FORUM.FIFASERWIS.COM - Encyklopedia wiedzy o grach FIFA  

Wróć   FORUM.FIFASERWIS.COM - Encyklopedia wiedzy o grach FIFA > SERIA FIFA > Starsze FIFY > FIFA 13

Odpowiedz

Narzędzia wątku Oceń temat Wygląd
stare 07-09-2012, 15:32   #1
Trolu
Kujawski Dzik #1

Wyślij wiadomość na gg do Trolu Origin: Poldomir
Domyślnie Wrażenia i opinie

Temat ten służyć ma dzieleniu się Waszymi wrażeniami i opiniami odnośnie wersji demonstracyjnej oraz pełnej wersji gry FIFA 13. Wraz z premierą dema temat zostanie otwarty.

Przypomnienie:
Premiera wersji demonstracyjnej: 11 września (dostępne drużyny: AC Milan, Arsenal, Borussia Dortmund, Juventus i Manchester City) godzina 10.
Premiera pełnej wersji gry w Europie: 28 września.

Mini regulamin:

Temat ten ma służyć wymianie poglądów na temat gry, waszych odczuć płynących z rozgrywki. Wszelkie kłótnie, obrzucanie się wyzwiskami, posty nie na temat (np. pytania o wzmocnienia, taktykę, Ultimate Team, tryb Online itp.) będą karane kartkami. Żółty kartonik zarezerwowany jest dla nowych userów, starsi stażem Forumowicze oraz recydywiści będa karani czerwonymi kartkami.

Wątroba i , styl , przedsiębiorczość , charakter , analiza , blyskotliwość to właśnie

Ostatnio edytowane przez Trolu ; 12-09-2012 o 13:24
Trolu jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 11-09-2012, 09:26   #2
Trolu
Kujawski Dzik #1

Domyślnie

Demo już do pobrania poprzez program Origin!!!

Wątroba i , styl , przedsiębiorczość , charakter , analiza , blyskotliwość to właśnie
stare 11-09-2012, 09:37   #3
Ljungberg
Weteran

Wyślij wiadomość na gg do Ljungberg
Domyślnie

Szkoda, że jestem w pracy :/ nie mam szans ściągnąć poprzez Origin'a. Mam nadzieję, że w miarę szybko pojawi się demo na jakiś innych serwerach, może np na fifaserwis?
Ljungberg jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 11-09-2012, 09:43   #4
tony_gdansk
Lechista

Domyślnie

Kurna, na PS3 dopiero między 23:00-3:00

Trochę trzeba poczekać..
tony_gdansk jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 11-09-2012, 09:47   #5
cabi
Xavi Hernández Creus

Ostrzeżenia: 3/2 (4)
Domyślnie

Origin padł oczywiście.

cabi jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 11-09-2012, 10:04   #6
Trolu
Kujawski Dzik #1

Domyślnie

Pobrałem i zagrałem. Dla mnie nihil novi, trochę lepsza grafika, inne menu, wreszcie przed meczem jest jakiś trening, a nie bezmyślne rajdy na bramkę. Sama rozgrywka ok, podobnie jak w 12. Ułatwiono strzelanie karnych, ciężko jest teraz przestrzelić. Z optymalizacją gry też nie jest najgorzej. To chyba na tyle. Nie ma się czym podniecać, ale też nie ma się nad czym użalać.

Dementuję plotki mówiące, że 13 nie działa na XP. FIFA 13 DZIAŁA NA WINDOWS XP

stare 11-09-2012, 10:24   #7
cabi
Xavi Hernández Creus

Ostrzeżenia: 3/2 (4)
Domyślnie

Ja nadal nie mogę pobrać. Przez przeglądarke origin nawet nie odpala, przez app nie mogę nic zrobić bo "nie mam połączenia". Co za jebane gówno.

cabi jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 11-09-2012, 10:28   #8
Mecelos
Niesamowity Manager

Ostrzeżenia: 0/1 (3)
Domyślnie

Jeżeli ktoś miałby problem z zalogowaniem na origin tu prosty sposób który na sam wpadłem.

