FORUM.FIFASERWIS.COM - Encyklopedia wiedzy o grach FIFA  

Wróć   FORUM.FIFASERWIS.COM - Encyklopedia wiedzy o grach FIFA > RÓŻNOŚCI > Giercowanie na Ekranie > Pro Evolution Soccer

Odpowiedz

Narzędzia wątku Oceń temat Wygląd
stare 21-09-2012, 19:14   #41
Trolu
Kujawski Dzik #1

Wyślij wiadomość na gg do Trolu Origin: Poldomir
Domyślnie

Ależ musiałem wujka błagać by wreszcie dobrze zaadresowaną paczkę przysłał. Zagrałem dwa mecze i krótka relacja.

Audio
Odpalam grę, a w tle Ai Se Eu Te Pego... Na szczęście inne kawałki są ok i nie irytują... Komentarz to tragedia, nie dość że Champion smęci to jeszcze momentami ma kosmiczne opóźnienie. Bramkarz broni bombę, piłka kilka sekund jest w boisku, wychodzi poza plac gry i dopiero ten pajac mówi: "what a save" czy coś w ten deseń... Komentarz od czasów PES 4 chyba się nie zmienił. Te same kwestie, tak samo drętwo...

Video
Grafika wiadomo - najwyższa półka, w niczym nie ustępuje fifie, a może nawet ciut lepiej wygląda. Gorzej z kibicami - rozmazane facjaty mają. Opierdol za aniamcję PES przy cut-scenkach, tnie niesamowicie...

Licencje i inne duperele
Tradycyjnie, nielicencjonowana Premier League (tylko MU w 100% prawdziwy), licencjonowane ligi: hiszpańska, holenderska, francuska, portugalska, brazylijska. włoska liga bez licencji, ale kluby wszystkie licencjonowane.

Reprezentacji jak zwykle przyzwoita ilość, niestety licencjonowane można policzyć na palcach... Znacząco wzrosła ilość azjatyckich zespołów (nie wiem jak było w 12, ale w 11 czy 10 było ich kilka zaledwie) INFORMUJĘ, ŻE ZGODNIE Z TRADYCJĄ W REPREZENTACJI POLSKI GRA BRASZCZYKOWSKI. Skład naszej kadry taki jak kadra na Euro. Co ciekawe tylko Kamiński i Brożek mają polskie znaki diakrytyczne, Szczęsny i Tytoń nie mieli tyle szczęścia...

Reszta świata to kluby grające w LM plus kilka dodatkowych. Jest Wisła (ciekawe dlaczego co roku akurat Wisła, niezależnie od wyników...). Wszystkie kluby licencjonowane.

Oprócz tego mamy zespoły z PES League i WE League. W tej ostatniej można trafić na swojsko brzmiąca nazwę: K.S. Szelawce znaną z poprzednich edycji.

Od początku mamy możliwość gry kilkoma klasycznymi reprezentacjami - niestety wszystkie nazwiska poprzekręcane tak, że można nie zgadnąć kto jest kto...

48 stadionów bardzo dobrze odwzorowanych. Sporo aren hiszpańskich, włoskie stadiony można policzyć na palcach jednej ręki, podobnie francuskie czy holenderskie... Na oko połowa stadionów bez licencji...

Wybór licencjonowanych piłek niewielki, po 1 od każdego producenta plus kilkanaście piłek PES.

Gameplay

Czy coś zmieniono w porównaniu z demem? Ciężko powiedzieć, chyba bramkarze trochę lepiej bronią i może ciut sprint poprawili - nareszcie można uciec (a przynajmniej ciut wyprzedzić) rywala na tyle by nadal utrzymać się przy piłce. Komputer bezlitośnie wykorzystuje nasze błędy w obronie. Dwa razy nie upilnowałem Klose i dwie bramki wpadły. W ataku jak to w pesie, nie ma co holować piłki, norma. Miłym akcentem jest w przypadku podania po ziemi trafienie w gracza rywala jeśli Mogłaby być większa swoboda dryblingu (jak w fifie), no ale niech im będzie. Brak analogowego sprintu też nie świadczy dobrze o twórcach.

Konkretna zjebka za sędziowanie. Japoński Lyczmański, Siejewicz i Borski w jednym... Pirlo wykonuje wślizg z boku (będąc tuż za rywalem), wybija piłkę, a rywal się przewraca - czerwona kartka... Celowy faul Vidala od tyłu (skosiłem rywala, piłka była hen daleko) i tylko żółta kartka. No halo, Konami co się dzieje?

I miły akcent na koniec: zaraz po premierze ukazał się dodatek z nowymi strojami i stadionami. Bez problemów został pobrany przez grę. Oprócz tego ciekawie jest tryb online wkomponowany w grę. Nie tak jak w fifie, że masz tylko jedno menu - online i cześć. Tutaj wybierając np. mecz towarzyski możesz wybrać czy chcesz grać z kompem czy multi czy online czy chcesz obejrzeć mecz pomiędzy komputerowo sterowanymi zespołami. Usunięto także z menu pucharów ligi - bez sensu to było skoro był tryb master league.

