FORUM.FIFASERWIS.COM - Encyklopedia wiedzy o grach FIFA  

Wróć   FORUM.FIFASERWIS.COM - Encyklopedia wiedzy o grach FIFA > RÓŻNOŚCI > Luzik ;)

Odpowiedz

Narzędzia wątku Ocena: Ocena wątku: 5 głosów, 5.00 średnia. Wygląd
stare 16-05-2009, 08:57   #161
Yeti
Gość

Domyślnie

Cytat:
Sylas nie był mnichem to raz
Być może to ja źle przeczytałem, ale:

"Poznajemy go jako mnicha..." - Wikipedia
"Tajemniczy mnich albinos,Sylas za wszelką cenę pragnie zdobyć klucz skupienia." - http://www.naleniucha.pl/books/38497...arda-da-vinci/
"Ron Howard (reżyser) i Brian Grazer (producent) powierzyli mi bowiem rolę Sylasa, mnicha albinosa, zatwardziałego członka Opus Dei i bezlitosnego zabójcy-fanatyka. " - http://www.stopklatka.pl/wydarzenia/...54&klik=powiaz
"– Autor „Kodu Leonarda da Vinci” bardzo mocno atakuje Opus Dei. Powieściowy Sylas jako mnich nie mógłby być członkiem Opus Dei." - http://gostyn.naszemiasto.pl/w_4_ocz...ul/539304.html
"Powieść przedstawia również groteskową karykaturę Opus Dei, uosobionego w postaci Sylasa, zbrodniczego mnicha-albinosa" - http://www.google.pl/url?sa=t&source...hmlzFX5Nkd6mMw

I tak mógłbym w kółko. Dlaczego twierdzisz, że Sylas nie jest mnichem? Twierdzą tak wszyscy dookoła, więc nie rozumiem. Myślałem, że ja coś źle zrozumiałem, ale najwidoczniej nie.
Cytat:
Tamta wypowiedź miała za zadanie sparodiować Twoje wcześniejsze wypowiedzi.
Cytat:
Stary nie rozumiem twojego toku myślenia, wyrażasz opinię na temat książek które czytam, uważasz je za "brednie i bzdury". Ja staram się polenizować, a gdy wyrażę opinię na temat twojego toku myślenia i pisania postów w tym temacie nazywasz mnie "głupkiem" i że nie rozumiem prostych tekstów. Śmieszny jesteś, widać z toba nie da się prowadzić dyskusji bo tylko twoje argumenty są słuszne i poprawnę...
Naprawdę nie widzę potrzeby "parodiowania moich wypowiedzi", skoro moje stanowisko jest zupełnie inne i zostało wyjaśnione wyżej. Nie rozumiem więc, po co to czyniłeś.

Stoję twardo przy zdaniu, że ta książka jest głupia i oparta na historycznych błędach, które uniemożliwiają mi jej czytanie. Nie jestem w stanie czytać czegoś, co kłóci się z mą wiedzą, zwłaszcza jeśli nie dotyczy to fabuły, a pewnych szczególików, które sprawiają, że cała ta "tajemnica" od razu jawi się jako wymyślona. Takie coś nie jest w stanie trzymać mnie w napięciu. Tyle. Pisanie jakiś pierdół i interpretowanie mojego życia na podstawie tego, że nie lubię książki, która mi się nie podoba, jest po prostu żałosne i niemiłosiernie mnie wku*wia.

EDIT:
Cytat:
Temat zwie się "Co czytacie?" i tego macie się od teraz trzymać. A nie kvrwa znowu religijna bitka. Błagam Was, ile można?
I tu jest właśnie problem: ja cały czas mówię o książce, a moi partnerzy dyskusyjni o jakiś głupotach związanych z religią, o których ja nie mówię i próbują mi wmówić, że nie chcę "Kodu da Vinci" wielbić, bo jest antyreligijny. Przy czym coś tak głupiego nie może być antyreligijne, to jest bardzo religijne - ośmiesza antyreligijność, jeśli już by mowa o tym kontekście była.

