jaskółkach w dachach trapezowych nie podobają (np. mnie) więc to też jest aspekt który trzeba brać pod uwagę. no i szybkość wykonania, bo skoro mówisz,że masz takie udziwnienia, mniemam, że więcej niż jedno, to zdecydowanie szybsza w obróbce jest blachodachówka, a przy tym, moim zdaniem, ładniej się prezentuje.
Mietek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Bookmarks

Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)

Narzędzia wątku
Wygląd Oceń ten temat
Oceń ten temat:

Zasady postowania