FORUM.FIFASERWIS.COM - Encyklopedia wiedzy o grach FIFA  

Wróć   FORUM.FIFASERWIS.COM - Encyklopedia wiedzy o grach FIFA > RÓŻNOŚCI > Luzik ;)

Odpowiedz

Narzędzia wątku Ocena: Ocena wątku: 5 głosów, 5.00 średnia. Wygląd
stare 31-12-2008, 09:14   #121
Wookie
!!!!!!ARKA GDYNIA!!!!!!

Origin: Wookie90111
Domyślnie

Cytat:
Napisał kalki Zobacz post
Pytanie: Czytał ktoś książkę: "SB a Lech Wałęsa. Przyczynek do biografii"?

Czy, warto wydać te 50zł~ ? Nie za dużo w niej fikcji literackiej? Nie interesują mnie bzdury tylko informacje popartę faktami.
Czy ktoś może polecić jakieś książki historyczne w które warto zainwestować ciężko odkładane pieniądzę? Ponieważ myślę, o studiach w kierunku historii (najlepiej XX wieku). Za wszelkie sugestie, pomyśły, pomoc będe wdzięczny.
Nie warto kupować tej książki. Po pierwsze to tylko prywatne zdania autorów - lepiej poczytać opracowania i opinie w gazetach, będzie szybciej a zaoszczędzisz sporo pieniędzy.
Jeśli chodzi o historie XX wieku polecam Antoniego Czubińskiego - "Europa XX wieku". Jeśli interesowałaby Cię historia XVI i XVII wieku to nieoceniony jest w tym względzie Wójcik.
Nie mniej na razie radziłbym opracowania, a nie pozycje specjalistyczne, bo wyrobisz sobie wiedzę na jeden temat, ale nijak nie będziesz go umiał umiejscowić w czasie. To są słowa mojego historyka (świetny w swoich fachu człowiek )

Adam Mickiewicz
Wookie jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 31-12-2008, 11:55   #122
Krecony
I'm blue to the bones.

Wyślij wiadomość na gg do Krecony
Domyślnie

Cytat:
Napisał Wookie Zobacz post
Nie warto kupować tej książki. Po pierwsze to tylko prywatne zdania autorów - lepiej poczytać opracowania i opinie w gazetach, będzie szybciej a zaoszczędzisz sporo pieniędzy.
Jeśli chodzi o historie XX wieku polecam Antoniego Czubińskiego - "Europa XX wieku". Jeśli interesowałaby Cię historia XVI i XVII wieku to nieoceniony jest w tym względzie Wójcik.
Nie mniej na razie radziłbym opracowania, a nie pozycje specjalistyczne, bo wyrobisz sobie wiedzę na jeden temat, ale nijak nie będziesz go umiał umiejscowić w czasie. To są słowa mojego historyka (świetny w swoich fachu człowiek )
Jeśli chodzi o XV/XVI/XVII wiek to Ludwik Bazylow też bardzo przystępnie pisze. .
Krecony jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-01-2009, 17:16   #123
kalki
Vel Sic Enitar

Domyślnie

Cytat:
Napisał Wookie Zobacz post
Poszukam pozycji z tym nazwiskiem .
Co do nauczyciela: w szkole średniej to mam po prostu tragedię, nauczyciel przeprowadza lekcje z pomoca jakieś książki. Zero, map, zero opisów ważnych wydarzeń, tylko suche fakty o których nie umię opowiedzieć. Sprawdziany, tragedia; jeśli nie napiszę na ponad cztery strony to o 5 nie mam co marzyć, czyli muszę lać wodę... Czasy gimnazjum to inna bajka 8-).
Więc muszę, sam wyszukiwać informacji, pogłębiać swoją wiedzę

@topic.
Obecnie czytam 2 lektury: "Ludzie Bezdomni" i "Jądro Ziemi".
Już czeka na mnie książka "Bitwy Morskie" Edmunda Kosiarza, a w drodzę do mojego domu jest nowa książka Bogusława Wołoszańskiego. Już nie mogę doczekać się .

Pojrzyj na mię miłościwie
Oczęty bławemi
Obdarzże mnie litościwie
Wdziękami swojemi
Wspomnij na mię litościwie
I w tej porze nocnej
Nie odmawiaj miłościwie
Wzajemności mocnej
kalki jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-01-2009, 19:22   #124
o2
supermod, dzifko.

Domyślnie

Dalej się jaram Podróżami z Herodotem Kapuścińskiego. Znalazłem ją w osiedlowej wypożyczalni i mam w domku już Bardzo fajnie się czyta.
o2 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-01-2009, 20:29   #125
Krecony
I'm blue to the bones.

