FORUM.FIFASERWIS.COM - Encyklopedia wiedzy o grach FIFA  

Wróć   FORUM.FIFASERWIS.COM - Encyklopedia wiedzy o grach FIFA > RÓŻNOŚCI > Luzik ;)

Odpowiedz

Narzędzia wątku Ocena: Ocena wątku: 5 głosów, 5.00 średnia. Wygląd
stare 10-11-2016, 22:51   #561
Lucas.
Banned

Ostrzeżenia: 999/999 (999)
Domyślnie

Cytat:
Napisał przebos Zobacz post
Przeklęte dziecko - przeczytałem jakieś 2 tyg temu. Najnowsza część HP mooocno przeciętna. Ciężko o tym mówić w ogóle jako o kontynuacji serii, chociaż sygnuje je Rowling. Nie jest to opowiadanie, a jedynie scenariusz sztuki teatralnej, więc czyta się bardzo szybko. Z początku fajne uczucie powrotu do tego świata czarodziejów, ale jakoś od połowy rozczarowywała mnie treść i to co tam autorzy nawymyślali (ciekawe ile to autorski pomysł J.K. a na ile to wyobraźnia reżysera sztuki).
Jak ktoś nie chce czytać tej 'części' to może śmiało otwierać spoiler.
Nie była przeciętna, była po prostu słaba. Śmiem twierdzić, że Rownling nie powinna się zgadzać na publikacje książki pod jej nazwiskiem, co tak czy inaczej jest kłamstwem, bo jej nie napisała (autorem jest Thorne). Potencjał historii jest ogromny, minusem jest po prostu sposób przekazania czytelnikowi powoduje, że nie ma możliwości wejść w opowiadanie, wszystko dzieje się piekielnie szybko ponieważ jest dostosowane do dwóch sztuk teatralnych. Dla mnie jedynym pozytywem książki jest powrót choć troszeczkę klimatu z poprzednich części i poznanie rozwoju sytuacji '19 lat później'. Jako zagorzały fan sagi było to dla mnie czymś niesamowicie przyjemnym, ale po tym przyjemności się skończyły.

soy madridista de corazón, blanco hasta la muerte
Lucas. jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 17-11-2016, 12:31   #562
przebos
Legenda

Domyślnie

no niestety z każdą kolejną kartką HP (obecnie już czytam Więźnia Azkabanu) przekonuję się, że Przeklęte Dziecko to chvjowizna straszna.
przebos jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 23-02-2017, 12:16   #563
przebos
Legenda

Domyślnie

No i tak jak pisałem w listopadzie, przed ostatnim weekendem udało mi się nareszcie skończyć czytać całą sagę Harry'ego Pottera. Z Insygniami Śmierci mocno się ociągałem, bo naprawdę żal było kończyć to czytać. Przez te kilka miechów żyłem w całym tym magicznym świecie i naprawdę byłem w to wciągnięty. Racja, książka może i jest dla trochę młodszych niż ja ale z każdą kolejną częścią styl tych książek był już bardziej dostosowany do starszych czytelników.

Cieszy mnie to, że poznałem prawdziwą historię tego świata, bo niestety ta przedstawiona w produkcjach filmowych jest naprawdę mocno okrojona i uproszczona. I ogólnie to każda kolejna część była chyba lepsza od poprzedniej (może oprócz Insygniów). Troszczkę niepodobał mi się Więzień Azkabanu (mimo, że film z tych wszystkim był IMO najlepszy), zagłębiając się w szczegóły to nawet powiedzialbym, że cały wątek ze zmieniaczem czasu jest całowicie nieracjonalny i okrywa złym światłem inne wątki - bo dlaczego nie wykorzystywali zmieniacza również w innych sytuacjach nigdy później? (a muszę powiedziec, że ten motyw z podróżowaniem w czasie bardzo mi się podobał za dzieciaka jak oglądałem Więźnia..)

Przede wszystkim wrażenie robi na mnie to jak autorka JK Rowling miała całą historię wcześniej fajnie zaplanowaną, jak się niektóre wątki wyjaśniały dopiero w ostatniej części lub też niektóre wydarzenia związane były z poprzednimi częściami. No a postać Severusa Snape jest naprawdę mistrzowska. Jedynie rozczarowany jestem Voldermortem, wydawało się, że jest to antagonista o ponad przeciętnej przebiegłości i inteligencji, który samymi umiejętnościami magicznymi siał strach wsród światka czarodziejów, a okazało się, że naprawdę wiele rzeczy zaniedbał lub nie dostrzegał.