Jeżeli macie problem z zalogowaniem w origin musicie iść na stronę origin, zalogować się tam, wejść w free games, będzie fifa 13 wciskamy download now, przeniesie nas do innej strony gdzie będzie pisało download origin i launch origin. My wciskamy launch origin, jak widzimy program automatycznie nas zalogował teraz już pobieramy grę.

Przepraszam za off top ale to tak na wszelki wypadek. Jak tylko ragram w grę edytuję mój post.

Pozdrawiam
Mecelos jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 11-09-2012, 10:28   #9
Ljungberg
Weteran

Domyślnie

Cytat:
Napisał Trolu Zobacz post
Pobrałem i zagrałem. Dla mnie nihil novi, trochę lepsza grafika, inne menu, wreszcie przed meczem jest jakiś trening, a nie bezmyślne rajdy na bramkę. Sama rozgrywka ok, podobnie jak w 12. Ułatwiono strzelanie karnych, ciężko jest teraz przestrzelić. Z optymalizacją gry też nie jest najgorzej. To chyba na tyle. Nie ma się czym podniecać, ale też nie ma się nad czym użalać.

Dementuję plotki mówiące, że 13 nie działa na XP. FIFA 13 DZIAŁA NA WINDOWS XP

Trolu, a jak miałbyś porównać do PESA 13?O ile grałeś w demo Pesa oczywiście.
stare 11-09-2012, 11:03   #10
Norbi_
Nowicjusz

Domyślnie

Na orginie sie tnie
Norbi_ jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 11-09-2012, 11:21   #11
MaTeoMan
Weteran

Origin: WZL4ever
Domyślnie

Na pierwszy rzut oka, wydaje się troszeczkę inaczej niż w Fifie 12. Lekkie zmiany graficzne, nowe menu, nowe tryby-jest na co czekać. Już odliczam dni do pełnej wersji

Więcej o animacjach, zachowaniu zawodników itp. będę mógł powiedzieć po rozegraniu kilku meczów. Tak czy siak, pierwsze wrażenie i demko na plus

PS. Nie miałem żadnych problemów z pobraniem i instalacją, nawet nie cięło, choć mój komp kombajnem do gier nie jest i łącza za szybkiego również nie mam...
MaTeoMan jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 11-09-2012, 11:37   #12
Trolu
Kujawski Dzik #1

Domyślnie

Cytat:
Napisał Ljungberg Zobacz post
Trolu, a jak miałbyś porównać do PESA 13?O ile grałeś w demo Pesa oczywiście.
Grałem grałem. Graficznie obie gry stoją na identycznym poziomie. I tu i tam ładnie, ale chyba pes dzięki dobremu systemowi powtórek rodem z tv w cut-scenkach prezentuje się lepiej. Oprawa audio na razie pozostaje bez rozstrzygnięcia, w demie pes nie ma komentarza ale łatwo można się domyślić, że będzie lipny - jak to w pesie. Gameplay to co kto lubi. W fifie sprinty wyglądają realistycznie, w pes gracze przyspieszają jak Fiat 126p z silnikiem 600. Tricki i zwody chyba w pes lepiej się prezentują, ale to kwestia gustu. Ogromną przewagą fify jest możliwość poruszania się w dowolnym kierunku, w pes to drętwo wygląda, gdyż mamy do dyspozycji bodajże 8 kierunków. Jeśli jednak lubisz bawić się w przerzuty, akcje z dużą dozą fantazji to tylko pes. W pes nie da się dwa razy tak samo rozmontować obrony rywala. Ku mojej uciesze w pes elegancko można strzelać z 16-18 metra (w fifie gk bronią takie bomby jak natchnieni...). W fifie, niestety, tym samym schematem można rozegrać całe spotkanie i prędzej czy później bramki zaczną wpadać. Obrona rywala notorycznie popełnia te same błędy w środku pola, ale gdy przychodzi im się bronić tworzą mur nie ciężki do przejścia. Gdybym miał oceniać to fifa 5-/6(system zderzeń nadal płata figle), a pes 4/6. Nagana dla Konami za żenujący sprint i drętwą zmianę kierunku poruszania się.

