FORUM.FIFASERWIS.COM - Encyklopedia wiedzy o grach FIFA  

Wróć   FORUM.FIFASERWIS.COM - Encyklopedia wiedzy o grach FIFA > RÓŻNOŚCI > Piłka Nożna

Odpowiedz

Narzędzia wątku Ocena: Ocena wątku: 7 głosów, 4.43 średnia. Wygląd
stare 16-01-2008, 21:59   #41
Paolo_
Ave Silesia

Domyślnie

Dlatego abolicja wydaje się chyba najbardziej sensownym rozwiązaniem. I powiedzmy od tego momentu jak ktoś kupi/sprzeda mecz i zostanie złapany to o 3 klasy rozgrywkowe w dół. Taki straszak może zadziałać. Bo faktycznie niedługo może być sytuacja że co sezon z Ekstraklasy będzie regularnie spadać po 5 zespołów.
Paolo_ jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 16-01-2008, 22:01   #42
igus
A Thousand Suns

Wyślij wiadomość na gg do igus Wyślij wiadomość poprzez Skype™ do igus
Domyślnie

Cytat:
Napisał stormik
Nieważne w której lidze, ważne że to WIDZEW.
eh, szczerze, nie trawie takiego gadania.
gdy czytam takie hasła, odnoszę wrażenie, że fanatyczni kibice, zamiast wielkich sukcesów, woleliby, żeby ich klub gnił gdzieś w niższych klasach rozgrywkowych, byle by tylko można było się pochwalić jak to się mu kibicuje w najgorszych chwilach.
ale ja tam w ogóle, nie za bardzo kumam te kibicowskie klimaty.

Ostatnio edytowane przez igus ; 16-01-2008 o 22:04
igus jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 16-01-2008, 22:04   #43
NAWED_BEKA
Banned

Ostrzeżenia: 0/2 (4)
Domyślnie

Cytat:
Napisał Paolo_
Dlatego abolicja wydaje się chyba najbardziej sensownym rozwiązaniem. I powiedzmy od tego momentu jak ktoś kupi/sprzeda mecz i zostanie złapany to o 3 klasy rozgrywkowe w dół. Taki straszak może zadziałać. Bo faktycznie niedługo może być sytuacja że co sezon z Ekstraklasy będzie regularnie spadać po 5 zespołów.
Zdajesz sobie sprawę jakie konsekwencje za tym pójdą?
Myślisz, że taka Arka nie poda do sądu PZPN za nierówne traktowanie? To tak jakby ogłosić abolicję dla zabójców, pierwszych 10 złapanych dostanie karę, reszta już nie bo nie będziemy przecież karać tylu ludzi. Sam osobiście byłbym za tym bo chcę by polska ekstraklasa była normalna, ale wątpię by było to wykonalne.
Cytat:
Napisał igus
eh, szczerze? w chvju mam to czy trawisz czy nie.

Cytat:
Napisał igus
A dziwnym trafem zawsze masz najwięcej do powiedzenia w tych tematach.

Ostatnio edytowane przez NAWED_BEKA ; 16-01-2008 o 22:10
NAWED_BEKA jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 16-01-2008, 22:22   #44
igus
A Thousand Suns

Domyślnie

Cytat:
Napisał stormik
A dziwnym trafem zawsze masz najwięcej do powiedzenia w tych tematach.
nie dziw się - przecież to normalne, że człowiek często zastanawia się (także na forum) na temat spraw, dla niego niepojętych...
ja tylko głośno myślałem, a forum po to jest, by swoje myśli wyrażać. ty też będąc na forum, musisz być gotów na czytanie myśli innych, z którymi niekoniecznie się zgadzasz.
stare 16-01-2008, 23:15   #45
Paolo_
Ave Silesia

Domyślnie

Cytat:
Napisał stormik
Zdajesz sobie sprawę jakie konsekwencje za tym pójdą?
Myślisz, że taka Arka nie poda do sądu PZPN za nierówne traktowanie?
Niech sobie poda, w sądzie nic nie ugra. Sprzedawała mecze? Sprzedawała. To sprawa PZPNu kogo karać a kogo nie. Zawsze może wystąpić ze struktur jak się nie podoba. Ponarzeka, ponarzeka i przestanie.

