FORUM.FIFASERWIS.COM - Encyklopedia wiedzy o grach FIFA  

Wróć   FORUM.FIFASERWIS.COM - Encyklopedia wiedzy o grach FIFA > SERIA FIFA > Starsze FIFY > EURO 2008

Zamknięty Temat

Narzędzia wątku Oceń temat Wygląd
stare 18-04-2008, 14:20   #41
fabian
Nowy użytkownik

Domyślnie

1-4 z Azerami takie rzeczy tylko w UEFA Euro 2008. Polska oczywiście
fabian jest nieaktywny  
stare 18-04-2008, 14:34   #42
kriss
Moderator/Stadium Maker

Domyślnie

Cytat:
Napisał fabian Zobacz post
tez przegrales? mi ciezko nawet z san mariono sie gra
stare 18-04-2008, 14:48   #43
slawo170
Nowy użytkownik

Domyślnie

Wczoraj kupilem pelna wersje w empiku i gra w sumie oki jak na PC ale denerwujace jest to ze panowie z EA nie wiedza z kim gramy pierwszy mecz w euro bo zamiast z niemcami w grze zaczynamy mistrzostwa od meczu z Austria
slawo170 jest nieaktywny  
stare 18-04-2008, 14:51   #44
slawo170
Nowy użytkownik

Domyślnie Niedopatrzenie

wczoraj kupilem pelna wersje euro w empiku i gra w sumie oki jak na pc ale...panowie z ea nie wiedza z kim gramy pierwszy mecz w mistrzostwach bo w grze zamiast z niemcami zaczynamy mistrzostwa od meczu z austria.
slawo170 jest nieaktywny  
stare 18-04-2008, 15:11   #45
Norb
Senior

Wyślij wiadomość na gg do Norb
Domyślnie

Cytat:
Napisał MsVia Zobacz post
Zresztą zasada jest jedna: fifa szybko się nudzi ludziom którzy grają tylko po to żeby wygrać, tzn. że po jakims czasie już obczają technikę i sposoby żeby gole strzelać itd i grają schematycznie.
Ale tym którzy za każdym razem próbują zrobić coś nowego, strzelić bramke inną niż dotychczasowe no i po prostu chcą "grać pięknie", no to tym się to nie nudzi
zgadzam się ale to nie zmienia faktu że PES jest lepszy

a co do gry to niedługo juz sobie zagram
Norb jest nieaktywny  
stare 18-04-2008, 15:40   #46
MsVia
Game Tester

Domyślnie

Pierwsze wrażenia:

1. Rzuty wolne
Nowy tryb to ciekawostka, ale jakoś mam przeczucie że i tak ludzie będą strzelać po staremu (dobrze że zostawili nam wybór)
Nowy tryb pozwala na wręcz atomowe uderzenia, ale niestety po dłuższej chwili człowiek się czuje jakby grał w jakąś mini gierke - cala filozofia to nacisnąć guzik w odpowiednim momencie jak nam pokaże komputer (taka gierka na refleks).
Ja zdecydowanie wolę tradycyjne rzuty wolne bo tam nie da się z góry ustalić czy Ci wyjdzie itd, no po prostu jakoś bardziej naturalnie.
Ale trzeba przyznać że tym nowym trybem można nastrzelać dużo bramek poprzez delikatne podania górne zmierzające w kierunku bramki, lekkie muśnięcie głową i już gol.

2. Rzuty karne
Nowy tryb różni się tylko kamerą, sterownie i zachowanie piłki identyczne jak w starym. Inna kamera nadaje trochę świeżości, ale także utrudnia strzał, bo ciężko ocenić siłę oraz miejsce uderzenia (niedługi trening rozwiąże sprawę)
Trzeba pochwalić drobne zmiany jeśli chodzi o bramkarza. Animacja parad bramkarskich jest nieznacznie ulepszona. Kiedy bramkarz oddaje długi skok do słupka, widać jak startuje i rozpędza się ( 1, 2 kroki) i potem skacze, a nie tak jak poprzednio - skok z miejsca na 3 metry w bok...

3. Grafika
Nihili novi, czyli nic nowego. Tekstury piłkarzy żywcem z Fify 08. Cała oprawa graficzna też praktycznie ta sama. Stadiony trochę inne, tekstury publiczności trochę bardziej kolorowe.
W czasie meczu wstawki które pokazują reakcję trenera (mogli chociaż trenerów zrobić dobrze wyglądających, przecież nie ma ich dużo)
No i koszulki, które wystają ze spodenek.
Ogólnie - nie nastawiajcie się na nic nowego.

