FORUM.FIFASERWIS.COM - Encyklopedia wiedzy o grach FIFA  

Wróć   FORUM.FIFASERWIS.COM - Encyklopedia wiedzy o grach FIFA > RÓŻNOŚCI > Luzik ;) > Muzyka

Zamknięty Temat

Narzędzia wątku Oceń temat Wygląd
stare 27-07-2006, 12:38   #1
vsb
Warchoł

Wyślij wiadomośc poprzez AIM do vsb Wyślij wiadomość na gg do vsb
Domyślnie Disco Polo - koniec ery

Cytat:
W latach 90 była bardzo popularna. Potem zaczęła się dyskusja – jedni jej bronili, inni domagali się wręcz jej zakazania. Dziś nie jest już tak popularna, ale czy całkowicie znikła? Czy disco-polo nie ma już prawdziwych fanów?

Marek i Justyna już od 9 lat występują pod szyldem Antoś i Ziuta Szprychowie. Ich sceniczny image – beret Antosia i fartuch Ziuty – doskonale zna wielu ludzi. Choć ich piosenki kojarzą się z kabaretem, to jednak zapewniają, że w ich repertuarze nie brakuje także poważniejszych piosenek z przesłaniem.

Akcent to zespół, który istniejąc od 17 lat, nagrał… 21 płyt! Koncertował z Bony M i Bad Boys Blue. Takim dorobkiem może się poszczycić niewielu polskich muzyków. Wokalista grupy mówi, że od zawsze zajmował się muzyką: Ona gra w moim sercu – tak tłumaczy swą artystyczną płodność Zenek. Ale czy wraz z ilością nagranego materiału idzie także jakość? Czy Polacy chcą jeszcze słuchać takich piosenek? Czy na koncertach wciąż pojawiają się tłumy?

Zbyszek, organizator takich koncertów i jednocześnie lider zespołu Focus, zapewnia, że z frekwencją na jego koncertach nigdy nie ma problemu. Oczywiście wszystko zależy od miejscowości, w której koncertuje, ale zdarzają się imprezy nawet z 2-, 3-tysięczną publicznością! Dlaczego więc, skoro disco-polo jest wciąż tak popularne, znikło z eteru i szklanych ekranów? Może po prostu przestało być modne?
Czy to wstyd słuchać dzisiaj takiej muzyki?
Przyznają, że nie chcą tworzyć skomplikowanej, wyrafinowanej muzyki dla wąskiej grupy – chcą przede wszystkim bawić. Jednak właśnie ta prostota jest także głównym argumentem przeciwników disco-polo. Bo czy piosenka stworzona w ciągu 15 minut może być wartościowa? Marlena Drozdowska czasem nazywana jest matką chrzestną disco-polo, to tak naprawdę dziś ma niewiele wspólnego z tą muzyką. Co wykonawczyni słynnego „Mydełka Fa” sądzi o takiej muzyce? Czy nie żałuje, że nie zajęła wykonywaniem jej?

Czy można ogłosić koniec ery disco-polo?
co sadzicie o tym hmmm gówienku?

RADOMIAK Radom
Gdy nadejdą dni klęski, pozostaną Ci najwierniejsi...
vsb jest nieaktywny  
stare 27-07-2006, 13:03   #2
dudson
Banned

Ostrzeżenia: 1/2 (4)
Wyślij wiadomość na gg do dudson
Domyślnie

O disco polo to jest tak kiedys byla fajna moze i jest jeszcze... ale mi w ucho tak nie w chodzi jak kiedys pozniej sie jakims wplywowym ludziom niespodobala wiec wiekszosc przestali jej sluchac bo?? sie wstydzili ? uwarzam ze Disco Polo mozna uznac za utwory lat 90' teraz to juz przeszlosc
dudson jest nieaktywny  
stare 27-07-2006, 13:11   #3
Azra
ndw

Domyślnie

Kiedyś disco polo to była potęga, nawet sobie kiedyś kupiłem kasetę Shazzy. Teraz disco polo jest jedynie dobre na wesela i tego typu imprezy. Nawet kiedyś oglądałem disco relax na polsacie, oczywiście nie z zafascynowania tą muzyką tylko z nudów.
stare 27-07-2006, 13:13   #4
Jay W.
KONTO OFICJALNE

Domyślnie

Ten cały Antoś Szprycha to zakała prawdziwego disco-polo. Tego typu muzyki słucham do dziś, tak jak i eurodance z lat '80 i '90. Prawdziwe disco-polo nie umarło, ale ewoluowało i dziś ciężko je złapać. Śmieszą mnie wszyscy, którzy się wypierają d-p jak największego zła. Przecież pokolenia '80-'90 wychowały się na tej muzyce i na pewno wiele utworów znają. Apropo, bawi nie jeszcze to narzekanie na d-p, a gdy DJ na dyskotece puści na przykład jeden z ostatnich kawłków grupy Boys, albo Topless to nagle wszyscy znają słowa.

