FORUM.FIFASERWIS.COM - Encyklopedia wiedzy o grach FIFA  

Wróć   FORUM.FIFASERWIS.COM - Encyklopedia wiedzy o grach FIFA > SERIA FIFA > Starsze FIFY > FIFA 10

Zamknięty Temat

Narzędzia wątku Oceń temat Wygląd
stare 29-12-2009, 23:07   #21
pepe128
Nowicjusz

Domyślnie

Jestem nowym posiadacem fify 10 i powiem ze ja gram od lat system własym takim jakby 1-4-1-3-1-1 Gram Wisłą Kraków narazie. wyglad to tak
Pawełek
Alvarez-Głowacki-Marcelo-Brozek
Sobolewski
Małecki Garguła Kirm
Boguski

Brozek
To przyiosło efekt w postacji awnsu 3 miejsca o Le z lm
pepe128 jest nieaktywny  
stare 13-02-2010, 15:27   #22
Bartosz_Milas
Nowicjusz

Domyślnie

siema

ja gram 4-1-2-1-2 bo gram przez neta standardowa taktyka i mam taki problem.

ta taktyka najlepiej mi sie gra tylko nie wiem czy grac "gra skrzydlami" czy moze "dziura" bo za bardzo nie wiem co mi odpowiada.

moj styl to raczej szybkie i zgrane podania i jak znajde luke to w obronie rywala to podanie i sam na sam.

gram ofensywnie.

jakie najlepiej sobie te style dobrac do mojej taktyki i jaka obrona skoro gram ofensywnie? (czerwona strzalka)

dzieki z gory
Bartosz_Milas jest nieaktywny  
stare 07-03-2010, 19:34   #23
endriu7
Zorientowany

Domyślnie

moja taktyka
1(bramkarz)- 3(obr) - 1(def pom) - 2(śp) - 2 (skrzydłowi ofensywni pom) - 2(np)
gra się znakomicie tylko czasem po dośrodkowaniu brakuje kogoś z przed pola na dobitke

Real Madryt: jest nas wielu, nas nie pokonacie
endriu7 jest nieaktywny  
stare 08-03-2010, 07:26   #24
mesjach007
Stały bywalec

Domyślnie

Cytat:
Napisał endriu7 Zobacz post
moja taktyka
1(bramkarz)- 3(obr) - 1(def pom) - 2(śp) - 2 (skrzydłowi ofensywni pom) - 2(np)
gra się znakomicie tylko czasem po dośrodkowaniu brakuje kogoś z przed pola na dobitke
Po dośrodkowaniu zawsze brakuje kogoś na dobitkę
Ja mam dwóch ŚPD i wysuniętego ŚO i też mi brakuje
mesjach007 jest nieaktywny  
stare 23-03-2010, 20:14   #25
Jarek1993
Nowicjusz

Domyślnie Niestandardowe style

Mam pytanie jakie ustawienie niestandardowych styli będzie najlepsze przy taktyce 4-4-2 strzelam dużo bramek ale tez dużo tracę gram najczęściej Hiszpanami w sieci z kompem nie gram proszę o pomoc
Jarek1993 jest nieaktywny  
stare 27-05-2010, 18:21   #26
adik1995
Nowicjusz

Domyślnie

jaką taktykę polecacie mi na taktykę manchesteru united stworzoną przez fifa
adik1995 jest nieaktywny  
stare 27-05-2010, 19:21   #27
bartoszek95
Senior

Wyślij wiadomość na gg do bartoszek95
Domyślnie

Ja w swojej karierze manchester united mam taktykę 1:4:3:3
Z Evrą jako CLS, z LP i PS

Ostatnio edytowane przez bartoszek95 ; 07-06-2010 o 17:56
bartoszek95 jest nieaktywny  
stare 03-06-2010, 19:36   #28
sourandix
Nowicjusz

