FORUM.FIFASERWIS.COM - Encyklopedia wiedzy o grach FIFA  

Wróć   FORUM.FIFASERWIS.COM - Encyklopedia wiedzy o grach FIFA > RÓŻNOŚCI > Luzik ;)

Odpowiedz

Narzędzia wątku Ocena: Ocena wątku: 2 głosów, 5.00 średnia. Wygląd
stare 27-02-2017, 07:33   #1721
Lucas.
Banned

Ostrzeżenia: 999/999 (999)
Domyślnie

Nie oglądałem Moonlight, ale gdyby La la land został ogłoszony najlepszym filmem, to znaczyłoby tylko, że nie nie ma sensu zwracać uwagę na Oscary. Film spoko, ale tylko dlatego, że w ostatnim czasie niczego takiego nie było, zrealizowany bardzo ciekawie, jednak moim zdaniem nie na tyle by wygrać tę kategorię.

soy madridista de corazón, blanco hasta la muerte
Lucas. jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 04-03-2017, 09:19   #1722
Lucas.
Banned

Ostrzeżenia: 999/999 (999)
Domyślnie

Wczoraj byłem na premierze Logan. W sumie zastanawiałem się, czy w ogóle coś pisać, ponieważ po seansie było mi naprawdę trudno cokolwiek wymyślić. Teraz już troszeczkę ochłonąłem i myślę, że osobom, które się zastanawiają się czy warto wydać to 20 złotych i wybrać się do kina, przyda się moja opinia.

Otóż nie warto.

Trzeba. Nawet nie za 20, nie za 40, ale za 100 złotych. Trzeba.

Mówię to nie jako wielki fan uniwersum Marvela i Jackmana, ale po prostu jako widz. Jeżeli oglądaliście poprzednie produkcje, jakiegoś Kapitana Amerykę, Avengers, Iron Mana- to bajki dla dzieci, brednie. To tak jakby porównać Klan do Breaking Bad, Multiplę do Mercedesa. Logan to film mroczny, brutalny, z wyrazistymi, świetnie zagranymi postaciami, fenomenalną, zaskakującą i przewrotną historią. Tak jak napisałem, z jednej strony mroczny i brutalny, ale w odbiorze naprawdę wzruszający. Film jest fenomenalny i jeżeli, powiem bezpośrednio, spierdolą w przyszłości ten film jako zakończenie uniwersum, to po prostu zrezygnuję z chodzenia do kina na jakikolwiek film Marvela. To jest idealna, wyrazista kropka. Reset. Koniec. Na filmwebie dałem drugą w mojej historii oceniania filmów 10, która odpowiada ocenie 'Arcydzieło'. Jest to ciężkie słowo, szczególnie dla takiego gatunku, ale myślę, że jak na moje oczekiwania- ponieważ przed premierą bałem się tego filmu jak cholera- jest adekwatne. Owszem, nie będę ukrywał, że było kilka scen, sytuacji, które były... niedociągnięte (naliczyłem ze 3-4), ale nie przeszkadzały w odbiorze filmu i myślę, że nie były aż tak ewidentne, żeby każdy je dojrzał. Dodam nawet, że mimo, że nie jestem osobą, która wzrusza się na filmach, emocjonuje itd., ale muszę przyznać, że w pewnym momencie coś mi wpadło do oka. Myślę, że osoby będące po seansie będą wiedzieć o którą scenę chodzi. Naprawdę, pisząc to nadal mam ciarki, a takiej sytuacji nie miałem chyba nigdy.

Po prostu idźcie do kina. Moja opinia nie jest obiektywna, bo jestem związany z tym uniwersum, i tak jak wspomniałem, przed wejściem na salę kinową strasznie obawiałem się, że twórcy po prostu zaprzepaszczą szansę na pożegnanie się dwóch najbardziej wyrazistych postaci z Marvelem (zarówno dla Jackmana jak i Stewarta był to ostatni raz jako X-MEN). Jednak to się im udało doskonale.

edit: A ostatnia scena, zamykająca film i historię, jest tak genialna w swojej prostocie, że autentycznie odjęło mi mowę.

