FORUM.FIFASERWIS.COM - Encyklopedia wiedzy o grach FIFA  

Wróć   FORUM.FIFASERWIS.COM - Encyklopedia wiedzy o grach FIFA > RÓŻNOŚCI > Luzik ;)

Odpowiedz

Narzędzia wątku Ocena: Ocena wątku: 2 głosów, 5.00 średnia. Wygląd
stare 21-06-2007, 15:43   #1
Paolo_
Ave Silesia

Domyślnie Żarcie:)

Jak tam u was z waszymi zdolnościami kulinarnymi Macie jakieś swoje ulubione, proste przepisy na fajne żarełko?

Ja dzisiaj sobię strzele Langosza Jak byłem na Węgrzech albo na Słowacji to praktycznie nic innego nie jadłem Fenomenalna sprawa, mam nadzieje ze mi wyjdzie. Znalazłem taki przepis i zobaczymy

Cytat:
Składniki :
2 szt. - ugotowane i sprasowane ziemniaki ( większe )
3 dkg drożdży
1 szklanka letniego mleka ( 200 - 250 ml )
1 łyżka ( stołowa ) oleju
szczypta soli ( do smaku )
odrobina cukru ( max. płaska łyżeczka do herbaty )
40 dkg mąki pszennej

Sposób przyrządzenia :
1. Drożdże rozbić i rozpuścić w 1/2 szklanki mleka z cukrem j.w.
2. Mąkę wsypać do miski, pośrodku zrobić dołek do którego wlać rozpuszczone drożdże.
3. Następnie dodać masę z ziemniaka, olej i resztę mleka, sól do smaku i całość wyrobić na ciasto.
4. Całość posypać mąką i zostawić pod przykryciem ( ręcznik ) w ciepłym miejscu około 1 godz.
5. Placki formować wielkości dłoni ( rozwartej ) o grubości od 2 - 5 mm.
Smażyć w głębokim tłuszczu ( dobrze rozgrzany ) pod przykryciem do koloru bursztynowego, a po przewróceniu na drugą stronę bez przykrycia.
6. Podawać z sosem czosnkowym, serem żółtym, śmietaną (ewentualnie z keczupem) smarując górną stronę placka.
Paolo_ jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 21-06-2007, 15:56   #2
o2
supermod, dzifko.

Domyślnie

Niezła opcja Może sobie wdupię na kolację jak pójdę po drożdże
o2 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 21-06-2007, 16:58   #3
igus
A Thousand Suns

Wyślij wiadomość na gg do igus Wyślij wiadomość poprzez Skype™ do igus
Domyślnie

ja tam sobie wole na Big Maca pójść, jak chce coś co lubię zjeść .
moja rodzina ogólnie nie ma zdolności kulinarnych i mi to też się udzieliło .
igus jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 21-06-2007, 17:07   #4
komal
Kawał weterana

Domyślnie

Cytat:
Napisał iGuS
ja tam sobie wole na Big Maca pójść, jak chce coś co lubię zjeść .
moja rodzina ogólnie nie ma zdolności kulinarnych i mi to też się udzieliło .
stary, nie gadaj. mac'i to najwieksze gowno jakie istnieje. na dodatek te najbardziej na wschod od usa, w baaardzo niklym stopniu przypominaja i smakuja tak jak prawdziwe buleczki amerykanskie. cala ich kampanie reklamowa o zdrowym zywieniu mozna o dupe potluc. lepiej juz sobie isc na kebaba badz do sphinxa. ale nie do tego shitu. nie jedz tego
stare 21-06-2007, 17:15   #5
igus
A Thousand Suns

Wyślij wiadomość na gg do igus Wyślij wiadomość poprzez Skype™ do igus
Domyślnie

Cytat:
Napisał komal
stary, nie gadaj. mac'i to najwieksze gowno jakie istnieje. na dodatek te najbardziej na wschod od usa, w baaardzo niklym stopniu przypominaja i smakuja tak jak prawdziwe buleczki amerykanskie. cala ich kampanie reklamowa o zdrowym zywieniu mozna o dupe potluc. lepiej juz sobie isc na kebaba badz do sphinxa. ale nie do tego shitu. nie jedz tego
wiedziałem, że się ktoś przyczepi . nic nie poradzę na to, że mi smakują .
pewnie głupio i nieodpowiedzialnie dla ciebie to zabrzmi, ale jem żeby mi smakowało, a nie żeby było zdrowo...
za kebabami, niestety nie przepadam :(.
igus jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 21-06-2007, 17:24   #6
komal
Kawał weterana