Domyślnie

ja gram 3-5-2 z tym że skrzydlowych wysuwam do przodu i bardziej pprzy lini ŚPO bardziej do przodu a 2 napastnikow odsuwam od siebie robiac miejsce ŚPO do wejscia. a reszta bez zmian
sourandix jest nieaktywny  
stare 07-06-2010, 17:47   #29
norbini12
Stały bywalec

Domyślnie

A ja gram baaardzo ofensywnie. Jeżeli ktoś lubi nieco większe wyzwania to polecam. Mianowicie:
1 BR (tylko jeden bo dwoma za łatwo )
2 ŚO
2 ŚP
1 ŚPO
1 PS
1 LS
3 N
I wcale nie tracę wielu goli. Poziom ogólny i bramkarza: klasa światowa
Zespół Real Madryt
Sezon: kończy mi się 3.

Ostatnio edytowane przez norbini12 ; 07-06-2010 o 17:50
norbini12 jest nieaktywny  
stare 09-07-2010, 15:33   #30
sawka
Nowicjusz

Domyślnie Ustawienie to nie wszystko

Witam. W Fifę 10 gram na PS3 od momentu pojawienia się gry w sprzedaży i chcę się podzielić z Wami spostrzeniami na temat ustawienia i taktyki. W większości postów mowa jest tylko o ustawieniu, lecz jak wszyscy wiemy diabeł tkwi w szczegółach. Ważne jest zgranie paru rzeczy, tak żeby nasz zespół grał jak zgrana orkiestra. Nie zdradzę oczywiście wszystkich szczegółów bo każdy kto w rankingu na necie zaszedł powiedzmy pow. 5000 pkt (na PS3), pewnie też spędził mnóstwo czasu na dograniu wszystkich spraw.
Po kolei:

