FORUM.FIFASERWIS.COM - Encyklopedia wiedzy o grach FIFA  

Wróć   FORUM.FIFASERWIS.COM - Encyklopedia wiedzy o grach FIFA > SERIA FIFA > Starsze FIFY > FIFA Football 2004

Zamknięty Temat

Narzędzia wątku Oceń temat Wygląd
stare 04-11-2003, 09:54   #41
lolek
Super lolek

Domyślnie Re: FIFA 2004 - moim zdaniem

No wiec czas abym i ja zrecenzowal Fife 2004 . Odpalam Fife na gf2 mx400, zaczyna sie mecz a tu grafika w 640x480 gorsza niz na PES i to nie lekko gorsza tylko duzo gorsza bo piksele az widac . Sedzia wyglada jak po wyjsciu z solarium a niektorzy gracze to sa tak bladzi jakby ich z trumny wyjeto . Moze to wina sterownikow, moze nie bo gralem w gre okolo 40 minut i mi sie juz nie chcialo nowych sterow instalowac. Stadiony wgladaja niezle tak samo twarze zawodnikow ale co z tego jak mnie takie duperele nie interesuja. W pierwszym meczu na world classie moja pierwsza bramka padla po dziwnej akcji: dosrodkowalem z boku, pilke przyjal moj zawodnik i stojac tylem do bramki strzelil jakby dla niego odwrocenie sie i strzal to byla najprostsza rzecz na swiecie . W rzeczywistosci pilkarz pewnie zaraz po strzale przewrocilby sie ale nie tu. Dlaczego gdy podaje pilke pilkarz zawsze idealnie przyjmuje pilke? Nigdy nie zadarzylo mi sie zeby pilkarzowi pilka odskoczyla. Bramkarze maja klej na lapach. Ile razy nie strzelilem to on lapal, nie wybijal tylko lapal. Ich start do pilki jest imponujacy. 100m pokonywali by w okolo 7 sekund gdyby mieli taki start. Dosrodkowania sa nadal zbyt dokladne. Gdzie jest gra cialem ? O obroncach nie pisze bo jak mozna pisac o czyms czego nie ma Brak kontroli na pilkarzem gdyz nie zawsze podaje tam gdzie chce oraz czesto nie wiem w ktora czesc bramki stzrelam
I na koniec chcialem dodac ze patrzylem na gre jako osoba postronna a nie Pesowiec . Oczywisice to jest tylko moja opinia i nie kazdy musi sie z nia zgadzac.

[Edytowane przez lolek 11-04-2003 o 10:56 AM GMT]
lolek jest nieaktywny  
stare 04-11-2003, 10:16   #42
Tom_my
Weteran

Wyślij wiadomość na gg do Tom_my

moja recenzja pesa: włączyłem gre, podobaja mi sie rozbudowane jak na demo opcje.grafika nie podoba mi sie. na pierwszych 2 gwiazdkach gra jest banalna przebiegamy cale boisko od bramki do bramki bez jakiejkolwiek reakcji obrońców.wszystkie podania dochodziły do celu a tam gdzie miała spaść piłka pokazywal się krzyżyk.3 gwiazdka jest trudniej ale dalej łatwo, natomiast 5 jest bardzo trudna.wyłączyłem grę bo mi sie znudziła po za tym troche zwalniała i zaraz po wyłączeniu pojawił się jakiś błąd i komp mi sie zawiesił
stare 04-11-2003, 10:20   #43
lolek
Super lolek

A co to ma wspolnego z Fifa?
lolek jest nieaktywny  
stare 04-11-2003, 13:01   #44
severus
Gość

Domyślnie Re: Re: FIFA 2004 - moim zdaniem

Sedzia wyglada jak po wyjsciu z solarium a niektorzy gracze to sa tak bladzi jakby ich z trumny wyjeto . Moze to wina sterownikow, moze nie bo gralem w gre okolo 40 minut

JAK TY MOZESZ SIE WOGOLE WYPOWIADAC NA TEMAT GRY W KTORA NAWET NIE GRALES (40 MIN ??)
TO DOBRZE ZE WIDAC RÓZNICE MIEDZY ZAWODNIKAMI (NIC NIE MOWIE O PES)

Dlaczego gdy podaje pilke pilkarz zawsze idealnie przyjmuje pilke? Nigdy nie zadarzylo mi sie zeby pilkarzowi pilka odskoczyla.

