FORUM.FIFASERWIS.COM - Encyklopedia wiedzy o grach FIFA  

Wróć   FORUM.FIFASERWIS.COM - Encyklopedia wiedzy o grach FIFA > RÓŻNOŚCI > Luzik ;)

Odpowiedz

Narzędzia wątku Ocena: Ocena wątku: 5 głosów, 4.60 średnia. Wygląd
stare 28-02-2008, 22:02   #41
Elektryczne Nożyce
Weteran

Domyślnie

http://wiadomosci.onet.pl/1,15,11,41...3,0,forum.html

Jeden z niewielu sensownych komentarzy na onecie. Informacje TVN z roku na rok zniżają się do poziomu 'Faktu', czy 'SE'.
stare 28-02-2008, 22:08   #42
Jay W.
KONTO OFICJALNE

Domyślnie

Mnie też aż to razi. :/

Doświadczonymi kierowcami dla mnie są Carlos Sainz, Juha Kankkunen albo Juan Pablo Montoya...na pewno nie para gości, która jechała tym Ferrari. :/
stare 28-02-2008, 22:34   #43
maciex50
Guliwer

Wyślij wiadomość na gg do maciex50
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jay Wu Zobacz post
Mnie też aż to razi. :/

Doświadczonymi kierowcami dla mnie są Carlos Sainz, Juha Kankkunen albo Juan Pablo Montoya...na pewno nie para gości, która jechała tym Ferrari. :/
Racja trochę TVN przesadził bo jak facet jedzie po mieście (czy nawet w okolicach) 200 km/h to smierć jest na wyciągnięcie ręki. Ale problem pozostaje z drogą... i tym też ktoś powinien się zająć.
maciex50 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 28-02-2008, 23:25   #44
Dave
Semper Fidelis

Wyślij wiadomość na gg do Dave
Domyślnie

Cytat:
Napisał SimonS Zobacz post
Świadkowie w Faktach mówili, że Zabiega po wypadku był przytomny i chciał się wydostać, tylko nie był w stanie, świadkowie chcieli mu pomóc i właśnie wtedy Ferrari wybuchło...Więc gdyby nie ten wybuch, to może obaj by żyli.

Ale teraz to można tylko gdybać, co by było gdyby.
ja slyszalem wersje ze obu ich wyrzuciło z auta
stare 29-02-2008, 06:59   #45
Jay W.
KONTO OFICJALNE

Domyślnie

Cytat:
Napisał Dave Zobacz post
ja slyszalem wersje ze obu ich wyrzuciło z auta
Każdy mówi co innego, ale w sumie słyszałem, że z Zabiegi pozostała smażona mielonka, więc raczej został w środku. Może niech komisja d/s wypadku wszystko ustali to będziemy wiedzieć, bo media nam chvja powiedzą.
stare 29-02-2008, 13:27   #46
K.
Weteran

Domyślnie

A widzieliście wogóle zdjęcia po kraksie?.... masarka... same części z tego Ferrari zostało... i jechali chyba podobno 200 km/h a tam był znak, że można 50 km/h jechać... barany z tych ludzi.
K. jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 29-02-2008, 13:46   #47
kyfu
zóo

Wyślij wiadomość na gg do kyfu
Domyślnie

Ja słyszałem wypowedź jakiegoś tam sierżanta czy komisarza który mówił, że po przyjeździe na niejsce znalazł zwłoki Zabiegi leżące na ziemi, a Zientarski był już w szpitalu, jednak nie sprecyzował czy zwłoki leżały tam bo zostały wyrzucone podczas wypadku, czy poprostu zostały wyciągnięte z samochodu przez strażaków. Z wypowiedzi świadków wynika jednak, że Zientarski prawdopodobnie wypadł z samochodu podczas zderzenia i udało mu się jakoś oddalić od płonacego auta, Zabiega natomiast został uwięziony w środku, a więc dokładnie tak jak pisał SimonS. A swoją droga wiadomo już dokładnie kto prowadził?? Bo wczoraj w mediach straszną zagadkę z tego zrobili.
kyfu jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 29-02-2008, 14:00   #48
Lex
Weteran

Domyślnie

Prowadził podobno Zientarski...

