FORUM.FIFASERWIS.COM - Encyklopedia wiedzy o grach FIFA  

Wróć   FORUM.FIFASERWIS.COM - Encyklopedia wiedzy o grach FIFA > RÓŻNOŚCI > Piłka Nożna

Zobacz wyniki ankiety: Jaka jest Twoja ulubiona pozycja?
Bramkarz 30 15.96%
Obrońca 27 14.36%
Pomocnik 86 45.74%
Napastnik 45 23.94%
Głosujących: 188. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz

Narzędzia wątku Oceń temat Wygląd
stare 01-09-2007, 10:08   #1
x_adam
Banned

Ostrzeżenia: 0/1 (10)
Domyślnie Ulubiona pozycja

No właśnie. Jaka jest wasza ulubiona pozycja na boisku? Na jakim piłkarzu na ulubionej pozycji się wzorujecie i dlaczego właśnie na nim?

Moja ulubiona pozycja to bramkarz. Moim wzorcem do naśladowania jest Iker Casillas. Ma fantastyczny refleks, wielokrotnie ratuję dupę swoim kolegom z drużyny, rzadko popełnia błędy, pewnie gra na linii i na przedpolu bramki.Jest jednym z najlepszych bramkarzy na świecie.
x_adam jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-09-2007, 10:10   #2
lewy
Weteran

Domyślnie

Ostatnimi czasy polubiłem bardzo prawą obronę, pełno biegania do przodu, do tyłu - to jest fajne w tej pozycji. Jeszcze bardzo lubię środkową, bądź prawą pomoc.
lewy jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-09-2007, 10:13   #3
Jay W.
KONTO OFICJALNE

Domyślnie

Atak...ale tylko wtedy, gdy w pomocy gra ktoś, kogo dobrze znam (bo wie jak dobrze mi zagrać). Jak gram z kimś kogo znam słabiej, wtedy gram w obronie (gdzie wcale nie jest tak źle).

Jeśli chodzi o styl to staram się grać po swojemu, ale najbliżej mi do v.Nistelrooya.

Ostatnio edytowane przez Jay W. ; 01-09-2007 o 10:27
Jay W. jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-09-2007, 10:16   #4
El Siete
Weteran

Domyślnie

Gram w zasadzie tylko w napadzie. W grze staram się naśladować Raúla, czy też z naszego podwórka - Maćka Żurawskiego. Przede wszystkim lubię grać dla drużyny. Fajnie jest cofnąć się po piłkę i posłać jakieś prostopadłe podanie do kolegów, ale jednocześnie sam strzelam bramki ustawiając się w najbardziej odpowiednim miejscu. W przeciwnieństwie do większości niestety zawsze staram się szukać podania, nawet wtedy, kiedy bardziej odpowiedni byłby strzał. Częściej to wychodzi na dobre, ale nie raz podaje już niepotrzebnie przekombinowując.
El Siete jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-09-2007, 10:19   #5
cleavage
naughty moderatorista.

Wyślij wiadomość na gg do cleavage
Domyślnie

Zdecydowanie Mediapunto. Jako środkowy ofensywny pomocnik uwielbiam kreować grę ( jak gram w gałke np. ), podawać i ogólnie być mózgiem całego zespołu. W tym wypadku nie liczą się strzelone bramki, tylko radość z dobrego rozegrania. Wzorzec ? nie wiem... może Kaka ? Inną pozycją, którą lubię ( już mniej.. ) to prawy atak. Czasem także zapuszczam się na skrzydła, lecz chyba na zawsze moim powołaniem ( w piłce podwórkowej ) będzie kreowanie gry.
stare 01-09-2007, 10:19   #6
misjurg
I just had sex

Domyślnie

Napastnik. Na tej pozycji gram w klubie (juniorzy). Często też trener wystawia mnie jako rozgrywającego, bo mówi, że mam dobry przegląd pola.
Na kim się wzoruję, hmm.... na Cristiano Ronaldo. Może nie jest napastnikiem, ale dużo drybluje, tak jak ja. A w stylu gry może trochę przypominam Maćka Żurawskiego. Lubię często cofnąć się po piłkę.
Aha, dodam jeszcze, że czasami schodzę na skrzydła. Tam oczywiście jakiś rajd i strzał lub podanie do kolegi z drużyny.