ZA KRÓTKO GRAŁES ...MNIE WŁASNIE ZACZYNA DENORWOWAC ZE IM TA PIŁKIA SPIER..NICZA

Bramkarze maja klej na lapach. Ile razy nie strzelilem to on lapal, nie wybijal tylko lapal.

A PODOBNO TYLE TAKICH BRAMEK WPADA ..OJ SPRZECZNOSC WIDZE ??!!

ODBIJA PRAWIE ZAWSZE

Dosrodkowania sa nadal zbyt dokladne

WKONCU TO MILAN I JUVE
Gdzie jest gra cialem ? O obroncach nie pisze bo jak mozna pisac o czyms czego nie ma

JEST JA JAKOS WIDZE

Brak kontroli na pilkarzem gdyz nie zawsze podaje tam gdzie chce oraz czesto nie wiem w ktora czesc bramki stzrelam

PIJANY BYŁES ??!!

Pesowiec .
TERAZ JUZ NIM JESTES ?? PRZYZNAŁES SIE !!

Oczywisice to jest tylko moja opinia i nie kazdy musi sie z nia zgadzac.

NO I JA SIE NIE ZGADZAM
tez wyrazam tylko swoja opinie
Pozdrówka Severus ;p

stare 04-11-2003, 13:16   #45
lolek
Super lolek

JAK TY MOZESZ SIE WOGOLE WYPOWIADAC NA TEMAT GRY W KTORA NAWET NIE GRALES (40 MIN ??)
TO DOBRZE ZE WIDAC RÓZNICE MIEDZY ZAWODNIKAMI (NIC NIE MOWIE O PES)
- Tu opisywalem wrazenia estetyczne. Sedzia naprawde wygldal jakos dziwnie I nigdzie nie pisalem ze nie da sie pilkarzy rozroznic.
ZA KRÓTKO GRAŁES ...MNIE WŁASNIE ZACZYNA DENORWOWAC ZE IM TA PIŁKIA SPIER..NICZA
- W demo gralem wiecej niz w fulla ale ani tu ani tam nie widzialem jakiegos naturalnego zachowania pilki.
A PODOBNO TYLE TAKICH BRAMEK WPADA ..OJ SPRZECZNOSC WIDZE ??!!
- Zle sie wyrazilem. Bramki rzeczywiscie czesto wpadaja ale jesli juz ma cos bronic to lapie w rece a nie wybija.
WKONCU TO MILAN I JUVE
- No nie wiem ja tam gralem innymi zespolami
JEST JA JAKOS WIDZE
- Jesli nawet jest to malo widoczna.
PIJANY BYŁES ??!!
- Nie
TERAZ JUZ NIM JESTES ?? PRZYZNAŁES SIE !!
- Nie przyznalem sie. Poprostu staralem sie nie patrzec na to co ma PES tylko staralem sie porownac gre z meczem na zywo.
tez wyrazam tylko swoja opinie
- Ta opinia dotyczyla po czesci mnie.

[Edytowane przez lolek 11-04-2003 o 02:17 PM GMT]
lolek jest nieaktywny  
stare 04-11-2003, 14:15   #46
Dreed
PES'owiec

Wyślij wiadomośc poprzez ICQ do Dreed Wyślij wiadomość na gg do Dreed

dlatego severus pograj sobie w pes3 a zobaczysz roznice !!!
Dreed jest nieaktywny  
stare 05-11-2003, 11:39   #47
apsiq
Gość

schematyczne podania, strzały, gole, stałe fragmenty gry - tym razem bardziej przesadzone niż kiedykolwiek - to najnowsza fifa, oznaczona numerkiem 2004.

i śmiać mi się chce niezmiernie, bo czekałem na tę grę od długiego czasu. ściągałem każdy film, w którym to twórcy zapowiadali fantastyczną grę, rewolucyjne zmiany, a co tak naprawdę otrzymaliśmy - wiecie sami.

o ile wszystko do momentu meczu ( menu, tryb kariery itd. ) prezentuje się naprawdę ok, to już cały gameplay jest do wymiany. czasem zastanawiam się, czy panowie z EA mają w ogóle jakieś pojęcie o piłce, czy po prostu tworzą jej własną definicję, bo to, jak zachowują się piłkarze ( i piłka ) na boisku, przechodzi ludzkie pojęcie.

