FORUM.FIFASERWIS.COM - Encyklopedia wiedzy o grach FIFA  

Wróć   FORUM.FIFASERWIS.COM - Encyklopedia wiedzy o grach FIFA > RÓŻNOŚCI > Giercowanie na Ekranie

Odpowiedz

Narzędzia wątku Oceń temat Wygląd
stare 29-01-2017, 20:45   #41
Mączyński
NEMA ANTE, AZEMA I TITE

Domyślnie

Cytat:
Ja pierdole, w 1.19 Turkowie są nieśmiertelni. Kvrwa.
Władcy średnio 5,5,5, ponad 80k dobrego wojska w ~1500, technologia wojskowa średnio 1 do przodu, generałowie 4/4/4, do kurwy! Sojusz z Rosją, bo za małą armię mają! O flocie szkoda wspominać, lepiej po prostu nie ruszać wody.

Gram Polską - otwarcie przez no-cb Bizancjum, jedną wojnę wygrałem z tymi jebanymi cziterami, odzyskałem sporą część core'ów Bizancjum. Ale później byłem dwa razy orany, jak tania dziwka. W XVI wieku kolejna wojna, sojusz z Austrią, Szwecją, Czechami i Węgrami. Turcy z Rosją (ja pierdole), zieloni cziterzy chcą wziąć Konstantynopol. Austria zaangażowana trzaskaniem Niemca po kasku gdzieś kvrwa w Rzeszy, Szwedzi się obsrali na miętowo, zostały kvrwa Czechy (stack ~30k) i Węgry (30k), no i ja, jebana Rzeczpospolita (50k wojska na tamten czas, świeżo po chvjowej wojnie z Danią).

Biegam na granicy z Rosją jak popierdolony, rozwalam im stacki ~30k (+33% cavalry combat ability to bohater, na którego nie zasługujemy). Nie patrzę nawet na Południe, tylko słyszę wrzaski dymanego w dupę Bizancjum i tupot nóg Węgrów. Udało się okupować St. Petersburg, Rosja podpisała pokój (dawaj złoto komunistyczny śmieciu), dobra. Wbijam na Południe, Turcy biegają po całych Węgrzech i przy okazji po moim terytorium, Bizancjum to smutny kadłubek i płacze w kącie, Erdogan okupuje stolicę Węgier (okurwa.gif), Czechy nie wiedzą co ze sobą zrobić, chodzą od prowincji do prowincji ze swoim stackiem.

Austria stoi na granicy ze swoim stackami 30k + 10k, a we Wiedniu ma sznycle i pierogi, co jakiś czas rzuca mi złotem w formie prezentu.

Wskaźnik manpower wynosi potężne 0 (ehehe), chvj, Polska najemnikami stoi. Napierdoliłem najemników by mieć ~50k stack, wlatuję na Węgry - szybko odbić stolicę, bo kolega już ma coraz bardziej wypchane nogawki. Siedzę całym pierdolonym stackiem 50k na stolicy Węgier, no i oczywiście Czechy wpierdalają się w stack 4k Turków, gdzie dwie prowincję dalej krąży stack 39k z czołgami i helikopterami. Biegnę na złamany ryj do tych niedopieczonych knedli, jak jestem prowincję przed Czesi wygrywają bitwę. Trzeba zaznaczyć, że stoją teraz na wzgórzach gdzie od Turków dzieli ich rzeka. Turkowie dalej idą na Czechy. Kvrwa, to jest ten moment, wpierdalam się całym stackiem w góry, Turkowie mają -2 do walki od terenu. Dołączają Węgry, pojedynek 70k vs 39k, Turcy podbijają do 50k. Zostaliśmy zaorani aż strach, Węgry się rozpłakały i kvrwa mówią, że już się nie bawią i podpisują sojusz, moja armia zapierdala chiński marsz śmierci z Turcji do Gdańska, Austria rzuca złotem, Czesi wracają do siebie, wpierdalają się znowu bezmyślnie w jakiś stack Turków, podpisują sojusz i idą do domu. Słyszę w HRE nerwowe pomruki i zduszony śmiech, co jakiś czas pojawia się propozycja pożyczki od jakiegoś OPM. Do dupy sobie nasypcie dukatów.