Cytat:
Z policyjnego śledztwa wynika, że kierowcą ferrari 360 modena, które rozbiło się w Warszawie, był Maciej Zientarski - dowiedziało się "Wprost".
stare 29-02-2008, 14:09   #49
emce
zaproś mnie do swego domu

Domyślnie

Zmienie troche temat

Wczoraj o 21 na National Geographic był program "Sześć stopni może zmienić swiat." Oglądał ktoś z Was? Bo ja po obejrzeniu tego, musze przyznać, że... troszke sie przeraziłem . Cały czas myślałem, że kiedyś wybuchnie jakaś bomba i świata nie będzie, a tu się okazuje, że już w 2038 roku średnia temperatura na ziemi może się podnieść o 2* celsjusza... A to już spowoduje lawinę zdarzen - temperatura się podniesie o kolejne 2 stopnie, aż w końcu dosięgnie 6*C i stopnieją lodowce...

Może przedstawili to w sposób troche ponad tego, co sie moze stac, ale jednak daje to do myslenia... Od 2000 roku, czyli w 8 lat, średnia temeratura ziemi podniosła się o 0,8*C, czyli o ok. 0.1* na rok. A jeżeli temeratura się podniesie o 2*C, to nastąpią już nieodwracalne zmiany w klimacie ziemi... (tak jak wcześniej napisałem - 2*--> 4*--> 6* i lodowców nie ma).

Dodatkowo, już przy 4-5*C ponad normy, amazonka (!) wyschnie, a lasy równikowe mogą przestać istnieć (a one dostarczają 20% o2 na ziemi).

Troszke sie przeraziłem, bo moze się to wszystko stać jeszcze za mojego życia...
emce jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 29-02-2008, 15:00   #50
seann

Domyślnie

Przynajmniej będzie ciekawie. Szkoda trochę. Już raczej nie doczekamy takich zim jakie były jeszcze kilkadziesiąt lat temu i jakie pamiętają nasi rodzice i dziadkowie. Nie będzie śniegu, nie będzie lodowców, nie będzie wielu zwierząt, nie będzie całego tego pięknego świata.

Cytat:
Napisał Mcks
Dodatkowo, już przy 4-5*C ponad normy (...) lasy równikowe mogą przestać istnieć (a one dostarczają 20% o2 na ziemi).
Nie znam się, ale według mnie wtedy lasy równikowe po prostu przeniosą się na niższe szerokości geograficzne
seann jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 29-02-2008, 15:06   #51
kyfu
zóo

Wyślij wiadomość na gg do kyfu
Domyślnie

to, że nie będzie śniegu to akurat najmniejszy problem, ale gdyby naprawdę klimat ociepliłby się do tego stopnia, że lodowce zaczęłyby się topić to mielibyśmy niezłą powódź
kyfu jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 29-02-2008, 15:06   #52
NAWED_BEKA
Banned

Ostrzeżenia: 0/2 (4)
Domyślnie

Trochę przesadzone
A to, że Amazonka wyschnie to kompletna bujda.
Ale fakt faktem klimat się ociepla i jest to proces nieodwracalny. Przy takim rozwoju Chin i egoistycznej polityce krajów wysoko rozwiniętych niemożliwe jest ograniczenie emisji CO2. Wszystkie konferencje są tak naprawdę zupełnie niepotrzebne bo tego się po prostu nie da zrobić. Rozwój gospodarczy wiąże za sobą wzrost emisji dwutlenku węgla do atmosfery, pytanie które państwo zrezygnuje z inwestycji i budowy infrastruktury, budynków etc? Każdy może sobie sam na to pytanie odpowiedzieć. Obecnie powinno się raczej przedstawiać plan w jaki sposób stopniowo przenosić ludność z zagrożonych terenów bo to, że te tereny zostaną zalane w ciągu 100 lat nie ulega wątpliwości. Takie miasta jak Amsterdam, Wenecja czy część Nowego Jorku za 50 lat mogą przestać istnieć. Jak zwykle jednak ludzie obudzą się nieco za późno i zapewne dojdzie do katastrofy, również gospodarczej bo chyba nie muszę mówić co się stanie gdy zostanie zalana np. część Manhattanu.. O Holandii nie wspominając bo ten kraj w przyszłości straci 2/3 swoich terenów, w tym takie aglomeracje jak Amsterdam, Rotterdam

