FORUM.FIFASERWIS.COM - Encyklopedia wiedzy o grach FIFA  

Wróć   FORUM.FIFASERWIS.COM - Encyklopedia wiedzy o grach FIFA > RÓŻNOŚCI > Luzik ;)

Odpowiedz

Narzędzia wątku Ocena: Ocena wątku: 5 głosów, 5.00 średnia. Wygląd
stare 04-02-2010, 23:24   #241
Józek93
Banned

Ostrzeżenia: 0/1 (5)
Wyślij wiadomość na gg do Józek93
Domyślnie

Ja czytam teraz książkę Stephena Kinga Chudszy ciekawie się zaczyna zobaczymy co będzie dalej
Józek93 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 06-02-2010, 21:20   #242
kalki
Vel Sic Enitar

Domyślnie

Cytat:
Napisał kalki Zobacz post
Musiałem zmienić plany i Dziennik Franka musi poczekać, a obecnie czytam Albert Kesselring, Żołnierz do końca.
Plan wykonany. Przyznam, że Dziennik Franka to ciężka lektura, a wspomnienia "Wesołoego Alberta" śmierdzą mi, sentymentem i uwielbieniem dla Goeringa i Hitlera.

Teraz czytam Richard J. Overy, Wojna Powietrzna 1939-1945.

Pojrzyj na mię miłościwie
Oczęty bławemi
Obdarzże mnie litościwie
Wdziękami swojemi
Wspomnij na mię litościwie
I w tej porze nocnej
Nie odmawiaj miłościwie
Wzajemności mocnej
kalki jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 15-03-2010, 17:29   #243
Lucas.
Banned

Ostrzeżenia: 999/999 (999)
Domyślnie

Ja lubię książki z serii Harry Potter, ale już nie ma co czytać, bo się seria skończyła Ostatnio czytałem "Szpieg Boga", autorstwa J. Gomeza- Jurado, ale mocno się na niej zawiodłem, mało ciekawa, czytelnik od początku wie kto jest sprawcą morderstwa . Teraz poluję na książkę/i D. Browna

soy madridista de corazón, blanco hasta la muerte
Lucas. jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 15-03-2010, 18:04   #244
Rothosen
Patchmaker CF

Wyślij wiadomośc poprzez ICQ do Rothosen Wyślij wiadomość poprzez Skype™ do Rothosen
Domyślnie

Lucashinio w Biedronce (książki z serii "Biblioteczka Biedronki" ) był niedawno "Zaginiony Symbol", polecam kupiłem .
Jak ktoś chce się rozerwać to polecam serdecznie "Adrian Mole"...;]
Rothosen jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 15-03-2010, 18:45   #245
redsfan
Redaktor CF

Wyślij wiadomość na gg do redsfan
Domyślnie

Ja właśnie skonczyłem "An Inspector Calls" by J. B. Priestley. Świetnie napisane, polecam.
stare 15-03-2010, 21:30   #246
carmel
Oberschlesien!

Domyślnie

G.W.F. Hegel - 'Fenomenologia ducha'. Hahah
carmel jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 16-03-2010, 15:23   #247
kalki
Vel Sic Enitar

Domyślnie

Cytat:
Napisał Lucasinho Zobacz post
Teraz poluję na książkę/i D. Browna
Kiedyś sam chętnie czytywałem takie pozycje. Cóż, z czasem taka euforia miją i człowiek dochodzi do wniosku, że dana książka była bardzo słaba. Doktor Robert Langdon jest postacją zbyt tendecyjną, w każdej części ten sam wątek, podobna fabuła. Ale pamiętam moje spory z Yetim o Sylasa

W wolnym czasiem cytam L. Bazylow, Historia Rosji tom 1.
Wieczorami czytam Świadectwo Dziwisza- książka do prezentacji maturalnej. Ale dziś pewnie skończę i znowu spóźnie się na 1 lekcje do szkoły.

Oczęty bławemi
Obdarzże mnie litościwie
Wdziękami swojemi
I w tej porze nocnej
Nie odmawiaj miłościwie
Wzajemności mocnej
stare 16-03-2010, 16:21   #248
Yeti
Gość

Domyślnie

Świadectwo jest beznadziejne. No ale w sumie, patrząc na elokwencję autora, nie jest to dla mnie szczególnie szokujące. Książka do niczego, nic nie wnosi, ja nie wiem, po co w ogóle powstała. Ech.
  Odpowiedź z Cytatem
stare 02-04-2010, 22:26   #249
Rothosen
Patchmaker CF

Wyślij wiadomośc poprzez ICQ do Rothosen Wyślij wiadomość poprzez Skype™ do Rothosen
Domyślnie

Czy seria "Milenium" jest choć w części tak dobra jak film?
Rothosen jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 02-04-2010, 22:33   #250
ukash
Lucs

Wyślij wiadomość na gg do ukash
Domyślnie

Cytat:
Napisał Rothosen Zobacz post
Czy seria "Milenium" jest choć w części tak dobra jak film?
A film jest dobry ? Czytalem pierwsza czesc, pozniej ogladalem film i jest on wg mnie mega chvjowy w porownaniu do ksiazki. Duzo watkow pomieniete, kilka przeinaczone, no lipa lipa. Ksiazka bardzo spoko, polecam. Teraz czytam druga czesc i wydaje sie byc takze w porząsiu.
stare 02-04-2010, 22:37   #251
Paolo_
Ave Silesia

Domyślnie

Czytał ktoś "Gomorrę"? Warto kupić? (póki co trzecia pozycja na mojej liście "do kupienia" )
stare 03-04-2010, 00:08   #252
Sid
Banned

Ostrzeżenia: 0/3 (9)
Domyślnie

Czytałem. Warto.