soy madridista de corazón, blanco hasta la muerte

Ostatnio edytowane przez Lucas. ; 04-03-2017 o 15:04
Lucas. jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 04-03-2017, 21:08   #1723
Calrez
Forza Inter

Ostrzeżenia: 0/0 (5)
Origin: Calrez
Domyślnie

Zgadzam się film bardzo dobry, właśnie wróciłem,
stare 04-03-2017, 21:34   #1724
AXELION
Made in Heaven

Domyślnie

Wczoraj obejrzałem Moonlight. Film przecudowny, przepiękny i fenomenalny pod względem wizualnym. Świetne kadry, barwy, ogólnie to co widać na ekranie sprawia przyjemność oczom. Drobnym problemem może być fabuła - owszem, temat jest bardzo poruszający, występuje wiele ciekawych elementów, ale... czuć pewien niedosyt, jakby dało się nieco więcej wycisnąć z tego obrazu, może brakowało lepszego rozwinięcia wątków? Nie było w tym takiej nutki romantyzmu, która zespawałaby mnie z głównym bohaterem jeszcze bardziej, pozwoliła mi się jeszcze bardziej wczuć w jego osobę... Może to kwestia tego, że film jest za krótki? Tak czy inaczej bardzo polecam obejrzeć, ja się raczej nie zawiodłem.
AXELION jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 05-03-2017, 14:18   #1725
przebos
Legenda

Domyślnie

bardzo kameralny film, też mam wrażenie, że można było go ciekawiej przedstawić - brakuje przede wszystkim rozwinięcia wątku gangsterskiego, cała akcja skupia się na relacjach bohatera z matką oraz na jego orientacji. A ten wątek "zawodowy" mógł coś zmienić. Ogólnie to film fajny, ale trochę ciężko polubić tego głównego bohatera Moonlight. A ten Ali był w filmie tylko na początku i się raczej niczym szczególnym nie wyróżnił, a statuetkę zgarnął..
przebos jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 12-03-2017, 18:14   #1726
krecik.
Pisarski Oldboy

Domyślnie

Dzisiejsze popołudnie miałem spędzić przy robieniu projektu na studia, jednak ktoś na YT wstawił "Popek za życia". I co się okazało - był cały film (linka podaję ciekawskim: https://www.youtube.com/watch?v=uktmMVKI_GA )

Jeżeli chodzi o sam film - nie jest arcydziełem. Pokazuję jak ktoś kto kombinuję może "odnieść sukces". (wg. mnie Popek wbił się w czasy gdzie (przepraszam jeżeli kogoś uraziłem lecz to moja opinia) głupota ma sporą przewagę nad treścią.) Jeżeli chodzi o same wydarzenia - film można potraktować po prostu w formie ciekawostki, jeżeli kogoś to po prostu interesuję.
stare 30-03-2017, 22:09   #1727
AXELION
Made in Heaven

Domyślnie

Logan

stare 22-07-2017, 14:16   #1728
przebos
Legenda

Domyślnie

https://www.youtube.com/watch?v=_VXHaw3Gc0s

No cóż, muszę się zgodzić. Dla mnie Dunkirk 8/10, jednakże jako nolanista to napalałem się na film przynajmniej 9/10 ;p
Trochę mnie właśnie ten Nolan zmylił, bo cały czas podczas filmu doszukiwałem się jakieś spektakularnych zabaw z czasem i wymieszania tych motywów (niestety miałem podstawy by tak sądzić), co mnie zmyliło gdy okazało się, że to zwykły pod tym względem film

stare 22-07-2017, 21:02   #1729
48
.

Domyślnie

oglądasz filmy tego gościa?
48 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 22-07-2017, 21:15   #1730
przebos
Legenda

Domyślnie

Tak, te recenzje, których filmy widziałem to lubię zobaczyć, ale też nie zawsze pamiętam by obejrzeć.
Wiem, że Kinomaniak jest bardzo specyficznym gościem, już sama jego maniera w głosie może denerwować, ale jak go osobiście lubię oglądać. Już się przyzwyczaiłem do jego charakterystycznego "fantatyczny film, który trzymał mnie mocno za serducho - 6/10" Taki jest, ja już go znam i lubię. Obok jakbyniepaczec to mój ulubiony kanał o tej tematyce na polskim yt.
stare 22-07-2017, 22:58   #1731
sionko.
Capo di tutti capi

Domyślnie

Oglądał ktoś może nowego Spidermana? Ja zbieram się żeby pójść do kina, ale zastanawiam się czy warto.
sionko. jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 22-07-2017, 23:39   #1732
48
.

