FORUM.FIFASERWIS.COM - Encyklopedia wiedzy o grach FIFA  

Wróć   FORUM.FIFASERWIS.COM - Encyklopedia wiedzy o grach FIFA > RÓŻNOŚCI > Giercowanie na Ekranie > Football Manager > Starsze FM

Odpowiedz

Narzędzia wątku Ocena: Ocena wątku: 3 głosów, 3.00 średnia. Wygląd
stare 20-05-2016, 17:39   #181
Piast
1948 & 1964

Domyślnie

Nikt nie gra w FM?

"Jakoś cołki świat w tym gro i nikt niy narzeko, ale kibic Ruchu to musi meczówka z tureckiej bawełny mieć zbiyranyj bez praworęcznych murzyńskich eunuchów z okolic jeziora Tanganika."
Kopalnia Węgla Kamiennego Piast (początkowo Bieruń Nowy) – polska kopalnia węgla kamiennego znajdująca się w Bieruniu, działająca samodzielnie od 1972 do 1 lipca 2016 roku, obecnie ruch Kopalni Węgla Kamiennego Piast-Ziemowit.
Piast jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 20-05-2016, 18:14   #182
Lucas.
Banned

Ostrzeżenia: 999/999 (999)
Domyślnie

Gram. Objąłem Gernikę w hiszpańskiej Lidze 2B, awansowałem, a teraz spadłem z LIGA adelante. Czyli ogólnie nie ma się czym chwalić.

soy madridista de corazón, blanco hasta la muerte
Lucas. jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 21-05-2016, 10:05   #183
RaaveK
Zorientowany

Domyślnie

Cytat:
Napisał Perejra Zobacz post
Nikt nie gra w FM?
W 16 z powodów technicznych NIE. Ja kontynuuje karierę w FM 15 TSV Monachium 1860 i ciągle szukam sposobu na zdetronizowanie Bayernu. W 5 sezonie po raz pierwszy zagram w LM.
RaaveK jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 21-05-2016, 10:09   #184
Piast
1948 & 1964

Domyślnie

Ja postanowiłem wydać sto ileś zyla na oryginałkę, problem wreszcie się naprawił.

"Jakoś cołki świat w tym gro i nikt niy narzeko, ale kibic Ruchu to musi meczówka z tureckiej bawełny mieć zbiyranyj bez praworęcznych murzyńskich eunuchów z okolic jeziora Tanganika."
Kopalnia Węgla Kamiennego Piast (początkowo Bieruń Nowy) – polska kopalnia węgla kamiennego znajdująca się w Bieruniu, działająca samodzielnie od 1972 do 1 lipca 2016 roku, obecnie ruch Kopalni Węgla Kamiennego Piast-Ziemowit.
stare 21-05-2016, 13:31   #185
RaaveK
Zorientowany

Domyślnie

Cytat:
Napisał Perejra Zobacz post
Ja postanowiłem wydać sto ileś zyla na oryginałkę, problem wreszcie się naprawił.
No to nic tylko grać
stare 21-05-2016, 13:50   #186
Trolu
Kujawski Dzik #1

Wyślij wiadomość na gg do Trolu Origin: Poldomir
Domyślnie

Cytat:
Napisał RaaveK Zobacz post
W 16 z powodów technicznych NIE. Ja kontynuuje karierę w FM 15 TSV Monachium 1860 i ciągle szukam sposobu na zdetronizowanie Bayernu. W 5 sezonie po raz pierwszy zagram w LM.
1860 w 3. sezonie gry to się wygrywa Bundesligę

Myślę, że warto podać zwycięski skład Kaiserslautern z meczu z Bayernem w sezonie 97/98: Reinke, Kadlec, H. Koch (31. Hristov), Kuka, Marschall, Ratinho (75. Reich), Roos, Schjönberg, Schäfer, Sforza, M. Wagner. I jeszcze Ballack.