Pozdro
stare 27-07-2006, 13:14   #5
Michal
... ojczysta ziemio

Domyślnie

O nie Boysi Toples Mezo 18L znikną to straszne :(
stare 27-07-2006, 13:17   #6
Elektryczne Nożyce
Weteran

Domyślnie

Niech to gówno zniknie jak najszybciej, tego sie nie da sluchac pomijajac, ze na wykonawcow nie da sie patrzec.

DeeJack ja nie znam zadnej piosenki d-p, jestem dumny z tego, ze nie kojarze niczego z tego wsiurskiego chłamu.

Ostatnio edytowane przez Elektryczne Nożyce ; 27-07-2006 o 15:22
Elektryczne Nożyce jest nieaktywny  
stare 27-07-2006, 13:27   #7
Junior
Senior

Domyślnie

nie musisz obrażać całego pokolenia... to że w czasie naszej młodości istniał taki syf jak d-p to nie znaczy że się na tym wychowaliśmy...
ja się wychowywałem na całkiem innej muzyce i z d-p nie mam i nie miałem nigdy nic wspólnego...
stare 27-07-2006, 13:30   #8
Judzio
:Maroko zawsze spoko:

Wyślij wiadomość na gg do Judzio
Domyślnie

mnie to śmieszy i bawi, Akcentu mam chyba z 3 płyty na kompie, nowoczesne te jakieś Avarie, Toplesy i szmesy to ****ostwo jakich mało, ale Akcent,Domino,Milano,Boys,Skaner,Classic to elita, wymiatają, nie wyobrażam sobie żeby ich zabrakło, na koncert Akcentu lub Classicu chętnie bym się wybrał

Zresztą nie dziwcie się bo Bialystok jest stolicą disko polo, syn Zenka z Akcentu uczy się w mojej szkole , kumple Zenka grali u rodziców na weselu itd.

respect for disco-polo
stare 27-07-2006, 13:42   #9
LosVakoS
Stały bywalec

Domyślnie

Cytat:
Napisał Michal
O nie Boysi Toples Mezo 18L znikną to straszne :(
Widac odrazu ze chlopak z innego pokolenia...
Ktos wyzej napisal ze na dyskotece jak poleci disco to wszyscy sie zaczynaja bawic i taka prawda ja osobiscie lubie sie bawic przy takiej muzyce oczywiscie nie zaczesto ale wlasnie dlatego DP nie zniklo i pewnie nie zniknie to ze nie jest puszczane w radiach czy w TV to wlasnie dlatego daje tyle radosci jak sie uslyszy na dyskotece jakis hicior z tamtych lat no bo przyczym jest wiecej smechu zabawy szalenstwa jak nie przy DP jeszcze jak sie ma wcisniete% to wtedy jest zabawa
stare 27-07-2006, 15:10   #10
Tom_my
Weteran

Wyślij wiadomość na gg do Tom_my
Domyślnie

i niech znika, okropna tandeta. i prosze mi nie mówic że sie nas takiej muzyce wychowywałem, choć w mojej mlodosci rzeczywiscie było popluarne tak jak pop teraz.

edit: widać jaki "znawiec" to pisał, Bony M <lol>
stare 27-07-2006, 16:06   #11
Wojtkov_
Weteran

Wyślij wiadomość na gg do Wojtkov_
Domyślnie

Disco Polo znika ? Niema mowy , wiadomo ze znika z TV, Radia itp. ale ciągle sie to słyszy.
stare 27-07-2006, 16:07   #12
Sinner
ociekajacy zajebistością

Domyślnie ...

tak byla moda, ktora juz przeminela
takie jest zycie, wszytko ma swoj koniec i poczatek tak jest i w tym przypadku...
co do DP, coz są gusta i guściki ... wychowalem sie na grunge(Pearl Jam, Nirvana),ale muzyka DP nie byla mi obca, poniewaz przelaczajac kanały w TV ciezko bylo nie trafic na TOP DiscoRelax ;D mozna bylo sie polachac

moim drodzy byla era dzieci kwiatów, pozniej punków po jakims czasie przyszla moda na techno i HH i ona tez przeminie... kwestia czasu

\,,/
Sinner jest nieaktywny  
stare 27-07-2006, 16:31   #13
Ljungberg
Weteran

Wyślij wiadomość na gg do Ljungberg
Domyślnie

Niemal wiekszosc ludzi kogo znam mowia ze disco polo to gowno itd itp.
Ale teksty piosenek jakos...kazdy zna
Ja na przyklad chcialbym zeby bylo disco polo.Ten typ muzyki wystepuje na przyklad na weselach.Wyobrazacie sobie wesele gdzie grane i spiewane sa piosenki Linkin Park'a, Limp Bizkit, System of a down, HIM, Britney Spears, Meza, 50 centa i innych ja rulow?
Bo ja sobie tego nie wyobrazam.
Ljungberg jest nieaktywny  
stare 27-07-2006, 16:46   #14
Tom_my
Weteran

Domyślnie

Cytat:
Napisał Ljungberg
Linkin Park'a, Limp Bizkit, HIM, Britney Spears, Meza, 50 centa
wyszedłbym.

zresztą na weselach z dicho też bym wyszedł, bo takie kojarzą mi sie z wioską, remizą i brzydkimi dziewkami.
stare 27-07-2006, 16:48   #15
Elektryczne Nożyce
Weteran