4. Muzyka
Jednym słowem - dobra.

5. Gameplay
Hmm...widać różnicę.
Najogólniej - akcja jakby wolniejsza niż w Fifie 08, piłkarze jakby wolniej się poruszają. Lepsze są drobne animacje, na które większość nie zwraca uwagi, ale ja ze względu na pracę muszę to robić
Chodzi mi o takie rzeczy jak przyjęcie piłki w pewnych sytuacjach
(wewnętrzną stroną stopy, bardziej naturalnie, z "uziemieniem" górnej piłki), a także same podania.
Piłka jest jakby "cięższa", co daje możliwość naprawdę mocnych strzałów.
Ogólnie rzecz biorąc, zmiana na plus.

6. Poziom trudnośći.
Byłem w szoku.
Najpierw trening - każdy strzał to gol, każde podanie - podanie mistrza.
Później stwierdziłem że trzeba sprawdzić w praktyce.
Najwyższy poziom trudności Polska - Anglia, połowa 6 min, wynik...
Polska 4 - 0 Anglia
Po prostu każdy strzał był w światło bramki, każde podanie było perfekcyjne.
I wtedy mnie oświeciło, że zapewne tak jak w Fifie 08, trzeba ręcznie w ustawieniach zmienić na sterowanie całkowicie ręczne (podania, wyrzuty) bo ja zawsze w Fife gram właśnie w włączonymi ustawieniami full ręcznie ( nic automatycznie )
Wtedy było już trochę lepiej, chociaż nadal: co strzał - to w światło bramki.
Dotyczy to nawet strzałów z woleja i z pierwszej piłki na pełnym biegu.
Jeśli chodzi o sam mechanizm strzałów, można bardziej podkręcić piłkę, szczególnie jeśli chodzi o lobowanie.
Byłem na prawdę pod wrażeniem kiedy z odległości ok 20 metrów zrobiłem loba, który początkowo zmierzał w prawą stronę ponad bramką, a kiedy piłka była na szczycie paraboli i zaczęła opadać, spadła w samo okienko...LEWE okienko. Będę nadal próbował to powtórzyć bo na prawdę jestem ciekaw czy da się to wyćwiczyć czy to tylko przez przypadek można zrobić.

Podsumowując - jeżeli cokolwiek chcesz mieć z gry, w ustawieniach zmień opcje na ręczne sterowanie, bo w innym wypadku gra jest bardzo łatwa.

7. Triki
Zwody i triki - identyczne jak w Fifie 08, nic nowego.

8. Tryby
Możliwość gry na Euro w fazie finałowej, w fazie kwalifikacyjnej, możliwość przewodzenia swojej drużynie jako kapitan, "kampania europejska", tak że trochę tego jest do wyboru

9. Menu
Ładne i przejrzyste.

Ogólne pierwsze wrażenie - Średnio pozytywne. Ale na pewno nie będę płakał.
MsVia jest nieaktywny  
stare 18-04-2008, 16:18   #47
redsfan
Redaktor CF

Wyślij wiadomość na gg do redsfan
Domyślnie

no juz zagralem
ogolnie to fajnie, troche podrasowana fifa ale dla mnie gits
szkoda ze tak latwo, trzeba poczekac na jakis patch z trudniejszym gameplayem ale ogolnie dobrze
co do wolnych to mi sie trudniej strzela z nowego niz ze starego:d
co do karnych to samo trudniej sie bronie bo ta kamera jakas dziwna;D ostatnio sie wkurzam bo dostaje karnego ale go nie wykorzystuje
dokladnie to co misvia mowil "co strzal to gol"
czekam, na patch dajacy trudniejszy gameplay
ps: szkoda ze nie ma tego trybu po strzeleniu gola:/
stare 18-04-2008, 16:59   #48
yahoo
Stały bywalec

Domyślnie

Cytat:
6. Poziom trudnośći.
Byłem w szoku.
Najpierw trening - każdy strzał to gol, każde podanie - podanie mistrza.
Później stwierdziłem że trzeba sprawdzić w praktyce.
Najwyższy poziom trudności Polska - Anglia, połowa 6 min, wynik...
Polska 4 - 0 Anglia
Po prostu każdy strzał był w światło bramki, każde podanie było perfekcyjne.
hhmm to dziwne bo mi sie gra bardzo trudno, na zawodowcu juz potrafilem dostawac, tak jak koledzy pisali wyzej poziom jest o wiele wyzszy.
yahoo jest nieaktywny  
stare 18-04-2008, 17:39   #49
dudson
Banned