Ostatnio edytowane przez Yeti ; 16-05-2009 o 09:00 Powód: nie zobaczyłem posta o2
  Odpowiedź z Cytatem
stare 16-05-2009, 09:20   #162
kalki
Vel Sic Enitar

Domyślnie

Cytat:
Napisał Yeti Zobacz post
Stoję twardo przy zdaniu, że ta książka jest głupia i oparta na historycznych błędach, które uniemożliwiają mi jej czytanie. Nie jestem w stanie czytać czegoś, co kłóci się z mą wiedzą, zwłaszcza jeśli nie dotyczy to fabuły, a pewnych szczególików, które sprawiają, że cała ta "tajemnica" od razu jawi się jako wymyślona. Takie coś nie jest w stanie trzymać mnie w napięciu. Tyle.
Boże, niech Ci będzie to Ty jesteś lepszy, Ty wiesz wszystko na dany temat, Twoje posty są najtrafniejszę. Nie mam już sił prowadzić tej dyskusji, z osobą którą od samego początku nie ma zamiaru uznać argumentów drugiej strony. Co nie zmienia faktu, że Sylas dla mnie nie jest mnichem, tylko narzędziem

Pojrzyj na mię miłościwie
Oczęty bławemi
Obdarzże mnie litościwie
Wdziękami swojemi
Wspomnij na mię litościwie
I w tej porze nocnej
Nie odmawiaj miłościwie
Wzajemności mocnej
kalki jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 16-05-2009, 10:01   #163
bujarek
RZECZNIK PRAW ŚWIEŻAKA

Wyślij wiadomośc poprzez AIM do bujarek Wyślij wiadomość na gg do bujarek
Domyślnie

Cytat:
Napisał kalki Zobacz post
Nie mam już sił prowadzić tej dyskusji, z osobą którą od samego początku nie ma zamiaru uznać argumentów drugiej strony.
Nie żebym stawał po stronie Yetiego, ale w sumie o Tobie można by powiedzieć to samo.

Jerzy Waszyngton wysysający brud z uszu Czesława Niemena
bujarek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 16-05-2009, 10:31   #164
Yeti
Gość

Domyślnie

Cytat:
]Co nie zmienia faktu, że Sylas dla mnie nie jest mnichem, tylko narzędziem
No to na zakończenie dodam, że liczy się, kim Sylas był w książce, a nie kim jest dla Ciebie.
  Odpowiedź z Cytatem
stare 16-05-2009, 11:39   #165
carmel
Oberschlesien!

Domyślnie

Cytat:
Napisał Seann
Uwielbiam ten błąd. Pleonazmy górą!
Dobre jest też 'okres czasu' albo 'miasto Katowice' Sorry za OT.
carmel jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 16-05-2009, 13:30   #166
kalki
Vel Sic Enitar

Domyślnie

Cytat:
Napisał Yeti Zobacz post
No to na zakończenie dodam, że liczy się, kim Sylas był w książce, a nie kim jest dla Ciebie.
To ja na koniec dodam, że należy przeczytać daną książkę żeby ją krytykować, nie wystarczy poczytac na Wikipedii i innych tego typu świństwach.

Cytat:
Nie żebym stawał po stronie Yetiego, ale w sumie o Tobie można by powiedzieć to samo.
Nie ukrywam, coś w tym jest, tylko ja nie obrażałem niczyjej twórczości, a do tego ja nie obraziłem pierwszy swojego współrozmówcę

Pojrzyj na mię miłościwie
Oczęty bławemi
Obdarzże mnie litościwie
Wdziękami swojemi
Wspomnij na mię litościwie
I w tej porze nocnej
Nie odmawiaj miłościwie
Wzajemności mocnej
kalki jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 25-05-2009, 19:04   #167
maybac
Weteran

Ostrzeżenia: 1/1 (3)
Wyślij wiadomość na gg do maybac Wyślij wiadomość poprzez Skype™ do maybac
Domyślnie

Dzisiaj zamowiłem Rękę Mistrza Stephena Kinga. Co sądzicie o tej książce?
maybac jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 25-05-2009, 19:06   #168
ukash
Lucs

Wyślij wiadomość na gg do ukash
Domyślnie

Cytat:
Napisał maybac Zobacz post
Dzisiaj zamowiłem Rękę Mistrza Stephena Kinga. Co sądzicie o tej książce?
Przez pierwsze 300 stron jest 'nudnawa', jednak mi sie chcialo ja czytac. Pozniej sie rozkreca i nie jest zle. Nie czytalem innych ksiazek Kinga to nie umiem ocenic. Ale ta mi sie nawet podobala.
stare 25-05-2009, 19:12   #169
maybac
Weteran

Ostrzeżenia: 1/1 (3)
Wyślij wiadomość na gg do maybac Wyślij wiadomość poprzez Skype™ do maybac
Domyślnie

Cytat:
Napisał ukash Zobacz post
Przez pierwsze 300 stron jest 'nudnawa', jednak mi sie chcialo ja czytac. Pozniej sie rozkreca i nie jest zle. Nie czytalem innych ksiazek Kinga to nie umiem ocenic. Ale ta mi sie nawet podobala.
Ja na razie czytałem 8 książek Kinga i mnie wgniotły. Potem jakos kasy brakowało i dopiero teraz zamierzam wrocic. Jest sie czego "bac"?
maybac jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 25-05-2009, 20:08   #170
Mruvek
Weteran