Domyślnie

Dla mnie wyzej wymienieni wykonawcy niczym sie nie roznia od disco - polo jesli chodzi o poziom upodlenia muzycznego.
stare 27-07-2006, 16:49   #16
Paolo_
Ave Silesia

Domyślnie

Ja tam pamiętam jeszcze jak byłem mały to zawsze w niedziele przed pójściem do kościoła, bodajże na polsacie leciał program Disco Polo Live To była taka lista przebojów z samymi utworami disco polo, cała rodzina to oglądała Zawsze sie z siostrą zakładałem kto będzie w danym tygodniu pierwszy Potem były już inne programy jakieś disco relax czy inne badziewia w każdym razie, juz moda na taką muzykę minęła ja troszke podrosłem i przestałem oglądać tego typu programy Potem nastała znowu taka moda że to wstyd słuchać disco polo (może i słuszna ) W każdym razie ja mam z niektórych utworów polewke nieziemska, ale jak ktoś lubi tego słuchać to prosze bardzo każdy ma inny gust.

PS:
tak przy okazji czy zespół Kombi czasem nie gra disco polo?? Nawet jeśli to nie jest stricte disco polo to conajmniej bardzo podobny styl muzyczny, a jak wiadomo Kombi jest w tej chwili chyba najbardziej popularnym zespołem w Polsce
stare 27-07-2006, 16:50   #17
NAWED_BEKA
Banned

Ostrzeżenia: 0/2 (4)
Domyślnie

Cytat:
Napisał LosVakoS
Ktos wyzej napisal ze na dyskotece jak poleci disco to wszyscy sie zaczynaja bawic i taka prawda ja osobiscie lubie sie bawic przy takiej muzyce (...)
Heh, jak jest sie najebanym to sie moge bawic przy wszystkim

A disco-polo nie umarlo.. teraz reprezentantami sa Mezo, Lerek czy Nowatuur
Co to jest za wsiuuuur.. nowatuuuur

A tak na powaznie disco polo to totalna tandeta, nie da sie tego sluchac i tyle (patrzec tez sie nie da)..
NAWED_BEKA jest nieaktywny  
stare 27-07-2006, 16:50   #18
Tom_my
Weteran

Domyślnie

Cytat:
Napisał Elektryczne Nożyce
Dla mnie wyzej wymienieni wykonawcy niczym sie nie roznia od disco - polo jesli chodzi o poziom upodlenia muzycznego.
dokładnie. prawdziwa zabawa to jest choćby Led Zeppelin

Cytat:
jak poleci disco to wszyscy sie zaczynaja bawicp
mów za siebie.
stare 27-07-2006, 16:58   #19
bujarek
RZECZNIK PRAW ŚWIEŻAKA

Wyślij wiadomośc poprzez AIM do bujarek Wyślij wiadomość na gg do bujarek
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jay Wu
a gdy DJ na dyskotece puści na przykład jeden z ostatnich kawłków grupy Boys, albo Topless to nagle wszyscy znają słowa.
Co do Boysów... Z bash.org.pl (możliwe, że było już na forum )

<london_m> iam not polish
<london_m> iam turkish
<london_m> ican speak little bit polish
<Rys> london_m, impress us with your polish language (;
<london_m> but icant spelling well
<UrGoddess> london_m no worries....
<london_m> so u gonna help me
<london_m> ok?
<UrGoddess> i will
<Rys> london_m, don't be so shy!
<london_m>
<london_m> yakshemash
<Rys> LoL
<blados>
<UrGoddess> Jak sie masz
<blados> Impressed.
<london_m>
<london_m> ginquye
<Rys> london_m, not so bad, mate
<UrGoddess> dziekuje
<london_m> is it thank you?
<UrGoddess> yep
<Rys> london_m, your spelling impressed me, really!
<london_m> kohamche
<london_m> ?
<blados> Wow!
<blados> Kocham cie.
<london_m> ok
<london_m> i can sing as well
<Rys> 'sto lat'? (;
<london_m> yestesh shalona muviyechi
bujarek jest nieaktywny  
stare 27-07-2006, 17:02   #20
Wojtkov_
Weteran

Wyślij wiadomość na gg do Wojtkov_
Domyślnie

Sorry ale coponiektórzy pierdolicie od rzeczy i sami sie okłamujecie, rozumiem ze nikt nie bedzie sobie sciągał z neta Disco Polo i słuchał, ale coś mi sie nie widzi ze na imprezie puszczają Boysów a Wy oburzeni wychodzicie... Disco Polo rzeczywiscie tandeta maxymalna i co 20-30 piosenka jest do słuchania, ale nie gadajcie ze kojarzy Wam sie tylko z remizą i brzydkimi dziewczynami, bo ja gorsze wrazenia odnosze jak widze ludzi kiwających sie przez 5 godzin w jakze ciekawych rytmach techno 'ump,ump,piiii,ump...'

Bookmarks

Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)

Narzędzia wątku
Wygląd Oceń ten temat
Oceń ten temat:

Zasady postowania