FORUM.FIFASERWIS.COM - Encyklopedia wiedzy o grach FIFA  

Wróć   FORUM.FIFASERWIS.COM - Encyklopedia wiedzy o grach FIFA > RÓŻNOŚCI > Luzik ;)

Odpowiedz

Narzędzia wątku Ocena: Ocena wątku: 2 głosów, 5.00 średnia. Wygląd
stare 12-02-2008, 22:34   #1
Paolo_
Ave Silesia

Domyślnie Movies

Niektórzy domagają się odrębnego działu o filmach a tymczasem nie ma nawet tematu Dlatego taki zakładam

------------------------------------------

Oglądał ktoś przed chwilą na Polsacie film "Radio"? Zajebisty film. Bez kitu, z początku wydawało się że to kolejny typowo amerykański szit jakich pełno (od zera do bohatera) ale im dłużej się oglądało tym bardziej wkręcał i poruszał. Bardzo dobra robota. Świetna rola Harissa (jak zwykle ) a to co zagrał Cuba Gooding Jr utwierdza mnie w przekonaniu że to w tej chwili jeden z najlepszych o ile nie najlepszy aktor na ziemi. Polecam, naprawdę fajne kino.

Ostatnio edytowane przez seann ; 11-07-2011 o 22:30
Paolo_ jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 12-02-2008, 22:54   #2
Judzio
:Maroko zawsze spoko:

Wyślij wiadomość na gg do Judzio
Domyślnie

Ja ostatnio na TVn oglądałem K-Pax, fajny film, fajna rola Kevina Spacy.

A z kinowych produkcji podobało mi się
This is England 7/10
American Gangster - Denzel jak zawsze wyśmienicie 8/10
The Hitman - mało znany aktor świetnie się spisał w roli Hitmana 8,5/10
Królestwo - tutaj pod koniec nawet się wzruszyłem ^^ 8,5/10
I Am legend - Will Smith genialny 9/10
stare 12-02-2008, 23:12   #3
misjurg
I just had sex

Domyślnie

Opowiedz ktoś więcej o American Gangster. Obejrzałbym sobie. Chciałem iść do kina, ale w Koszalinie nic nie ma. I am Legend zaczęli pokazywać dopiero miesiąc po premierze w Polsce.
A jeszcze co do I Am Legend - Will Smith zagrał kapitalnie. Nie spodziewałem się tego. Sam film oceniam na 9/10.
misjurg jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 12-02-2008, 23:24   #4
o2
supermod, dzifko.

Domyślnie

Jest w tym "I am legend" coś ciekawszego od Smith'a ?
o2 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 12-02-2008, 23:50   #5
klim
· ҝℓıм ·

Domyślnie

przed chwila skonczylem ogladac American Gangster, warto bylo takze polecam
stare 13-02-2008, 10:19   #6
dudson
Banned

Ostrzeżenia: 1/2 (4)
Wyślij wiadomość na gg do dudson
Domyślnie

A te I am Legend Naet niezły film. Polecam szczególnie dla tych, którzy nie wiedzą jak się film skończy zanim się skończy. Ten się kończy trochę inaczej .
dudson jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 13-02-2008, 12:37   #7
emce
zaproś mnie do swego domu

Domyślnie

Ja sie zainteresowałem Królestwo, widział ktoś?
emce jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 13-02-2008, 13:08   #8
Sinner
ociekajacy zajebistością

Domyślnie

Cytat:
Napisał Mcks Zobacz post
Ja sie zainteresowałem Królestwo, widział ktoś?
jest to typowo amerykanski film duzo w nim bum i krwi, ale polecam warto obejrzec 8/10

i am legend film fajny, ale bez przesady... na filwebie ciekawa recenzja, ale mnie najbardziej rozje... pewien fragment owej recenzji xD

Cytat:
Smith nie ma oparcia w scenariuszu, w który znaleźć można wiele świetnych pomysłów, lecz praktycznie żaden z nich nie zostaje w pełni wykorzystany. "Jestem legendą" w zamyśle ma być pochwałą tolerancji i hołdem złożonym Bobowi Marleyowi i walce z rasizmem. Tymczasem obraz Lawrence'a jest sam w sobie jednym z najbardziej rasistowskich obrazów komercyjnych, jakie zdarzyło mi się obejrzeć w ostatnim czasie. Ludzkość wyeliminowana zostaje przez białych, protestanckich Anglosasów. Zbawicielem jest Afro-Amerykanin, a apostołem Brazylijka. Aby udobruchać konserwatywną publiczność amerykańskiego południa, całość przesycono religijną retoryką, a zakończenie, które w książce było gorzkie i dalekie od happy-endu, tu staje się pochwałą polityki Busha z jego ukochanym dzieckiem Patriot Act i zasadą totalnej inwigilacji na czele.
hehehe

od siebie polecam

to nie jest kraj dla starych ludzi
30 dni nocy
the flock
butterfly on a wheel
Sinner jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 13-02-2008, 13:27   #9
dudson
Banned

Domyślnie

A oglądał ktoś film Polski rezerwat? Jeśli tak to jak wrażenia ?
stare 13-02-2008, 14:15   #10
Elektryczne Nożyce
Weteran

