FORUM.FIFASERWIS.COM - Encyklopedia wiedzy o grach FIFA  

Wróć   FORUM.FIFASERWIS.COM - Encyklopedia wiedzy o grach FIFA > SERIA FIFA > Starsze FIFY > FIFA World Cup 2006

Odpowiedz

Narzędzia wątku Ocena: Ocena wątku: 4 głosów, 5.00 średnia. Wygląd
stare 11-04-2006, 00:06   #41
KFIFA
Wisła Płock :) :D

Domyślnie

Zdążyłem zagrać 3 połowy w demo WC 2006.

(Gram w Fifę 06 i jest całkiem dobrze, PES 5 być może zająłby miejsce Fify, ale m.in. faule gwizdane przez sędziego za nic, bardzo mnie do tego zniechęciły, więc może w przyszłej edycji, zobaczymy)

GRAFIKA, oprawa i DŻWIĘK
Zacznę od słowa ,,niestety". biorąc pod uwagę niższą rozdzielczość i detale, to i tak będzie to wyglądało jak...FIFA 06. Do tego dochodzą koszmarne baloniki i przesadna ilość serpentyn itp.
W porównaniu do Fify 06 komentarz jest ciut bardziej ekspresyjny po strzeleniu bramki, choć to tylko takie pierwsze odczucie.
GRYWALNOŚĆ
Na poziom gry nie będę narzekał, bo to nie był chyba world class, zresztą i tak od czasu, gdy zasmakowałem gry z żywym przeciwnikiem, gram z komputerem tylko gdy ,,nie chcem,ale muszę''.
Sposób rozgrywania piłki, to kalka Fify 06.
OGÓLNIE
Ogólnie jednym słowem można tu użyc sformułowania często używanego w motoryzacji: ,,lifting".
Coś takiego EA powinna za darmo dawać posiadaczom oryginalnej wersji albo rozdawać za symboliczne 3 $ , co i tak byłoby zdzierstwem.

Panowie, kto chce zagrać w World Cup i ma za dużo kasy to ,,róbta co chceta", a tym co jej nie mają zbyt wiele polecam łaty (patch) np. International Super Patch.

Nawet najwierniejsi zwolennicy nie powinni nic więcej zrobić poza odpaleniem dema. Pozostaje tylko czekać na wrzesień i wersję 2007, bo o WC 2006 w wersji EA można już zapomnieć.

Ostatnio edytowane przez KFIFA ; 11-04-2006 o 00:11
KFIFA jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 11-04-2006, 06:37   #42
PAFCIO
POGOŃ 4LIVE

Wyślij wiadomość na gg do PAFCIO
Domyślnie

Przybyłem, zobaczyłem, ściągnęłem i zagrałem...

No dobra! Może i oczekiwałem czegoś lepszego, ale to nie jest też takie złe. Najbardziej wkurza mnie to, że gra cholernie się tnie

Co do grafiki, to od FIFY 06 niewiele się zmieniło. Publiczność wygląda ładniej, ale konfetti jest chyba momentami za dużo

Dźwięk w menu jest jak zwykle genialny, a komentatorzy też nieźle spełniają swoje role (zobaczymy co zrobią Szpaq i Szaranowicz)

Jeśli chodzi o grywalność, to moim zdaniem ten poziom trudności jest jakiś taki niezbyt :/ Ogólnie przypomina FIFĘ 06, ale momentami jest bardziej dopracowana i realistyczna. Wykonywanie rzutów rożnych nie spodobało mi się W poprzednich edycjach było znacznie lepiej. O wolnych się nie wypowiem, bo nie miałem okazji sobie strzelić.Karnego tylko broniłem... i Dudek Dance jest zrobiony bardzo dobrze. Mam nadzieję, że w pełnej wersji będzie też więcej "filmików" po takich wydarzeniach, jak faul, czy gol.
Cot o za śmieszny sędzia

PODSUMOWUJĄC demo mnie nie rozczarowało, ale też i nie powaliło na kolana. MOJA OCENA: 7/10 (tak o trzy oczka za mało)

p.s. i tak jest lepsze od PESa, ale to żadna pociecha bo od PESa jest lepszych wiele innych gier...
stare 11-04-2006, 07:20   #43
rav
Weteran

Wyślij wiadomość na gg do rav
Domyślnie

Cytat:
Napisał Tleniarz
I tak nieźle jak na Rivę.
Wiadomo. Między Rivą, a takim słabiutkim GF4MX jest bardzo duża różnica, choć może się wydawać inaczej. GF ma przynajmniej częściowe wygładzanie krawędzi i obsługuje TNL, jedyny jego mankament, który jest dostrzegalny w FIFAch, to brak Pixel Shader, a tym samym brak pasów na murawie
rav jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 11-04-2006, 08:55   #44
mlody_DG
Stały bywalec