1. Ustawienie
Ile razy ustawialiście sobie rożne ustawienie, sprawdzało się dobrze do momentu, aż trafiliście na przeciwnika, który Was dosłownie zmiótł z boiska? Jakie więc proporcje w obronie, jakie w ataku, co ze środkiem boiska? Powyżej widziałem parę postów,gdzie widziałem 3 obrońców, 2 obrońców... Widać koledzy lubią grać ofensywnie. Jasne, przecież wszyscy grają, żeby strzelać dużo bramek... Moje pierwsze miesiące w Fifę przegrałem ustawieniem, 3-5-2 powiedzmy dla przeciwników o rankingu 3000-3500 jeszcze starczało, później był dramat, zwłaszcza jak przeciwnik miał 3 napastników i wychodził z kontrą, o ustawienie z 2 obrońców się nie wypowiadam, chyba, że ktoś lubi hokej. Z ustawienia 3-5-2 przeszedłem na 4-2-4. Boczni LS i PS mieli wracać efekt. Efekt, w miarę ok, ale wyniki i przebieg meczu podwórkowy. Od bramki do bramki mecze. Jak ktoś ustawił się ciut bardziej defensywnie to były spore problemy. Próbowałem też 5-3-2 z ofensywnymi bocznymi obrońcami. Taktyka niby ofensywna, ale nie do końca bo powinna, gdy jestem przy piłce zmienić się w 3-5-2, ale jeżeli chcecie grać bokami wyprowadzając piłkę obrońca-napastnik-obrońca i np centra. to przeciwnik jest już dobrze zorganizowany w obronie i będzie go ciężko zaskoczyć. Najlepiej w moim przypadku sprawdza się ustawienie 4-3-3. BR-LO-PŚO-LŚO-PO-ŚPD-ŚP-ŚPO-PN-N-LN. Tak podane ustawienie nic Wam nie da, jeżeli nie macie podanych kierunków przesuwania się zawodników w obronie i ataku, a także zaangażowania. Nie zdradzę Wam wszystkiego, ale kilka szczegołów podam. Jak widać z opisu pozycji gram bez bocznych pomocników. Czyli generalnie boki mam dziurawe i taktyka Man Utd powinna obnażyć moje braki. Aby rozwiązać ten problem, dużo czasu spędziłem nad ustaleniem roli bocznych obrońców oraz środkowej formacji pomocy. Boczni obrońcy są delikatnie bardziej wysunięci do przodu od środkowych obrońców. Umożliwia to płynniejsze rozgrywanie piłki i włączanie się obrońcy na skrzydle w akacje ofesywne. Odradzam zmiany roli obrońcy np z PO na bardziej ofensywnego (zapomniałem oznaczenia, chyba CPS) bo nie zdążycie za kontrą przeciwnika. Zaangażowanie w obronie to dla wszystkich obrońców kolor niebieski, zaś w ataku środkowi obrońcy na czerwono zaś boczni na żółto. Możecie pokombinować z strzałkami dla bocznych do przodu w ataku, ale ostroznie bo efekt będzie ten sam co przy zmianie roli obrońcy. Z punktu widzenia każdego trenera kluczową rolę odgrywa pomoc. Ponieważ nie mam bocznych pomocników, aby uniknąć potężnej wyrwy po bokach, trójka pomocników ustawiona jest w trójkącie, z czego podstawę trójkąta tworzy ŚPD z ŚP, zaś wierzchołek ŚPO. ŚPD to dla mnie właściwie 5 obrońca, w momencie straty piłki ustawia się pomiędzy parą środkowych obrońców. Pozwala mi to uniknąć sytuacji 2-2 po stracie piłki w środkowej części boiska przy jej wyprowadzeniu, co przy dobrym przeciwniku kończy się stratą bramki. Ważną rzeczą jest żeby nie przesadzać zaangażowaniem się piłkarzy ŚP i ŚPO w ofensywie. Bo to oni mają stanowić pierwszą zaporę po rozbiciu naszego ataku przez obronę rywala. Poza tym fajnie jest mieć komu wycować piłkę na 20-30 m aby móc oddać strzał z dystansu, czy wbiec na szybkości w pole karne przeciwnika. Przejdźmy do ataku. Jak w opisie widać, siłą rzeczy mam gęsto w przodzie, bo zamiast Barcelońskiej LS-N-PS mam LN-N-PN. Aby częściowo zmusić napastników przy kontrze na rozbiegnięcie sie na boki, zaś w pozycyjnym zejście do środka i strzał, boczni napastnicy mają strzałki w ataku ustawione w kierunku lini bocznych.

2. Taktyka
Nawet najlepsze ustawienie nic Wam nie pomoże bez odpowiedniej taktyki. Tu niestety nie podam szczegołów, ale dam kilka przestróg.

a. rozgrywanie akcji
Nie przesadzajcie z tempem rozgrywania, bo obońcy czmychną do przodu, poszczególne linie się z płaszczą, a Wy nie będzie mieli z kim rozgrywać piłki jak kontra nie wyjdzie. Długość podań -wg uznania, ale bez skrajności...
Ustawianie się w moim przypadku -swobodne

b. stwarzanie sytuacji
To już zależy jaki styl preferujecie. Ustawienie moje umożliwia i szybką kontrę i atak pozycyjny i dośrodkowania. Radzę unikać wykluczającyh sę ze sobą opcji, jak już ustalicie, że wolicie dośrodkowania to nie przesadzajcie ze strzelaniem i podaniem. Poza tym można sobie to przypisać do innej taktyki i w meczu przełączyć.
Ustawianie się w moim przypadku -swobodne

c. obrona
Pressing -nie przesadzajcie z wysokością pressingu po robi się za dużo wolnej przestrzeni pomięzy bramkarzem a linią obrony
Agresja - zamiast wysokiego perssingu lepiej ustawić wysoką agresję.
Rozstawienie -też tak jak pressing coś pomiędzy. Małe rozstawienie pomoże tylko przy wolno grającym przeciwniku, na necie takich nie ma. Za szerokie rozstawienie przy przeciwniku z taktyką np Man Utd spowoduje puste megaprzestrzenie i pojedynki 1 na 1 obrońca napastnik, a próba podwojenia kółkiem w Padzie doprowadzi do tego, że przeciwnik będzie miał komu podać i wyjść na czystą pozycję.
Linia obrony oczywiście cofnięta.