Podsumowując, nowa Fifa w mojej ocenie nie jest warta zakupu, wydawać 100 zł za 12 po liftingu? Dziękuję, postoję. Pes na razie też nie jest warty zakupu, może do czasu pojawienia się pełnej wersji Konami coś poprawi (a taki właśnie mają zwyczaj).

stare 11-09-2012, 11:53   #13
makak
Como no te voy a querer!

Domyślnie

Ja ściągnąłem, próbowałem zagrać ale nie było takiej możliwości. Powtarza się sytuacja, którą miałem w FIFIE 12 po zmianie na WIN 7 czyli masakrycznie przycina. Podczas meczu nie przekracza 15 FPS. Co do samej FIFY to fajnie się prezentuje. Ciekawy będzie ten tryb skill games.

makak jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 11-09-2012, 12:00   #14
Judzio
:Maroko zawsze spoko:

Wyślij wiadomość na gg do Judzio
Domyślnie

***** odpaliłem fife na kompie pierwszy raz od 2 lat, sterowanie myszką + klawiaturą? Co to do groma ma być w ogóle haha porażka totalna, czekam aż wyjdzie na Xboxa i zacznie się prawdziwe młócenie a nie jakieś cuda nie widy. Oczywiście zagrałem jeden mecz Juve i wyjebałem pozdrawiam
stare 11-09-2012, 12:01   #15
Ljungberg
Weteran

Domyślnie

Cytat:
Napisał Trolu Zobacz post
Grałem grałem. Graficznie obie gry stoją na identycznym poziomie. I tu i tam ładnie, ale chyba pes dzięki dobremu systemowi powtórek rodem z tv w cut-scenkach prezentuje się lepiej. Oprawa audio na razie pozostaje bez rozstrzygnięcia, w demie pes nie ma komentarza ale łatwo można się domyślić, że będzie lipny - jak to w pesie. Gameplay to co kto lubi. W fifie sprinty wyglądają realistycznie, w pes gracze przyspieszają jak Fiat 126p z silnikiem 600. Tricki i zwody chyba w pes lepiej się prezentują, ale to kwestia gustu. Ogromną przewagą fify jest możliwość poruszania się w dowolnym kierunku, w pes to drętwo wygląda, gdyż mamy do dyspozycji bodajże 8 kierunków. Jeśli jednak lubisz bawić się w przerzuty, akcje z dużą dozą fantazji to tylko pes. W pes nie da się dwa razy tak samo rozmontować obrony rywala. Ku mojej uciesze w pes elegancko można strzelać z 16-18 metra (w fifie gk bronią takie bomby jak natchnieni...). W fifie, niestety, tym samym schematem można rozegrać całe spotkanie i prędzej czy później bramki zaczną wpadać. Obrona rywala notorycznie popełnia te same błędy w środku pola, ale gdy przychodzi im się bronić tworzą mur nie ciężki do przejścia. Gdybym miał oceniać to fifa 5-/6(system zderzeń nadal płata figle), a pes 4/6. Nagana dla Konami za żenujący sprint i drętwą zmianę kierunku poruszania się.

Podsumowując, nowa Fifa w mojej ocenie nie jest warta zakupu, wydawać 100 zł za 12 po liftingu? Dziękuję, postoję. Pes na razie też nie jest warty zakupu, może do czasu pojawienia się pełnej wersji Konami coś poprawi (a taki właśnie mają zwyczaj).