Domyślnie

Cytat:
Napisał iGuS
wiedziałem, że się ktoś przyczepi . nic nie poradzę na to, że mi smakują .
pewnie głupio i nieodpowiedzialnie dla ciebie to zabrzmi, ale jem żeby mi smakowało, a nie żeby było zdrowo...
no jak kazdy, ja tez wpieprzam na co mam ochote i jak leci nie zwazajac na zadne tluszcze i syfy w srodku. mimo to, mac to gruuba ostatecznosc jak dla mnie. smaku w tym tyle, ze prawie nic nie czuc jak dla mnie. od tak, by sie zapchac. jak jestem glodny to cos konkretnego a to co tam chowaja do tej kanapki to jakies 'odmrazane cos'. znajomy tam kiedys pracowal i mowil, ze na zapleczu sie takie akcje z tymi bulkami dzieja, ze maja ubaw po pachy jak ktos to potem z apetytem wpieprza. z maca to ja sobie moge shake'a gwizdnac, ewentualnie kawe i lody ale nie 'mieso'. heh, ale oczywiscie jedz gdzie chcesz. mowie tylko o swoim stosunku do tego gowna. jak juz wchodze po paru piwach i widze jakas marna facjate za lada z plakietka 'tomek. ucze sie' to zastanawiam sie ile razy ta bulka mu spadnie zanim do mnie dojdzie. powinni miec pod ta plakietka jeszcze druga - 'czy napewno chcesz mi zaufac?', pozostala by wtedy pewna nutka niepewnosci
stare 21-06-2007, 17:34   #7
o2
supermod, dzifko.

Domyślnie

Cytat:
Napisał komal
no jak kazdy, ja tez wpieprzam na co mam ochote i jak leci nie zwazajac na zadne tluszcze i syfy w srodku. mimo to, mac to gruuba ostatecznosc jak dla mnie. smaku w tym tyle, ze prawie nic nie czuc jak dla mnie. od tak, by sie zapchac. jak jestem glodny to cos konkretnego a to co tam chowaja do tej kanapki to jakies 'odmrazane cos'. znajomy tam kiedys pracowal i mowil, ze na zapleczu sie takie akcje z tymi bulkami dzieja, ze maja ubaw po pachy jak ktos to potem z apetytem wpieprza. z maca to ja sobie moge shake'a gwizdnac, ewentualnie kawe i lody ale nie 'mieso'. heh, ale oczywiscie jedz gdzie chcesz. mowie tylko o swoim stosunku do tego gowna. jak juz wchodze po paru piwach i widze jakas marna facjate za lada z plakietka 'tomek. ucze sie' to zastanawiam sie ile razy ta bulka mu spadnie zanim do mnie dojdzie. powinni miec pod ta plakietka jeszcze druga - 'czy napewno chcesz mi zaufac?', pozostala by wtedy pewna nutka niepewnosci
Dużo racji. A co do shake'ów to jeszcze dodam, że prostymi sposobami można je zrobić w domu [; Także ja uniezależniłem się od czegokolwiek z Mac'ów
o2 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 21-06-2007, 21:00   #8
ass paper
staruch

Wyślij wiadomość na gg do ass paper
Domyślnie

Cytat:
Napisał komal
jak juz wchodze po paru piwach i widze jakas marna facjate za lada z plakietka 'tomek. ucze sie' to zastanawiam sie ile razy ta bulka mu spadnie zanim do mnie dojdzie.
Gniewosław .
Co do maca to mi po prostu szkoda pieniędzy bo żeby się najeść to z 30 zł potrzeba, a tak to kebabik za około 8-10zł i jest spoko .
A tak w ogóle to najchętniej jem spaghetti z duuuuużą ilością sera żółtego
stare 21-06-2007, 16:59   #9
dudson
Banned

Ostrzeżenia: 1/2 (4)
Wyślij wiadomość na gg do dudson
Domyślnie

FastFood = Knysza z kotletem Polecam [:
dudson jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 21-06-2007, 17:10   #10
kylo
Das ist optimal

Domyślnie

ja bardzo lubię kuchnie włoską a w szczególności lubię cannelloni po prostu pycha
stare 21-06-2007, 17:17   #11
Misiek_cool
Stały bywalec

Domyślnie

Ryż z kurczakiem i warzywami

Składniki:
- 3 piersi z kurczaka,
- 2 woreczki ryżu,
- 20 dkg pieczarek,
- 1 czerwona papryka,
- 1 puszka kiełków soi,
- 1 puszka kukurydzy,
- 2 duże cebule,
- 2 marchewki,
- 1 pietruszka,
- 1 por,
- kilka fasolek szparagowych,
- kilka różyczek kalafiora (zamiast świarzych warzyw mozemy użyć warzyw mrożonych),
- sól, pieprz,
- wegeta,
- sos sojowy,
- 1 kostka rosołowa,
- 1 łyżeczka kurkumy,
- oliwa.

