FORUM.FIFASERWIS.COM - Encyklopedia wiedzy o grach FIFA  

Wróć   FORUM.FIFASERWIS.COM - Encyklopedia wiedzy o grach FIFA > RÓŻNOŚCI > Luzik ;) > Haxball

Odpowiedz

Narzędzia wątku Oceń temat Wygląd
stare 08-10-2012, 20:15   #1
Trolu
Kujawski Dzik #1

Wyślij wiadomość na gg do Trolu Origin: Poldomir
Domyślnie PIMP MY PING, czyli odpicuj sobie ping

PIMP MY PING
by Trolu

Przedstawiam Wam zbiór porad wszelakich dotyczących obniżenia pingu w grze Haxball. Artykuł jest podzielona na kilka części, zależnie od przewidywanego problemu.

1. Kwestia systemu operacyjnego.

Windows, jak każdy wie, nie jest idealny. Jego twórcy ukryli w każdej edycji kilka dziwnych elementów skutecznie podnoszących ping.

a) Wyłącz aktualizacje automatyczne - system szukając i pobierając aktualizacje skutecznie pożera spore zasoby łącza, a Ty nawet o tym nie wiesz.
b) Start-Uruchom-gpedit.msc-Szablony administracyjne-Sieć-Harmonogram pakietów QoS-Ogranicz rezerwowalną przepustowość - Limit przepustowości 0. Po tej operacji uruchom ponownie system. Windows domyślnie zajmuje 20% łącza właśnie na jakieś swoje grzebanie w bazie z aktualizacjami itp. Ping powinien dzięki ograniczeniu swobody systemu ping powinien trochę być niższy (5-10 ms)
c) Wyłącz wszelkie torrenty i inne programy pożerające zasoby sieciowe, a w przeglądarce jedyna karta to może być karta z haxball.com
d) Zastosuj tricki z TEGO PORADNIKA oraz z TEGO PORADNIKA albo TEGO

2. Kwestia przeglądarki.

Być może Twoja przeglądarka nie lubi haxballa Spróbuj na innej, albo sprawdź czy np. jakaś wtyczka nie powoduje konfliktu. dla użytkowników Chrome porada:
Cytat:
Napisał dertas
dla grających na chrome:
1. W adresie wpisujemy : "chromelugins"
2. Po prawej wciskamy "+Szczegóły"
3. Pierwsze wtyczki, to flash. Każdy ma ich mniej, lub więcej. U mnie są 3, wygląda to tak : http://scr.hu/6ak/r6vug . Tak jak w moim screenie... Należy wyłączyć tą pierwszą, czyli najnowszą, która niedawno się zaktualizowała. Tą drugą włączamy, to jest poprzednia i na niej hax "powinien" śmigać... Jeżeli ktoś ma jeszcze trzecią, to też wyłączyć, próbowałem na niej samej odpalić haxa, w ogóle się nie włączał. Jak ktoś ma tylko 2 wtyczki - Pierwszą wyłącza, drugą włącza...
4. Włączamy haxa, by sprawdzić Swój ping.

3. Dodatkowe programy usprawniające działanie łącza.

Program cFosSpeed (do znalezienia w necie w wersji trial - po 30. dniach wystarczy odinstalować program, usunąć klucze z rejestru systemowego i ponownie zainstalować). Po zakończeniu instalacji i uruchomienie programu klikamy na wykres przedstawiający aktywność łącza prawym przyciskiem myszy - Modelowanie ruchu - Kalibracja łącza, a następnie Pierwszeństwo dla czasów pingów. Po tej operacji ping nie powinien Wam skakać, a być może spadnie o kilka lub kilkanaście ms.

4. Dla łączących się z siecią poprzez wifi.

Także na polu wifi MS dał plamę. Co 90 sekund system szuka sieci bezprzewodowej o lepszych parametrach niż ta, z którą obecnie łączy się komputer. Po co, skoro w domu chcemy łączyć się z tylko jedną siecią? Na to pytanie chyba nikt nie zna odpowiedzi. W momencie wyszukiwania sieci ping zazwyczaj gwałtownie rośnie na około sekundę co skutecznie może powodować "szarpnięcia" podczas rozgrywki. na szcęście stworzono program WLANOptimizer Po pobraniu i uruchomieniu programu wybieramy naszą kartę sieciową i op kliknięciu na zakładkę Settings zaznaczamy Disable background Scan, a program minimalizujemy do tray`a. Ewentualnie możemy pokombinowac z opcjami Disable autoconfig oraz Enable streaming mode. Wymagane w systemie Vista/7 uruchomienie jako administrator.