Obecnie czytam Muzykofilię Olivera Sacksa.

Poprzednio czytałem Popiół i żar oraz I rzeczywiście Franka McCourta. Są to książki biograficzne. Pierwsza opowiada o młodości McCourta najpierw w Nowym Jorku, a następnie w rodzinnej Irlandii. Matka Irlandka, Ojciec Ulsterczyk, który przepijał wszystkie wypłaty. Tak więc rodzina żyje w strasznej biedzie. W drugiej części główny bohater wyjeżdża do Nowego Jorku i układa sobie tam życie. Bardzo wciągające i mimo trudnego życia napisane z poczuciem humoru. Książkę skończyłem parę dni temu, ale Franka wciąż mi brakuje. Dlatego muszę dorwać trzecią część - Nauczyciel
Sid jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 03-04-2010, 00:25   #253
Yeti
Gość

Domyślnie

Cytat:
Czytał ktoś "Gomorrę"? Warto kupić?
Kurde. Robiąc porządki świąteczne stwierdziłem, że książek naprawdę nie opłaca się kupować. Znaczy są dzieła, do których się wraca itd., ale są też takie, które mają tylko pozory istotności i potem zalegają na półce, w zasadzie nie wiem po co. Dziś żałuję przynajmniej połowy zakupów i jak pomyślę, ile poszło na to kasy, to mnie szlag trafia tym bardziej, że obecnie poszukuję forsy gdzie się da, bo chciałbym zakupić rower.

Ech. Czas naprawdę zapisać się do jakiejś biblioteki. xD
  Odpowiedź z Cytatem
stare 03-04-2010, 01:46   #254
Sid
Banned

Domyślnie

True, true. Ale też jest coś fajnego w kupowaniu nowej książki, wąchaniu tych kartek i potem odstawieniu na półkę. Bym powiedział lansowaniu, ale w sumie mnie nikt nie odwiedza. Do tego u mnie 1/3 półki zajmują Pottery, więc miło by było je czymś przytłoczyć. A i tak w sumie rzadko kupuję książki, zazwyczaj czytam to, co znajdę w domu. Kilka ciekawych pozycji jest, czasem się od jakiegoś kumpla coś pożyczy. Trzeba kombinować. Chociaż myślę, że zapisanie do biblioteki, było by dobrym pomysłem. Ale to tak daleko, aż kilometr od domu...
stare 03-04-2010, 09:30   #255
kalki
Vel Sic Enitar

Domyślnie

Cytat:
True, true. Ale też jest coś fajnego w kupowaniu nowej książki, wąchaniu tych kartek i potem odstawieniu na półkę.
To jak kupię książke z antykwariatu, to już nie jest to "fajne"? Jakoś wolę kupować książki strasze. Zwłaszcza, że niektóre poruszają dla mnie istotne problemy. No i, jest w tym taki smaczek zaciekawienia. Przyznam, że lubie przeglądać książki, które mają adnotacje na bokach kartek. Z resztą sam takie robiłem, gdy czytałem książke z biblioteki szkolnej- a nuż komuś się to przyda.

Cytat:
Bym powiedział lansowaniu, ale w sumie mnie nikt nie odwiedza.
Lansowaniu? Nie, raczej nie. Znam wiele osób, które mają mnóstwo książek (chociażby Michał i jego kolekcja 500 książek dotyczących XVII wieku) i nie kupują książek, aby komuś się przypodobać, udawać że są fajni Robią, z resztą ja też, to dla siebie. Zawsze mieć książke przy sobie, jeśli chcesz sprawdzić definicję, pojęcie o którym zapomniałeś, albo na temat którego toczy się dyskusja.

Cytat:
Do tego u mnie 1/3 półki zajmują Pottery, więc miło by było je czymś przytłoczyć.
Mój brat ma całą półkę z książki z serii "Miecz Prawdy"

Cytat:
Chociaż myślę, że zapisanie do biblioteki, było by dobrym pomysłem. Ale to tak daleko, aż kilometr od domu...
Prawda, kilometr do biblioteki to nieosiągalna bariera! Chłopie... Ja do biblioteki miejskiej ma 20 km. i jeźdze regularnie, ba, robie to z przyjemnością.
Na chwilę obecną jestem zapisany w 3 bibliotekach i w każdej coś wypożyczam, choć w szkolnej to rzadko, ponieważ słabo prezenuje się półka mnie interesująca.