Aha. Żadne lasy równikowe nie przestaną istnieć, żadna rzeka nie wyschnie. Po prostu stopnieją lodowce, podniesie się stan oceanu, "parę" miast (a te najważniejsze są z reguły u wybrzeży ) przestanie istnieć, anomalie pogodowe takie jak huragany czy burza w środku zimy będzie normalką To, że nie będzie ostrych zim to również nieprawda, może być zupełnie na odwrót. To, że średnia temperatura wzrasta nie znaczy, że maleć będzie amplituda rocznych temperatur
Aha. Lodowce stanowią ok 70% wód słodkich na świecie, topniejąc przestaną istnieć. Ale jest też pozytywny aspekt, że stopnieje nam Arktyka. Szacuje się, że tamte rejony są bardzo bogate w przeróżne złoża minerałów (w tym ropy naftowej), już teraz Kanada i Rosja się przepychają na biegunie północnym bo dobrze wiedzą co tam jest i dobrze wiedzą, że lodowce prędzej czy później stopnieją Ciekawe jest również, że przez biegun północny będzie ułatwiony transport morski. Tak więc jakieś plusy są

Ostatnio edytowane przez NAWED_BEKA ; 29-02-2008 o 15:17
NAWED_BEKA jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 29-02-2008, 15:20   #53
seann

Domyślnie

Cytat:
Napisał stormik Zobacz post
Obecnie powinno się raczej przedstawiać plan w jaki sposób stopniowo przenosić ludność z zagrożonych terenów bo to, że te tereny zostaną zalane w ciągu 100 lat nie ulega wątpliwości. Takie miasta jak Amsterdam, Wenecja czy część Nowego Jorku za 50 lat mogą przestać istnieć. Jak zwykle jednak ludzie obudzą się nieco za późno i zapewne dojdzie do katastrofy, również gospodarczej bo chyba nie muszę mówić co się stanie gdy zostanie zalana np. część Manhattanu.. O Holandii nie wspominając bo ten kraj w przyszłości straci 2/3 swoich terenów, w tym takie aglomeracje jak Amsterdam, Rotterdam
Trochę tak, trochę nie. Holandia na pewno coś wykombinuje. Nie wierzę, że nie zbudują jakiejś tamy, czy czegoś w tym rodzaju. Gdyby stopniały wszystkie lodowce itp. to poziom wody na świecie ma podnieść się najwyżej o jakieś kilka metrów. Naturalne, że znikną wtedy choćby Malediwy czy spore części wszystkich wybrzeży, ale ochrona niewielkiego terenu jakim jest Holandia może być możliwa. Mówisz, że ludzie za późno się obudzą. Zalana część Manhattanu? Chyba za dużo się naoglądałeś filmów typu Pojutrze. Chłopie, to się nie dzieje z dnia na dzień. (oczywiście jeśli wziąć pod uwagę zakres całych dziejów, to można tak metaforycznie powiedzieć). To raczej łatwo policzyć o ile poziom wody będzie podnosił się z roku na rok więc nie sądzę, że można przespać moment, w którym takie zagrożenie stanie się realne.

Cytat:
Napisał stormik
Szacuje się, że tamte rejony są bardzo bogate w przeróżne złoża minerałów (w tym ropy naftowej), już teraz Kanada i Rosja się przepychają na biegunie północnym bo dobrze wiedzą co tam jest i dobrze wiedzą, że lodowce prędzej czy później stopnieją
No, słyszałem, że Rosjanie wbili już na dnie morza pod Arktyką swoją flagę przywłaszczając sobie te tereny

Ostatnio edytowane przez seann ; 29-02-2008 o 15:26
stare 29-02-2008, 15:28   #54
NAWED_BEKA
Banned