Ostrzeżenia: 1/2 (4)
Wyślij wiadomość na gg do dudson
Domyślnie

Szkoda, że PES nie doczekał sie jeszcze takich odpowiedników
dudson jest nieaktywny  
stare 18-04-2008, 17:58   #50
Trolu
Kujawski Dzik #1

Wyślij wiadomość na gg do Trolu Origin: Poldomir
Domyślnie

Ale kiedyś ten dzień nadejdzie! PESowcy nie martwcie się, kiedyś EA musi zbankrutować

Co do EURO to zagrałem 1 mecz polska-słowacja na początkującym i z trudem wygrałem 1-0 Fakt, ze miałem rozbrat z fifą na rok, ale żeby na pocz mieć problemy ze słowacją?

Wątroba i , styl , przedsiębiorczość , charakter , analiza , blyskotliwość to właśnie
Trolu jest nieaktywny  
stare 18-04-2008, 19:05   #51
Dominoz
Banned

Domyślnie

Gierke mam od około tygodnia... (xD)
W sumie, to zagrałem dwa mecze i odinstalowałem...
Dominoz jest nieaktywny  
stare 18-04-2008, 19:31   #52
gramczesto
Początkujący

Domyślnie

Cytat:
Napisał fabian Zobacz post
ja nie przegralem Polska z nimi ale bylo cholernie ciezko o_O
wg mnie Poziom wskoczyl na wyzszy poziom dlatego dziwi mnie jezeli ktos pisze ze gra jest latwa o_O
Zreszta czytalem gdzies ze w tej pilce druzyny ktore przyjezdzaja po max 1 pkt beda murowaly droge do bramki

Co do samej gry musze jeszcze dodac iz w kazdym meczu mam wrazenie iz napastnicy zachowuja sie jak "rasowi: gracze
Juz w kilku meczach mialem sytuacje gdzie komp wiedzac ze nie minie 4 obroncow... oddaje strzal z daleka..
Bramkarz nie zdazy skutecznie interweniowac pilka wpada do bramki a publicznosc gospodarzy(w tym wypadku moja) nagle milczy... to jest wlasnie realizm pilki
gramczesto jest nieaktywny  
stare 18-04-2008, 19:50   #53
MsVia
Game Tester

Domyślnie

Tak jak już kiedyś mówiłem...To czy się ciężko gra zależy od gracza.
Dla mnie poziom jest za łatwy (i nie tylko dla mnie), dla innych może być w sam raz, dla jeszcze innych super trudny. Każdy jest inny i gra innym stylem.
A jeżeli dla kogoś to jest "DZIWNE" to już jego sprawa.

Uwierzcie mi że tak samo jak w Fife 08, w Euro przeciwnik nie nadąża przy grze na jeden kontakt, podaniach na dobieg (ale ręcznych) i przy...zwykłym mijaniu.
Zauważcie że bez użycia sprintu, jesteście w stanie podejść pod same pole karne, wystarczy w odpowiednim momencie "skręcać".
MsVia jest nieaktywny  
stare 18-04-2008, 19:54   #54
gramczesto
Początkujący

Domyślnie

Cytat:
Tak jak już kiedyś mówiłem...To czy się ciężko gra zależy od gracza.
Dla mnie poziom jest za łatwy (i nie tylko dla mnie), dla innych może być w sam raz, dla jeszcze innych super trudny. Każdy jest inny i gra innym stylem.
A jeżeli dla kogoś to jest "DZIWNE" to już jego sprawa.

Uwierzcie mi że tak samo jak w Fife 08, w Euro przeciwnik nie nadąża przy grze na jeden kontakt, podaniach na dobieg (ale ręcznych) i przy...zwykłym mijaniu.
Zauważcie że bez użycia sprintu, jesteście w stanie podejść pod same pole karne, wystarczy w odpowiednim momencie "skręcać".
mowisz chyba o lini bocznej
bo srodkiem nawet ci powiem ze dla jaj probowalem kiedys i daleko nie zaszedlem na World Class(bo oczywiscie o tym trybie ciagle mowie )
gramczesto jest nieaktywny  
stare 18-04-2008, 20:12   #55
Reyes1994
Stały bywalec

Domyślnie

Cytat:
Napisał Dominoz Zobacz post
Gierke mam od około tygodnia... (xD)
W sumie, to zagrałem dwa mecze i odinstalowałem...
no i po co sie chwalisz? ja sie nie chwale ze wczoraj zainstalowalem gta a odinstalowalem nhl
Reyes1994 jest nieaktywny  
stare 19-04-2008, 00:16   #56
Kettger
Zorientowany