Teraz jestem już po 1/3 książki Stanowskiego o Szamo. Luźny zbiór anegdotek.
stare 23-02-2017, 13:16   #564
Lucas.
Banned

Domyślnie

Cytat:
Troszczkę niepodobał mi się Więzień Azkabanu (mimo, że film z tych wszystkim był IMO najlepszy), zagłębiając się w szczegóły to nawet powiedzialbym, że cały wątek ze zmieniaczem czasu jest całowicie nieracjonalny i okrywa złym światłem inne wątki - bo dlaczego nie wykorzystywali zmieniacza również w innych sytuacjach nigdy później? (a muszę powiedziec, że ten motyw z podróżowaniem w czasie bardzo mi się podobał za dzieciaka jak oglądałem Więźnia..)
Wszystko dlatego, że zmieniacze czasu z czasem (hehe) zaczęły być wypierane i uznawane za niebezpieczne, przez co już w świecie przedstawionym w serii HP były bardzo rzadkie. Wielcy czarodzieje po prostu bali się go używać w większych wyprawach, bo każda podróż w czasie miała nieoczekiwane skutki w przyszłości (dowiesz się o tym czytając pseudokontynuację z 'przeklętym dzieckiem'). Mogło zdarzyć się tak, że Dumbledore powrócił do momentu odwiedzin Toma Riddle'a w domu dziecka i go zabił- wydaje się to proste, ale nie wiadomo, czy nie powróciłby do czasów, gdy rządziłby inny czarnoksiężnik.

Cytat:
Przede wszystkim wrażenie robi na mnie to jak autorka JK Rowling miała całą historię wcześniej fajnie zaplanowaną, jak się niektóre wątki wyjaśniały dopiero w ostatniej części lub też niektóre wydarzenia związane były z poprzednimi częściami. No a postać Severusa Snape jest naprawdę mistrzowska. Jedynie rozczarowany jestem Voldermortem, wydawało się, że jest to antagonista o ponad przeciętnej przebiegłości i inteligencji, który samymi umiejętnościami magicznymi siał strach wsród światka czarodziejów, a okazało się, że naprawdę wiele rzeczy zaniedbał lub nie dostrzegał.
O tym chyba nawet już kiedyś pisaliśmy, z wiekiem dostrzega się z pozoru nieważne elementy, jak wygaszacz czy przepowiednia, które zadebiutowały w pierwszej części a ich prawdziwe znaczenie poznawaliśmy dopiero pod koniec sagi. Odnośnie Snape'a- kolejny zabieg pokazujący umiejętności Rowling- przez tyle lat postać była znienawidzona przez wszystkich, jeżeli miała fanów, to tylko dlatego, że była co szpiku kości zła, może nawet bardziej znienawidzona od Voldemorta. A wystarczyło kilka stron i wszystko obróciło się o 180 stopni. Tym większe brawa dla odtwórcy roli filmowej, czyli Rickmana. Dumbledore od początku powtarzał, że Voldemort jest potężnym czarnoksiężnikiem, ale jednocześnie jest słaby i kruchy. Był zaślepiony rządzą władzy, i z biegiem czasu popełniał coraz to większe błędy, będąc coraz bardziej zdesperowanym. Ten powtarzany slogan o miłości co prawda powodował w większości czytelników wymioty, ale tak naprawdę pod koniec udowodniono jak wielkie miało to znaczenie. Voldemort stracił wszystko, nieśmiertelność, popleczników i wszelkie plany, ale przez zaślepienie stanął do pojedynku z Potterem, który miał za sobą wspominaną miłość i wsparcie.

Cała historia jest piękna i niemalże doskonała, ja zacząłem tę przygodę w podstawówce i od przeczytania pierwszej części (pamiętam do dziś, że otworzyłem książkę o 21 i zamknąłem ją dopiero po przeczytaniu ostatniej strony) czekałem z wypiekami na kolejne części. Z wiekiem już zaczynasz dostrzegać elementy nad którymi się zastanawiasz, które podziwiasz lub które cię denerwują, a jako dzieciak po prostu wchodzisz w ten świat i płyniesz. To jest pewnego rodzaju fenomen, który przynajmniej mnie zaraził do czytania książek. Z jednej strony troszkę ubolewam nad faktem, że przez finanse i politykę rynku temat jest na siłę przedłużany, ale jako fan-boy z krwi i kości na każdą kolejną część filmu czy książki z tego świata czekam jak ten mały gówniak na kolejną część.

stare 23-02-2017, 14:39   #565
przebos
Legenda

Domyślnie

czytałem już przeklęte dziecko, w sumie to czytanie HP zacząłem własnie od tego scenariusza.

No właśnie, najwięksi czarodzieje bali się tego co może spowodować zabawa ze zmieniaczem czasu, ale bez problemu Dumbledore/McGonagall dali jeden 13-letniej dziewczynce by mogła chodzić na wszystkie zajęcia
stare 23-02-2017, 15:21   #566
AXELION
Made in Heaven

Domyślnie

Przede wszystkim uniwersum HP jest tak rozbudowane, że chyba sama Rowling nie miała nad nim całkowitej kontroli