Ostrzeżenia: 0/2 (4)
Domyślnie

Cytat:
Napisał seann Zobacz post
Trochę tak, trochę nie. Holandia na pewno coś wykombinuje. Nie wierzę, że nie zbudują jakiejś tamy, czy czegoś w tym rodzaju. Gdyby stopniały wszystkie lodowce itp. to poziom wody na świecie ma podnieść się najwyżej o jakieś kilka metrów.
Tamy już są i one już nie dają rady, a narazie jest to niczym w porównaniu do tego co będzie. Znasz coś takiego jak przypływy morskie i odpływy? Zbudują tamę na kilka metrów to ich zaleje podczas przypływu. Musieli by zbudować tamę na 20m i otoczyć nią całe wybrzeże. Ciekawe co wtedy zrobią z największym portem świata - Rotterdamem.
Cytat:
Mówisz, że ludzie za późno się obudzą. Zalana część Manhattanu? Chyba za dużo się naoglądałeś filmów typu Pojutrze. Chłopie, to się nie dzieje z dnia na dzień. (oczywiście jeśli wziąć pod uwagę zakres całych dziejów, to można tak metaforycznie powiedzieć). To raczej łatwo policzyć o ile poziom wody będzie podnosił się z roku na rok więc nie sądzę, że można przespać moment, w którym takie zagrożenie stanie się realne.
Naoglądałem się pojutrze Żeś dowalił. Nigdzie nie napisałem, że 12 lipca nadejdzie wielka fala i zaleje Manhattan. Po prostu za jakiś czas (nie za rok nie za dwa, nie za dziesięć) zaczną się podtopienia, a tego się nie da powstrzymać.. no chyba że wybudują tamę. Policzyć łatwo, a łatwo przenieść największe metropolie świata na wyższe tereny? Jak to sobie wyobrażasz, że w ciągu roku przeniosą setki milionów ludzi? Miasta a w nich przeogromny kapitał zostanie pod wodą bo raczej biurowców nie przeniosą.. no chyba, że zbudują tamy. Tak najlepiej dookoła wszystkich kontynentów, to by było coś.
NAWED_BEKA jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 29-02-2008, 15:33   #55
emce
zaproś mnie do swego domu

Domyślnie

Cytat:
Nie wierzę, że nie zbudują jakiejś tamy, czy czegoś w tym rodzaju.
Tam też pokazywali jakieś Angielskie tamy - wydali na to prawie milion funtów, takich tam 6, a one zablokowane mają wysokość 9 metrów, i nie przepuszczają ani ml wody
emce jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 29-02-2008, 15:40   #56
seann

Domyślnie

Cytat:
Napisał stormik Zobacz post
Tamy już są i one już nie dają rady, a narazie jest to niczym w porównaniu do tego co będzie. Znasz coś takiego jak przypływy morskie i odpływy? Zbudują tamę na kilka metrów to ich zaleje podczas przypływu. Musieli by zbudować tamę na 20m i otoczyć nią całe wybrzeże. Ciekawe co wtedy zrobią z największym portem świata - Rotterdamem.
Czy ja powiedziałem jak mają to zrobić? Będzie trzeba to coś wymyślą.

Cytat:
Napisał stormik
Naoglądałem się pojutrze Żeś dowalił.
Wiem

Cytat:
Napisał stormik
Nigdzie nie napisałem, że 12 lipca nadejdzie wielka fala i zaleje Manhattan.
Nie wiem, tak wywnioskowałem z tego
Cytat:
i zapewne dojdzie do katastrofy, również gospodarczej bo chyba nie muszę mówić co się stanie gdy zostanie zalana np. część Manhattanu..
Co się stanie? No bo skoro mówiłeś o jakiejś wcześniejszej ewakuacji to raczej się nic nie stanie.

Cytat:
Napisał stormik
Po prostu za jakiś czas (nie za rok nie za dwa, nie za dziesięć) zaczną się podtopienia, a tego się nie da powstrzymać.. no chyba że wybudują tamę. Policzyć łatwo, a łatwo przenieść największe metropolie świata na wyższe tereny? Jak to sobie wyobrażasz, że w ciągu roku przeniosą setki milionów ludzi? Miasta a w nich przeogromny kapitał zostanie pod wodą bo raczej biurowców nie przeniosą.. no chyba, że zbudują tamy. Tak najlepiej dookoła wszystkich kontynentów, to by było coś.
I może na tym skończmy bo i Ty jak i ja nie wymyślimy tu nic odkrywczego.

Cytat:
Napisał Mcks
Tam też pokazywali jakieś Angielskie tamy - wydali na to prawie milion funtów, takich tam 6, a one zablokowane mają wysokość 9 metrów, i nie przepuszczają ani ml wody
Jakieś tanie te tamy. Chyba, że na 9 metrów wysokie a długie na 2 i szerokie na metr

Ostatnio edytowane przez seann ; 29-02-2008 o 15:43
stare 29-02-2008, 16:28   #57
bujarek
RZECZNIK PRAW ŚWIEŻAKA

Wyślij wiadomośc poprzez AIM do bujarek Wyślij wiadomość na gg do bujarek
Domyślnie

Cytat:
Napisał Mcks Zobacz post
Może przedstawili to w sposób troche ponad tego, co sie moze stac, ale jednak daje to do myslenia... Od 2000 roku, czyli w 8 lat, średnia temeratura ziemi podniosła się o 0,8*C, czyli o ok. 0.1* na rok.
A dokładniej: średnia temperatura w punktach pomiaru temperatury podniosła się o 0,8 st. C. A to może być różnica.