Cytat:
Napisał stormik
To tak jakby ogłosić abolicję dla zabójców, pierwszych 10 złapanych dostanie karę, reszta już nie bo nie będziemy przecież karać tylu ludzi.
Porównanie zajebiście nie na miejscu. Nie porównujmy zabójstwa ze sprzedawaniem meczy.
Fakt, faktem byłoby to niesprawiedliwe i to nawet bardzo, tylko pytanie czego chcemy. Ja chce ligi uczciwej ale też jak najbardziej atrakcyjnej, stabilnej. Jak już mówiłem możemy karać co sezon po 5 zespołów aż to usranej śmierci, pytanie czy to do czegoś konkretnego doprowadzi.

Co do Igusia to zgadzam się ze Stormikiem. Jak się nie ma o czymś pojęcia to po co się wypowiadać? Lepiej zostawić swoje zdanie dla siebie zamiast walić co chwile 'babole' i wkurzać ludzi mających jakieś tam pojęcie w temacie. Takie moje zdanie
stare 16-01-2008, 23:21   #46
Koki'
'

Domyślnie

Cytat:
Napisał igus
gdy czytam takie hasła, odnoszę wrażenie, że fanatyczni kibice, zamiast wielkich sukcesów, woleliby, żeby ich klub gnił gdzieś w niższych klasach rozgrywkowych, byle by tylko można było się pochwalić jak to się mu kibicuje w najgorszych chwilach.
A co ma napisać? "Druga liga, chvj z Widzewem"?. W tamtym haśle nie widzę nic negatywnego, to hasło pokazuję przywiązanie do klubu i że się nie opuści go bez względu na sytuację...
Koki' jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 16-01-2008, 23:29   #47
bujarek
RZECZNIK PRAW ŚWIEŻAKA

Wyślij wiadomośc poprzez AIM do bujarek Wyślij wiadomość na gg do bujarek
Domyślnie

e, mamy wolność słowa! jak nie wie, to niech pyta

Jerzy Waszyngton wysysający brud z uszu Czesława Niemena
bujarek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 16-01-2008, 23:39   #48
Yeti
Gość

Domyślnie

Cytat:
Jaka hańba? Przecież mecze kupowały wszystkie drużyny w Polsce. Ktoś ma co do tego wątpliwości?
Karzą tych co dali się złapać i tyle.
Mimo wszystko w Polskę, do przeciętnej rodziny, która ma polską OE w zadzie (a to częsty widok - poziom niski, dostępność mała) - idzie przekaz, że Widzew to jakiś tam nieuczciwy wyjątkowo, że kupował mecze.
  Odpowiedź z Cytatem
stare 16-01-2008, 23:41   #49
NAWED_BEKA
Banned

Ostrzeżenia: 0/2 (4)
Domyślnie

Cytat:
Napisał Paolo_
Niech sobie poda, w sądzie nic nie ugra. Sprzedawała mecze? Sprzedawała. To sprawa PZPNu kogo karać a kogo nie. Zawsze może wystąpić ze struktur jak się nie podoba. Ponarzeka, ponarzeka i przestanie.
No nie do końca. Degradacja Arki naraziła ten klub na wielomilionowe straty. Skoro inne kluby mają takie same zarzuty i winę to z jakiej racji tylko Arka czy Górnik Łęczna czy Widzew mają płacić za to? To nie PZPNu sprawa kogo karze, PZPN nie jest państwem w państwie.