Dzięki za wyczerpującą odpowiedź. Wydaje mi się, że w Pesie minusem są również bramkarze.Jakoś odnoszę wrażenie że w Fifie lepiej bronią, lepiej się ustawiają i ich obrony są bardziej "płynne" niż w Pesie.Choć z drugiej strony ja grałem tylko w pierwszą wersję dema Pesa 13 i może od tego momentu coś się zmieniło jeżeli chodzi o bramkarzy.
Właśnie chodzi o to, że bardzo lubię budować akcje, lubię poklepać w środku pola, zagrać jakąś niekonwencjonalną piłkę.Wydaje mi się, że tutaj Pes ma przewagę nad Fifą.Ale z drugiej strony atmosfera na trybunach, w ogóle cała oprawa audio to tutaj jest gigantyczna przewaga Fify a dla mnie to też ma znaczenie. Kurczę, ciężki orzech do zgryzienia.
Jest jeszcze jedna kwestia. Odnoszę wrażenie, że w Fifie zawodnicy dzielą się na mega wypasionych typu Messi, CR7, Ibra itd, a reszta zawodników z przedziału 80-90 skill grają bardzo podobnie. Natomiast w Pesie czuć coś takiego,że inaczej gra się Scholes'em w środku pola a inaczej Xavi'm. Inaczej na skrzydle gra się np Giggs'em i inaczej Ribery'm. Ale to tylko moje zdanie.
Jeszcze 2 godziny i fajrant. Wrócę do domu, ściągnę demo i napisze co sądzę o tym wszystkim.
Prawda jest taka, że na pewno nie kupię oryginału i Fify i Pesa. Albo jedno albo drugie.
stare 11-09-2012, 12:05   #16
seann

Domyślnie

Cytat:
Napisał makak Zobacz post
Ja ściągnąłem, próbowałem zagrać ale nie było takiej możliwości. Powtarza się sytuacja, którą miałem w FIFIE 12 po zmianie na WIN 7 czyli masakrycznie przycina. Podczas meczu nie przekracza 15 FPS. Co do samej FIFY to fajnie się prezentuje. Ciekawy będzie ten tryb skill games.
Heh, dokładnie to samo, co u mnie. Samo menu już lekko muli, a meczu w ogóle nie da się grać; nawet komentarz tnie. Mówi się trudno, zostaje PES.
seann jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 11-09-2012, 12:09   #17
makak
Como no te voy a querer!

Domyślnie

Cytat:
Napisał seann Zobacz post
Heh, dokładnie to samo, co u mnie. Samo menu już lekko muli, a meczu w ogóle nie da się grać; nawet komentarz tnie. Mówi się trudno, zostaje PES.
Dokładnie. A dziwi mnie to bo na XP FIFA 12 śmigała aż miło a te cuda na 7 się zaczęły.

makak jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 11-09-2012, 13:12   #18
janman8888
Zainteresowany UT

Wyślij wiadomość na gg do janman8888 Origin: Messjasz10
Domyślnie

Na razie DEMO fajne, jedynie co to trudno mi jest ogarnąć sterowanie :/
janman8888 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 11-09-2012, 13:55   #19
Zares
Zorientowany

Wyślij wiadomość na gg do Zares
Domyślnie

Dalej jest jak w 12-tce? Tj:
1. Najsłabszy obrońca potrafi dogonić najszybszego skrzydłowego, a jak ten drugi wypuści piłkę, to już w ogóle obrońca dostaje jakiegoś hiper-przyspieszenia.
2. Obrońcy przy trzymaniu przycisku pressingu reagują z zerowym opóźnieniem, jakby czytali w myślach przeciwnika - wiedzą, że ten zrobi zwód w prawo, czy też zatrzyma się/przyspieszy.
3. Blokowanie piłek - prawie z 100% skutecznością, że się prawie nie da oddać strzał/dośrodkować

Ostatnio edytowane przez Zares ; 11-09-2012 o 13:59
Zares jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 11-09-2012, 14:03   #20
Liam
El Crack Total

Ostrzeżenia: 0/1 (3)
Wyślij wiadomość na gg do Liam
Domyślnie

Zagrałem, wywaliło mnie przy rzucie rożnym. Menu na pierwszy rzut oka, ładniejsze. Fajnie że przed meczem nie ma bezsensownych rajdów, tylko trening. Fajnie że można wybrać porę rozgrywania meczu. Ciekawi mnie jak prezentował się będzie tryb kariery. Samej rozgrywki nie ocenię, bo rozegrałem zaledwie 5 minut. Gra ani w menu, ani podczas tego krótkiego fragmentu meczu nie przycinała się na windows 7

Bookmarks

Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)

Narzędzia wątku
Wygląd Oceń ten temat
Oceń ten temat:

Zasady postowania