Wątroba i , styl , przedsiębiorczość , charakter , analiza , blyskotliwość to właśnie
Trolu jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 21-05-2016, 14:58   #187
Piast
1948 & 1964

Domyślnie

Cytat:
Napisał Trolu Zobacz post
1860 w 3. sezonie gry to się wygrywa Bundesligę
W drugim

stare 21-05-2016, 22:53   #188
RaaveK
Zorientowany

Domyślnie

Gdybym miał do tego fundusze, a nie sezon w sezon 5 mln € na transfery. Muszę przez to pozbywać się kluczowych zawodników. Ale Milik co robi to poemat - mega gwiazdor.
stare 22-05-2016, 19:54   #189
Lucas.
Banned

Domyślnie

Tak jak wspomniałem, mam trzeci sezon hiszpańską Gerniką. W pierwszym byłem stawiany w roli pewniaka do spadku, ale jakimś cudem wykręciłem 4. miejsce i awansowałem do LIGA adelante. Tam podobnie, przewidywane ostatnie miejsce i... tym razem się nie udało. Chyba pierwszy tak tragiczny sezon w FMach. Po spadku przyjąłem większą ofensywę transferową, sprzedałem wszystkich, którzy choć jednym zdaniem negatywnie wypowiadali się w kontekście spadku- po cholerę mają mi narzekać. Na ich miejsce sprowadziłem młodych chłopaków w wieku 16- 21, na których oparłem zespół. Oto okienko transferowe w moim wykonaniu:

*
Jak widać wykręciliśmy spore przychody jak na trzecioligowy klub, ale taka już zaleta żelaznej polityki transferowej i klauzul w kontraktach. Należy zwrócić uwagę, że udało się sprowadzić świetnych zawodników jak na ten poziom rozgrywkowy- Jhona Arango oraz Ismaela Diaza- obaj dostali od scoutów po pięć gwiazdek umiejętności.

*sporych rozmiarów obraz

stare 28-05-2016, 09:33   #190
Piast
1948 & 1964

Domyślnie

ciekawostka, jeżeli grasz Górnikiem Zabrze i poprosisz o klub patronacki to zawsze tym klubem będzie Asteras Tripolis.

stare 01-06-2016, 18:44   #191
48
.

Domyślnie

Zastanawiałem się ostatnio czy jest możliwość wyszukania zawodników z klauzulą wykupu w kontrakcie (vide Zieler do Leicester).
Jakiś doświadczony gracz podzieli się wiedzą?
48 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 01-06-2016, 19:11   #192
Piast
1948 & 1964

Domyślnie

wchodzisz jak wybierasz se np. status transferowy, najeżdżasz na kontrakt i szukasz interesującej cie opcji.

stare 01-06-2016, 19:56   #193
48
.

Domyślnie

To wiem, ale pytam o wyszukiwanie, tak jak można wyszukać z wygasającym kontraktem itd.
stare 01-06-2016, 20:37   #194
Lucas.
Banned

Domyślnie

Nie da się.

stare 01-06-2016, 21:34   #195
Marcin_10
Nowicjusz

Ostrzeżenia: 0/1 (3)
Domyślnie

Cześć, Lucas ! Mam do ciebie kilka pytań, w sprawie bazy danych, wolnych graczy i gry w 3 lidze Hiszpańskiej. Jakie zawsze wybierasz Kontynenty,Regiony,Kraje ? Jak najlepiej sprawdzasz i sprowadzasz wolnych graczy? Ja np, jak chce wyszukać twoich graczy których ty sprowadziłeś, to prawie ani jednego nie mam w bazie(a mam 106 tyś). Takich piłkarzy jak Thibo,Grilado,Diaz czy reszty, po prostu nie mam ich w bazie. Chciałem zacząć Racing, ale wgl nie mam pomysły jak się za to zabrać. W FM15,16 nigdy nie grałem drużyną z 3 lub 2 ligi, i nie mam pomysłu jak się za to zabrać. Pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez Marcin_10 ; 01-06-2016 o 23:22
Marcin_10 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 02-06-2016, 00:07   #196
przebos
Legenda

Domyślnie

Cytat:
Napisał czteryosiem. Zobacz post
Zastanawiałem się ostatnio czy jest możliwość wyszukania zawodników z klauzulą wykupu w kontrakcie (vide Zieler do Leicester).
Jakiś doświadczony gracz podzieli się wiedzą?
a to już nie robią fm scoutów?
przebos jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 02-06-2016, 00:26   #197
Lucas.
Banned

Domyślnie

Cytat:
Napisał przebos Zobacz post
a to już nie robią fm scoutów?
Genie Scout pokazuje cenę żądaną przez klub, nie cenę w klauzuli kontraktu.