Cytat:
Napisał Paolo_
Porównanie zajebiście nie na miejscu. Nie porównujmy zabójstwa ze sprzedawaniem meczy.
CHodziło mi raczej o fakt przestępstwa a nie dokładnie porównanie zabójstwa z korupcją. Zamiast morderstwa mogłem użyć kradzieży.
Cytat:
Napisał Paolo_
Fakt, faktem byłoby to niesprawiedliwe i to nawet bardzo, tylko pytanie czego chcemy. Ja chce ligi uczciwej ale też jak najbardziej atrakcyjnej, stabilnej. Jak już mówiłem możemy karać co sezon po 5 zespołów aż to usranej śmierci, pytanie czy to do czegoś konkretnego doprowadzi.
Ja również jestem za abolicją bo degradowanie klubów nic nie da. Ale mówię tylko, że wszystkie kluby zaraz by się upomniały o swoje. To mi trochę przypomina akcję ze sprzedażą mieszkań komunalnych za grosze. Ludzie którzy kupili je wcześniej zapłacili dużo więcej..
Cytat:
Napisał Koki'
"Druga liga, chvj z Widzewem"?
Dobre, muszę to zapisać
Cytat:
Napisał bujarski
e, mamy wolność słowa! jak nie wie, to niech pyta
A gdzie on zadał pytanie? Ciągle tylko pieprzy jak to kibicowanie drużynie jest złe. Jacy szalikowcy są źli, jaki to doping jest zły, jak to przywiązanie do klubu jest głupie Ba! Jak klub spada o 2 ligi kibice powinni się od niego odwrócić. Pewnie powinienem się teraz przerzucić na Wisłę, bo idzie na mistrza. Przecież tego się czytać nie da. Jak widzę tematy na CF czy innych forach które mnie nie interesują, nie znam się na nich to po prostu się tam nie wypowiadam.
Cytat:
Napisał Yeti
Mimo wszystko w Polskę, do przeciętnej rodziny, która ma polską OE w zadzie (a to częsty widok - poziom niski, dostępność mała) - idzie przekaz, że Widzew to jakiś tam nieuczciwy wyjątkowo, że kupował mecze.
Jak ktoś ma w zadzie OE to za miesiąc o tym zapomni
NAWED_BEKA jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 17-01-2008, 00:20   #50
Yeti
Gość

Domyślnie

Cytat:
Jak ktoś ma w zadzie OE to za miesiąc o tym zapomni
Ale jak ktoś potem rzuci nazwą 'Widzew', to będzie pamiętał. Wiem, że tak jest, bo sam się często na tym łapię - usłyszę gdzieś coś, co mam totalnie w dupie, a po paru miesiącach ktoś rzuci jakąś nazwą związaną z tym tematem - i mi się przypomina.
Cytat:
Jak klub spada o 2 ligi kibice powinni się od niego odwrócić. Pewnie powinienem się teraz przerzucić na Wisłę, bo idzie na mistrza.
Igusowi chyba chodzi o to, że kibice często udają, że nic ich nie rusza, ich ukochany klub spada z ligi, a oni zachowują się, jakby nic się nie stało itd. Nie zauważyłem jakoś, by pisał o odwracaniu się, chodziło mu, jak mniemam, o (w pewnym sensie) fałszywy obraz odrzucania rzeczywistości, a koncentrowania się na samym klubie. Ja tak rozumiem słowa Igusa - że, jego zdaniem, głupie jest takie gadanie, bo tworzy wrażenie, jakoby kibiców gówno obchodziło wszystko, co związane z poziomem sportowym itd. klubu, a interesował tylko sam fakt jego istnienia. Być może dokonuję tu złej interpretacji, nadinterpretacji lub czegoś jeszcze niezbyt słusznego, tego nie wiem - to musi wyjaśnić sam Igus.
Cytat:
Z punktu wyłącznie prawa, z punktu bezduszności i przy wyłączeniu moralności, uczuć itd. - zabójstwo różni się od korupcji wysokością ew. kary.
Nie zrozum mnie źle - oczywiście, że nie można tego porównywać, ale tutaj mamy jedynie bardzo walący po oczach przykład wykroczenia poza prawo, nie chodzi nam o porównywanie mordercy do łapówkarza, a przykładu przestępcy do innego przestępcy.
Cytat:
Ja chce ligi uczciwej ale też jak najbardziej atrakcyjnej, stabilnej.
Poziom sportowy ligi nie ucierpi na żadnych degradacjach, o ile w pierwszej lidze pozostanie tyle samo drużyn - nikt nie będzie chciał grać w drugiej, co spowoduje masowe ucieczki do nowych pierwszoligowców.
Cytat:
Podobno jeszcze jest oficjalnie zamieszona w korupcję Jagiellonia i Cracovia, więc jeżeli oba klubu zostaną w tym sezonie zdegradowane, to niezłe przetasowania się szykują w następnym sezonie OE. A prawa do transmisji z roku na rok są coraz droższe, no śmiech na sali...
Bo zainteresowanie ligą nie spada. Wylatują z niej kolejne drużyny, ale ciągle widzów jest od cholery, ciągle jest to cenny produkt dla TV. Ba, OE to teraz najcenniejsza licencja telewizyjna, podstawa programu Canal +, obiekt zainteresowania wszystkich kablówek.
  Odpowiedź z Cytatem
stare 17-01-2008, 01:43   #51
igus
A Thousand Suns