Domyślnie

No to dla mnie ta gra to porazka...(mowi to fan serii). Zainstalowalem, zagralem i usunalem:/ A szkoda.....gram od jakiegos czasu w pes-a i teraz widze jaka jest roznica miedzy tymi grami. Co do kwesti "pes jest doskonaly, nie ma co w nim juz zmieniac" to się mylisz.... Grafika jest juz przestarzala, mogli by ja jakos fajniej zrobic a po za tym jest sporo rzeczy denerwujacych w pes i powinnie to zmieniac z części na część a oni nic nie robią w tym kierunku!
stare 11-04-2006, 09:04   #45
MaximusDM
Początkujący

Domyślnie

buhahassss paranoja...Panowie z EA przedkładają ilość nad jakość!!!!
co 3 miechy wydają jakaś symulator piłki: Fifa, Fifa LM, Fifa Street, Fifa WC i takie tam Tak już od kilku lat, zamiast robić krok do przodu to oni cały czas stoją w miejscu, ulepszają grafe, dodają piosenki, projektują nowa okładkę by po roku wystawić ponownie na półki sklepowe odkurzony program.

Wszyscy narzekacie i zamiast bojkotować politykę EA to i tak będziecie grali w to gówno

Powiedzcie mi czym różni się Fifa 97 od obecnych edycji? Ważne że EA się bogaci nie dając swoim klientom nic nowego...czy naprawdę jesteście aż tak mało wymagający aby kupować co roku to samo??
MaximusDM jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 11-04-2006, 10:09   #46
PAFCIO
POGOŃ 4LIVE

Domyślnie

Cytat:
Napisał MaximusDM
Powiedzcie mi czym różni się Fifa 97 od obecnych edycji? Ważne że EA się bogaci nie dając swoim klientom nic nowego...czy naprawdę jesteście aż tak mało wymagający aby kupować co roku to samo??
Chciałbyś żeby w FIFIE przestali grać w nogę, tylko w np. hokeja? Bo w sumie gra o piłce nożnej zawsze będzie taka sama...
stare 11-04-2006, 12:59   #47
Wojtkov_
Weteran

Wyślij wiadomość na gg do Wojtkov_
Domyślnie

A ja tam sie nawet milo rozczarowałem ;]. Tzn myslałem ze bedzie identyczny kit jak w 06 tylko graficzka, a jednak cośtam zmienili w gameplayu minimalnie. Gra nadal jest bardzo słabiutka ale meczyk co pare dni z bratem nie zaszkodzi. Ale do PESa to nadal baaaardzo długa droga ;]
stare 11-04-2006, 13:43   #48
chomik10
Senior

Wyślij wiadomośc poprzez AIM do chomik10 Wyślij wiadomość na gg do chomik10
Domyślnie

Narazie siedze w szkole na infie. Jak wróce to pobiore i podziele się wrzżeniami

Już się nie moge doczekać
stare 11-04-2006, 14:09   #49
dudson
Banned

Ostrzeżenia: 1/2 (4)
Wyślij wiadomość na gg do dudson
Domyślnie

Cytat:
Napisał PAFCIO
Chciałbyś żeby w FIFIE przestali grać w nogę, tylko w np. hokeja? Bo w sumie gra o piłce nożnej zawsze będzie taka sama...
Zapewne niechodziło mu oto tylko o zamiane tego gameplayu i innych badziew
ps a tak mnie te screeny zachwycały :/
dudson jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 11-04-2006, 14:35   #50
Majloch
Stały bywalec

Domyślnie

Elo !!

Ocena nowej fifki

Dzwiek - Dobry.
Grafika - Jeszcze lepsza

Rzuty Karne - Swietne !! (jak narazie miałem tylko jeden )
Rzuty wolne - jeszcze nie miałem zadnego
Rzuty rozne - Jakies dziwne. wolałem 06
Strzały z dystansu - Czesto trafian w poprzeczke... az za czesto
ale ogolnie fajne. Łatwo strzelic gola !!
Zwody - To co w fifie 06 - słabo
Grywalnosc - PES 5 ma lepszą...

Wady-
-Przeciwnik wogole nie fauluje !! W przeciągu 20meczy nie miałem zadnego wolnego !! i tylko jeden karny !!
- Ogolnie tylko grafika uległa znaczącej zmianie.

6/10 - Rozczarownie

P.S
Czekam na Patche do dema !!