Domyślnie

Rezerwat podobno najlepiej obejrzeć, w którymś z praskich kin ponieważ można na sali siedzieć obok osób, które znają osoby grające w tym filmie, bądź same w nim występują i na bieżąco wysłuchiwać typowo praskich komentarzy
stare 13-02-2008, 16:07   #11
Mateuszronni
VeB!|~MR~|House.M.D.|JS

Domyślnie

A co sądzicie o AvP 2 ?? Ogladałem i osobice nie podobal mi sie moze pare akcji ale tak to ogolem film taki sobie jak dla mnie
Ocena 5/10
Mateuszronni jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 13-02-2008, 16:13   #12
kyfu
zóo

Wyślij wiadomość na gg do kyfu
Domyślnie

Cytat:
Napisał Mateuszronni Zobacz post
A co sądzicie o AvP 2 ?? Ogladałem i osobice nie podobal mi sie moze pare akcji ale tak to ogolem film taki sobie jak dla mnie
Ocena 5/10
Bardzo słaby film, widziałem tez jedynke i podobała mi się średnio więc pomyślałem, że druga część jakoś poprawią a tu dupa blada jeszcze bardziej spartolili, niby to wszystko wygląda jako tako, dość realne, ale scenariusz bez sensu, najpierw zaczęłi pokazywać życie prywatne paru osób co wg mnie w takich filmach jest zbędne, ale OK skoro zaczęli to powinno być to doprowadzone do samego konca powinni być główymi bohaterami, a w moim odczuciu z każda upływającą chwilą, coraz bardziej pomijani byli ci "główni bohaterowie". Efekty specjalne w normie ale bez jakiś niesamowitych akcji, film miał być straszny ale oglądając go w nocy po ciemku ani przez chwile sie nie bałem, a o to w takich filmach chodzi... daje 3/10 i nie polecam bo to tandeta, film byle nabić drugą część chyba
kyfu jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 13-02-2008, 16:43   #13
o2
supermod, dzifko.

Domyślnie

Cytat:
Napisał Dudi Zobacz post
A oglądał ktoś film Polski rezerwat? Jeśli tak to jak wrażenia ?
Krótko. Warto wybulić pietnastaka na to. Bardzo przyjemny seans miałem. Z drugiej strony moim zdaniem nie powinno się tego oglądać w jakimś pierwszym lepszym multiplexie, tylko w jakimś zacisznym kinie, z odpowiednią publicznością. W multiplexach plebs.

Polecić moge.
o2 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 13-02-2008, 17:33   #14
Jay W.
KONTO OFICJALNE

Domyślnie

A co w ogóle sądzicie o serii filmów z Obcym?

Dla mnie jest to dno, nie wiem czym ludzie się podniecają, że to niby klasyk kina. Pierwsza część miała IMO dosyć zrypaną fabułę (jak w większości filmów Scotta), a dwójka była trochę naciągana (100 Obcych na grupkę ludzi + końcowy pojedynek Ripley). Najlepsza dla mnie była część trzecia i scena na końcu, gdy Obcy gonił więźniów. Jak żadna inna trzyma w napięciu i jest nakręcona wręcz genialnie (kocham moment, gdy jest widok z oczu Aliena). Czwórka jest dosyć płytka, typowy amerykański 'bang-bang', chociaż parę scenek było dosyć zabawnych. No a na końcu się prawie popłakałem, gdy tego Alieno-człowieka wyssało przez małą dziurkę.

No ale jeśli ktoś ubóstwia tę serię to proszę, by przekonał mnie, że pierwsze dwie części mają jakąś wartość.

Pzdr
stare 13-02-2008, 19:46   #15
dudson
Banned

Domyślnie

Mi się tam podobało, a może dlatego, że młodszy byłem i mało filmów widziałem, ale Podobała mi się ta część z Marines i ta co Ripley walczyła z tym swoim synkiem .
stare 13-02-2008, 19:58   #16
Dreyes
Roth

Wyślij wiadomośc poprzez MSN do Dreyes
Domyślnie

Hitman 7/10
Mi osobiście się trochę podobał, ale niestety mało akcji rodem z gry. Słabe efekty specjalne ... chodzi mi o ten kiedy do jego pokoju wchodzą AT-eki a on na linie na niższy balkon, a mieszkańcy tego pokoju na dodatek grają w Agenta 47.

American Pie Naga Mila 4/10
Wątki bez sensu i ogólnie ... myśleli, że jak pokażą gołe dupy to mnie zaciekawi

American Pie Beta House 5/10
Patrz wyżej. +1 za więcej gołych dup.

Sztandar Chwały 7+/10

Bardzo poruszający film. Niemówiący tylko o samej wojnie, ale też o sytuacji politycznej USA podczas.

Cloverfield/ Projekt Monster 10/10!
Dawno mi się film tak nie podobał. Co z tego, że fabuła bez sensu o potworze skądś i że kamera jest niezniszczalna, ale właśnie motyw z tą kamerą podobał mi się najbardziej! Czuć, że sięw tym uczestniczy. Również bardzo dobra gra aktorów.