Ostatnio edytowane przez misjurg ; 01-09-2007 o 10:24
misjurg jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-09-2007, 10:24   #7
emce
zaproś mnie do swego domu

Domyślnie

Ja w klubie gram jako prawy pomocnik, i mi ta pozycja odpowiada w zupełności. Trzeba biegać w każdą stronę, ale mi to pasuje, bo biegać lubię Na podwórku to różnie bywa, jak gramy w mniej osób (a często tak jest) to wiadomo że nie ma jako-takich pozycji. Ale jak więcej osób się zbierze to prawa/lewa pomoc. Wogole to nie wiem co mnie ciągnie na lewo, ale lubie tam biegać Wtedy zawsze schodzę do środka na krótki słupek i pakuję perfidnie piłkę przy samym słupku, albo [podaje do kogoś żeby trafił na pustą bramkę.
emce jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-09-2007, 10:29   #8
kylo
Das ist optimal

Domyślnie

Ja lubię grać na bokach jestem prawo nożny i jakoś lewa strona przypadła mi do gustu.
stare 01-09-2007, 10:30   #9
kyfu
zóo

Wyślij wiadomość na gg do kyfu
Domyślnie

w klubie grałem jako środkowy pomocnik a z kumplami zawsze gram sobie z boku głwónie na prawej pomocy, lubie poprostu sobie pobiegać do przodu, do tyłu a najbardziej odpowiada mi schodzenie do środka ze strzałem
kyfu jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-09-2007, 10:35   #10
rav
Weteran

Wyślij wiadomość na gg do rav
Domyślnie

Lubię grać na lewej obronie, wtedy podać piłę do jakiegoś geja na środku i pruć lewą stroną do przodu, dostać piłę, zejść do środka i pierdolnąć w długi róg Ta pozycja jest też dobra pod jednym względem - jak grasz z chamami, to nie czekasz na piłkę, sama przychodzi do Ciebie, kiedy idzie akcja oponentów albo bramkarz rozpoczyna
rav jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-09-2007, 11:05   #11
igus
A Thousand Suns

Wyślij wiadomość na gg do igus Wyślij wiadomość poprzez Skype™ do igus
Domyślnie

ja zawsze lubiłem grę na skrzydle, ale myślę, że mógłbym być też takim typowym łowcą bramek, czekającym na piłki w polu karnym... no, ale moja piłkarska kariera skończyła się na kilku treningach . a kto wie gdzie teraz bym był gdybym wtedy się przykładał ? tylko jeszcze odrobina talentu by się przydała, a tego troszkę brak .
igus jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-09-2007, 11:11   #12
Dave
Semper Fidelis

Wyślij wiadomość na gg do Dave
Domyślnie

Ostatnio na "Z czuba" byla opisana podworkowa jedenastka marzeń Do kogo pasujecie?

Defensywa

Home Run - Najmłodszy w stawce, wysyłany po piłkę po strzałach w "okno Pana Boga", zazwyczaj jest podrapany od łażenia po krzakach i poparzony przez pokrzywy. Zazwyczaj jest też bramkarzem.

Grubas - Zawodnik formacji obronnej, którego stawia się zawsze w okolicach jednego ze słupków i prosi, by się nie ruszał (jak nie poprosisz, pójdzie do sklepu po chipsy bez uprzedzenia). Gra tylko i wyłącznie dlatego, bo inni chłopcy grają.

The Wall - również obrońca, również bierny, ale spełniający inne funkcje. Podczas gdy Grubas osłania bramkę przed lecącą piłką, The Wall ustawiany jest nieco wyżej, tak, by rozbijali się o niego przeciwnicy. Zderzenie z nim zwykle kończy się wstrząsem mózgu.

Struś - Bieganie to jego drugie imię. Wyjątkowo irytujące indywiduum. Nie interesuje go odbiór piłki, wystarczy, że dogoni przeciwnika, ewentualnie okrąży. A najgorsze, że biegając, non stop się głupio śmieje.

Kapitan - To on decyduje, jakie będą składy drużyn i on rozstrzyga dyskusyjne kwestie (faul, aut, wynik). Chętnie zostaje na obronie, bądź w pomocy, by pokazać, jak bardzo jest zdyscyplinowany. Brakuje mu szybkości, ale słynie ze świetnego strzału z dystansu.

Jeśli ma na imię Tomek, wszyscy mówią na niego Tomasz.

Ofensywa

Piłkarzyk - Mieszka przy samym boisku. Gdy brakuje mu towarzystwa, odbija piłką o pobliską kotłownię (tę samą, na której wisi kosz). Małomówny, skupiony na grze. Podobno kiedyś grał w juniorach miejscowej drużyny, ale kontuzja zniszczyła mu karierę.

