FORUM.FIFASERWIS.COM - Encyklopedia wiedzy o grach FIFA  

Wróć   FORUM.FIFASERWIS.COM - Encyklopedia wiedzy o grach FIFA > RÓŻNOŚCI > Giercowanie na Ekranie

Zamknięty Temat

Narzędzia wątku Oceń temat Wygląd
stare 12-06-2010, 10:22   #21
Jay W.
KONTO OFICJALNE

Domyślnie

Cytat:
Napisał Trolu Zobacz post
Konsola jest dla kogoś kto ma dużo czasu i pieniędzy na granie. Gry kosztujące 200zł to rozbój w biały dzień. Dla mnie np. zakup X360 jest nieopłacalny z prostego powodu - nie mam czasu na granie.
Ja gram rzadko. Mam zaledwie kilka gier, w które od czasu do czasu popykam i jest mi z tym dobrze. Od pół roku gram w FIFĘ 10, tyle samo w Forzę 3 (bo te dwie kupiłem mniej więcej w tym samym czasie). Fakt, za FM3 dałem grubo ponad 200 zł., ale kupowałem ją na Amazonie i dostałem produkt PEŁNY, a nie wybrakowany jak w Polsce...a też mam ją w wersji polskiej, bo wszystkie wersje na świecie są multijęzyczne.

Teraz myślę, coby kupić Red Dead Redemption, ale chwilowo nie ma kasy. Po wakacjach może coś wpadnie do portfela to kupię, pewnie już stanieje do 120-130 zł.
stare 12-06-2010, 10:47   #22
cleavage
naughty moderatorista.

Wyślij wiadomość na gg do cleavage
Domyślnie

Kupowanie w tym momencie nowej Red Dead Redemption to strata kasy, bo dostawy są bardzo ograniczone i podobno cena ciągle jest bardzo wysoka. No chyba, że jakąś świetną okazję wyczaisz, używkę.

Nie zmienia to faktu, że tą grę prędzej czy później trzeba mieć, bo jest rewelacyjna. Zagrałem łącznie może z 4h u znajomego i żałuję, że nie mam konsoli.. (jeszcze)
stare 12-06-2010, 10:59   #23
MARIN
Banned

Ostrzeżenia: 0/1 (5)
Domyślnie

Bez kitu maybac, ale jak ja patrze na Twoje posty odnośnie pojedynku PC vs. Konsole, to naprawdę nie różnią się dużo od postów RedKnighta ;]
MARIN jest nieaktywny  
stare 12-06-2010, 11:03   #24
maybac
Weteran

Ostrzeżenia: 1/1 (3)
Wyślij wiadomość na gg do maybac Wyślij wiadomość poprzez Skype™ do maybac
Domyślnie

Cytat:
Napisał siurek Zobacz post
Bez kitu maybac, ale jak ja patrze na Twoje posty odnośnie pojedynku PC vs. Konsole, to naprawdę nie różnią się dużo od postów RedKnighta ;]
No sorry, ale to on pieprzy jak potłuczony, każdy argument pecetowców atakująć "a nie bo nie".
maybac jest nieaktywny  
stare 12-06-2010, 11:28   #25
Trolu
Kujawski Dzik #1

Wyślij wiadomość na gg do Trolu Origin: Poldomir
Domyślnie

Konsolowcy zapominają o jednym. Chwalą się, ze gry kosztują mniej kilka dni po premierze na Alledrogo, a za przesyłkę to kto zapłaci? Duch Święty? JA bym się bał grę wartą 150-200zł wysyłać listem ekonomicznym

Gry na PC po premierze też tanieją, więc Wasze argumenty o niskiej cenie gier konsolowych są z chvja warte.

Stan na dziś (nowe gry na Alledrogo):
PES 2010 PC - 50zł (cena w dniu premiery 159,9zł)
PES 2010 X360 - 120zł (cena w dniu premiery 259,9zł)

Czyli za identyczną grę, do której na PC wychodzi masa dodatków na dziś płacę mniej niż połowę nowej gry na Xa. Przyjemność z gry w necie identyczna.