Jeżeli korzystasz z karty wifi niezintegrowanej w płycie głównej, a takiej na złącze PCI to warto korzystać z oprogramowania dołączonego przez producenta chipsetu do takowej karty. Liderem na rynku jest firma RaLink, której oprogramowanie jest dołączane do kart sieciowych. Łączenie się z siecią za pomocą takich programów zapewnia stabilne połączenie oraz obniża trochę ping.

5. A może to nie wina systemu?

Też się tak może zdarzyć, że po prostu coś nie bangla na linii komputer-router (o ile łączysz się z siecią za pomocą routera). Start-Uruchom-cmd i wpisz komendę:
ping -t 192.168.0.1 zatwierdź klawiszem enter (adres ip Twojego routera może się różnić - sprawdź w instrukcji)
W okienku będą pokazywać się czasy dostępu do routera, wynosić powinny one 1-2 ms, wyższe wartości świadczą o jakimś konflikcie na linii komputer-router. warto także wpisać ping -t wp.pl czas dostępu do wp.pl powinien wynosić 20-30 ms, wartości wynoszące kilkaset ms wyraźnie będą wskazywać na jakieś problemy.

a) wyłącz firewall w routerze, zanim zostaniesz połączony ze stroną internetową firewall sprawdza czy nie ma na niej podejrzanych treści. W każdym routerze robi się to inaczej - musisz niestety ogarnąć to samodzielnie

b) odblokuj porty, które wykorzystuje flash, czyli porty UDP z zakresu 1024-65535

c) czasem reset routera (wyciągnięcie wtyczki zasilania i ponowne jej wsadzenie) daje jakiś efekt

DOBRZE BY BYŁO GDYBY ISTNIAŁA MOŻLIWOŚĆ SPRAWDZENIA CZASÓW DOSTĘPU (PINGU) NA INNYM KOMPUTERZE ŁĄCZĄCYM SIĘ Z TYM SAMYM ROUTEREM. Jeśli wyniki będą identyczne to, niestety, może oznaczać powolną śmierć routera lub też kiepską jakość łącza internetowego, a na to niestety nie mamy już wpływu.

6. Konflikty między sieciami.

Tak, to nie żart. Zdarza się, że osoby np. z UPC grające na hoście korzystającego z Neostrady mogą mieć pingi nawet o 100 ms wyższe niż zazwyczaj. Na to też nie ma rady.

Wątroba i , styl , przedsiębiorczość , charakter , analiza , blyskotliwość to właśnie
Trolu jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 08-10-2012, 21:33   #2
Gerrard
#JURGENKURWAMUSISZ

Wyślij wiadomość na gg do Gerrard
Domyślnie

Chodzi mi o ping - jaki u was wykazuje i jaki jest traktowany w kręgu norm? Na down/upload nie patrzcie, bo zależy od chwili, raz jest 1mb, raz 4mb, średnio prawie 3mb down.

Co do pingu - tutaj 83, ale o ile dobrze pamiętam ostatnio często nieco więcej niż 100 pokazywało.

edit:

Przed chwilą - ping 104; down 2mb, up 1mb.

Ostatnio edytowane przez Gerrard ; 08-10-2012 o 21:36
Gerrard jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 08-10-2012, 21:38   #3
qwedsa288
czołg!

Ostrzeżenia: 0/1 (2)
Wyślij wiadomość na gg do qwedsa288 Wyślij wiadomość poprzez Skype™ do qwedsa288
Domyślnie

Mi na speedtescie wykazuje ping 49, mimo ze mam 6mb to mi się wydaje że to trochę za dużo.

Gerr czyli zmiana neta Ci nic nie dała : DDDD

Ostatnio edytowane przez qwedsa288 ; 08-10-2012 o 21:43
qwedsa288 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 08-10-2012, 21:41   #4
Gerrard
#JURGENKURWAMUSISZ

Domyślnie

No to chvj. Co raz więcej ludzi z wioch bierze cdma i sieci zapjrdolone - nawet dodanie trzeciej, nowej sieci nic nie pomaga. Niby na nowym routerze jest to 2-3 szybsze łącze, ale nie stabilne a pingi jak widać. Na starym routerze mniejszy down/up, ale ping ten sam.