3. Drużyna.
Ta sama taktyka, to samo ustawienie inaczej będzie funkcjonowało w roznych zespołach. Dla przykładu podam, że rywal wybrał Brazylię, a ja niepotrzebnie zmieniłem zespół z Angli na Hiszpanię i skończyło się 5-ką w bagażniku. Z tym samym przeciwnikiem w reważnu gdy grałem już Anglią poszło gładko. Powód boczni Hiszpńscy obrońcy Ramos i Capdevilla z każdą akcją włączali się razem do przodu, w Anglii zaś tylko w razie potrzeby.
Tak więc, nie ma takyki pasującej do wszystkich zespołów idealnie

Z gotowych ustawień polecam Man Utd, Barcę, Real, Brazylię oraz Chelsea.

Wniosek końcowy. Nie ma taktyki idealnej i o to powinno chodzić. Szukajcie odpowiedniej dla swojego stylu gry, zespołu którym gracie oraz szukając słabych punktów u przeciwników.

Mam nadzieję, że choć niektóre wskazówki przydadzą się początkującym graczom. Co do samej rozgrywki, to nie bawię się przełączanie superdefensywnie-superofensywnie co słyszałem, niektórzy robią w zależności czy posiadają piłkę czy nie. Podstawowe zagrania, które należy opanować to umiejętność gry w obronie, czyli wybieranie odpowiednich momentów do odbioru X, czekanie na reakcję przeciwnika czyli L2+X, oraz podwojenie i obiór X+O. W ataku podstawą są dwie rzeczy wyjście na pozycję, czyli podanie X+L1 oraz.... nauczenie się sprawne zakosów czyli strzał+podanie inaczej O+X.
Dobrze jak nauczycie się też w polu karnym zastawiać, a więc R2 bez żadnego kierunku, oraz zmieniać gwaltownie kierunek poprzez przytrzymanie przycisku L1 podczas zmiany kierunku biegu
Zwody specjalne, ok. ale jak już opanujecie podstawy, później dopiero się popisujcie. Miałem niedawno sytuację, że przeciwnik zaczął mecz od żonglerki, jakiś popisów w obronie typu przeplatanki itd. przy 8-0 już mu się odechciało.
Szanujcie przeciwników, nie grajcie na czas klepiąc non-stop piłką w obronie, grajcie do końca, choćby miałoby się skończyć nawet 0-10. Jak się uczyć to od lepszych. Nie okazujcie swoich frustracji robiąć non-stop wslizgi, czy strzelając sobie bramki -to tylko zabawa. Piszę o powyższych rzeczach bo jest to nagminne w meczach twarzą w twarz na necie.
Życzę wszystkim dobrej zabawy na necie.
sawka jest nieaktywny  
stare 19-08-2010, 11:26   #31
lewita
Nowicjusz

Domyślnie

ja gram tak:
4-3-3

obrona o o o o

pomoc o
o o

atak o
o o
lewita jest nieaktywny  
stare 19-08-2010, 12:13   #32
dees.
nowicjusz

Wyślij wiadomość na gg do dees.
Domyślnie

Ja jak gram Manchesterem United to gram ustawieniem 1-4-1-2-1-2
A jak gram Derby County to gram ustawieniem 1-4-3-3

dees. jest nieaktywny  
stare 11-09-2010, 16:08   #33
Lukas1918
Zorientowany

Domyślnie

Witam mam pytanie jaki będzie najsilniejszy i najbardziej zgrany skład Brazyli bo próbowałem już wielu ustawień.