Biorę dwie pożyczki po 400+ złota, napierdalam najemników ile Europa daje, Erdogan robi mi Blitzkrieg na granicy. Wbijam w stack 29k ze swoim 40k, udało się wygrać (w wyobraźni już odbieram skurwysynom wszystkie greckie core'y), na scenę wbija kvrwa geniusz strategii, trzygwiazdkowy Recep Tayyip Bonaparte (przejebane.gif), wyciera mną podłogę raz i drugi raz. Dostaję stab hita, bo wojna trwa za długo, tracę Konstantynopol + kolejną grecką prowincje, zostaje z pożyczkami u Żyda na kvrwa 3000 dukatów, 10 war exhaustion i bezwartościowymi sojusznikami. Mehmed puszcza mi oczko i liczy na rewanżyk.
10/10, samo życie
Czesław Mączyński - dowódca obrony Lwowa przed protoplastami banderowców w 1918 roku, oficer artylerii Wojska Polskiego, poseł na Sejm z ramienia Chrześcijańskiego Związku Jedności Narodowej, zmarł w 1935 r.

Ostatnio edytowane przez Mączyński ; 29-01-2017 o 20:48
Mączyński jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 31-01-2017, 17:19   #42
Mączyński
NEMA ANTE, AZEMA I TITE

Domyślnie

co się człowiekowi przyfarciło to ja nawet nie
Czesław Mączyński - dowódca obrony Lwowa przed protoplastami banderowców w 1918 roku, oficer artylerii Wojska Polskiego, poseł na Sejm z ramienia Chrześcijańskiego Związku Jedności Narodowej, zmarł w 1935 r.
stare 31-01-2017, 17:48   #43
Piast
1948 & 1964

Domyślnie

o panie
jak ja dawno w europkę nie grałem, muszę rozkvrwić świat.

"Jakoś cołki świat w tym gro i nikt niy narzeko, ale kibic Ruchu to musi meczówka z tureckiej bawełny mieć zbiyranyj bez praworęcznych murzyńskich eunuchów z okolic jeziora Tanganika."
Piast jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-02-2017, 12:20   #44
makak
Como no te voy a querer!

Domyślnie

Bójcie się Ottomany, do gry w Europkę wracam(y)!

makak jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 11-02-2017, 11:59   #45
makak
Como no te voy a querer!

Domyślnie

W końcu się zebrałem za jakąś nową kampanię i z trzech które wymieniłem wcześniej (Polska, Japonia, Milan) wybrałem Kastylię Ogólnie rozwijam się dość powoli bo dawno nie grałem a instytucje odbierają smak życia. W 1459 wpadł Iberian Wedding, szybka wasalizacja Navarry i potem aneksja. Granada pociśnięta, ale ich prowincji nie da się nawrócić. Portugalii na razie nie ruszam, bo liczę, że wpadnie ten event z PU, a jak nie to pocisną ją jak trochę kolonii narobią
Takie ogólne wrażenie mam takie, że ta wersja 1.18 jest jakaś nienormalna. Po kraju pałętają mi się obce wojska mimo braku Military Access, podczas wojny wojska rywali wcale nie zwracają uwagi na moje forty, z kolei Aragon stojąc prowincję obok moich wojsk nie dołączy do bitwy, którą przegrywam, tylko stoi w miejscu przez całą wojnę. Ehh, odechciewa się grać widząc coś takiego.

stare 16-02-2017, 09:05   #46
Mączyński
NEMA ANTE, AZEMA I TITE

Domyślnie

hiszpańska husaria
stare 16-02-2017, 11:22   #47
makak
Como no te voy a querer!

Domyślnie

Widzę Francja ładnie pociśnięta. Ja to niestety jestem z technologią ostro w plecy i dałem za bardzo rozrosnąć się Francji - zabrałem tylko Narbonne. Te forty u nich w kraju nie bardzo pozwalają na jakiekolwiek podboje. Choć może teraz spróbuję szczęścia gdy po wojnie religijnej mają zerowego manpowera i dość duże wyczerpanie wojną.