Ostrzeżenia: 0/1 (2)
Wyślij wiadomość na gg do Mruvek Origin: Mruvek
Domyślnie

Dawno temu w grach - niedawno skończyłem (co nie jest trudne, bo to na jeden wieczóra książka), jedna z nielicznych, którą przeczytałem, a nie jest lekturą
Mruvek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 25-05-2009, 21:04   #171
ukash
Lucs

Wyślij wiadomość na gg do ukash
Domyślnie

Cytat:
Napisał maybac Zobacz post
Ja na razie czytałem 8 książek Kinga i mnie wgniotły. Potem jakos kasy brakowało i dopiero teraz zamierzam wrocic. Jest sie czego "bac"?
No momentami jest
stare 10-06-2009, 17:54   #172
Sid
Banned

Ostrzeżenia: 0/3 (9)
Domyślnie

Ha! Martwiłem się, że jak przeczytam Krucjatę Bourne'a, to nie będę miał co czytać i będę musiał wydać ze 40 zł na jakąś nową książkę. Zrobiłem przegląd w mieszkaniu i znalazłem 15 książek które mogą mnie zainteresować! Tylko teraz muszę poprawić tempo czytania, bo tak to mi ich czytanie zajmie z 1,5 roku.
Sid jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 11-06-2009, 08:08   #173
Wookie
!!!!!!ARKA GDYNIA!!!!!!

Origin: Wookie90111
Domyślnie

Co czytam? Literaturę obozową, a dokładniej "Człowiek i zbrodnia". Cięższe niż "Numery mówią".

Adam Mickiewicz
Wookie jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 11-06-2009, 10:13   #174
carmel
Oberschlesien!

Domyślnie

Yyy, 'Kryzys psychoanalizy' oraz drugi tom 'Braci Karamazow'.
carmel jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 19-06-2009, 20:26   #175
Caméléon
Dawido

Wyślij wiadomość na gg do Caméléon
Domyślnie

Wreszcie mam czas na własne lektury - zaczynam od Gargantui i Pantagruela, solonej Miazgą Andrzejewskiego z pieprzem Niemtych dusz Stasia I. W.
stare 09-07-2009, 21:11   #176
Sid
Banned

Domyślnie

Skończyłem dzisiaj czytać Lot nad kukułczym gniazdem i miło mnie zaskoczyło to, że mimo trudnej tematyki książka została napisana lekkim językiem i z wielką przyjemnością się ją czytało. Wiadomo, były cięższe momenty, bo książka jest o szpitalu psychiatrycznym, więc nie mogło się obyć bez takich momentów. Ale co najśmieszniejsze, przez cały czas sobie wyobrażałem, że narratorem jest bujarek. Mimo, że w niczym go nie przypominał, to wciąż mi się wydawało, że to bujar.

Teraz zacząłem czytać Mistrza i Małgorzatę.
stare 10-07-2009, 00:06   #177
Koki'
'

Domyślnie

Cytat:
Napisał SimonS Zobacz post
Teraz zacząłem czytać Mistrza i Małgorzatę.
O to to dobre jest. Miałem w szkole i traf chciał, że akurat ją przeczytałem . Polecam, chociaż przejścia do historii Jezusa i tamtych czasów trochę mi wadziło, ale książka daje rade
Koki' jest teraz aktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 10-07-2009, 00:24   #178
Sid
Banned

Domyślnie

No właśnie się zdziwiłem, jak zacząłem czytać drugi rozdział, ile to trwa?
stare 10-07-2009, 00:52   #179
Koki'
'

Domyślnie

To się przewija przez całą książka, co ileś tam rozdziałów...
Koki' jest teraz aktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 11-07-2009, 16:09   #180
P@chu
Doragon Bōru

Wyślij wiadomość na gg do P@chu
Domyślnie

mam pytanie dotyczące "Potopu" H.Sienkiewicza.Od poniedziałku zamierzam zacząć go czytać.Polonistka kazała nam go przeczytać na początek roku szkolnego(powiedziała nam to na ostatniej lekcji polaka w zeszłym roku szkolnym),tzn.myślę że tak w drugim tyg przyszłego roku szkolnego zaczniemy go opracowywać.Jak myślicie czy możliwe jest przeczytanie tej książki w tym czasie(ok 60 dni) i zapamiętanie z niej czegoś ważnegoo,jak się ją czyta i w ogóle czy jest ciekawa??Bardzo proszę o pomoc.
P@chu jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Bookmarks

Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)

Narzędzia wątku
Wygląd Oceń ten temat
Oceń ten temat:

Zasady postowania