Na obronie zmieniam tylko lewego obrońcę na Dani Alvesa

W pomocy na prawego idzie Diego w środku Kaka a na lewej Felipe Melo

W ataku gra Luis Fabiano prawa Robihno lewa strona i Ronalihno cofnięty środkowy.

I teraz na rezerwie mam jeszcze dobrego napastnika Alexandra Pato.

I nie wiem co zrobić z Kaką bo się marnuje z tyłu ?. Może zdjąć Luisa Fabiano i za niego stawić Ronaldihnio a jako środkowego dać Kake ?
Lukas1918 jest nieaktywny  
stare 20-10-2010, 23:45   #34
Kuba_DiiL
Nowicjusz

Domyślnie

Siema mam taki mały problem.
Codziennie chodzę do kumpla z bloku pograć ze dwa meczyki dziennie w Fife na xbox'ie. Zazwyczaj wygrywam jednak zdarzają mi się słabsze momenty. Najczęściej wybierałem Barcelone którą łatwo mi się strzelało bramki a piłkarze wychodzili na czystą pozycje z bramkarzem. Dodam, że w ustawieniach nic nie zmieniałem. Wczoraj dla odmiany wybrałem sobie Borussie Dortmund i grało się wręcz genialnie. Szybko rozgrywałem piłkę a obrońcy przeciwnika nie nadążali za prostopadłymi podaniami które najczęściej kończyły się lobem. W obronie z odbiorem piłki nie było najmniejszego problemu bo ataki kumpla kończyły się mniej więcej w połowie boiska. Powie mi ktoś jaka to była dokładnie taktyka i co mogę jeszcze zrobić aby gra była skuteczniejsza ?

Z góry dzięki.
Kuba_DiiL jest nieaktywny  
stare 25-10-2010, 20:13   #35
KoKA
Doświadczony

Domyślnie

Obecnie System który gram Benficą Lizoboną chyba w 12 sezonie.

4-4-1-1

Osatno w City grałem 3-6-1 Kurewsko ofensywne ustawienie wygrałem wszystko po za LM gdzie przegrałem w 1/4 z Barceloną /
stare 04-12-2010, 12:19   #36
ozek
GG : 11240276

Wyślij wiadomość na gg do ozek
Domyślnie

Ja w ostatnich tygodniach mojej gry ciągle szukam formacji idealnej dla mnie.
No i znalazłem.
Jest to formacja 4-5-1
Czyli :
BR - CPS - PŚO - LŚO - CLS PŚP - LŚP ŚPO PS - LS N

Jeśli chodzi o strzałki to
*ps i ls mają dwie strzałki w kierunku bramki.
*śp mają jedną strzałke do przodu, a drugą na ukos do środka pola.
*śpo ma dwie na ukos, w lewo i prawo
*n ma dwie do przodu
*cps i cls mają dwie do przodu
ozek jest nieaktywny  
stare 27-12-2010, 18:17   #37
Dzidzius007
ØðñòЮک

Wyślij wiadomość na gg do Dzidzius007
Domyślnie

4-4-3 lub 4-3-3.Najlepiej mi się tak gra.
stare 27-12-2010, 19:00   #38
matex96
Nowicjusz

Domyślnie

Cytat:
Napisał Dzidzius007 Zobacz post
4-4-3
matex96 jest nieaktywny  
stare 27-12-2010, 20:20   #39
Dzidzius007
ØðñòЮک

Wyślij wiadomość na gg do Dzidzius007
Domyślnie

Cytat:
Napisał matex96 Zobacz post
Co w tym takiego złego?
stare 27-12-2010, 20:23   #40
matex96
Nowicjusz

Domyślnie

@up
Do takiej formacji potrzebnych jest 12 zawodników.
matex96 jest nieaktywny  
Zamknięty Temat

Bookmarks

Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)

Narzędzia wątku
Wygląd Oceń ten temat
Oceń ten temat:

Zasady postowania