Jako, że prowadzę (pierwszą) rozgrywkę skupioną głównie na kolonizacji to mam dwa pytanka
1. W przypadku gdy utworzyłem już państwo kolonialne w regionie Kolumbii - czy jak będę kolonizował sąsiednie do niego prowincje to skolonizowane ziemie dodawane są do tego państwa, czy będzie tworzyło się jakieś nowe?
2. Podobne pytanie do podboju - podbój 5 prowincji w Meksyku stworzy państwo kolonialne czy to będą moje tereny zamorskie, a do stworzenia kolonii trzeba "ręcznej" kolonizacji?

stare 16-02-2017, 12:00   #48
Mączyński
NEMA ANTE, AZEMA I TITE

Domyślnie

1. dołączają się do tego państwa, jedyny przypadek gdy masz dwa państwa kolonialne w jednym regionie kolonialnym (Colonial Mexico, Colonial Brazil itd.), to wtedy, gdy np. dostaniesz unię personalną z Portugalią, potem ją zaanektujesz, a jej kolonie, jeśli miała w tym regionie co Ty, stają się Twoją własnością nie dołączając się do tego państwa, które tam założyłeś.
2. podbić i zcore'ować te 5 prowincji i będzie wystarczyło. przydatne do Meksyku i Peru.

a, i co do Francji - na początku gry warto zaatakować te 2 prowincje angielskie na południu (Labourd i Gascogne), wchłonąć je i wyzwolić Gaskonię jako wasala, na początku mają sporo core'ów na terytorium Francji, więc jako odzyskasz te prowincje, to jest dużo mniej AE niż mogłoby być.

Ostatnio edytowane przez Mączyński ; 16-02-2017 o 12:06
stare 16-02-2017, 12:43   #49
makak
Como no te voy a querer!

Domyślnie

Ok, dzięki za info. W takim razie trzeba będzie im pomóc kolonizować, bo jak zobaczyłem z jakim tempem oni to robią to A dodatkowy kupiec zawsze się przyda - zwłaszcza w takim imperium handlowym jakie powstanie

stare 19-02-2017, 21:13   #50
Mączyński
NEMA ANTE, AZEMA I TITE

Domyślnie

Moja Hiszpania Anno Domini 1655. Do końca kampanii chciałbym kontrolować całe Morze Śródziemne, teren obecnych Włoch, Francji, Portugalii oraz Wysp Brytyjskich (już mam przyczółki jak widać ). W reszcie świata podbić/skolonizować jak najwięcej - chciałbym sobie samemu podporządkować obie Ameryki, to bez dwóch zdań. Mapę wrzucam teraz bo jak widać ciekawie się zrobiło - powstała Islandia, Liwonia (stolica Dorpat z 40 developmentu xD) oraz - co bardzo rzadkie - Irlandia. Ponadto Nowogród ścisnął Moskwę i przy okazji potworzył jakieś dziwne miasta-państwa i pouwalniał wasali
stare 20-02-2017, 10:56   #51
makak
Como no te voy a querer!

Domyślnie

U mnie w 1594 roku sytuacja następująca:

Sojusze z Austrią, Toskanią, Portugalią i Wielką Brytanią. Państwa kolonialne w Brazylii i Kolumbii + większość Wybrzeża Kości Słoniowej, Obecnie kończę kolonizować zachodnie wybrzeże Afryki i przenoszę się w rejon Indonezji - mam już tam jedną prowincję i przygotowuje się do wojny z Brunei żeby przejąć tamtejszy handel. Do 1650 roku czekam na event z PU nad Portugalią, jak nie wyskoczy to trzeba będzie przejąć siłą. Plan na najbliższy czas to wojna z Tunisem i Djeridem, zawołanie do niej Toskanii i momentalnie wypowiedzenie wojny Wenecji o ich 5000 dukatów Tym samym zrywam sojusz Wenecji z moim sojusznikiem i ułatwiam sobie sprawę w przyszłości Głównym celem jest zdominowanie handlu Genui, pozostałe rejony Morza Śródziemnego na razie mnie za bardzo nie interesują.

stare 21-02-2017, 18:43   #52
makak
Como no te voy a querer!