Cytat:
Napisał Marcin_10 Zobacz post
Cześć, Lucas ! Mam do ciebie kilka pytań, w sprawie bazy danych, wolnych graczy i gry w 3 lidze Hiszpańskiej. Jakie zawsze wybierasz Kontynenty,Regiony,Kraje ? Jak najlepiej sprawdzasz i sprowadzasz wolnych graczy? Ja np, jak chce wyszukać twoich graczy których ty sprowadziłeś, to prawie ani jednego nie mam w bazie(a mam 106 tyś). Takich piłkarzy jak Thibo,Grilado,Diaz czy reszty, po prostu nie mam ich w bazie. Chciałem zacząć Racing, ale wgl nie mam pomysły jak się za to zabrać. W FM15,16 nigdy nie grałem drużyną z 3 lub 2 ligi, i nie mam pomysłu jak się za to zabrać. Pozdrawiam
Duża baza danych, niestandardowe: każdy kontynent, zaznaczam wszystko prócz (nie pamiętam dokładnie nazw, mogę przekręcić) 'piłkarzy z narodowością' i ' piłkarzy występujących w' i dodatkowo dla smaczku wszystkich Polaków. Moja baza to około 130-140 tyś.

Jak scouting, to i scouci. Przede wszystkim w małych klubach trzeba walczyć o rozszerzenie scoutingu minimum na cały kontynent. Wtedy jest mniej roboty, bo wszystkich ma się pod nosem. A jak się nie da, to trzeba ręcznie szukać- grając w Hiszpanii warto ogarniać Amerykę Południową (szybkie przyznawanie obywatelstwa, czeka się tylko dwa lata), mniej już Afrykę i Azję.

Thibo i Giraldo nie znajdziesz, bo to newgeni. W ogóle Thibo to tak naprawdę pseudonim, który sam nadałem, bo jest to Belg z typowo niemieckim nazwiskiem. Ismael Diaz gra w Tauro w Panamie, więc bardzo możliwe, że po prostu go nie masz w bazie.

Zaczynając w 3. lidze trzeba przede wszystkim spokojnie budować zespół, najlepiej nie wydając sporo, bo jeżeli zaszalejesz, a później nie awansujesz, to mogą być problemy finansowe. Ja mam trzeci sezon (awans, spadek, awans) i dzięki w miarę ogarniętym transferom spokojnie mogę już sobie pozwolić wydać 2-3 miliony na jednego gracza, czy oferować tygodniówki +5 tysięcy. Grając Gerniką po awansie trzeba było rozbudować stadion i jakimś cudem potrzebowali na to ponad 5 mln, które do tej pory są spłacane. Także powoli, a do przodu.

stare 02-06-2016, 00:39   #198
przebos
Legenda

Domyślnie

hmm, wydaje mi się że w genie 2012 normalnie była opcja wyboru wg klauzuli odstępnego, ale być może się coś zmieniło, bo nie grałem w żadnego nowszego fm-a.
edit: mój screen z Genie Scout 2012, na dole po lewej "klauzula odejścia":

przebos jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 02-06-2016, 00:47   #199
48
.

Domyślnie

@przebos
Chodziło mi o wyszukiwanie z poziomu gry, ale dzięki sprawdzę tego scouta. Lepsze to niż jakieś edytory.
stare 02-06-2016, 01:13   #200
Marcin_10
Nowicjusz

Ostrzeżenia: 0/1 (3)
Domyślnie

@Lucas Mógłbyś podać listę piłkarzy z rocznika 99,98,97 którzy bardzo dobrze się rozwijają? Czy może używasz jakiś stron, czy sam szukasz.
Marcin_10 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Bookmarks

Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)

Narzędzia wątku
Wygląd Oceń ten temat
Oceń ten temat:

Zasady postowania