Jak przyrządzić?
Na rozgrzanym oleju przez około 10-15 min. smażymy pokrojone w kostkę piersi z kurczaka, dodajemy pokrojoną cebulę i smażymy kolejne 5-10 minut, nastepnie dodajemy jakkolwiek pokrojone warzywa (marchewka, piertuszka, kalafior, fasolki, papryka, por oraz pieczarki) dusimy wszystko pod przykryciem około 10 min. Pod koniec duszenia dodajemy kukurydzę i kiełki soi. Dodajemy sól, pieprz, troszkę wegety i sosu sojowego; wszystko dokładnie co chwilę mieszamy. Z kostki rosołowej i 1/3 szklanki wody gotujemy bulion, który na koniec wlewamy do duszonych warzyw.

W tym samym czasie gotujemy ryż z łyżeczką kurkumy i wegetą.

Jak podawać?
Jakkolwiek, ryż możemy wymieszać z warzywami i kurczakiem lub ryż można rozsypać na talerzu, na środku ryżu ulożyc warzywa z kurczakiem.
Misiek_cool jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 21-06-2007, 17:59   #12
wojti340
Banned

Domyślnie

Może to się wydawać głupie, ale jak dla mnie im potrawa prostsza, tym lepsza,
Np. Takie, jak ja to nazywam "Ziemniaki z masłem czosnkowym". Słuchajcie dalej, to najprostsze w świecie:
Część 1. - Masło
- Bierzesz masło (tyle ile zjesz)
- Rozgniatasz czosnek (4-5 ząbków na kostkę masła), w takiej specjalnej zgniatarką (nie pamiętam nazwy ), wsypujesz te małe kawałki do miski w której wcześniej umieściłeś masło i solisz
- wszystko rozcierasz
- po dokładnym wymieszaniu sprawdź smak i jeśli jest OK to wsadź je do lodówki
Część 2 - ziemniaki
- Gotujesz ziemniaki (tyle ile zjesz ) jakieś piętnaście minut (tak, żeby nie były całkiem ugotowane)
- Później obierasz je z łupiny i kroisz na pół
- "Pomaluj" ziemniaki olejem z obu stron
- Ułóż je na blasze płaską stroną na dół
- Wstaw je do nagrzanego piekarnika i piecz w temperaturze 220 stopni C przez piętnaście minut (jeśli nie będą się przypiekały można trochę dłużej)
- wyjmij je (PRZEZ RĘKAWICE!) i wysyp na jakąś miskę
Część 3 - jedzenie
- Bierzesz ziemniaka ( )
- Smarujesz go masłem (oczywiście tym czosnkowym)
- posypujesz solą...
- ...i wkładasz do ust ( )
To naprawdę jest pyszne! Można sobie dobrać do tego jakiś dodatek, np. surówkę czy biały ser (jego też można pomalować masłem) lub kefirem. Oczywiście ja tego sam nie przygotowuję, więc proszę wszystkie niepełnoletnie osoby czytające to o nie wykonywanie tego samodzielnie.
P.S. Nie piszcie mi od razu, że "ohyda", bo jak mi mama pierwszy raz to zaproponowała, to też powiedziałem, że to nie może być dobre. Ale o dziwo odkąd spróbowałem jest to moja ulubiona potrawa.
Cytat:
Napisał kylo7
ja bardzo lubię kuchnie włoską a w szczególności lubię cannelloni po prostu pycha
Podaj przepis, bo brzmi smakowicie...

Ostatnio edytowane przez wojti340 ; 21-06-2007 o 18:09
wojti340 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 21-06-2007, 18:20   #13
seann

Domyślnie

Cytat:
Napisał wojti340
Może to się wydawać głupie, ale jak dla mnie im potrawa prostsza, tym lepsza,
Np. Takie, jak ja to nazywam "Ziemniaki z masłem czosnkowym". Słuchajcie dalej, to najprostsze w świecie:
Część 1. - Masło
- Bierzesz masło (tyle ile zjesz)
- Rozgniatasz czosnek (4-5 ząbków na kostkę masła), w takiej specjalnej zgniatarką (nie pamiętam nazwy ), wsypujesz te małe kawałki do miski w której wcześniej umieściłeś masło i solisz
- wszystko rozcierasz
- po dokładnym wymieszaniu sprawdź smak i jeśli jest OK to wsadź je do lodówki
Część 2 - ziemniaki
- Gotujesz ziemniaki (tyle ile zjesz ) jakieś piętnaście minut (tak, żeby nie były całkiem ugotowane)
- Później obierasz je z łupiny i kroisz na pół
- "Pomaluj" ziemniaki olejem z obu stron
- Ułóż je na blasze płaską stroną na dół
- Wstaw je do nagrzanego piekarnika i piecz w temperaturze 220 stopni C przez piętnaście minut (jeśli nie będą się przypiekały można trochę dłużej)
- wyjmij je (PRZEZ RĘKAWICE!) i wysyp na jakąś miskę
Część 3 - jedzenie
- Bierzesz ziemniaka ( )
- Smarujesz go masłem (oczywiście tym czosnkowym)
- posypujesz solą...
- ...i wkładasz do ust ( )
To naprawdę jest pyszne! Można sobie dobrać do tego jakiś dodatek, np. surówkę czy biały ser (jego też można pomalować masłem) lub kefirem.
no rzeczywiście kurva, proste jak chvj. zrobie w trymiga