Domyślnie

No właśnie... serio dałem radę dwie minuty i wyłączyłem, słuchanie takiego gadania przerosło...

Nowy Spiderman to jeden z lepszych "marvelów" (pomijając netflixowe), nie ma powtórki motywów z trylogii Raimiego i Amazing, dobry villain, co jest rzadkością w MCU, warto
48 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 17-12-2017, 02:21   #1733
mac
( ͡° ͜ʖ ͡°)

Domyślnie

https://www.youtube.com/watch?v=MS_FeBwTFJo

To tak na serio, czy jakiś P R A N K?
stare 17-12-2017, 02:24   #1734
AXELION
Made in Heaven

Domyślnie

Zdelegalizować Patryka Vegę
stare 17-12-2017, 08:22   #1735
Piast
1948 & 1964

Domyślnie

zdelegalizować i wysłać na syberię

"Jakoś cołki świat w tym gro i nikt niy narzeko, ale kibic Ruchu to musi meczówka z tureckiej bawełny mieć zbiyranyj bez praworęcznych murzyńskich eunuchów z okolic jeziora Tanganika."
Kopalnia Węgla Kamiennego Piast (początkowo Bieruń Nowy) – polska kopalnia węgla kamiennego znajdująca się w Bieruniu, działająca samodzielnie od 1972 do 1 lipca 2016 roku, obecnie ruch Kopalni Węgla Kamiennego Piast-Ziemowit.
Piast jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 17-12-2017, 11:01   #1736
Adriano_
NEMA ANTE, AZEMA I TITE

Ostrzeżenia: 0/1 (2)
Domyślnie

aż musiałem se odpalić to wideo na wyleczenie raka mózgu zdobytego po tym trajlerze
stare 17-12-2017, 11:17   #1737
React
#EinTeamEinWegEinmalig

Wyślij wiadomość na gg do React
Domyślnie

co jak co ale wyczuwam nowego mema z tekstem Lindy, no cos pieknego. szkoda ze takie nazwiska po raz kolejny wchodzą w takie bagno...
stare 17-12-2017, 13:40   #1738
sionko.
Capo di tutti capi

Domyślnie

Aktorów bym się nie czepiał. W czymś grać muszą, żeby przeżyć. Do wyboru mają to ścierwo albo gówniane Na Wspólnej czy inne M jak Miłość. To samo reżyserzy itp. Winiłbym producentów, którzy decydują się na robienie słabego filmu, z jak najniższym budżetem, ponownie z chvjowymi dźwiękowcami (już po trailerze widać, że będzie problem - dialogi za cicho, muzyka za głośno).
sionko. jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 17-12-2017, 15:11   #1739
Mietek
POKA CYCE !

Wyślij wiadomość na gg do Mietek
Domyślnie

polscy dźwiękowcy to powinni być w karnym kontenerze na Syberię zesłani, toż to nawet w HBOwskiej Watasze udźwiękowienie jest na tak słabym poziomie, że dramat kvrwa
Mietek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 17-12-2017, 19:45   #1740
Piast
1948 & 1964

Domyślnie

"ja pierdole jeszcze z takim brzydkim to sie nie bzykałam" - XDDDDDDDDDDDDDDDD

"Jakoś cołki świat w tym gro i nikt niy narzeko, ale kibic Ruchu to musi meczówka z tureckiej bawełny mieć zbiyranyj bez praworęcznych murzyńskich eunuchów z okolic jeziora Tanganika."
Kopalnia Węgla Kamiennego Piast (początkowo Bieruń Nowy) – polska kopalnia węgla kamiennego znajdująca się w Bieruniu, działająca samodzielnie od 1972 do 1 lipca 2016 roku, obecnie ruch Kopalni Węgla Kamiennego Piast-Ziemowit.
Piast jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Bookmarks

Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)

Narzędzia wątku
Wygląd Oceń ten temat
Oceń ten temat:

Zasady postowania