Wyślij wiadomość na gg do Krecony
Domyślnie

Hehe. W tym momencie Historia Powszechna XVIII wiek.

Na stanie mam Grę Anioła Zafona. Cień Wiatru przypadł mi do gustu, więc mam ochotę sprawdzić, jak wyszła mu kolejna książka. Musiałem przerwać Łaskawych Litella, ale to sobie dokończę po olimpiadzie. Mam też ochotę przeczytać coś Dickensa. No i na pewno sięgnę po Ulissesa.
Krecony jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-01-2009, 22:09   #126
carmel
Oberschlesien!

Domyślnie

'Sein und Zeit' Heideggera (po polsku, tytuł napisałem oryginalny dlatego, że tłumaczenia tego autora zniekształcają jego pełną nowomowy oraz wyrafinowanych neologiznów myśl) - specyficzny klimat, oryginalna aura, etc. - podoba mi się
Poza tym 'Konrad Wallenrod' do szkoły, całkiem przyjemna pozycja.
carmel jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 07-01-2009, 09:03   #127
Dreyes
Roth

Wyślij wiadomośc poprzez MSN do Dreyes
Domyślnie

Dawno nic nie czytałem, ale przeglądając temat naszła mnie cheć na przeczytanie czegoś Na pierwszy ogień poszła książka-lektura brata, "Bajki robotów" Stanisława Lema. Nie wiem czy dobra czy nie, ale mi osobiście bardzo się podoba
stare 07-01-2009, 11:01   #128
Wookie
!!!!!!ARKA GDYNIA!!!!!!

Origin: Wookie90111
Domyślnie

Cytat:
Co do nauczyciela: w szkole średniej to mam po prostu tragedię, nauczyciel przeprowadza lekcje z pomoca jakieś książki. Zero, map, zero opisów ważnych wydarzeń, tylko suche fakty o których nie umię opowiedzieć. Sprawdziany, tragedia; jeśli nie napiszę na ponad cztery strony to o 5 nie mam co marzyć, czyli muszę lać wodę... Czasy gimnazjum to inna bajka .
Nasz opowiada aż za dobrze, tak że często faktografia ucieka. Facet ma świetny dar do mówienia ciekawych historii, każdy w klasie więc wie, że Władysław Warneńczyk i Kazimierz Wielki lubili chłopców, ale cezury rządów... z tym już jest problem

Ontopic: co czytam? "Człowieka który pomylił swoją żonę z kapeluszem, "Historię myśli socjologicznej" na przemian ze "Współczesnymi teoriami socjologicznymi".

Adam Mickiewicz
Wookie jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 10-01-2009, 14:02   #129
net_
Gość

Domyślnie

Cytat:
Ja właśnie czytam autobiografię Jerzego Dudka "Uwierz w siebie 0:3 do przerwy
Trzy lata temu była fajna Z zainteresowaniem czytałem.
  Odpowiedź z Cytatem
stare 10-01-2009, 14:23   #130
ass paper
staruch

Wyślij wiadomość na gg do ass paper
Domyślnie

a ja czytam sobie "Sprzyziężenie Czerwonego Wilka" Roberta V.S. Redicka. Taka książka fantasy, polecam tym którzy lubią te klimaty ;]
stare 10-01-2009, 15:16   #131
o2
supermod, dzifko.

Domyślnie

Jejeje. Zdobyłem "KULT KAZIKa" Leszka Gnoińskiego w bibliotece ! Piękne, wielkie, kolorowe wydanie z wieeelką liczbą zdjęć Muszę to kiedyś kupić

I prawie zdobyłem tą biografię Bob Marleya "Catch A Fire", w katalogu internetowym figuruje jako "dostępna" ale na miejscu już nie ma :/

Zgubili taką fajną książkę. Idioci.

Ostatnio edytowane przez o2 ; 10-01-2009 o 15:23
o2 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 10-01-2009, 23:58   #132
Gałcio
Skurwie* jakich mało

Wyślij wiadomość na gg do Gałcio
Domyślnie

A ja czytam CKM'a własnie
stare 11-01-2009, 00:17   #133
x_adam
Banned

Ostrzeżenia: 0/1 (10)
Domyślnie

To się czyta?
x_adam jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 11-01-2009, 01:11   #134
kalki
Vel Sic Enitar

Domyślnie

Cytat:
Napisał adix Zobacz post
To się czyta?
zależy jak kto lubi; jednych przyciągają obrazki innych zamieszczona treść
stare 14-05-2009, 18:27   #135
kalki
Vel Sic Enitar

Domyślnie

Więc, może ja coś napiszę, bo jak temat ruszy powinno być już fajnie. :-)
W końcu pomagał pisać bratu pracę na temat "To się teraz czyta..." za którą skasował 20 pkt. więc może jakieś pojęcie mam

Mam pytanie do ogółu, czy ktoś czytał książkę Browna "Anioły i Demony" i wybiera się do kina na ekranizację?
Czy ktoś mi może polecić jakąś dobrą książkę w stylu Browna, Pattersona Haig'a?