Cytat:
Oczywiście ja tego sam nie przygotowuję, więc proszę wszystkie niepełnoletnie osoby czytające to o nie wykonywanie tego samodzielnie.
lol
seann jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 21-06-2007, 18:26   #14
wojti340
Banned

Domyślnie

Cytat:
Napisał seann
no rzeczywiście kurva, proste jak chvj. zrobie w trymiga

lol
Nie chcę po prostu, żeby jakiś idiota sam próbował robić coś z piekarnikiem.
Może nie zrobisz tego szybko, ale ma mało składników i nie wykonuje się przy tym wielu czynności.
wojti340 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 21-06-2007, 18:51   #15
Mruvek
Weteran

Ostrzeżenia: 0/1 (2)
Wyślij wiadomość na gg do Mruvek Origin: Mruvek
Domyślnie

Cytat:
Napisał wojti340
Może nie zrobisz tego szybko, ale ma mało składników i nie wykonuje się przy tym wielu czynności.
przykro mi, ale na tym 4um sa ludzie na tyle madrzy, ze nie zrobia sobie czegos z piekarnikiem, i uwierz mi zeby przygotowac w piekarniku cos, nie trzeba byc pelnoletnim...
stare 21-06-2007, 18:52   #16
emce
zaproś mnie do swego domu

Domyślnie

Cytat:
Napisał wojti340
ROTLF Ja to Twoje danie sam zrobiłem, i jakoś sie nie oparzyłem Ale prawda, całkiem niezłe to było. Ale śledzik w occie z ziemniaczkami i cebulką jest najlepszy

EDIT - oczywiście, nie zrobiłem tego teraz. Znalazłem ten przepis na jakiejś stronie kucharskiej, bo nie miałem co jeść na obiad, a sam se musiałem zrobić go
emce jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 21-06-2007, 18:56   #17
b33k
umrzyj.

Cytat:
Napisał wojti340
Oczywiście ja tego sam nie przygotowuję, więc proszę wszystkie niepełnoletnie osoby czytające to o nie wykonywanie tego samodzielnie.
Cytat:
Napisał wojti340
Buhaha

Ja uwielbiam sajgonki.
stare 21-06-2007, 17:46   #18
ZooB3K
Play Hard - Go Pro

Wyślij wiadomośc poprzez AIM do ZooB3K Wyślij wiadomość na gg do ZooB3K
Domyślnie

Ja sie ostatnio przerzucilem na ryz lub makaron + do tego roznorakie sosy, z miesiem lub, bez. Po prostu moge jesc to codziennie, bo ziemniaki juz mi jakis czas temu zbrzydly Czasem jak jest okazja to lubie sobie skoczyc na jakiegos kebaba albo hamburgera, ale to okazyjnie, mimo iz to lubie No i zapomnialbym o (p)sajgonkach :> podeszly mi cos i przynajmniej raz w tygodniu ide sobie do zoltkow zamowic i wszamac. Ogolnie odzywiam sie mniej zdrowo, co tak, zeby mi smakowalo ale mam taka przemiane materii ze moge sobie pozwolic, tylko ciekawe jak to sie odbije na mnie jak dozyje do 60
stare 21-06-2007, 18:12   #19
Lex
Weteran

Domyślnie

Ja uwielbiam kuchnię włoską spaghetti,lasagne,pizza itd. A w sczególności spaghetti z takim sosem z kawalkami mielonego mięsa Pycha
stare 21-06-2007, 18:35   #20
Koki'
ding ding ding

Domyślnie

Ryż z kawałkami kurczaka- dla mnie zajebiste danie i zajebiście zdrowe. Fast food`ów nie tykam, najwyżej jakieś kanapki np. w subway`u. Generalnie staram się zdrowo jeść.

Ostatnio edytowane przez Koki' ; 21-06-2007 o 18:43
Koki' jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Bookmarks

Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)

Narzędzia wątku
Wygląd Oceń ten temat
Oceń ten temat:

Zasady postowania