nie będę rozwijał wątków. powiem tylko tyle, że zagrałem 10 meczów i wątpię, bym włączył jeszcze tę fifę ( a gram od wersji 97 i jeszcze przy 2003 potrafiłem spędzić kilka godzin dziennie ).

ci, którzy się tutaj wypowiadają, że fifa 2004 r0x, nie mają chyba pojęcia o piłce nożnej, bo nie wiedzą, co piszą.

a co do pes3 - grałem i przyznam, że nie podoba mi się ta gra. oczywiście nie ma samych minusów. tam wyżej są wypowiedzi, że pes posiada ogromny wachlarz zagrań, podań, strzałów, sytuacji itd. - tak, to prezentuje się naprawde świetnie, ale piłka nie tylko na tym polega. tak samo jak w fifie postawili na grafikę, tak tutaj na gameplay.

konkludując - fifa ma to coś, czego pes nie ma ( dobra grafika, licencje, stadiony, tryb kariery itd. ), a pes ma gameplay, którego fifa mieć nigdy nie będzie, bo jeśli przez 7 lat nic na tym polu się nie zmienia, to wątpię, by panowie z EA nagle poznali się na piłce nożnej ( tej prawdziwej, a nie tej, która jest ich wymysłem ) i stworzyli prawdziwy jej symulator.

a ci, którzy wypisuję teksty w stylu "zrób coś lepszego", także powinni się schować. ja za to płacę od kilku lat, od kilku lat w to gram. jestem więc klientem/graczem i mam prawo do takiego ( swojego ) zdania.

yo.

stare 05-11-2003, 11:46   #48
lolek
Super lolek

Brawo
Dodam jeszcze, ze ci co sie tak teraz podniecaja ta Fifa pewnie za 2 lata beda mowic ze to byla najgorza czesc tak jak za kazdym razem gdy wyjdzie nowa Fifa mowia ze to najlepsze w co do tej pory grali .
lolek jest nieaktywny  
stare 05-11-2003, 11:57   #49
apsiq
Gość

aha, jeszcze chciałem dodać kilka rzeczy, bo doczytałem drugą stronę tego tematu.

servus, jak już pisałem wyżej, pojęcia o piłce nie masz, a kozaczysz na tym forum tak, jakbyś pracował w EA i robił tą grę ( a teraz jej bronisz ). albo nigdy nie miałeś styczności z piłką i dlatego podoba ci się to, co tutaj dostajesz, albo grałeś coś w piłkopodobnego, czym właśnie jest fifa 2004.

tak zachwalasz i zachwalasz widzę, czego to w fifie nie ma, gra ciałem i te sprawy - no, no, troszkę weteran musisz być. grę ciałem to ja widzę 3 razy w meczu i zawsze jest to samo. zawodnik zasłania piłkę zawsze w ten sam sposób. innej gry ciałem nie widziałem, bo po prostu jej nie ma !

a teraz zmienię trochę temat i przejdę do posta lolka, który krytykuje dokładne podania, klej w rękach bramkarzy ( albo ich głupie błędy ), zachowania zawodników itd.. ja się przychylam jak najbardziej do tego, co piszesz, ale z drugiej strony już od dłuższego czasu tak sobie myślę, że przecież prawdziwy mecz ma 90 minut, a w fife gramy tylko 8 ( czy tam 12 ). no i teraz gdyby takie sytuacje, jak piszesz, miały miejsce ( niedokładne przyjęcia, świetnie broniący bramkarze, niedokładne podania itd. ), to przecież ile czasu musiałbyś grać, żeby w końcu wyprowadzić wzorową akcję zakończoną bramką, czy chociaż strzałem w jej światło .