Domyślnie

Cytat:
Napisał Yeti
Igusowi chyba chodzi o to, że kibice często udają, że nic ich nie rusza, ich ukochany klub spada z ligi, a oni zachowują się, jakby nic się nie stało itd. Nie zauważyłem jakoś, by pisał o odwracaniu się, chodziło mu, jak mniemam, o (w pewnym sensie) fałszywy obraz odrzucania rzeczywistości, a koncentrowania się na samym klubie. Ja tak rozumiem słowa Igusa - że, jego zdaniem, głupie jest takie gadanie, bo tworzy wrażenie, jakoby kibiców gówno obchodziło wszystko, co związane z poziomem sportowym itd. klubu, a interesował tylko sam fakt jego istnienia. Być może dokonuję tu złej interpretacji, nadinterpretacji lub czegoś jeszcze niezbyt słusznego, tego nie wiem - to musi wyjaśnić sam Igus.
dokonujesz całkiem trafnej interpretacji.
na pewno nie chodzi mi o to, by przerzucać się na kluby na topie, tylko żeby... bardziej wierzyć i liczyć na to, że klub któremu kibicujesz, kiedyś na tym topie się znajdzie. wydaje mi się, że tego chcecie, ale trochę jednak nie, bo wtedy (taki przykład, dla mnie głupi, ale wydaje mi się realny) przyjdzie jakiś prezes, który powie, że flaga która wisi na stadionie od 10 lat nie może już tam wisieć, bo mu przeszkadza, i że wolicie, aby klub grał w III lidze byle z tą flagą...
koniec, bo na prawdę nie mam ochoty już ciągnąć tego tematu.

Ostatnio edytowane przez igus ; 17-01-2008 o 01:50
stare 19-01-2008, 10:19   #52
Tosiek
Dodupizm

Wyślij wiadomośc poprzez MSN do Tosiek Wyślij wiadomość na gg do Tosiek
Domyślnie

Cytat:
Piast znów ukarany?

Piast Gliwice ponownie ukarany? "Przegląd Sportowy" pisze, że Marian D. dostarczył Prokuraturze nowych dowodów w sprawie działań korupcyjnych klubu z Górnego Śląska.

W aktach śledztwa jest nie mniej niż sześć meczów, które gliwiczanie kupili lub usiłowali kupić - pisze "PS". - Nie przekazaliśmy tych materiałów do PZPN, ponieważ wątek tego klubu wciąż nie jest zakończony - tłumaczy prokurator Robert Tomankiewicz.

Kiedy PZPN dostanie nowe akta prawdopodobnie podejmie kolejne kroki. Do tej pory PZPN ukarał Piasta za nieuczciwe działania przed meczem ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki w 2004 roku. W sezonie 2005-06 gliwicki klub wystartował z dziesięcioma punktami ujemnymi.

Według "PS", Piast miał także ustawić lub próbować ustawić dwa mecze w listopadzie 2003 roku: z Tłokami Gorzyce i Polarem Wrocław oraz cztery w 2004 roku z MKS Mława, Radomiakiem, Jagiellonią Białystok i wspomniany ze Świtem.
zajebiscie, chyba awans to ekstraklasy trzeba bedzie odlozyc.

