FORUM.FIFASERWIS.COM - Encyklopedia wiedzy o grach FIFA  

Wróć   FORUM.FIFASERWIS.COM - Encyklopedia wiedzy o grach FIFA > SERIA FIFA > Starsze FIFY > FIFA 10

Odpowiedz

Narzędzia wątku Ocena: Ocena wątku: 12 głosów, 5.00 średnia. Wygląd
stare 09-10-2009, 15:38   #81
lol91223
Nowicjusz

Domyślnie Czesc

Mam pada tego http://merlin.pl/Gamepad-TRACER-TRJ-...RAJOY10734.jpg jak ustawic zeby na nalogu mozna bylo robbic triki
lol91223 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 09-10-2009, 20:37   #82
enter00
Nowicjusz

Angry PAD Logitech Dual Action USB

Witam, jestem tu nowy i piszę pierwszego posta, mianowicie mam problem, gdyż nie wiem dlaczego mój pad wykorzystuje prawy analog do ruchu zawodnikiem, a lewy nic nie reaguje.
Próbowałem przekopiować plik z devdaty z fifa 9 i nic, gałka prawa chodzi a lewa tak jak było wcześniej.
Jak mam to uczynić by lewy analog słuzył do poruszania się zawodnikiem???

Mój pad to Logitech Dual Action
Mój kontroler to Logitech Dual Action USB

Pomóżcie mi!!!
enter00 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 09-10-2009, 20:52   #83
Narayan
Nowicjusz

Domyślnie

Cytat:
Napisał manfi Zobacz post
Nie usuwamy a kopiujemy w inne miejsce dla bezpieczeństwa.
Dlatego że po dodaniu nowej devdaty jesli będą błędy powrót do poprzednich ustawień będzie możliwy tylko po przeinstalowaniu gry !!!
Witam! Manfi, Ty chyba nie czytałeś postów moich i iiyamasony dotyczących naszego problemu, Saitek P2500 Rumble pad w fifie 10 ma babola w sterowaniu uniemożliwiającego normalną grę, więc robienie kopii pliku devdata z fify 10, który i tak z naszego punktu widzenia jest wadliwy jest bez sensu bo tak czy siak czy to po zamianie pliku bez kopii zapasowej czy też mając kopię nic się by nie zmieniło i tak byśmy nie mogli grać i tak!

Narayan jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 10-10-2009, 00:04   #84
tomasksc
Nowicjusz

Domyślnie

Witam Mam taki problem jak większość z was . Nie działa mi prawy analog mam pada Genius Maxfire Grandias 12V i co mam zrobić prosze was o odpowiedz byłbym baardzo wdzieczny . Z gory dzięki i prosze o odp !
tomasksc jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 10-10-2009, 12:41   #85
wysol
Zorientowany

Domyślnie

mam pytanko otóż na Windows Vista mam problem z padem tym co podałem na 3 stronie otóż zmieniam nazwe i nic :/ nazwa pada idzie USB network joystic i ją niby zmieniam w rejestrze a nic się nie zmienia :/ na Windows XP działa dobrze
wysol jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 10-10-2009, 14:40   #86
Drago
I LOVE TENNIS GAME

Wyślij wiadomośc poprzez AIM do Drago Wyślij wiadomość na gg do Drago
Domyślnie

Cytat:
Napisał Drago Zobacz post
Witam. Mam b. poważny problem z padem :/

Pewnie było to przewijanie kilka razy, ale mi jakoś się nie udaje.
Otóż mam sobie pada manta mm814... i nie działa mi shift i esc
W Fifie 08 i 09 nie miałem takiego problemu, a tu...
Przy okazji mam 3 przyciski o nazwie: TURBO, CLEAR, AUTO, które nic nie robią... powinny być wibracje, a nie ma Trudno się spodziewać czegos więcej bo padzie za 4 dychy, ale jednak ten shift i esc powininen być.