Jeszcze co do tego wypadku: patrzcie, o czym napisał Super Express (w wydaniu gazetowym i na stronie internetowej - link pojawił się na głównej, w niewielkiej odległości od planszy "żegnaj Jarku"): http://www.se.com.pl/se/index.jsp?pl...ist_position=1

Tutaj skan z SE: http://deser.gazeta.pl/deser/1,83454,4975273.html

Nie ma co, nie mogli znaleźć lepszego momentu na czepianie się Kaczyńskiego (a właściwie jego kierowcy), że zamiast jechać 40 km/h, jechał 60. ;]

Jerzy Waszyngton wysysający brud z uszu Czesława Niemena
bujarek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 29-02-2008, 16:28   #58
Paolo_
Ave Silesia

Domyślnie

W Holandii tamy już są i to sporo. Ogólnie wydają na to co rok pełno kasy (niemalże cała Holandia jest położona poniżej poziomu morza więc muszą coś robić). Także myśle że póki co nie grozi jej zatopienie. Całe te opowieści jak dla mnie to jedna wielka bujda w stylu Faktu, byle zrobić sensacje A i tak jak coś ma pieprznąć na tej planecie to pieprznie nie wiadomo kiedy, rozkminka kiedy się to stanie to niepotrzebne strzelanie i tyle .
Paolo_ jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 29-02-2008, 16:56   #59
carmel
Oberschlesien!

Domyślnie

Ludzie produkują 3% dwutlenku węgla zawartego w atmosferze.

Czy taka ilość wpływa na klimat?
Jak do tej pory istnienie efektu cieplarnianego jest HIPOTEZĄ i nie ma dowodów na związek między emisją dwutlenku węgla do atmosfery a zwiększaniem się średniej temperatury powietrza.

Ekologiczne lobby jest bardzo silne, jednak wzięło się ono z pobudek etycznych, nie naukowych.

Vaclav Havel na europejskiej konferencji przeciwdziałania efektowi cieplarnianemu zaskoczył wszystkich, gdy na konferencji prasowej zaproponował, żeby cały szczyt zacząć od dowodów na istnienie omawianego zjawiska. Nie otrzymał ich.

Ekolodzy są dość groźni dla społeczeństw, ponieważ wykazują dalekoidącą niekonsekwencję w swoim myśleniu (chodzi mi tutaj o ochronę życia biologicznego); zatem raczej nie napalajmy się na efekt cieplarniany - do tej pory wiemy jedynie, że klimat jest raz cieplejszy, raz zimniejszy - tak oto środkowe średniowiecze było chłodne, renesans ciepły, barok i wiek XVIII zimne itp. Jeśli aktualne ocieplenie potraktujemy jako zmianę cykliczną, unikniemy zawału serca oglądając takie programy, w przeciwnym razie będziemy przejmować się prognozami topnienia lodowców - w latach '60 na przykład prognozowano zalanie Holandii około 2000 roku
carmel jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 29-02-2008, 18:29   #60
Sinner
ociekajacy zajebistością

Domyślnie

Hm nie wiem czy wiecie, ale jeszcze kilkaset lat temu na terenie Polski byly tak sprzyjajace warunki wegetacyjne, ktore umozliwialy winorosli na swobodny rozwoj. Teraz winorosl takze wystepuje, ale jest to juz inny gatunek. Poza tym warto zostac przy przeszlosci, poniewaz w przeszlosci dochodzilo czesto do drastycznych zmian sredniej temperatury na ziemi.
Jeszcze "niedawno" w sredniowieczu odnotowano zjawisko "małego zlodowacenia" co doprowadzilo do ubogich zbiorów, a w konsekwencji do powszechnego głodu.

Wiec nie ma co panikowac z natura nie wygramy
Sinner jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Bookmarks

Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)

Narzędzia wątku
Wygląd Oceń ten temat
Oceń ten temat:

Zasady postowania