FORUM.FIFASERWIS.COM - Encyklopedia wiedzy o grach FIFA  

Wróć   FORUM.FIFASERWIS.COM - Encyklopedia wiedzy o grach FIFA > RÓŻNOŚCI > Piłka Nożna

Odpowiedz

Narzędzia wątku Ocena: Ocena wątku: 7 głosów, 4.43 średnia. Wygląd
stare 14-08-2017, 09:18   #10661
Mączyński
NEMA ANTE, AZEMA I TITE

Domyślnie

Cytat:
Napisał Koki' Zobacz post
Trochę gówno burza o tę oprawę. Tak naprawdę gdyby nie te nagrobki to w ogóle według mnie nie byłoby się do czego dojebać, w każdym innym mieście by one przeszły bez skojarzeń, no ale sorry, taki macie klimat. Chcieliście najgorętsze derby w kraju, to macie. Gdyby nie zdarzały wam się ofiary śmiertelne, to i te nagrobki by przeszły, każdy by to potraktował jako metafore itp. Stanowski ma tutaj racje, porównywanie tych dwóch opraw to jest jakieś... nieporozumienie.
Pisząc jako Adriano z zaświatów: "Trochę gównoburza" - nazwanie przez Weszło co najmniej 6 tysięcy ludzi (gdzieś tylu było na sektorze C, prezentującym ową oprawę, może jeszcze chodziło weszłakom o ludzi z reszty stadionu, chvj ich wie) "mordercami, którzy się chełpią morderstwami" to 'trochę' nie halo. Zwłaszcza że jakiś 99,9% z tych ludzi nie popełnił morderstwa w swoim życiu (bo wtedy byłby w więzieniu, nie na stadionie), tak samo jak 99,9% ludzi obecnych na stadionie nie wiedziało, co będzie na oprawie. Nawet zarząd o tym nie wiedział, jak twierdzi Dukat (choć patrząc na jego przeszłość - niezbyt wierzę), zbytnio zaufali owianym legendą brodatym panom w krótkich spodenkach, ich kosztowny błąd. W tym trzecim skrinie Stanowskiemu poniekąd została przyznana racja, jeśli chodzi o faktycznie popełnione morderstwa, choć jeśli zacząć być upierdliwym jak on, to można dostrzec, że na owych krzyżach ani nagrobkach nie ma żadnej ksywy zabitych kibiców Cracovii, jak śp. "Człowiek" itd., więc można by go pytać w kółko "A ma pan dowód? Ma pan dowód? Ma pan dowód?" niczym Korwin. W świetle tego Wiślacy też mogą gadać, że to tylko metafora, taka jak "Legia albo śmierć". Kontynuując ową upierdliwość - Stanowski jeszcze potem napisał, że to zdanie "XXX albo śmierć" jest z czasów Rewolucji Francuskiej - tak więc ta legijna metafora jeszcze gorzej wygląda, bo Rewolucja Francuska to było ucinanie łbów szlachty, duchowieństwa, gwałcenie zakonnic, palenie kościołów, masakra chłopstwa w Wandei i inne tego typu rzeczy No, ale skończmy na to patrzeć z tej strony, zwłaszcza że w Warszawie chyba jeszcze nie zabito z powodów kibicowskich, a jeśli może nawet zabito, to sprawa poszła w świat pod innym kontekstem. Wracając za to do punktu widzenia K.S., przyjrzyjmy się jeszcze demonicznej oprawie Olkiewiczowego ŁKS-u, gdzie, o zgrozo, palą się kibice wielu klubów piłkarskich w Polsce. Tam czasem nie odwoływano się do Poddębic, gdzie w ustawce zginął kibic Widzewa? Oprawa powstała kilka miesięcy później po fakcie. https://pbs.twimg.com/media/DHHJclCXkAU7_om.jpg:large Przypominam, że Olkiewicz obok Stanowskiego jest największym pieniaczem w tej sprawie i pierdoli o rzekomo innym kontekście oprawy swego klubu.

Bez dziennikarskiej upierdliwości - przypomnę, że derbowa oprawa Wisły w 2012 była bardziej nienawistna. Zamiast krzyży - kocioł, z którego wystaje szalik czy tam koszulka Cracovii, jeszcze zdanie "do zobaczenia na waszym pogrzebie", a nawet w 1/10 nie było wokół niej takiej gównoburzy. Co ciekawe, poza bardzo nielicznymi wyjątkami (niestety znajomymi ), nie słyszałem ani nie czytałem, żeby kibice Cracovii robili o to jakiekolwiek protesty. Choć wiadomo, wtedy byliby hipokrytami.

Pisząc jako Krzysiu Mączyński: jak ci sie podobała moja maestria w środku pola z Piastem ? ładną brame strzeliłem , nie ?
stare 14-08-2017, 09:38   #10662
Perejra
PANTERI, PANTERI

Domyślnie

Cytat:
Napisał Mączyński Zobacz post
Pisząc jako Krzysiu Mączyński: jak ci sie podobała moja maestria w środku pola z Piastem ? ładną brame strzeliłem , nie ?
nein

"Traćcie pot nie krew, traćcie krew nie życie, zachowajcie głowę, a zachowanie pot, krew i życie" - Erwin Rommel
Perejra jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 14-08-2017, 10:25   #10663
Mączyński
NEMA ANTE, AZEMA I TITE

Domyślnie

ale ja to pisałem do kibica mojej (L)egiuni , Kokiego , nie do ciebie .