Czy was też porwała Zmierzchomania? Ja osobiście przeczytałem wszystkie cztery książki Mayer i... Zmierzch mi przypadł do gustu, ale kolejne części, były naciąganę i przesadzono w nich z uczuciami, a zawiodło mnie rozwiązanie akcji w Świcie: miałem nadzieję, że nawiążę się walka (ale sama autorka tego nie chciała, co obrazuje sama okładka tej części) można w skrócie rzec- pogadali, pogadali i wszyscy rozeszli się do domu.

Pojrzyj na mię miłościwie
Oczęty bławemi
Obdarzże mnie litościwie
Wdziękami swojemi
Wspomnij na mię litościwie
I w tej porze nocnej
Nie odmawiaj miłościwie
Wzajemności mocnej
stare 14-05-2009, 18:56   #136
Mietek
POKA CYCE !

Wyślij wiadomość na gg do Mietek
Domyślnie

powiem szczerze, że Zmierzch mi się nie podobał, ale muszę przeczytać kolejne części, bo po prostu nie mam co czytać... Byłem niedawno w bibliotece, ale to co chciałem, zostało wypożyczone :/
Mietek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 14-05-2009, 19:06   #137
seann

Domyślnie

Cytat:
Napisał kalki Zobacz post
Mam pytanie do ogółu, czy ktoś czytał książkę Browna "Anioły i Demony" i wybiera się do kina na ekranizację?
Czytałem. Lepsza od 'Kodu...'. Moim zdaniem oczywiście. Kurczę, już nawet dobrze nie pamiętam o czym to było, ale wiem, że bardziej mi się podobała. Do kina pewnie się wybiorę, ale obawiam się, że będzie to kolejne gówno. W ogóle Hanks za chvja nie pasuje do Langdona.

Teraz czytam "Język na sprzedaż" Bralczyka. Do prezentacji z polaka naturalnie Ale ogólnie to całkiem ciekawa. Jeśli kogoś interesują klimaty reklam to polecam

Ostatnio edytowane przez seann ; 14-05-2009 o 19:09
seann jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 14-05-2009, 19:41   #138
Sid
Banned

Ostrzeżenia: 0/3 (9)
Domyślnie

Heh, też mi się podobały Anioły i Demony, ale też już nie pamiętam o czym dokładnie były. Znaczy jakiś tam zaraz pamiętam, ale dokładnie o co chodziło, to nie za bardzo. Dlatego będę musiał obejrzeć film

Na razie czytam Raport Pelikana Grishama, ale to pewnie każdy zna.
Sid jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 14-05-2009, 20:11   #139
Yeti
Gość

Domyślnie

Obecnie czytam "Wyznania" i "Państwo Boże" św. Augustyna - pożyczyłem od swojej pani katechetki.
Cytat:
Czy ktoś mi może polecić jakąś dobrą książkę w stylu Browna, Pattersona Haig'a?
Jeśli ktoś lubi tak głupie i oparte na historycznych bredniach książki jak te pisane przez D. Browna, polecam następujących autorów:

- Erich von Daniken
- Robert Charroux
- Michael Drosnin
- Lyn Pickett i Clive Prince

Każda głupia, każda wywołała szeroką dyskusję na temat spisków w niej zawartych, każda podważona przez historyków, każda odniosła sukces finansowy.
  Odpowiedź z Cytatem
stare 14-05-2009, 20:27   #140
seann

Domyślnie

Cytat:
Napisał Yeti Zobacz post
Jeśli ktoś lubi tak głupie i oparte na historycznych bredniach książki jak te pisane przez D. Browna, polecam następujących autorów (...) Każda głupia, każda wywołała szeroką dyskusję na temat spisków w niej zawartych, każda podważona przez historyków, każda odniosła sukces finansowy.
Nikt nie twierdzi, że jest inaczej, ale Ty zawsze musisz się dojebać, nie?
seann jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Bookmarks

Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)

Narzędzia wątku
Wygląd Oceń ten temat
Oceń ten temat:

Zasady postowania