You can't always get what you want
Tosiek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 19-01-2008, 11:42   #53
Paolo_
Ave Silesia

Domyślnie

Cytat:
Napisał Tosiek
zajebiscie, chyba awans to ekstraklasy trzeba bedzie odlozyc.
Mam takie pytanie z ciekawości. Jakbyście awansowali do Ekstraklasy to ten wasz stadion nadawałby się do grania? Oświetlenie jest, a co z podgrzewaną murawą i zadaszeniem trybun? Klatka dla gości to już w ogóle tragedia. Będzie modernizacja czy gralibyście np. w Wodzisławiu? Z ciekawości pytam, żadnej 'napinki'.
stare 19-01-2008, 12:10   #54
Wizja Jeden
Stały bywalec

Domyślnie

Cytat:
Napisał Paolo_
Mam takie pytanie z ciekawości. Jakbyście awansowali do Ekstraklasy to ten wasz stadion nadawałby się do grania? Oświetlenie jest, a co z podgrzewaną murawą i zadaszeniem trybun? Klatka dla gości to już w ogóle tragedia. Będzie modernizacja czy gralibyście np. w Wodzisławiu? Z ciekawości pytam, żadnej 'napinki'.
Nie rozumiem takiego podejścia. Co z tego, że nie mają stadionu, ważny jest sam awans i to dla kibiców liczy się najbardziej, Każdy by chciał aby jego klub awansował do jak najwyższej ligi, to normalne więc nie wiem co chcesz osiągnąć pisząc to.

Wizja Jeden jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 19-01-2008, 12:22   #55
Dominoz
Banned

Domyślnie

Wiadomo...liga zyska na widowiskowości, jeśli mecze będą rozgrywane na polu xDDD
Dominoz jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 19-01-2008, 12:41   #56
Paolo_
Ave Silesia

Domyślnie

Cytat:
Napisał Wizja Jeden
Nie rozumiem takiego podejścia. Co z tego, że nie mają stadionu, ważny jest sam awans i to dla kibiców liczy się najbardziej, Każdy by chciał aby jego klub awansował do jak najwyższej ligi, to normalne więc nie wiem co chcesz osiągnąć pisząc to.
O co Ci facet chodzi? Jakiego kurva podejścia? Pytania zadać nie można?
stare 19-01-2008, 13:23   #57
Tosiek
Dodupizm

Wyślij wiadomośc poprzez MSN do Tosiek Wyślij wiadomość na gg do Tosiek
Domyślnie

Cytat:
Napisał Dominoz
Wiadomo...liga zyska na widowiskowości, jeśli mecze będą rozgrywane na polu xDDD
xDDD

o stary, jebiesz te dżołki jak zawodowiec że az uszy chca klaskac.

@Paolo: Prezydent miasta obiecal podgrzewana murawe i zadaszenie na trybune glowna ale narazie nic nie robia w tym kierunku.:(

sparing: Cracovia 3:2 Piast Gliwice

Piast gral jak rowny z rownym ale koncowka nalezala do Cracovii. Debiutancka bramke dla Piasta zdobyl Prędota.

You can't always get what you want
Tosiek jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 25-01-2008, 13:39   #58
mati0123
Nowy użytkownik

Domyślnie

Zmniejszą ligę do 12 i będzie jak w Szkocji tylko ciekawe czy uzbierają te 12 zespołów!
mati0123 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 26-01-2008, 12:38   #59
Paolo_
Ave Silesia

Domyślnie

http://sport.onet.pl/0,1248675,1680592,wiadomosc.html

To może być śmiesznie.

Lechowi fuzja z Amicą bokiem wyjdzie Zazwyczaj tego typu przekręty kończą się nieciekawie.

Z wymienionych ekip najbardziej naturalna wydaje się degradacja Korony. Jawne przekręty za czasów ich gry w 3 lidze. Reszta poza Cracovią mnie zaskoczyła. Ciekaw jestem jak to się potoczy wszystko.
stare 26-01-2008, 12:52   #60
El Siete
Weteran

Domyślnie

Cytat:
Napisał Paolo_
Lechowi fuzja z Amicą bokiem wyjdzie
Bokiem? Ta fuzja Lechowi może uratować Ekstraklasę.
El Siete jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Bookmarks

Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)

Narzędzia wątku
Wygląd Oceń ten temat
Oceń ten temat:

Zasady postowania