a co do błędów w fifie - zastanawiam się, jak to jest w EA, jak oni testują tę grę i w ogóle. ja już po dwóch meczach zauważyłem pewien schemat. gdy np. piłka idzie na aut i jest pokojnie w zasięgu zawodnika, ten, zamiast szybko do niej podbiec, truchta sobie, jakby była już 85 minuta meczu i wynik był przesądzony. nie tylko przy autach się to zdarza, ale często także przy akcjach. zatrzymując się przy akcjach - są rozgrywane anemicznie, zero dynamiki. podaję piłkę, a zawodnik stoi w miejscu i na nią czeka - to pewnie nic dziwnego dla EA. jeszcze jak to podanie idzie do zawodnika kilka sekund, bo jest zagrane bez siły, to już w ogóle żałośnie to wygląda. wszystko dzieje się o sekundę, dwie za późno. wciskam D, żeby oddać strzał na bramkę i mimo, że zrobiłem to pół sekundy temu, zawodnik z drużyny przeciwnej odbiera mi piłkę ( mój gracz nawet nie zdążył zareagować na to D ).

i można tworzyć takie długie łańcuszki błędów, które widać gołym okiem już w pierwszych meczach. tym bardziej więc zastanawia mnie to, czy panowie z EA mają w ogóle jakąś styczność z piłką nożną.

i w pełni podzielam zdanie kogoś, kto napisał tam wyżej, że gdyby robili to ludzie z europy, to fifa wyglądałaby zupełnie inaczej.

niech EA robi NHL, NBA, NFL i golfa, bo w USA te sporty królują, a poza tym te produkty jakoś im wychodzą, a piłkę nożną niech zostawią europie.

yo.

stare 05-11-2003, 12:06   #50
lolek
Super lolek

Cytat:
apsiq wrote:

już od dłuższego czasu tak sobie myślę, że przecież prawdziwy mecz ma 90 minut, a w fife gramy tylko 8 ( czy tam 12 ). no i teraz gdyby takie sytuacje, jak piszesz, miały miejsce ( niedokładne przyjęcia, świetnie broniący bramkarze, niedokładne podania itd. ), to przecież ile czasu musiałbyś grać, żeby w końcu wyprowadzić wzorową akcję zakończoną bramką, czy chociaż strzałem w jej światło .
Ale odrobine utrudnienia by sie przydalo np chcialbym aby pilkarz San Marino czasami zle przyjmowal pilke czego niestety w Fifie nie czyni bo w fifie kazdy pilkarz jest mistrzem swiata w przyjmowaniu pilki

Cytat:
apsiq wrote:
niech EA robi NHL, NBA, NFL i golfa, bo w USA te sporty królują, a poza tym te produkty jakoś im wychodzą, a piłkę nożną niech zostawią europie.
Albo Japonii
lolek jest nieaktywny  
stare 05-11-2003, 13:04   #51
Deresik
Stały bywalec

Wyślij wiadomośc poprzez ICQ do Deresik Wyślij wiadomośc poprzez AIM do Deresik

He he, powiem Wam, ze tez sciagalem kazdy filmik z fify, ogladalem po kilka razy itp... nie spodziewalem sie wiele, jednak nawet tego nie dostalem... przykre, ale prawdziwe

Natomiast jesli chodzi o bledy, to wiekszosc da sie naprawic... w fife niesety nie da sie poprawic rozgrywki, natomiast w pesie, grafike mozna poprawic, IMHO wszystko poza jakimis szczegolikami, licencje da sie dorobic, kariery jako takiej, niestety IMHO nie bedzie, natomiast ligi beda... IMHO itd
Deresik jest nieaktywny  
stare 05-11-2003, 13:04   #52
Deresik
Stały bywalec

Wyślij wiadomośc poprzez ICQ do Deresik Wyślij wiadomośc poprzez AIM do Deresik

He he, powiem Wam, ze tez sciagalem kazdy filmik z fify, ogladalem po kilka razy itp... nie spodziewalem sie wiele, jednak nawet tego nie dostalem... przykre, ale prawdziwe

Natomiast jesli chodzi o bledy, to wiekszosc da sie naprawic... w fife niesety nie da sie poprawic rozgrywki, natomiast w pesie, grafike mozna poprawic, IMHO wszystko poza jakimis szczegolikami, licencje da sie dorobic, kariery jako takiej, niestety IMHO nie bedzie, natomiast ligi beda... IMHO itd

PS. azsczestochowa przymknij sie, pierwszy do wywalenia jestes Ty, idz do swoich ziomali, golnij se i tam sobie 'pokurwij" 'popierdol"... tutaj sie zachowuj, a co do Macromantica, to, o co Ci chodzi? to, ze czlowiek tworzy serwis o fifie, nie znaczy, ze musi ja kochac itp (chcesz byc jakims fanatykiem, to sobie badz, od innych sie odpier), wybierz sie stary do jakiegos psychiatry, albo mozesz do mnie wpasc, ja Cie wylecze... odechce Ci sie takich zachowan... mozemy sie ustawic na jakis mecz, pod warunkiem, ze bedziemy kibicowac przeciwnym druzynom, ok?