Wątroba i , styl , przedsiębiorczość , charakter , analiza , blyskotliwość to właśnie
Trolu jest nieaktywny  
stare 12-06-2010, 11:46   #26
Dreyes
Roth

Wyślij wiadomośc poprzez MSN do Dreyes
Domyślnie

Nikt nie powiedział, że trzeba kupić nową grę. Na allegro i na forach jest pełno aukcji dzięki którym, gdy skończy się daną grę można ją wymienić na inny tytuł za dopłatą lub bez niej / zależy od gry.

Po co ma leżeć na półce i się marnować skoro można dzięki niej dostać inny interesujący tytuł.

Co do tematu, to ta dyskusja nie ma końca. I jedni i drudzy mają rację w pewnych elementach. Ja na przykład od zawsze posiadam PC i jakąś konsolę. Jak jestem zmęczony lub po prostu nie chce mi się siedzieć przy biurku to siadam w fotelu, włączam konsolę i git, wszystko gra. Natomiast na PC gram w takie tytuły jak FM / no w sumie na PC gram tylko w to.

Rozbawia mnie zawsze argument, że na PC nie pograsz na dobrym padzie, a na konsoli nie pograsz na myszce i klawie.

Pograsz, pograsz. Tu i tu, na czym chcesz.
stare 12-06-2010, 11:48   #27
Trolu
Kujawski Dzik #1

Domyślnie

Aha dz, wyślesz idealną płytkę z GTA IV, a w zamian dostaniesz zajeżdżoną Forzę. Wymiany to nie w tym kraju, tu cię każdy wydyma.

Wątroba i , styl , przedsiębiorczość , charakter , analiza , blyskotliwość to właśnie
Trolu jest nieaktywny  
stare 12-06-2010, 11:50   #28
Dreyes
Roth

Wyślij wiadomośc poprzez MSN do Dreyes
Domyślnie

Wcale nie. Zależy z kim robisz transakcję. Jeszcze ani razu się nie przejechałem na tym, a wymieniałem już z 50 gier. Zaczynając od jednej.
stare 12-06-2010, 12:04   #29
Trolu
Kujawski Dzik #1

Domyślnie

Wiadomo, ze są uczciwi, ale wyobrażasz sobie rozwydrzonego gimnazjalistę z kontem Junior Allegro wciskającego ci porysowaną płytkę i twierdzącego, ze jest ona w stanie idealnym?

Pokazałeś dobre argument, być może rzeczywiście istnieje grupa rzetelnych osób, ale zawsze istnieje ryzyko wtopy.

Na PC EA stara się wprowadzić coś takiego, ze kupujesz tylko klucz, generalnie EA ma w dvpie skąd masz grę. Pomysł dobry, tylko że w przypadku używek bardziej będzie opłacało się kupno nowej gry.

No i Steam. Czy na konsolach też jest coś takiego, ze ściągasz pełną grę z neta i ją aktywujesz?

Ostatnio edytowane przez Trolu ; 12-06-2010 o 12:13 Powód: literówki;)
Trolu jest nieaktywny  
stare 12-06-2010, 12:13   #30
cleavage
naughty moderatorista.

Wyślij wiadomość na gg do cleavage
Domyślnie

Wymiany mają sens na jakimś forum, gdzie np. jesteś już długo i znasz ludzi. Lub są np. różne tematy, gdzie użytkownicy dostają "+" za udane transakcje i jest to podane do wglądu. Przez to wiadomo z kim handlować.
stare 12-06-2010, 12:17   #31
Jay W.
KONTO OFICJALNE

Domyślnie

Na konsolach jest coś takiego, że kupujesz (za MSP) i po prostu ściągasz (bez żadnych kodów). Każde pobranie jest przypisane do konta, więc nawet jak ją skasujesz przez przypadek to możesz ściągnąć jeszcze raz.

Trolu, wierz mi. Wielokrotnie kupowałem używane gry i tylko raz trafiła mi się porysowana płytka (bo kupowałem od sklepu, który zajmował się wymianami, nigdy więcej od bęcwałów nie kupię, wolę kupować od prywatnych osób).