Królestwo 8+/10
Również dobry film. Ciekawa fabuła walki USA z terrorystami z Arabi Saudyjskiej. Zakończenie jest nawet wzruszające.

Poznaj moich Spartan 7/10
Parodia filmu "300!" Nawet udana Wiele ciekawych i śmiesznych momentów. Od czasu do czasu można sobie na taki film pozwolić.
stare 13-02-2008, 20:06   #17
białymaciek
(GW)Bialy

Wyślij wiadomość na gg do białymaciek
Domyślnie

Byłem dziś w kinie na Project: Monster. Film może nie zachwyca, ale z czystym sumieniem mogę go polecić. Ta wspomniana już przez Dreyesa kamera to jeden z największych atutów filmu. Spodobał mi się również moment, kiedy to idą w tunelu i nagle te szczurki zaczynają uciekać w jedną stronę, potem pojawiły się te potworki. Powiało grozą Bardzo dobra gra aktorów, niezłe przedstawienie Nowego Jorku w czasie takiej masakry.

Produkcja udana, 9/10.
stare 13-02-2008, 20:09   #18
ass paper
staruch

Wyślij wiadomość na gg do ass paper
Domyślnie

w kinomaniaku dostał 0 na 10
stare 13-02-2008, 20:11   #19
Dreyes
Roth

Wyślij wiadomośc poprzez MSN do Dreyes
Domyślnie

Cytat:
Napisał ass paper Zobacz post
w kinomaniaku dostał 0 na 10

Jak widać albo Ja albo Oni są pojeb*ni
stare 13-02-2008, 20:18   #20
Wizja Jeden
Stały bywalec

Domyślnie

Cytat:
Napisał Jay Wu Zobacz post
A co w ogóle sądzicie o serii filmów z Obcym?

Dla mnie jest to dno, nie wiem czym ludzie się podniecają, że to niby klasyk kina. Pierwsza część miała IMO dosyć zrypaną fabułę (jak w większości filmów Scotta), a dwójka była trochę naciągana (100 Obcych na grupkę ludzi + końcowy pojedynek Ripley). Najlepsza dla mnie była część trzecia i scena na końcu, gdy Obcy gonił więźniów. Jak żadna inna trzyma w napięciu i jest nakręcona wręcz genialnie (kocham moment, gdy jest widok z oczu Aliena). Czwórka jest dosyć płytka, typowy amerykański 'bang-bang', chociaż parę scenek było dosyć zabawnych. No a na końcu się prawie popłakałem, gdy tego Alieno-człowieka wyssało przez małą dziurkę.

No ale jeśli ktoś ubóstwia tę serię to proszę, by przekonał mnie, że pierwsze dwie części mają jakąś wartość.

Pzdr
Wielu ludzi by cię w myślach udusiło gołymi rękami za to co napisałeś.

Ridley Scott - reżyser pierwszej części obcego to jeden z najlepszych reżyserów na świecie, wyreżyserował takie klasyki kinowe jak "Łowca androidów", "Obcy", "Thlema i Louise", "1942: Wyprawa do raju", "Helikopter w ogniu" czy "Gladiator". Każdy z tych filmów jest po prostu świetny na swój sposób.
Obcy to klasyk, który zapoczątkował całą serię o Obcych i Predatorach - umożliwił powstanie wielkiego uniwersum, na które złożyło się wiele komiksów, filmów oraz gier komputerowych. Biorąc pod uwagę obecne produkcje AVP i AVP2 - daleko im do pierwotnej trylogii o Obcych, która dzieje się w tym samym świecie co w.w. filmy tyle że w dalekiej przyszłości kiedy to kompania, która w ostatniej scenie AVP2 przechwyciła broń Predatora zaczyna wysyłać ludzi do kolonii pozaziemskich. Ale chodzi o to że gdyby nie ten film, te całe uniwersum by nie istniało.
Poza tym film był kreowany bardziej na horror niż na napierdalankę, w której więcej latających flaków niż strachu. Zbyt wielu efektów specjalnych też nie ma - ale trzeba zwrócić uwagę, że to film z 79 roku. Polecam wersję reżyserską - dodano tam pare scen i poprawiono efekty.

Obcy 2 - film w reżyserii Jamesa Camerona (Terminator, Terminator 2, Obcy 2, Otchłań, Prawdziwe kłamstwa, Titanic) - równie dobry (może nawet lepszy) jak pierwsza część - dużo więcej akcji, efektownych scen, niektórzy uważają że o wiele straszniejszy niż pierwsza część. Według mnie najlepsza część trylogii.

Trzecia część była już moim zdaniem taka sobie, ale jeszcze w miarę OK. Natomiast 4 była beznadziejna, mocno przesadzona i zrobiona trochę na siłę.

Predator - pierwsza część genialna, rewelacyjnie zrobiona, trzymająca w napięciu, arcydzieło. Dwójka - niezła, choć daleko jej do jedynki, ale za to świetna gra Glovera.

AVP - jedynka średnia, dwójka słaba.

Wizja Jeden jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Bookmarks

Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)

Narzędzia wątku
Wygląd Oceń ten temat
Oceń ten temat:

Zasady postowania