A Severus to wybitna postać - od początku życia miał bardzo pod górę przez dysfunkcyjną rodzinę i rówieśników, w końcu znalazł jedyną osobę, która go zaakceptowała, z którą zbudował więź... by w końcu, po kilu latach ta jedyna dla niego tak ważna osoba związała się z jego prześladowcą... nie dziwię się, że był zagubiony i zaczął schodzić na złą drogę. Potem w niebezpośredni sposób przyczynił się do śmierci swojej ukochanej, mimo że wcześniej zdołał się nawet nawrócić tylko po to, by jej pomóc. Jedyną osobą, która w pełni mu ufała był Dumbledore. I co? I po kilku latach musiał Dubledore'a zabić skazując się na absolutne potępienie w oczach czarodziejów będących przeciw Voldemortowi. To jak odmieniła się postać Snape'a w oczach czytelników jest dla mnie mistrzostwem i za to wielbię Rowling.
AXELION jest teraz aktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 23-02-2017, 15:26   #567
Lucas.
Banned

Domyślnie

Cytat:
No właśnie, najwięksi czarodzieje bali się tego co może spowodować zabawa ze zmieniaczem czasu, ale bez problemu Dumbledore/McGonagall dali jeden 13-letniej dziewczynce by mogła chodzić na wszystkie zajęcia
Owszem, nie jest to zbyt racjonalne, ale trzeba po prostu wierzyć, że wiedzieli jaki potencjał ma Hermiona i jak widać mieli rację (została Ministrem Magii).

stare 23-02-2017, 16:12   #568
AXELION
Made in Heaven

Domyślnie

Cytat:
Napisał Lucas. Zobacz post
(została Ministrem Magii).
Co takiego?! Harry Potter wiki nawet podaje, że Kingsley nadal jest Ministrem... No chyba, że coś się działo w Przeklętym Dziecku, za które za niedługo się zabiorę...

Wysłane z mojego smartfona za 10 tysięcy złotych przy użyciu Tapatalka
stare 23-02-2017, 17:00   #569
przebos
Legenda

Domyślnie

Cytat:
Napisał AXELION Zobacz post
A Severus to wybitna postać - od początku życia miał bardzo pod górę przez dysfunkcyjną rodzinę i rówieśników, w końcu znalazł jedyną osobę, która go zaakceptowała, z którą zbudował więź... by w końcu, po kilu latach ta jedyna dla niego tak ważna osoba związała się z jego prześladowcą... nie dziwię się, że był zagubiony i zaczął schodzić na złą drogę. Potem w niebezpośredni sposób przyczynił się do śmierci swojej ukochanej, mimo że wcześniej zdołał się nawet nawrócić tylko po to, by jej pomóc. Jedyną osobą, która w pełni mu ufała był Dumbledore. I co? I po kilku latach musiał Dubledore'a zabić skazując się na absolutne potępienie w oczach czarodziejów będących przeciw Voldemortowi. To jak odmieniła się postać Snape'a w oczach czytelników jest dla mnie mistrzostwem i za to wielbię Rowling.
pięknie podsumowane ps. James Potter to chvj

btw, dzisiaj tłusty czwartek. Od razu przypominają się włosy Severusa
stare 23-02-2017, 17:35   #570
Lucas.
Banned

Domyślnie

Cytat:
Napisał AXELION Zobacz post
No chyba, że coś się działo w Przeklętym Dziecku, za które za niedługo się zabiorę...
No chyba.

stare 23-02-2017, 21:37   #571
Mietek
POKA CYCE !

Wyślij wiadomość na gg do Mietek
Domyślnie

tak naprawdę zacząłem przygodę z czytaniem właśnie od HP. to czekanie na paczkę, w której była kolejna część, potem kłótnie ze starszą siostrą kto ma kolejny czytać... w październiku w dwa tygodnie przeleciałem jeszcze raz wszystkie tomy i dochodzę do tego samego wniosku- poziom rósł niesamowicie (jak dla mnie Czara Ognia najlepsza), ale potem Insygnia były tak z dupy, tak na siłę pisane, że witki mi opadły. nie zmienia to faktu, że sentyment jest, i jak kiedyś będę miał dzieciaki to na pewno im podsunę
Mietek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 25-02-2017, 11:40   #572
przebos
Legenda

Domyślnie

Ja chyba jednak spasuję, ale może ktoś z Was się skusi:
http://www.taniaksiazka.pl/autor/joa...thleen-rowling

Baśnie barda Beedle'a, Fantastyczne zwierzęta oraz Quidditch przez wieki w twardej okładce za 18 zł z groszami Ponoć w Empiku z ich kartą można kupić mniej więcej za tyle samo. Nieźle, zważywszy na fakt, że chociażby takie baśnie kosztowały kiedyś z 600 szekli.
stare 01-09-2017, 12:51   #573
przebos
Legenda

Domyślnie

Tego dnia, 1/09/2017.... //chociaż równie dobrze mogłem to dać w temacie o filmach w sumie.

stare 01-09-2017, 18:29   #574
AXELION
Made in Heaven

Domyślnie

Rozmyślałem o tym dniu od dzieciństwa...
stare 01-09-2017, 19:07   #575
Reaktor
#EinTeamEinWegEinmalig

Wyślij wiadomość na gg do Reaktor
Domyślnie

a ja sobie czytam skarb kibica bundesligi od PS i ogolnie żałuje każdego grosza wydanego na to gunwo

Bookmarks

Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)

Narzędzia wątku
Wygląd Oceń ten temat
Oceń ten temat:

Zasady postowania