A poza tym, nikt Ci nie każe robić interesów na Allegro z Juniorami, chociaż oni czasem są uczciwsi od dorosłych z Działalnością Gospodarczą (wiadomo, "jak Polak i biznesmen, to na 80% chce Cię ojebać na czymś" xD). ;]

Są tylko dwie gry, które kupiłem w dniu premiery. Forza 3 i GTA IV (cóż, nie mogłem wytrzymać i pobiegłem w dniu premiery do Empiku xD), resztę kupowałem używane za 50-120 zł. (czyli Midnight Club: LA, FIFA 10 i Burnout Paradise [od verbaTa xD]). Ze wszystkich jestem zadowolony. Ten jeden przypadek sklepowy to był DIRT...kupiłem za 40 zł. a okazało się, że musiałem grę zapisać na dysku, bo inaczej konsolka lubiła pokazywać błąd odczytu płyty.

Ostatnio edytowane przez Jay W. ; 12-06-2010 o 12:22
Jay W. jest nieaktywny  
stare 12-06-2010, 12:54   #32
Mruvek
Weteran

Ostrzeżenia: 0/1 (2)
Wyślij wiadomość na gg do Mruvek Origin: Mruvek
Domyślnie

Cytat:
Napisał RedKnight Zobacz post
Gry w które dobrze mi się gra na PC:
Crysis, COD4, FM.

Gry w które dobrze mi się gra na Xboxie:
Fifa 10, Gears of War 1-2, BF BC2, AC II, FNR4, Dirt2, UFC 2009-2010... chyba nie ma gry w którą hvjowo mi się grało, tylko Alien vs Predator był lipny.

Podłączenie pada od x360 do PC... hmmmm, nie lubię jak mi się kabel plącze między nogami . Granie na PC padem- na PC się gra myszką i klawiaturą a nie padem od konsoli, konsola to pad, pc to mysz/klawiatura. Grając na xboxie czuję taką wygodę .

nie mogę co ty jebiesz? Co do kabla, można bez problemu podłączyć bezprzewodowego pada od xboxa.

Gry - rozumiem, że podałeś te w które grałeś na obu platformach, że mówisz tu dobrze tu źle bo jak nie, to nie widzę sensu w tym. DiRT2 - mamy tę samą grę, tego samego pada i tutaj ogromny plus dla konsol - wielki TV gdzie to wygląda świetnie - tutaj PC nie ma startu faktycznie. Ale ty grasz na 28'' CRT więc na czym polega to lepsze granie? Chyba siedzi tylko w twojej głowie, że właśnie grasz na zajebistym xboxie a nie na PC jak plebs...

Ceny gier - "na pc tak szybko nie tanieją" ? Używane można wyrwać za na prawdę małe pieniądze, do tego dochodzi masa serii w których są przecenione i czasopisma, gdzie są dodawane na prawdę niezłe gry.

Kolejna wielka zaleta konsol to całe ich społeczności i dostęp do neta. Sklepik z grami, acziwmenty, avatary, dema, dodatkowe zawartości do pobrania. My mamy co prawda jakiegoś pedalskiego steama i windows live, ale to jeszcze nie to samo.

A kolejna zaleta PC z kolei to mody, nie wiem jak to wygląda na konsolach dokładnie, na pewno zaraz ktoś mi odpowie. Na pc dosyć sporą zaletą są w przypadku np FIFY czy PESa masy dodatków, gdzie możemy customizować grę, podobnie jak GTA San Andreas, gdzie było zrobione już chyba wszystko. Takie pierdoły niektórzy uwielbiają, niektórych w ogóle nie obchodzi, ale np. spolszczenie GTA4 to już coś całkiem niezłego.

Dla większości dzieci jarających się xboxem i najnowszymi grami w ultra HD, starsze gry to gówno po prostu, ale dla mnie to jest mega zajebisty plus PC

btw. RedKnight ile masz lat?
btw2. Kupiłem PSP i Nintendo DS za które spokojnie mógłbym mieć już tego lepszego xboxa, więc nie bronię PC dlatego, że nigdy nie miałem i nie będę mieć x'a

Ostatnio edytowane przez Mruvek ; 12-06-2010 o 12:58
Mruvek jest nieaktywny  
stare 12-06-2010, 14:46   #33
Trolu
Kujawski Dzik #1

Domyślnie

No bo przecież wiadomo, ze najlepsze gry powstawały na DOSa. Prince of Persia, Wolfenstein itp. Młodsze pokolenie tego nie zrozumie.

