FORUM.FIFASERWIS.COM - Encyklopedia wiedzy o grach FIFA  

Wróć   FORUM.FIFASERWIS.COM - Encyklopedia wiedzy o grach FIFA > RÓŻNOŚCI > Piłka Nożna

Odpowiedz

Narzędzia wątku Oceń temat Wygląd
stare 14-04-2011, 18:06   #1
emil.maz
Tak to ja !!

Wyślij wiadomość na gg do emil.maz
Domyślnie Gran Derbi - temat zbiorczy

Przed nami prawdziwy maraton wielkich meczy, w sobotę GD w La Liga, w środę w pucharze Króla, natomiast 27 kwietnia i 3 maja Real i Barcelona zmierzą się w Lidze Mistrzów
Pomyślałem o założeniu tematu zbiorczego, żeby robić burdel tylko tutaj

aha, i mam jedno pytanko dotyczące najbliższego meczu. Czy sobotnie spotkanie pokaże tylko CANAL + Sport, czy może jakaś inna platforma ( np. N ) wykupiła to spotkanie ? Z góry dzięki za odpowiedź

" Futbol to nasza religia, nasza pasja która nie ma końca "

emil.maz jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 14-04-2011, 18:07   #2
net_
Gość

Domyślnie

n tylko lm ma.
  Odpowiedź z Cytatem
stare 14-04-2011, 18:12   #3
gruszox
...

Wyślij wiadomość na gg do gruszox
Domyślnie

Sobotni mecz LIVE pokaże C+, a na C+Sport będzie o północy
stare 16-04-2011, 00:22   #4
emil.maz
Tak to ja !!

Domyślnie

16.04.2011 i wszystko jasne, ale dziś będzie się działo !

stare 16-04-2011, 10:09   #5
cleavage
naughty moderatorista.

Wyślij wiadomość na gg do cleavage
Domyślnie

imo bez przesady z tym oddzielnym tematem..
stare 16-04-2011, 10:34   #6
gruszox
...

Wyślij wiadomość na gg do gruszox
Domyślnie

Co do dzisiejszego meczu jestem dość optymistycznie nastawiony. Mecz gramy na SB, gdzie drużyna nie zawodzi ( oprócz meczu z Gijonem ). Atmosfera powinna być też w miarę dobra, bo kibice ostatnio się przebudzili i doping na stadionie w ostatnich meczach to nic dziwnego. Stawiam na 2:1 dla Realu, po bramkach Ronaldo ( myślę, że się przełamie ) i Benzemy, a dla Barcy strzeli Villa.
stare 16-04-2011, 11:02   #7
NAWED_BEKA
Banned

Ostrzeżenia: 0/2 (4)
Domyślnie

Wg mnie temat może być. Niesympatyzujący z PD mogą być trochę zirytowani, że przez 3 tygodnie w Livescore i Ligi w Europie będzie się mówić tylko o Gran Derbi A tak nie będziemy śmiecić i wszystko będzie w 1 miejscu.

Co do dzisiejszego meczu. Może to głupio zabrzmi, ale to najmniej ważny mecz z tych czterech. Liga w zasadzie jest dla Barcy i tylko katastrofa mogłaby nam odebrać mistrzostwo. Tak więc sądzę, że będzie to niejako rozgrzewka i otwarcie tego maratonu i obydwie drużyny będą chciały przede wszystkim nie przegrać tego spotkania. Oczywiście liczę na zwycięstwo Barcelony, przypieczętowanie mistrzostwa i dobre wejście przed kolejnymi meczami, ale będzie ciężko. Stawiam na 2:1 dla Barcy lub remis 1:1.
NAWED_BEKA jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 16-04-2011, 11:12   #8
carmel
Oberschlesien!

Domyślnie

Mecz dzisiejszy, paradoksalnie, bardzo ważny dla Realu. Zasłużona porażka oznaczać będzie, że Real nie jest w stanie pokonać rywala w tym sezonie.
carmel jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 16-04-2011, 11:46   #9
x_adam
Banned

Ostrzeżenia: 0/1 (10)
Domyślnie

Przed tym ligowym starciem nie odczuwam takiego ciśnienia, jakie pewnie będzie przed CdR czy LM. Jak dla mnie to jest pojedynek tylko o prestiż. Wydaje mi się, że dzisiejszy mecz skończy się remisem 2:2 bądź zwycięstwem Realu 2:1.
x_adam jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 16-04-2011, 12:57   #10
emil.maz
Tak to ja !!

Domyślnie

Cytat:
Napisał cleavage Zobacz post
imo bez przesady z tym oddzielnym tematem..
Temat założyłem po to, żeby tak jak wspomniał sanszajn nie robić burdelu w innych...

stare 16-04-2011, 12:58   #11
seann

Domyślnie

Dobry temat, podzielam zdanie sanszajna. Po wszystkim będzie można go połączyć z Ligi w Europie, ale teraz gadajcie sobie oddzielnie, bo nie mam zamiaru przez miesiąc czytać dyskusji o tym, jak zagrał każdy piłkarz w każdym meczu.