[Edytowane przez Deresik 11-05-2003 o 02:20 PM GMT]
Deresik jest nieaktywny  
stare 05-11-2003, 13:14   #53
Vegeta
Nowy użytkownik

Najgorsze w Fifie jest to, że każdą muszę zaczynać na World Class bo jest podobna do poprzedniej i przez to zbyt prosta. Mam nadzieję, że poprawią podania w pełnej wersji bo często byo tak, że nie szło podać do dobrze ustawionego zawodnika.
stare 05-11-2003, 14:47   #54
apsiq
Gość

Cytat:
Vegeta wrote:

Najgorsze w Fifie jest to, że każdą muszę zaczynać na World Class bo jest podobna do poprzedniej i przez to zbyt prosta. Mam nadzieję, że poprawią podania w pełnej wersji bo często byo tak, że nie szło podać do dobrze ustawionego zawodnika.
zmartwię cię. jeśli w ogóle poprawili coś w pełnej wersji względem dema, to na gorsze, bo - co dziwne - w demo grało mi się o wiele lepiej niż w pełną wersją - sick ..

stare 05-11-2003, 17:08   #55
Atletico Madrid
Nowy użytkownik

Wyślij wiadomośc poprzez AIM do Atletico Madrid

Szczerze mowiac czuje sie oszukany. Fifa slyszalem ze jest lepsza i naprawde jest, ale nadal jest no taka dziwna i czasami dziwne rzeczy sie dzieja. Natomiast w PES mowicie ze dobry jest i przed demem slyszalem ze w fifie da sie jednym pilkarzem ominac wszystkich i strzelic jak maradona angli (nie ta reka ta 2). A tak naprawde wlaczylem na 4 gwiazdka i przebiegalem obok obroncow a oni stali jak malpy (znacie postawe malpy lekko skulona i wogule) i po co ja mam robic jakies super piekne podania jak biegne srodkiem przebiegajac obok obroncow a bramkarza omijajac bez wiekszych problemo. Podsumowujac nie mowcie co jest realistyczne bo nic nie jest i ja to wiedzialem od dawna. przyznaje sie ze czesciej gram fifie. Ale zauwazylem ze gry konami sa swietne na gre dla 2 nic tak nie relaksuje jak gra z kumplem (wczoraj gralem w iss98[jedyne co mi zostalo na PSX] i brachol przegral 7:1 i wyrzucil plyte przez okno z I pietra, ale zyje. Podsumowujac 2 raz nie uzywajcie argumentu ze PES jest realistycznym. Dajcie wreszcie gre do zrobienie PRAWDZIWYM znawca futbolu czyli Eropejczykom bo oni rzadzą (nie takie japonce[bez obrazy dla fanow PESa] znaja tylko 2 slowa Beckham rzadzi A tak mowiac to czuje sie oszukany dlatego ze mowili ze zrobia modele specjalnie dla kompa a zdaleka smierdzi konwersją. to tyle. A i jeszcze na koniec moim skromnym zdaniem musze dodac o tak

[Edytowane przez Atletico Madrid 11-05-2003 o 06:11 PM GMT]

[Edytowane przez Atletico Madrid 11-05-2003 o 06:12 PM GMT]
Atletico Madrid jest nieaktywny  
stare 05-11-2003, 17:13   #56
Junior
Senior