Domyślnie

Cytat:
Napisał Reyes1994 Zobacz post
no i po co sie chwalisz? ja sie nie chwale ze wczoraj zainstalowalem gta a odinstalowalem nhl
Żal.mozambiq... Chłop dobrze gada, a tu jakiś 14-latek się wpieprza. Ostro
Kettger jest nieaktywny  
stare 19-04-2008, 01:35   #57
silverfox
Zorientowany

Wyślij wiadomość na gg do silverfox
Domyślnie

kupilem wczoraj sobie w saturnie ta gre, kosztuje 89.90 wiec nie tak drogo jak premiera Fify 08 bodajze dalem za nia 120 pln, ale nie o cenie tutaj bede gadac. Zanim jednak przejde do swoich odczuc. Co do tej pozycji jestem starym, ale poczatkujacym graczem, czyli przygode z Fifa zaczalem od 97 roku wiec heheh jak w morde strzelil 10 latek. Przez ten czas faktycznie owa gierka fajnie ewoluowala, ale w stosunku do Fify 08 jako przecietny gracz (nie fan), uwazam ze nic nie ma takiego co by w fifie nie bylo, no moze poza turniejami jakie mozna odbyc. Co do poziomu trudnosci no coz, tutaj mam takie wrazenie ze w meczach jakie odbywam czasami (na poziomie poczatkujacym ze standardowymi ustawieniami oprocz grafiki rzec jasna) mam wielki problem. Ano poniewaz czasami komputer za bardzo masakrycznie przejmuje inicjatywe gry. Ale ogolnie dla fanow gry, polecam ja... to tyle ode mnie
silverfox jest nieaktywny  
stare 19-04-2008, 08:59   #58
Reyes1994
Stały bywalec

Domyślnie

Cytat:
Napisał Kettger Zobacz post
Żal.mozambiq... Chłop dobrze gada, a tu jakiś 14-latek się wpieprza. Ostro
no a co ten post wnosi do tematu??? Moze jakieś argumenty, opinie
Reyes1994 jest nieaktywny  
stare 19-04-2008, 11:41   #59
Kettger
Zorientowany

Domyślnie

Cytat:
Napisał Reyes1994 Zobacz post
no a co ten post wnosi do tematu??? Moze jakieś argumenty, opinie
Przecież to jest temat ogólny o pełnej wersji EURO 2008 i chyba każdy może pisać na jej temat co chce? Ten post miał na celu zniechęcenie do kupna gry.
Kettger jest nieaktywny  
stare 19-04-2008, 23:11   #60
Goldberg
Stały bywalec

Domyślnie

pogralem duzo meczow w tej grze i wyłapałem dwa MEGABUGI. Pierwszy megabug to postawa obroncow- z całym szacunkiem ale to co sie dzieje podczas meczu zakrawa o pomste do nieba, z reguły jest tak ze przeciwnik swobodnie mija z pilką 2-3 moich obroncow, ktorzy zamiast podbiec do niego to stoja sobie czekając chyba na panienke, a kiedy recznie zmienie sterowanie danym obroncą, to zanim on ruszy do przeciwnika to pilka ląduje najczesciej juz w siatce Koszmar kiedy zamiast ruszyc do napastnika to oni sobie stoją
Drugi megabug dotyczy doliczonego czasu gry- co z tego ze nominalnie doliczone sa 2-3 minuty. Realnie wygląda to tak ze, przeliczając na minuty w grze(a gralem najpierw po 4 min polowa, potem po 2 minuty) wyszloby notabene w obu przypadkach okolo 10-15 dodatkowych minut;| Podczas doliczonego czasu gry zdarzają sie najczesciej conajmniej 3 przeprowadzone przez cale boisko akcje, a sprobuj tylko faulować przeciwnika w trakcie juz tej np trzeciej kolejnej akcji- nawet gdy faul jest w okolicach srodka pola to i tak sedzia pozwoli przeciwnikowi na przeprowadzenie takiej akcji spokojnie, wolno, z wystawą na skrzydlo, z dosrodkowaniem etc.
Obłęd bo gra sie za dlugo i tyle.
Goldberg jest nieaktywny  
Zamknięty Temat

Bookmarks

Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)

Narzędzia wątku
Wygląd Oceń ten temat
Oceń ten temat:

Zasady postowania