FORUM.FIFASERWIS.COM - Encyklopedia wiedzy o grach FIFA  

Wróć   FORUM.FIFASERWIS.COM - Encyklopedia wiedzy o grach FIFA > PATCHE I NARZĘDZIA > Warsztat

Odpowiedz

Narzędzia wątku Oceń temat Wygląd
stare 23-03-2013, 18:25   #1
Miczki
Stały bywalec

Domyślnie FIFA 10 - Alternatywny Komentarz - BETA WYDANA!!!

Niektórzy mają dość duetu Szpakowski-Szaranowicz w najpopularniejszej serii gier piłkarskich. Dla tych wychodzę z inicjatywą. Planuję stworzyć alternatywny komentarz. Dodam swój głoś do gry i będę pełnić funkcję drugiego eksperta. Więc trzy osoby będą odpowiadać za opisywanie boiskowych poczynań. Jak to się mawia - lepszy rydz niż nic.

Początkowo planowałem o wcieleniu się w rolę głównego komentatora, ale byłoby potrzebne mnóstwo czasu na nagranie wszystkich kwestii Szpakowskiego. Około roku i nie ma w tym ani krzty przesady. Co do Szaranowicza - zostaje on ze względu na pogadanki. Usłyszycie go też w podsumowaniu pierwszej połowy i zakończonego spotkania, a także przy zdaniach dotyczących poszczególnych zawodników (np. "Dobra interwencja Angelo Peruzziego). Całkowite usunięcie pana Włodka wiązałoby się ze znacznym zubożeniem komentarza, mimo że za nim zbytnio nie przepadam. Nie wyobrażam sobie bowiem gadek ze Szpakowskim. Brzmiałoby to bardzo nienaturalnie. Byłyby także drobne różnice w jakości dźwięku, co wzbudziłoby tylko u Was politowanie.

A dlaczego zajmę się 10, a nie 13? Prosta odpowiedź - brak odpowiednich narzędzi. Z przejściem na wersję next-genową EA Sports zmieniło sposób kodowania plików audio. Odsłona z 2009 roku jest więc ostatnią, którą można zmodyfikować.

Zapału z pewnością mi nie zabraknie. Raz już brałem udział w podobnym projekcie. Wtedy miałem o wiele więcej analiz do nagrania niż teraz. Rok temu łącznie "zrobiłem" 1346 plików + plus wymagane poprawki.
Dla porównania - teraz muszę wypowiedzieć jedynie 863 kwestii.

Nie macie się co martwić o jakość dźwięku. Posiadam mikrofon ze średniej półki. Zdał egzamin przy kilku fanowskich dubbingach. W tym wypadku również nie powinien zawieść. Próbkę umieszczę na dniach. Usłyszycie w niej niektóre zwroty z gry.

Nie określam terminu premiery. Komentarz wyjdzie, kiedy będzie wykonany. Sądzę, że zajmie mi to 1-2 miesiące razem z testami, ale to jest luźny przedział.

PRÓBKA (odtwarzacz pogarsza jakość):
http://www34.zippyshare.com/v/58772453/file.html

Życzcie mi szczęścia.

Etapy prac:
1. Eksportowanie potrzebnych kwestii.
2. Wydanie wersji beta.
3. Nagranie ich.
4. Testy i naprawienie ewentualnych błędów.
5. Wypuszczenie gameplaya.
6. Premiera.
7. Dalsze poprawki.

Postęp prac: 551/863 (63,8 %)
Stan na: 21.04.2013

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

WERSJA BETA

Nikt chyba jej się nie spodziewał. Nawet ja Doszedłem dzisiaj do wniosku, że trzeba dać Wam do wykorzystania moją prawie dwutygodniową pracę, na umilenie powrotu do szkoły po świętach Wielkanocnych. Ponad połowę postępu. Będziecie mieć okazję dobrego poznania nowego głosu. Są to dźwięki nagrane "na czysto". W związku z tym nie zdziwcie się, jeśli dana kwestia będzie za cicho albo nieodpowiednio wyrażę emocje. Dopiero za to się zabiorę po zarejestrowaniu na moim komputerze 863 plików audio.

W ramach ciekawostki - zmodyfikowany komentarz zajmuje więcej niż ten pierwotny (305 MB do 297 MB). Mówiąc szczerze, nawet nie wiem, dlaczego. Moje analizy są w tej samej jakości jak te Szaranowicza.

Beta tego dodatku jest spakowana w formacie .zip. Ta kolejna, po testach, już będzie miała instalator. Wszystko jest i będzie umieszczone na serwerach zippyshare - jednych z najlepszych w internecie.

Po zagraniu poprosiłbym o opinię w tym temacie.

ŻYCZĘ WIELE PIĘKNYCH BRAMEK!

Rozpakowane pliki skopiować do: "C:\Program Files\EA SPORTS\FIFA 10\data\audio" (domyślnie)

Proszę zachować kopię zapasową poprzedniego, jeśli ten komentarz nie spełni Waszych oczekiwań (pliki audio.big i dat_pol.big.

LINKI (DWA PARTY):

http://www6.zippyshare.com/v/51762693/file.html
http://www62.zippyshare.com/v/8989227/file.html

Komentują: Dariusz Szpakowski, Włodzimierz Szaranowicz i Mikołaj Baranek

SPRAWDZANE TYLKO NA POLSKIEJ WERSJI!!

Ostatnio edytowane przez Miczki ; 21-04-2013 o 19:13
Miczki jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 23-03-2013, 20:16   #2
The Ox
Alex Oxlade-Chamberlain

Ostrzeżenia: 0/1 (3)
Domyślnie

Ciekawie aczkolwiek szkoda że do 13 by się nie dało, ale i tak propsy. Jeszcze zobaczymy jak to wyjdzie
stare 02-04-2013, 12:54   #3
Crisu.
Real Madrid!

Domyślnie

Ciekawe, Ciekawe czekam na ukończenie prac
stare 02-04-2013, 19:08   #4
Miczki
Stały bywalec

Domyślnie

Ale już teraz możesz sprawdzić, co przez te 1,5 tygodnia zrobiłem! ZAPRASZAM!
Miczki jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Bookmarks

Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)

Narzędzia wątku
Wygląd Oceń ten temat
Oceń ten temat:

Zasady postowania