Domyślnie

No i event z Portugalią się nie pojawił mimo, że spełniałem wszystkie wymogi. Szkoda, miałem nadzieję, że oszczędzę punkty administracyjne, a tak trzeba będzie je poświęcić na corowanie portugalskich prowincji.

PS. Jak przejmę wszystkie ich prowincje to portugalskie państwa kolonialne przechodzą na mnie czy lepiej w traktatach je wołać?

stare 21-02-2017, 21:39   #53
Sylwek.
Stały bywalec

Wyślij wiadomość na gg do Sylwek. Origin: Sylwek179
Domyślnie

Chodzi Ci o prowincje, które nie są koloniami ? Jeżeli tak to musisz, zająć wszystkie, ponieważ Portugalia będzie się przenosić na kolonie i tam będzie miała Swoją stolicę
Sylwek. jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 21-02-2017, 22:02   #54
makak
Como no te voy a querer!

Domyślnie

Chodzi mi o państwa kolonialne podległe Portugalii jak np. Karaiby czy Kalifornia. Czy po przejęciu wszystkich terenów należących stricte do Portugalii państwa te stają się niepodległe czy przechodzą na moje konto?

stare 22-02-2017, 10:10   #55
Mączyński
NEMA ANTE, AZEMA I TITE

Domyślnie

https://www.youtube.com/watch?v=zzlpSbw_HMM 1:52
stare 22-02-2017, 11:45   #56
makak
Como no te voy a querer!

Domyślnie

"Bo się kunia boję"

Zamiast Portugalii wpadła mi z czapy unia nad Pepikami xD Polska wypowiedziała mi wojnę o czeski tron i z bólem serca musiałem ich pogonić.

stare 23-02-2017, 12:07   #57
Mączyński
NEMA ANTE, AZEMA I TITE

Domyślnie

Cytat:
Napisał makak Zobacz post
Chodzi mi o państwa kolonialne podległe Portugalii jak np. Karaiby czy Kalifornia. Czy po przejęciu wszystkich terenów należących stricte do Portugalii państwa te stają się niepodległe czy przechodzą na moje konto?
Przed chwilą przejąłem od Bretończyków wszystkie terytoria w Europie i to tak nie działa - oni przenieśliby swoją stolicę do Ameryki. No właśnie, przenieśliby, bo to też im wziąłem Tak więc teraz siedzą gdzieś na Pacyfiku. Czyli nie wystarczy Portugalczykom wziąć wszystkie prowincje w Europie/Afryce/Azji, tylko te kraje kolonialne też trzeba podbić. Tyle dobrego, że przy CN-ach wystarczy tylko 5 prowincji score'ować.

Przejęcie wszystkich CN-ów to tylko przy aneksji partnera w unii personalnej lub wasala.
stare 23-02-2017, 21:44   #58
makak
Como no te voy a querer!

Domyślnie

No szkoda, ale w sumie nie wiem czy teraz jest już sens atakowania Portugalii ale zobaczymy. W 1690 mam niecałe 110 dukatów przychodu z handlu - trochę mało biorąc pod uwagę, że wszędzie gdzie się da buduję fabryki i budynki handlowe.
U mnie w rozgrywce też powstały dziwne (jak na tą grę państwa) - wspomniana wcześniej Liwonia, Estonia czy Finlandia a Norwegia wyemigrowała do Brazylii
Aha, jeszcze Polska przeszła na protestantyzm...

Ostatnio edytowane przez makak ; 23-02-2017 o 22:55
stare 26-02-2017, 13:44   #59
makak
Como no te voy a querer!

Domyślnie

Jakie to AI komputera jest głupie to szkoda gadać. Prowadzę wojnę z Tunisem, Pepiki dołączają do wojny po czym wbijają na nieskolonizowany teren w Afryce i 40k wojska nie rusza się stamtąd przez kilka lat..

stare 27-02-2017, 12:56   #60
Mączyński
NEMA ANTE, AZEMA I TITE

Domyślnie

https://imgur.com/a/xI9kc

zapomniałem dać wcześniej - moja gra Polską
Odpowiedz

Bookmarks

Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)

Narzędzia wątku
Wygląd Oceń ten temat
Oceń ten temat:

Zasady postowania