Bardzo proszę o pomoc.
Kombinowałem i udało się mieć ESC na padzie... ale z analogiem dalej nic.
Sciagnąłem stery i teraz działają wibracje [przy włączeniu gry są] dalej jak w sterowaniu chce ustawić wibracje daje na WŁ. po zapisaniu i wejsciu w sterowanie jest nadal WYŁ., czyli nadal jest coś źle z Fifą.

Manta MM814 Sky Game Pad, a w Panelu Sterowania nadal jest Generic USB Joystick.
stare 10-10-2009, 15:56   #87
przemek3007
Nowicjusz

Question 2 pady, inne sterowanie

czy ktoś wie jak rozwiązać idiotyczny błąd w fifie 10 który występuje juz któryś raz z kolei ..mianowicie czy da sie ustawic 2 oddzielne sterowania na padach... bo jak narazie to fifa czyta wszystkie pady jak jeden i jak ja np gram na innym ustawieniu a kolega na innym to nie da sie grac..ktoś musi sie przystosowac

Jak zorbic zeby fifa czytała 2 pady jako KONTROLER1 i KONTROLER2 i zeby mozna bylo w nich ustawic 2 inne konfiguracje ??
przemek3007 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 10-10-2009, 17:10   #88
Arthas996
Stały bywalec

Domyślnie

Cytat:
Napisał przemek3007 Zobacz post
czy ktoś wie jak rozwiązać idiotyczny błąd w fifie 10 który występuje juz któryś raz z kolei ..mianowicie czy da sie ustawic 2 oddzielne sterowania na padach... bo jak narazie to fifa czyta wszystkie pady jak jeden i jak ja np gram na innym ustawieniu a kolega na innym to nie da sie grac..ktoś musi sie przystosowac

Jak zorbic zeby fifa czytała 2 pady jako KONTROLER1 i KONTROLER2 i zeby mozna bylo w nich ustawic 2 inne konfiguracje ??
po prostu zmień ich nazwe w rejestrze np. jeden będzie "Logitech Dual Action" a drugi "Logitech Rumblepad"
-4Story
-FIFA/PES
-Captain Tsubasa(PS2)
-Captain Tsubasa II Super Striker(NES)
-Jedi knight:Jedi Academy
-Star Wars The Force Unleashed
-pare niewymienionych

Anime:
-Captain Tsubasa
Gry przeglądarkowe:
-farmerama.pl
Ulubiony piłkarz:
RONALDINHO!!!!
Arthas996 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 11-10-2009, 01:36   #89
Drago
I LOVE TENNIS GAME

Wyślij wiadomośc poprzez AIM do Drago Wyślij wiadomość na gg do Drago
Domyślnie

Swój problem postanowiłem rozwiązać w inny sposób. Myślę o kupnie pada [kompatybilnego ze wszystkimi grami]. Nie wiem na którego się zdecydować, a innego tematu o padach nie widzę.

http://www.komputronik.pl/index.php/...d_-_bialy.html

http://www.komputronik.pl/index.php/...er_3_in_1.html

Może ktoś mógłby się pokusić o ocenę? 1. wybrałem, bo jest tani i kompatybilny itd. a 2. są dobre opinie o nim, a te 100zł mogę wydać. Znalazłem tylko informacje, że pojawiają się problemy z wibracjami tego drugiego na Viście. Czy ktoś ma któryś z tych padów?

Jeśli ktoś proponuje porównywalny [cena] to też prosze o komentarz.
Pozdrawiam
stare 11-10-2009, 08:16   #90
Arthas996
Stały bywalec

Talking

Cytat:
Napisał enter00 Zobacz post
Witam, jestem tu nowy i piszę pierwszego posta, mianowicie mam problem, gdyż nie wiem dlaczego mój pad wykorzystuje prawy analog do ruchu zawodnikiem, a lewy nic nie reaguje.
Próbowałem przekopiować plik z devdaty z fifa 9 i nic, gałka prawa chodzi a lewa tak jak było wcześniej.