PozDRO !!
Majloch jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 11-04-2006, 14:43   #51
PAFCIO
POGOŃ 4LIVE

Domyślnie

Rzuty wolne tak, jak w 06 (czyli beznadziejne)
Najlepsze wolne były w FIFIE 2005... od tamtego czasu poziom rzutów wolnych spada...
stare 11-04-2006, 14:55   #52
igus
A Thousand Suns

Wyślij wiadomość na gg do igus Wyślij wiadomość poprzez Skype™ do igus
Domyślnie

Cytat:
Napisał PAFCIO
Najlepsze wolne były w FIFIE 2005...
taaa... co wolny to bramka po prostu super
igus jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 11-04-2006, 14:57   #53
PAFCIO
POGOŃ 4LIVE

Domyślnie

Bez przesady... Za to teraz jest jeden gol na 20 wolnych...
stare 11-04-2006, 15:02   #54
emce
zaproś mnie do swego domu

Domyślnie

No i tak jest dozbrze - nie w kazdeym meczu pada gol z wolnego, tak jak w fifie 2005...

FIFA 2005 - ni wciagnlea mnie na poczatku , ale im blizejbylo fifa 06, tym czesciej w to gralem
FIFA 06 - Demo - WSPANIALE ! - FULL WESRJA - ech... Na poczatku (czytaj 2 miesiace) gralem bez przerwy, ale teraz...
MŚ FIFA 2006 - Ni wiem, powiem wam za 2 h... Jak nie bedzie znowu zrytuy archive
emce jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 11-04-2006, 15:03   #55
Wojtkov_
Weteran

Wyślij wiadomość na gg do Wojtkov_
Domyślnie

Wolne w Fifach zawsze były do dupy, a w 2005 szczególnie . Za to w PESie są świene, sam bym lepszych nie wymyślił
stare 11-04-2006, 15:06   #56
emce
zaproś mnie do swego domu

Domyślnie

Heh.... Ja juz wymyśliłem...

Wybieramy pkt w bramce, bierzemy poprawke na wiatr i strzelamy - jak piłke zmiesie to cool, jak nie to też

A na serio -
Najlepiej było w UCL 2005...
emce jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 11-04-2006, 15:06   #57
Moldar
Nowy użytkownik

Domyślnie

nie radzę wam oceniać grafiki w demie, bo jest ona ustawiona pewnie na LOW, a i gra wymaga zgodności z DirectX 9.0c, więc starymi kartami nie macie co szpanować bo grafa będzie taka sama jak w FIFA 06 jeżeli chcecie miec taką grafę http://media.teamxbox.com/games/ss/1417/1144692129.jpg

kupcie xboxa 360, albo nową kartę GF6600 GT
Moldar jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 11-04-2006, 15:17   #58
ZubeK
Hala Madrid!

Wyślij wiadomośc poprzez AIM do ZubeK Wyślij wiadomość na gg do ZubeK
Domyślnie

ja wlasnie siedze na infie, ale demo juz mam bo sie rano pobralo ale nie zdazylem zagrac, a panowie z EA robia dokladnie to samo co robil pan Florentino Perez w Realu Madryt, na szczescie jest juz nowy prezydent i szykuja sie zmiany ale to juz tylko moje takie male refleksje na ten temat, wg mnie zarzad EA Sport tez powinien sie zmienic, bo dopoki to nie nastapi to zmian nie bedzie, a przynajmiej nie bedzie zmian na lepsze, tyle z mojej strony

Team Life.4Play www.L4P.blo.pl
IP 193.33.34.12:27026 pw "play"
ZubeK jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 11-04-2006, 15:17   #59
Azazell
Nowicjusz

Domyślnie

Cytat:
Napisał Moldar
nie radzę wam oceniać grafiki w demie, bo jest ona ustawiona pewnie na LOW, a i gra wymaga zgodności z DirectX 9.0c, więc starymi kartami nie macie co szpanować bo grafa będzie taka sama jak w FIFA 06 jeżeli chcecie miec taką grafę http://media.teamxbox.com/games/ss/1417/1144692129.jpg

kupcie xboxa 360, albo nową kartę GF6600 GT

akurat mówisz żle bo to nie jest obrazek z gry tylko z filmiku promocyjnego ) .. na xboxa bedzie nie co gorsza grafa

zreszta luuuknijcie na glowną strone i tam podane sa linki do screenow z wersji PC i widać kolosalną róznice miedzy grafa z dema a ( mam nadzieje ) z full wersji
Azazell jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 11-04-2006, 15:21   #60
Moldar
Nowy użytkownik

Domyślnie

między filmikiem a grą nie ma tak kolosalnej różnicy, pościągaj trailery z gry, a sam się przekonasz
Moldar jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Bookmarks

Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)

Narzędzia wątku
Wygląd Oceń ten temat
Oceń ten temat:

Zasady postowania