Ostatnio edytowane przez seann ; 16-04-2011 o 14:01
seann jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 16-04-2011, 13:04   #12
Lex
Weteran

Domyślnie

Ja kompletnie nie czuję tego dzisiejszego meczu. Zawsze przed Gran Derbi wstawało się i od rana gapiło na zegarek - ile jeszcze do meczu? A dziś to w lidze już i tak pozamiatane. Ten mecz jedynie ma znaczenie dla psychiki zawodników. Zwycięzca będzie miał taką przewagę psychiczną przed najważniejszymi meczami.
Mam nadzieję, że uda się dziś ugrać co najmniej remis, chociaż faworytem jest zdecydowanie Barcelona. Bernabeu nie jest w ostatnich latach żadną twierdzą, gdy przyjeżdża FCB.

Puyol jest dziś już na pewno gotowy do gry, czy tylko posiedzi na ławce a zagra Milito?
stare 16-04-2011, 13:11   #13
Przemoo3211
Banned

Domyślnie

Przeanalizujmy oba zespoły.

Real Madryt

Bramka: Iker Casillas to jeden z najlepszych bramkarzy świata, więc to Barcelonie trudniej będzie zdobyć bramkę.

Obrona: Załóżmy, że Real będzie grał w obronie z Carvalho, Pepe, Marcelo i Ramosem. Carvalho - lekko podstarzały, ale solidny obrońca. Pepe - bardzo agresywny defensor, najsłabsza część obrony. Marcelo - gra dobrze i w defensywie i w ofensywie. Sergio Ramos - wicekapitan Realu, świetny obrońca.

Pomoc: Załóżmy, że Real będzie grał w pomocy z C. Ronaldo, Xabi Alonso, Mesutem Oezilem i Angelem Di Marią. C. Ronaldo - jest świeżo po kontuzji, ale jest najlepszym, obok Messi'ego, piłkarzem świata. Xabi Alonso - ważny w reprezentacji Hiszpanii, tak samo ważny w Realu. Dobry pomocnik. Oezil - odkryie Mundialu, w tym sezonie spisuje się świetnie. Di Maria - umie grać lewą nogą, świetny piłkarz.

Napad: Załóżmy, że Real wystawi do ataku G. Higuaina i E. Adebayora. Higuain - również po długiej rehabilitacji, ale powoli wraca do formy. Adebayor - wypożyczony z Manchesteru City, świetnie grał w Lidze Mistrzów.

Podsumowanie: Real ma bardzo dobry skład, Casillas daje im pewność w bramce. Mimo to, to nie Real będzie faworytem dzisiejszego Gran Derby.

FC Barcelona

Bramka: Victor Valdes jest o klasę gorszy od Casillasa, czasem zdarzają mu się wpadki, lecz ogólnie gra dość stabilnie.

Obrona: Załóżmy, że Barcelona będzie grała z Puyolem, Alvesem, Pique i Maxwellem. Puyol - kapitan Barcelony, świetny obrońca. Wraca po kontuzji. Dani Alves - świetnie wykonuje rzuty wolne, świetny ofensywnie, ale w defensywie jest jeszcze lepszy. Pique - młody Hiszpan, również całkiem dobry piłkarz, lecz nie z najwyższej półki. Maxwell - 30 latek, rywalizuje o miejsce w pierwszej jedenastce z Adriano. Najsłabsze ogniwo w defensywie Katalończyków.

Pomoc: Jeśli Barca zagra z Xavi'm Hernandez'em, Iniestą, Busquetsem i Mascherano. Xavi - klasa sama w sobie, jeden z najlepszych pomocników świata, razem z Iniestą tworzą świetną parę, ma magiczne podania. Iniesta - świetny pomocnik, naprawdę świetny. Bohater Hiszpanów na mundialu. Busquets - czy ja wiem, na pewno jest przyzwoity. Mascherano - całkiem dobry, dobrze rozgrywa piłkę, chociaż nie da się go porównywać do Xaviego czy Iniesty.

Atak: Messi, Villa. Messi - najlepszy piłkarz świata, będzie rywalizował z Crisem Ronaldo, ma poprowadzić zespół do zwycięstwa. Villa - jeden z królów strzelców Mundialu RPA 2010, sprowadzony z Valencii, świetny snajper. 30 na karku, ale dopiero teraz przechodzi życiową formę.

Podsumowanie: Bramkarz słabszy niż w Realu, ale gracze w polu są trochę lepsi niż ci z Realu. Mając Messi'ego, Villę, Xavi'ego, czy Iniestę można pokonać każdego. Faworyt Gran Derby.

Szansa Realu na wygranie: 5/10
Szansa Barcelony na wygranie: 8/10
Przemoo3211 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 16-04-2011, 13:18   #14
cleavage
naughty moderatorista.