Adriano_ z zaświatów: końcowe moje stanowisko w sprawie oprawy - nie podobała mi się, plastycznie max 5/10, hasła takie też niezbyt mi podchodzą, ale rozgłaśniajmy i karajmy takie hasła po równo, do kvrwy nędzy, a nie że Wisła na wskutek gównoburzy nagle dostanie zamkniety stadion na 1-2 mecze.
stare 14-08-2017, 12:14   #10664
Koki'
'

Domyślnie

Z tą rewolucją francuską to dojebałeś jak ekipa z "Nigdy więcej". Pewnie, można by się dopatrywać takich rzeczy, mieć takie skojarzenia. Tylko trzeba z góry zakładać że tego szukamy. Tak jak mówiłem, nam i każdej innej ekipie spoza Krakowa pewnie by i te nagrobki uszły, bo nie kojarzymy się z zabójstwami. Ja tylko dodam, że na Legii "Legia albo śmierć" lata co mecz w popularnej przyśpiewce, śpiewają je starcy, matki z dziećmi, niepełnosprawni, do łba mi nie przyszło że to może być coś kontrowersyjnego.

Cytat:
Brame ładną dojebałeś, ale poza tym chvja grasz. Cały czas jakieś głupie straty w środku, jak ta w Astanie gdzie zarżnąłeś awans do LM.
stare 14-08-2017, 13:49   #10665
Mączyński
NEMA ANTE, AZEMA I TITE

Domyślnie

Cytat:
Z tą rewolucją francuską to dojebałeś jak ekipa z "Nigdy więcej". Pewnie, można by się dopatrywać takich rzeczy, mieć takie skojarzenia. Tylko trzeba z góry zakładać że tego szukamy. Tak jak mówiłem, nam i każdej innej ekipie spoza Krakowa pewnie by i te nagrobki uszły, bo nie kojarzymy się z zabójstwami. Ja tylko dodam, że na Legii "Legia albo śmierć" lata co mecz w popularnej przyśpiewce, śpiewają je starcy, matki z dziećmi, niepełnosprawni, do łba mi nie przyszło że to może być coś kontrowersyjnego.
Dzięki za pochwały, właśnie starałem się zabrnąć w tą logikę made in "Nigdy więcej", by ukazać jej żałosność, bo właśnie nią się Stanowski posługuje nawołując na TT do zamknięcia stadionu Wisły, podczas gdy kiedyś wobec takich działań protestował i przy tym transparencie był cicho. Nie chodzi już o to, że treść jest wymierzona w ludzi, których ja nienawidzę za ich propagandę. Chodzi o równość wobec prawa, a w jego świetle ten transparent jest gorszy niż sobotnia oprawa Wisły - 'nawołuje' do zlikwidowania KONKRETNYCH osób lub organizacji. To niesprawiedliwość, jeśli wobec oprawy Wisły będzie większa kara. Na szczęście wczoraj Barca dostała mocnego gonga i teraz Stano się produkuje na inny temat

Cytat:
Brame ładną dojebałeś, ale poza tym chvja grasz. Cały czas jakieś głupie straty w środku, jak ta w Astanie gdzie zarżnąłeś awans do LM.
sory ziom , poprawie sie . poprostu powiem , żeby mi nie podawali piłki , to wtedy też nie będe jej miał i nie będe też jej tracił .

Ostatnio edytowane przez Mączyński ; 14-08-2017 o 14:15 Powód: "tego" -> "takich działań"
Mączyński jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 14-08-2017, 13:55   #10666
Perejra
PANTERI, PANTERI

Domyślnie

Cytat:
sory ziom , poprawie sie . poprostu powiem , żeby mi nie podawali piłki , to wtedy też nie będe jej miał i nie będe też jej tracił .
załatwiłem ci grę w Bochum, odejdziesz?

"Traćcie pot nie krew, traćcie krew nie życie, zachowajcie głowę, a zachowanie pot, krew i życie" - Erwin Rommel
stare 14-08-2017, 14:16   #10667
Mączyński
NEMA ANTE, AZEMA I TITE

Domyślnie

gram w Mistrzu Polski , a ty mi jakiś drugoligowców wciskasz ?
stare 14-08-2017, 15:40   #10668
Perejra
PANTERI, PANTERI

Domyślnie

Cytat:
gram w Mistrzu Polski , a ty mi jakiś drugoligowców wciskasz ?
zawsze euro, dostaniesz jeszcze nowego passata

stare 14-08-2017, 16:46   #10669
Mączyński
NEMA ANTE, AZEMA I TITE

Domyślnie

BIERE
stare 14-08-2017, 16:57   #10670
Perejra
PANTERI, PANTERI

Domyślnie

przekonywanie Mączyńskiego lvl hard

Odpowiedz

Bookmarks

Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 5 (0 użytkownik(ów) i 5 gości)

Narzędzia wątku
Wygląd Oceń ten temat
Oceń ten temat:

Zasady postowania