Cytat:
azsczestochowa wrote:
Nudne ,nie nudne ale to nasze Forum i po co wy to komentujecie. My rozamwiamy sobie o fifce nie krytykując Pesa(poza nielicznymi baranami) ale wy wkółko cośtam gadacie i zaczynacie kłótnie. Grajcie sobie w Pes ale my wolimy FIFE. A macromatic jest do wyrzucenia ale niebędę robił na ten tematt ankiet bo on(macromatic) mógłby się załamc. Jak koleś który jest kimś tak na CF może tak krytykować Fife i popierać te głupie tematy typu Fifa do bani itp. Pes mie jest dla nas tak wielkie jak dla was. Dla nas to FIFA rządzi i to nie dlatego ,że nie graliśmy w PESA(ja grałem we wszystko na PS2 ,ale czy to takie trudne ,że jestem jedny z wielu który woli fifę? ***** ludzie!!!!!1 )tylko poprostu Fifa przypadła nam do gustu i koniec. A FORUM nie jest po to żeby zaczynać kłótnie a my fani Fify Przestanńmy zwracać uwagę na tych pedałow, którzy by wychwaliś swoiego PESA zjeżdzają ostro Fife w zasadzie bez powodu!
zaczne od konca...
ja juz troche w temacie fify siedze i musze ci powiedziec ze nie trzeba oczerniac fify bez powodu bo powodow jest multum.
wasze forum czyli czyje? forum jesli juz ma byc czyjes to raczej wszystkich forumowiczow niz akurat fanow fify.
tak po prawdzie to zapewne wiekszosc ludzi krytykujacych fife rejstrowalo sie bo grali w fife. ale teraz nastepuje zmiana warty co wcale nie znaczy ze mam na to forum nie wchodzic jesli wole teraz pes'a (czy odmowisz teraz arielowi mozliwosci udzielania sie na scenie fify bo wzia sie za pes'a?)

i na koniec osobisty przytyk...
niedawno czytalem twojego posta ze starasz sie pisac na tym forum maxymalnie dojrzale itd. niestety twoj post zdaje sie temu przeczyc. chyba bedzie lepiej jesli zaczniesz sie liczyc ze slowami bo sprzeczac sie mozna, wyklocac sie mozna, ale wyzywac od pedalow to jest juz krok za daleko...

ps. i jeszcze jedno. argument (jesli wogule mozna to tak nazwac) ze to fifa serwis i ze nie ma tu miejsca dla pes'a jest chyba najglupsza proba bronienia fify. jesli sie nie ma argumentow za fifa to lepiej sie nie wypowiadac niz cos takiego pisac...

ps2. i jeszcze jedno do fify. podobno kompuer nie robi transferow w trybie kariery. dziwne ale jakos mnie nie dziwi ze ea znowu nie dal obiecanych opcji...
i dalej o fifie... uwazam za prawdziwe qre***** ze aby grac przez ip tra bedzie sie tak nameczyc. produkcja ea prezentuje sie jeszcze gorzej niz przed rokiem skoro teraz od razu wypuszczaja update... zalosne

[Edytowane przez Junior 11-05-2003 o 05:20 PM GMT]
stare 05-11-2003, 17:25   #57
severus
Gość

SEVERUS SPEDZIŁ PRZED PES 3 okoo jedej doby !!

To był najgorzej wykorzystany czas w tym roku !!

stare 05-11-2003, 17:42   #58
lolek
Super lolek

Atletico Madrid: Jesli naprawde tak mijasz obroncow na 4 gwiazdkach to jestes moim Bogiem.
lolek jest nieaktywny  
stare 05-11-2003, 18:10   #59
Atletico Madrid
Nowy użytkownik

Wyślij wiadomośc poprzez AIM do Atletico Madrid

Bo ja jestem Bogiem!PP Wzniescie rece w powietrze i wychwalajcie mnie jeszcze A tak mowiac szczerze przed chwila wygralem na 4 gwiazdka 5:2 i co jakies watyPPP
Atletico Madrid jest nieaktywny  
stare 05-11-2003, 18:44   #60
Tom_my
Weteran

Wyślij wiadomość na gg do Tom_my

nie wiem jak full ale demo mi sie dość podobało, bardziej od pes3. rzeczywiście kto nadawał na fife że można przebiec całe boisko jednym zawodnikiem niech sobie pogra w pes3, w fife nawet na amatour kiwnie sie góra 4 gości w jedenej akcji i gałę wezmą. i jeszcze jedna sprawa: to że ktoś lubi fife to nie znaczy ze sie nie zna nja piłce. prawdziwy mecz mam w tv a na komputerze to rozrywka

Bookmarks

Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)

Narzędzia wątku
Wygląd Oceń ten temat
Oceń ten temat:

Zasady postowania