Mózg - Przychodzi na umówiony mecz najwcześniej, by zapoznać się ze stanem murawy i często na nią narzeka. Świetnie zorientowany w profesjonalnym futbolu, zna na pamięć stosunek bramkowy wszystkich drużyn Ekstraklasy. Na boisku powolny, ale elegancki i dokładny.

Maratończyk - Nie przypisany żadnej boiskowej pozycji, bo jest wszędzie tam, gdzie piłka. Nieco bardziej ułożona wersja Strusia. Gdy jego drużyna atakuje, on atakuje. Gdy jego drużyna broni, on broni. Najczęstsza ofiara interwencji The Wall.

Rogacz - Specjalista od rzutów wolnych z okolic pola karnego, ewentualnie, mniej chętnie, rzutów rożnych. A wszystko z miłości do podkręconej, ewentualnie, mniej chętnie, ostro bitej piłki. Trochę jak Beckham, ale ma mniej tatuaży. Jego drugim ulubionym zagraniem jest lobowanie.

Morda - Klasyczny egoista, klasyczny snajper. Nie rusza się spod cudzego pola karnego. Non stop krzyczy. Jego ulubione słowa to "podaj!", "faul!" "przywilej korzyści!", "moja!". Nikt na boisku go nie lubi, ale budzi respekt, bo panienki się w nim kochają.

High-tech - Świetny technik. Najbardziej lubi przerwy w meczu, podczas których może sobie pożonglować, ewentualnie przejść przez całe boisko z piłką na karku. W trakcie rozgrywki mało pożyteczny, słaby fizycznie i straszny mazgaj. Aha, to jego piłką grany jest mecz.

Ja jesli chodzi o granie z kolegami to gram jak "morda" - stoje z przodu i czekam na piłke A w klubie gram na bramce
stare 01-09-2007, 11:12   #13
emjotek
Senior

Domyślnie

Od 6 lat gram tylko na srodku pomocy bardz pol-prawa pomocy
stare 01-09-2007, 11:26   #14
kylo
Das ist optimal

Domyślnie

Z tego pasuje do mnie grubas kapitan i mózg
stare 01-09-2007, 11:35   #15
scheva
Weteran wojny w Iraku

Ostrzeżenia: 1/0 (0)
Domyślnie

Z kolegami często gra na lewej bądź prawej pomocy te pozycje najlepiej mi odpowiadają

Z tego co podał Dave pasuje do mnie "Maratończyk"
stare 01-09-2007, 11:37   #16
pedrossi
It's a GOAL!!!

Wyślij wiadomość na gg do pedrossi
Domyślnie

Pomoc. Lubie środek i prawą stronę, niestety muszę dość często grać na lewej, bo nikt inny tam nie zagra, na prawdę kiepska sprawa, bo ja nie gram lewą nogą, więc muszę trochę kombinować. Dobre w tej lewej stronie jest to, że można zejść do środka i pierdolnąć aż miło
stare 01-09-2007, 11:38   #17
MasterCarl
K@rolu$ :P

Wyślij wiadomość na gg do MasterCarl
Domyślnie

Ja lubie grac podobnie jak kolega verbaT na prawej obronie i rajdy do przodu, do niedawna gralem w napadzie wiec problemu ze skutecznoscia nie ma ale niestety nie mamy obroncow i ktos musi zostac z tyłu, a jako ze w mlodosci gralem duzo z tylu to tutaj tez nie ma problemu ... dzis mam mecz derbowy mojego miasta wlasciwie regionu wiec wlasnie psychicznie sie na niego nastawiam

!! Jedno Serce Jedno Bicie WISŁA KRAKÓW Ponad Życie !!
MasterCarl jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-09-2007, 11:41   #18
igus
A Thousand Suns

Wyślij wiadomość na gg do igus Wyślij wiadomość poprzez Skype™ do igus
Domyślnie

heheheh w podstawówce byłem idealnym strusiem . wtedy kompletnie nie lubiłem piłki nożnej - teraz, to nie do pomyślenia .
w ogóle niezły ten text - wiele osobników, pasujących do tych opisów, rozpoznałem wśród moich znajomych .
igus jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-09-2007, 11:43   #19
x_adam
Banned

Ostrzeżenia: 0/1 (10)
Domyślnie

Według "Z czuba" jestem kapitanem .
x_adam jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-09-2007, 11:55   #20
El Siete
Weteran

Domyślnie

Morda, tylko bez tych panienek niestety No i jak pisałem oprócz wykańczania akcji lubię też asystować, najczęściej wysuwając piłkę koledze, mimo że sam jestem sam na sam
El Siete jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Bookmarks

Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)

Narzędzia wątku
Wygląd Oceń ten temat
Oceń ten temat:

Zasady postowania