@ Dertas

Bozia pokarała za nabijanie się z pingu(podpis) :( Było 260, jest 800.
stare 08-10-2012, 21:42   #5
Ciej
NAJLEPSZY WROZBITA

Origin: kick3r666
Domyślnie

a ja mam ping 15 :< a miałem 8 >:s
stare 08-10-2012, 21:42   #6
werpak
Kujawski Dzik #2

Wyślij wiadomość na gg do werpak
Domyślnie

a w haxie miałem teraz ok 50-70, w niektórych momentach skakało nawet do 100
stare 08-10-2012, 21:44   #7
Gerrard
#JURGENKURWAMUSISZ

Domyślnie

Dzięki panowie. No to sobie pograłem
stare 08-10-2012, 21:47   #8
dertas
Kujawski Dzik #3

Wyślij wiadomość na gg do dertas
Domyślnie

[*] łap znicza na pocieszenie
stare 09-10-2012, 18:24   #9
Trolu
Kujawski Dzik #1

Domyślnie

Lepiej załatw sobie kabel do chaty, a nie rypiesz na jakimś CDMA... Internet mobilny nie nadaje się do grania.

Wątroba i , styl , przedsiębiorczość , charakter , analiza , blyskotliwość to właśnie
stare 09-10-2012, 19:06   #10
Gerrard
#JURGENKURWAMUSISZ

Domyślnie

Gdybym miał taką opcję to bym nie zawracał gitary, logiczne chyba co?
stare 15-10-2012, 18:10   #11
Falnin
Senior

Domyślnie

No to ja opiszę swój problem:
Grając na laptopie łapiącym neta przez Wi-Fi(6mb/s Orange, pełny zasięg) mam słabiutkie pingi. Przy dobrym hoście wynoszą one ~100/120, jednak co jakiś czas skacze do ~100/parę(naście) tysięcy! Skutkuje to tym, że łapię chwilowego freeza. Nie jest tak tylko w Haxballu, ale też w innych grach online. Na kompie stacjonarnym podłączonym bezpośrednio do routera wszystko jest w jak najlepszym porządku. Na laptopie też kiedyś było...
Po przeczytaniu poradnika Trola:
1.a) mam wyłączone
b) na Windows 7 nie odnajduje gpedit.msc
c) oczywiście wyłączone
d) próbowałem zrobić wg. drugiego poradnika, ale w rejestrze mam kilka katalogów z plikami "Dhcp", po wybraniu jednego z nich i kontynuowaniu wg. tutoriala i restarcie komputera nie zauważyłem żadnej zmiany
2. Sprawdzone na Operze(domyślna), Mozilli i IE()
3. Nie próbowałem
4. Jedyna zmiana to ping z ~100/paręnaście tysięcy na ~paręnaście tysięcy/paręnaście tysięcy
5. Wszystko jest jak najbardziej w porządku
6. Odpada
Dodam tylko, że informatyk z Orange, który ostatnio był u mnie(w innej sprawie) olał całkowicie tą kwestię...
I tak mam zamiar zamówić sobie kabelek LAN, żeby móc podłączyć laptopa podczas gry, ale jakimiś radami lub spostrzeżeniami nie pogardzę. Majątku on nie kosztuje(na allegro 1 zł za metr + 2 zł wysyłka) a na pewno poprawi sprawę.
Falnin jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 15-10-2012, 18:59   #12
Trolu
Kujawski Dzik #1

Domyślnie

http://pclive.pl/porady-komputerowe/...ws-7-home.html

Czyli masz taki problem co ja, ping w miarę ok, a co jakiś czas na ułamek sekundy skoczy do kilku tysięcy. Nie jest to wina łącza, windows+wbudowane wifi=skoki pingu. Spróbuj tego cfossa, a jak nie pomoże to zobacz jak na kablu będzie działać.

stare 15-10-2012, 20:28   #13
Falnin
Senior

Domyślnie

Zabieg z gpedit.msc i cfosspeedem nic nie dał. Na kablu chodzi jak powinno. Najdziwniejsze jest to, że wcześniej było wszystko w porządku.
Falnin jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 23-12-2012, 19:54   #14
kabanos123
Fan A.C MILAN

Origin: AppleHolz
Domyślnie

Mam pewien problem z pingiem, od 2 dni ping mi skacze po 600 albo i więcej wcześnie ping miałem do maks. 150 czy zna ktoś na ten problem rozwiązanie??

Bookmarks

Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)

Narzędzia wątku
Wygląd Oceń ten temat
Oceń ten temat:

Zasady postowania