Cytat:
Kurde. Robiąc porządki świąteczne stwierdziłem, że książek naprawdę nie opłaca się kupować.
Bzdura. Jeśli mówimy o samym aspekcie finansowym, to można zarobić na książce. Przykładowo Roger Collins, Europa wczesnośredniowieczna 300-1000 na allegro.pl kosztuje obecnie 120-140 zł, a ja kupiłem za 60 zł. Więc przebitka jest dosyć spora. Ale wiem, że nie o to Ci chodziło.

Cytat:
Dziś żałuję przynajmniej połowy zakupów i jak pomyślę, ile poszło na to kasy
A ile tych książek masz?

Oczęty bławemi
Obdarzże mnie litościwie
Wdziękami swojemi
I w tej porze nocnej
Nie odmawiaj miłościwie
Wzajemności mocnej
stare 03-04-2010, 10:49   #256
misjurg
I just had sex

Domyślnie

Cytat:
Napisał kalki Zobacz post
Mój brat ma całą półkę z książki z serii "Miecz Prawdy"
Tak z ciekawości zapytam, uznajesz to za coś głupiego? Bo ja też mam i nie wiem, czy powinienem się wstydzić.
misjurg jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 03-04-2010, 11:23   #257
kalki
Vel Sic Enitar

Domyślnie

Cytat:
Napisał misjurg Zobacz post
Tak z ciekawości zapytam, uznajesz to za coś głupiego? Bo ja też mam i nie wiem, czy powinienem się wstydzić.
Oczywiście, że nie. Jedni lubią fantastykę, a inni literaturę faktu itd.
Ale ja sarkam bo mi półkę zajmuje, a miejsca coraz mniej.
No i nie czytałem i nie wypada mi oceniać po okładce.

Oczęty bławemi
Obdarzże mnie litościwie
Wdziękami swojemi
I w tej porze nocnej
Nie odmawiaj miłościwie
Wzajemności mocnej
stare 03-04-2010, 12:35   #258
Sid
Banned

Domyślnie

To zależy jak taka książka z antykwariatu/biblioteki wygląda. Niestety ludzie często o nie nie dbają. A mnie odrzuca od książki z której wypadają żółte kartki, jest pomazana itd., mimo, że sama w sobie może być ciekawa.

A z tym lansowaniem i kilometrem od biblioteki, to było ironicznie.
stare 03-04-2010, 12:46   #259
Paolo_
Ave Silesia

Domyślnie

Myśle że wynika to z takiego burżujskiego przyzwyczajenia. Tak jak nie lubimy mieć używanych ubrań, komórek, gadżetów, tak nie lubimy mieć używanych książek Przynajmniej ja tak mam, większa radość z posiadania i czytania nowiutkiej, pachnącej książki niż wyblakłej, z żółtymi kartkami, którą trzeba będzie za chwile oddać bo nam policzą kolejną złotówkę Być może głupie i rozrzutne podejście ale co zrobić. Z drugiej strony książki to nie jedzenie, nie zmarnują się, zawsze można sprzedać na allegro jak będzie potrzebna gotówka, albo się na przykład z kimś wymienić (pożyczę Ci to, a ty mi tamto ).

Kalki swego czasu wspominałeś że kupujesz:

http://www.allegro.pl/item951899136_...jper_simo.html

Przeczytałeś? Jak wrażenia?
stare 05-04-2010, 00:41   #260
kalki
Vel Sic Enitar

Domyślnie

Cytat:
Napisał Paolo_ Zobacz post
Kalki swego czasu wspominałeś że kupujesz:

http://www.allegro.pl/item951899136_...jper_simo.html

Przeczytałeś? Jak wrażenia?
Nie kupiłem, ale początkowo przejrzałem w księgarni i jakoś mnie nie zafascynowała ta książka. Później miałem okazje, przeczytać i moje przypuszczenia potwierdziły się. Ta książka, nie jest biografią, nie jest monografią walk snajierów, a na pewno nie jest kroniką wojny zimowej. 3 rozdziały o samej taktyce i metodach walk snajperów to troche za mało, jak na mój gust. Ale uważam, że warto zajrzeć, sam dowiedziałem się kilku ciekawych rzeczy, a przyznam że jakimś szczególnym znawcą IIWŚ to nie jestem.
Co do samych "500 trafień" to jest to kompletna bzdura. Jak wyliczył kolega z forum, Simo Hayha miał 219 "potwierdzonych trafień" do 6 marca, gdy został ciężko ranny.
Teraz czytam:
William Urban, Średniowieczni Najemnicy; Ale powoli próbuje ogarnąć Polska Jana Długosza, red. Samsonowicz Henryk. Są to fragmenty Annales seu cronicae incliti Regni Poloniae - już nawet znalazłem fragment o swoich okolicach

Oczęty bławemi
Obdarzże mnie litościwie
Wdziękami swojemi
I w tej porze nocnej
Nie odmawiaj miłościwie
Wzajemności mocnej
Odpowiedz

Bookmarks

Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)

Narzędzia wątku
Wygląd Oceń ten temat
Oceń ten temat:

Zasady postowania