Pomóżcie mi!!!
ale po jakiego diabła to kombinowałeś z devdatą?!przecież Logitech Dual Action jest kompatybilny z fifą
-4Story
-FIFA/PES
-Captain Tsubasa(PS2)
-pare niewymienionych

Anime:
-Captain Tsubasa
Gry przeglądarkowe:
-farmerama.pl
Ulubiony piłkarz:
RONALDINHO!!!!
stare 11-10-2009, 09:59   #91
enter00
Nowicjusz

Domyślnie Logitech dual action pad

Cytat:
Napisał enter00 Zobacz post

Pomóżcie mi!!!

Cytat:
Napisał Arthas996 Zobacz post
ale po jakiego diabła to kombinowałeś z devdatą?!przecież Logitech Dual Action jest kompatybilny z fifą
Arthas996, przecież pisałem, że tak samo było wcześniej z padem zanim podmieniałem plik devdata z FIFA 09 (mimo, że pad jest kompatybilny z tą fifą).
Czy ktoś może mi pomóc w tej dziwnej sprawie??? Pomocy!!!
enter00 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 11-10-2009, 12:01   #92
kubus_puchatek7
Nowicjusz

Domyślnie pomocy

Witam . Mam problem zwiazany z padem Manta MM817 a mianowicie jak lub co mam zrobic abym mogl tym padem sterowac w grze . Z gory bardzo dziekuje za pomoc . Pozdrawiam kubus puchatek .
kubus_puchatek7 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 11-10-2009, 12:13   #93
B-Max
Zorientowany

Domyślnie

Podłącz go, zainstaluj sterowniki, zobacz czy go wykryło. Ustaw w opcjach FIFY w sterowaniu konfiguracje i GRAJ!
B-Max jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 11-10-2009, 16:42   #94
iiyamasony
Nowicjusz

Domyślnie

Cytat:
Napisał Narayan Zobacz post
Witam znalazłem rozwiązanie naszego problemu dotyczącego pada Saitek P2500 po prostu trzeba skopiować z fify 09 plik devdata.dat i wkleić do fify 10 w 2-ch miejscach
1) moje dokumenty/user
2)E:/Gry/fifa 10/data/input

wcześniej z tych 2-ch folderów usuwamy pliki devdata fify 10,
u mnie działa tak jak w fifie 09, spróbuj powinno u Ciebie też zadziałać!
P.S. Lob się robi Zwód+Strzał! Pozdrawiam!
wrzuć ten plik na jakis serwer
pozdrawiam
iiyamasony jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 11-10-2009, 23:04   #95
artex007
Nowicjusz

Domyślnie

Witam, przyznam szczerze że nie ogarniam..

Przy sterowaniu klawiaturą możemy przypisać pod klawisz, coś takiego nazwanego "Modyfikacją umiejętności" który służy do wykonywania trików. Gdy w menu Fifa 10 przełączam na sterowanie padem ta opcja do przypisania znika. To jest normalne?? Nie ogarniam tego. Psze o wytłumaczenie ewentualną pomoc.
artex007 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 13-10-2009, 12:53   #96
iiyamasony
Nowicjusz

Domyślnie

witam niech ktoś wrzuci oryginalny nie kombinowany plik devdata.dat na jakiś server
iiyamasony jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 13-10-2009, 16:33   #97
fantaziro
Nowicjusz

Domyślnie

Witam,
Wpierw podziękowania dla Arthas996 za piękny poradnik
Udało mi się "odblokować" przeklęte triki.
Niestety nie obyło się bez komplikacji.
Przycisk potwierdzający (akceptuj/krótkie podanie) zamienił mi się z dł. podaniem. Tzn teraz tak "krzyżyk" zamienił mi się z "kółkiem" (wedle play stationowego oznaczenia.
Za cholerę nie mogę zmienić tego przycisku w sterowaniu :(
Ustawiałem krótkie podanie pod każdy inny przycisk, ale gra automatycznie go zmieniała na taki jaki jej pasuje.

Także pytanie, jak przypisać klawisz krótkie podanie/potwierdzający w miejsce "krzyżyka" oraz klawisz dł. podania w miejsce "kółka" w taki sposób aby gra nie odrzucała mojej konfiguracji przycisków.