Domyślnie

Błyskotliwa analiza synu Jacka Gmocha.
stare 16-04-2011, 13:22   #15
Lex
Weteran

Domyślnie

Cytat:
Napisał Przemoo3211 Zobacz post
Pomoc: Jeśli Barca zagra z Xavi'm Hernandez'em, Iniestą, Busquetsem i Mascherano.
No nie zagra... Mascherano przekroczył limit kartek i nie zagra dziś.
Skład Realu, który założyłeś jest troszkę z kosmosu. Mówi się, że w obronie będzie grał Albiol (zamiast Pepe) i Arbeloa (Marcelo w pomocy). Khedira w pomocy i tradycyjnie gra jednym napastnikiem.
stare 16-04-2011, 13:24   #16
cleavage
naughty moderatorista.

Domyślnie

Nie zdziwię się, jak przewidywania rm.pl okażą się prawdziwe i zagramy trivote z Xabim, Samim i.. Pepe.
stare 16-04-2011, 13:24   #17
Przemoo3211
Banned

Domyślnie

Tak myślałem, że Pepe nie zagra.
Przemoo3211 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 16-04-2011, 13:28   #18
cleavage
naughty moderatorista.

Domyślnie

Cytat:
Pepe - bardzo agresywny defensor, najsłabsza część obrony.
Pepe to nasz najmocniejszy, a nie najsłabszy punkt. Jego okresowe odpały ADHD nie przesłaniają tego, jak wszystko czyści.
stare 16-04-2011, 13:28   #19
NAWED_BEKA
Banned

Ostrzeżenia: 0/2 (4)
Domyślnie

Cytat:
Napisał Przemoo3211 Zobacz post
Przeanalizujmy oba zespoły.
(...)

Najbardziej rozwala tekst o Valdesie. O klasę gorszy Chvj z tym, że w tym sezonie we wszystkich statystykach przewyższa Casillasa, w zasadzie nie popełnił żadnego fatalnego błędu, kilka razy ratował nam dupę i gdyby nie VV to dzisiejszy mecz mógł mieć dużo większą wagę...
Cytat:
Napisał Lex Zobacz post
Puyol jest dziś już na pewno gotowy do gry, czy tylko posiedzi na ławce a zagra Milito?
Puyol raczej nie zagra, przynajmniej mnie się tak wydaje, choć oczywiście pewności nie mam. Ale Milito też najpewniej nie zagra, wątpię żeby Pep wystawiał niepewnego Milito w tak ważnym meczu. Na środku obrony obok Pique stanie pewnie Busquets, a na DMF Keita. Ewentualnie na obronie wykurowany Puyol a na DMF Busquets.

Ostatnio edytowane przez NAWED_BEKA ; 16-04-2011 o 13:33
NAWED_BEKA jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 16-04-2011, 13:41   #20
emil.maz
Tak to ja !!

Domyślnie

Cytat:
José Mourinho wystosunkował pismo do władz Realu Madryt, w którym prosił o to, by pracownicy klubu nie kosili trawy w ciągu tygodnia. Przez to podczas meczu z Barceloną trawa na Bernabéu będzie o 3,57 cm dłuższa niż zwykle.

Jedni mówią, że José Mourinho dba o każdy szczegół, inni oskarżają go o niesportową grę... Opinie na bok, ważne są fakty. W rzeczywistości na wyraźne życzenia Portugalczyka trawa na Santiago Bernabéu nie była koszona przez cały tydzień. Działania Mou są oczywiste. Na dłuższej trawie piłka nie porusza się tak szybko, dlatego słynąca z szybkiej wymiany podań Barcelona będzie miała trudniejsze zadanie.

To nie pierwsza sztuczka Mourinho przed meczem z Barçą. Jako trener Chelsea przed potyczką z Katalończykami kilka godzin przed pierwszym gwizdkiem kazał zlać murawę Stamford Bridge dużą ilością wody, tak by powstało 'kartoflisko'. W ubiegłym sezonie jako szkoleniowiec Interu nakazał pracownikom klubu zmiejszych boisko San Siro do najmniejszych, dopuszczalnych rozmiarów, tak by Barça miała mniej miejsca do rozgrywania.
przebiegły ten wasz treneiro !

- - - - - - - -

@Przemoo3211

twoja analiza raczej z dvpy, nie wiem nawet na jakiej podstawie opierałeś swoją wypowiedź, ale po pierwsze,
napisać że Pique - to dobry obrońca, lecz z nie najwyższej półki, to trochę wstyd Ok, może Gerard nie jest w najwyższej formie, ale to jeden z najlepszych obrońców świata !
Maxwell w obronie ? Hmm, raczej nie, chyba że Pep będzie chciał czymś zaskoczyć. Adriano murowanym kandydatem do gry w pierwszym składzie.
Reszty nie czytałem, uważam że to bezsensu

Odpowiedz

Bookmarks

Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)

Narzędzia wątku
Wygląd Oceń ten temat
Oceń ten temat:

Zasady postowania