IMO bezsensem jest gra na X czy PS3 na CRT 28 cali, przecież to musi byś lipa, jeszcze jak 50Hz to już w ogóle masakra. Jak cię stać na TV 42 cale FullHD to konsola jest miodna. Problemem jet to np. dla kogoś mieszkającego w wielkiej płycie. Jakoś nie wyobrażam sobie mieć w moim pokoju takiego TV, byłby od ściany do ściany. A po nocach grać w living roomie to głupota. Niektórzy domownicy chcą przecież spać.

Trolu jest nieaktywny  
stare 12-06-2010, 16:25   #34
redsfan
Redaktor CF

Wyślij wiadomość na gg do redsfan
Domyślnie

Dla mnie obydwa mają swoje zalety. PC jest bardziej wielostronny, chociaż od strony grania to dla mnie konsole wygrywają. Granie przez neta na pewno z jednej strony lepsze na PS3 i PC, bo na konsoli Microsoftu trzeba płacić, ale za to serwery są stabilne (przynajmniej zazwyczaj). Podoba mi się też gadget "Achievements" na Xboxie (chyba "Trophies" na PS3) czego nie spotkałem na PC (przynajmniej tak zorganizowanego). W sensie gier, to zależy jaki typ. FPS mi się lepiej gra na PC, bo myszką się o dużo lepiej steruje, jeśli gra dobra. Chociaż np taki MW2 świetnie się też gra na padzie - to zależy od przyzwyczajenia. Wiem że do peceta da się podłączyć pada, ale dla mnie to nie taka sama wygoda co włączyć konsole i pograć. W sensie gier, to nie ma tak że gra nie pójdzie. I to że drogie gry to też trochę przesadzone. Przynajmniej w Angli, znalazłem sobie wypożyczalnie. 3 funty, za grę na miesiąc bo więcej niż w jedną nie gram. Przeliczyłem że to mi już zaoszczędziło £167 a pożyczyłem takie tytuły jak HALO 3: ODST, Batman Arkham Assylum i Assasins Creed 2. Więc tak źle nie jest, a kupienie gier to też nie taki drogi wydatek.
stare 12-06-2010, 16:43   #35
Sid
Banned

Ostrzeżenia: 0/3 (9)
Domyślnie

Lajfing wygrywa z tymi trzema rzeczami.
Sid jest nieaktywny  
stare 12-06-2010, 17:05   #36
seann

Domyślnie

Cytat:
Napisał Sid Zobacz post
Lajfing wygrywa z tymi trzema rzeczami.
skąd wiesz?
seann jest nieaktywny  
stare 12-06-2010, 17:10   #37
Trolu
Kujawski Dzik #1

Domyślnie

redsfan, kurde takie wypożyczalnie to jest coś! 3 funty sztuka Genialne! Piracenie się po prostu nie opłaca. Gdyby coś takiego było w PL to bym PC rzucił w cholerę i kupił PS3 lub kloca.

Trolu jest nieaktywny  
stare 12-06-2010, 17:18   #38
Sid
Banned

Ostrzeżenia: 0/3 (9)
Domyślnie

Cytat:
Napisał seann Zobacz post
skąd wiesz?
seann mi opowiadał.
Sid jest nieaktywny  
stare 12-06-2010, 18:09   #39
Mruvek
Weteran

Ostrzeżenia: 0/1 (2)
Wyślij wiadomość na gg do Mruvek Origin: Mruvek
Domyślnie

ten sam który na forum o FIFIE prowadzi turniej w nakrętki na stronie kubuś.pl ?
stare 12-06-2010, 18:26   #40
Smolarek1997
Banned

Ostrzeżenia: 0/2 (5)
Wyślij wiadomość na gg do Smolarek1997
Domyślnie

***** nie no ja pierdole.MYŚLICIE DO ****A ZE SPOŁECZNOŚĆ PS2 NIE INSTNIEJE ?
JEBAĆ NEXT-GEN'Y NA 300 % *****
Smolarek1997 jest nieaktywny  
Zamknięty Temat

Bookmarks

Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)

Narzędzia wątku
Wygląd Oceń ten temat
Oceń ten temat:

Zasady postowania