Pozdrawiam,
Fantaziro

P.S. Jednocześnie witam wszystkich jako że to mój pierwszy post.
fantaziro jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 13-10-2009, 17:35   #98
Arthas996
Stały bywalec

Domyślnie

Cytat:
Napisał fantaziro Zobacz post
Witam,
Wpierw podziękowania dla Arthas996 za piękny poradnik
Udało mi się "odblokować" przeklęte triki.
Niestety nie obyło się bez komplikacji.
Przycisk potwierdzający (akceptuj/krótkie podanie) zamienił mi się z dł. podaniem. Tzn teraz tak "krzyżyk" zamienił mi się z "kółkiem" (wedle play stationowego oznaczenia.
Za cholerę nie mogę zmienić tego przycisku w sterowaniu :(
Ustawiałem krótkie podanie pod każdy inny przycisk, ale gra automatycznie go zmieniała na taki jaki jej pasuje.

Także pytanie, jak przypisać klawisz krótkie podanie/potwierdzający w miejsce "krzyżyka" oraz klawisz dł. podania w miejsce "kółka" w taki sposób aby gra nie odrzucała mojej konfiguracji przycisków.

Pozdrawiam,
Fantaziro

P.S. Jednocześnie witam wszystkich jako że to mój pierwszy post.

co do krzyżaka to nie możesz żadnej gałki ani krzyżaka przpisać do sterowania, a poza tym bardzo dziękuję
-4Story
-FIFA/PES
-Captain Tsubasa(PS2)
-pare niewymienionych

Anime:
-Captain Tsubasa
Gry przeglądarkowe:
-farmerama.pl
Ulubiony piłkarz:
RONALDINHO!!!!
stare 13-10-2009, 20:14   #99
fantaziro
Nowicjusz

Domyślnie

Cytat:
Napisał Arthas996 Zobacz post
co do krzyżaka to nie możesz żadnej gałki ani krzyżaka przpisać do sterowania, a poza tym bardzo dziękuję
Chyba się nie rozumiemy :( Krzyżyk to nazwa przycisku, który w fifach i pesach zawsze odpowiadał podaniu po ziemi, a kółko to w zależności od wersji zawsze był strzał albo wrzutka. Równie dobrze można to nazwać przyciskiem 1 i 2.
I chodzi mi o zmiane przypisanych klawiszy do funkcji krótkiego podania i wrzutki
fantaziro jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 14-10-2009, 17:22   #100
wydraL
Nowicjusz

Domyślnie

dokładnie jak jest napisane zobaczyć w panelu sterowania / kontrolery gier / nazwa pada /

1. START > URUCHOM
2. Wpisz "regedit" i ENTER
3. Wejdź w "HKEY_LOCAL_MACHINE > SYSTEM > CurrentControlSet > Control > MediaProperties > PrivateProperties > Joystick > OEM"
4. Potem w katalogu "OEM" znajdziesz katalogi podobne nazwą do na przykład takiego "VID_0583&PID_FF60" (ZNAJDZ NAZWE SWOJEGO PADA W TYCH ZAKŁADKACH W REJESTRZE MOJ BYL USB JOYSTICK I ZMIENILEM NAZWE NA Logitech Cordless Rumblepad 2 i wszystko dziala jak nalezy tricki itd ; )
5. Przeszukaj każdy z nich (nie otwieraj tylko klikaj pojedynczo lewym przyciskiem myszy) i w prawym oknie w polu "OEMName" znajdź nawzę swojego PADA (sprawdź w kontrolerach gier jaka ona jest bo z reguły jest inna niż twój model pada).
6. Kiedy już znajdziesz swój pad kliknij dwa razy w pole "OEMName" i zmień nazwę swojego pada na którąś z listy padów kompatybilnych ja wybrałem Logitech Cordless Rumblepad 2).
7. Możesz wyłączyć edytor rejestru.
8. Teraz wejdź do FIFY i spróbuj zmienić sterowanie w grze
wydraL jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Bookmarks

Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 2 (0 użytkownik(ów) i 2 gości)

Narzędzia wątku
Wygląd Oceń ten temat
Oceń ten temat:

Zasady postowania