Jeśli ktoś ma jakieś pytanie czy chce screen to śmiało pytać

Wątroba i , styl , przedsiębiorczość , charakter , analiza , blyskotliwość to właśnie

Ostatnio edytowane przez Trolu ; 21-09-2012 o 19:21
Trolu jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 22-09-2012, 08:47   #42
Avliso.
Banned

Domyślnie

@up
Mam pytanie, czy warto kupic tegorocznego pes-a? Grałem tylko w wersje 11 i nawet mi się podobała oraz jakie są różnice, urozmaicenie między wersją którą posiadam (11), a 13. Z góry dzięki za odpowiedz.
Avliso. jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 22-09-2012, 09:45   #43
Wariner
FIFA 2000 do bani !!!

Domyślnie

Mi też wujek przysłał już paczkę i jestem w miarę zadowolony. Moim zdaniem mamy do czynienia z dopieszczonym PESem 2012, który był całkiem niezły, więc jest git. Fajna grafika, niedrażniąca muzyka no i oczywiście system podań, który sprawia, że gra jest o wiele bardziej grywalna od FIFY. Dodatkowo na plus poprawione strzały, chyba nieco lepsi (choć wciąż nieco drętwi) bramkarze i tradycyjnie tryb LM.

Co do braku licencji to oczywiście nie ma się czym przejmować, za jakiś czas wyjdzie patch od PESedita i będzie gitara .

EDIT: O, nawet już wyszedł .

http://pes2008editing.blogspot.com/2...ming-soon.html

Ostatnio edytowane przez Wariner ; 22-09-2012 o 11:54
Wariner jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 22-09-2012, 11:50   #44
tony_gdansk
Lechista

Domyślnie

Od zawsze PES był dla mnie mało realistyczny. Dziwnie wyglądające obrony bramkarzy, anemiczne strzały, ruchliwość piłkarzy też jakaś dziwaczna.. jedynie grafika na przyzwoitym poziomie.
tony_gdansk jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 22-09-2012, 13:19   #45
Trolu
Kujawski Dzik #1

Domyślnie

Cytat:
Napisał Johny_silva Zobacz post
@up
Mam pytanie, czy warto kupic tegorocznego pes-a? Grałem tylko w wersje 11 i nawet mi się podobała oraz jakie są różnice, urozmaicenie między wersją którą posiadam (11), a 13. Z góry dzięki za odpowiedz.
Imo i tak nie warto, nadal ten sam silnik meczowy. Pograj trochę w demo, jeśli Cię przekona to kupuj. Czekam jednak na wersję 2014 z nowym silnikiem. Oprócz tego nie wyeliminowano błędu ciągnącego się u mnie od lat w serii pes. Sound Blaster Live nie dogaduje się z grą i gdy w systemie mam ustawiony dźwięk 5.1 efekty w grze świrują (piski, trzaski, brak jakiegoś odgłosu przez pół meczu...). O ile dobrze pamiętam ustawienie dźwięku na kwadrofoniczny w systemie pomaga...

Bramkarze faktycznie nadal drętwi, o dziwo łatwiej huknąć z 20 metrów niż wygrać pojedynek sam na sam... Poza tym mój gk czasem wyjdzie z bramki w szczególności gdy go o to nie proszę...

Wariner, dzięki za link. Teraz wszystko na tip top gotowe i ruszamy. Po raz pierwszy od bodajże pes 2010 mam ochotę popykać w grę Konami Po kilku towarzyskich meczach czuję moc. Manual pass <3

Wątroba i , styl , przedsiębiorczość , charakter , analiza , blyskotliwość to właśnie
stare 22-09-2012, 21:43   #46
Konrad1987
GG Gunners!!!

Domyślnie

Ja mam takie pytanie, w tym roku zastanawiam się nad zakupem PES'a na PsP. Czy warto??? Wydaje się być znacznie lepszy od fify, więc chyba się skuszę, ale proszę o waszą pomoc.
Konrad1987 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 22-09-2012, 22:59   #47
seann

Domyślnie

ehh, co się stało z tymi grami? włączam mecz, a tu mi piłkarze sami grają -.- nie pojmuję już tego. zatrzymałem się na etapie, kiedy do gry używało się WSAD i strzałek. teraz ustawienie klawiatury i wszystkiego jest NIE-DO-OGARNIĘCIA. pada nie mam zamiaru odkurzać, więc prawdopodobnie to tyle sobie pograłem. :<

btw. grafika jakaś lekko rozmyta; nie wiem, czy to nie wina mojej karty.
seann jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 22-09-2012, 23:03   #48
Wariner
FIFA 2000 do bani !!!

Domyślnie

Cytat:
Napisał seann Zobacz post
ehh, co się stało z tymi grami? włączam mecz, a tu mi piłkarze sami grają -.- nie pojmuję już tego. zatrzymałem się na etapie, kiedy do gry używało się WSAD i strzałek. teraz ustawienie klawiatury i wszystkiego jest NIE-DO-OGARNIĘCIA. pada nie mam zamiaru odkurzać, więc prawdopodobnie to tyle sobie pograłem.

btw. grafika jakaś lekko rozmyta; nie wiem, czy to nie wina mojej karty. :<
1. W ustawieniach kontrolera możesz sobie ustawić wszystko na manual, wtedy masz pełną kontrolę nad każdym zagraniem .
2. To rozmycie to efekt fabrycznie dodany przez KONAMI, wyłącza je np. patch, do którego link dałem wcześniej.
stare 23-09-2012, 11:05   #49
Trolu
Kujawski Dzik #1

Domyślnie

PES to nie fifa, każdy gamepad działa

Wczoraj zacząłem Asian Cup Uzbekistanem - masakra, niestety gracze ze słabymi umiejętnościami poruszają się jakby kij połknęli, a Uzbek ze skillem 82 nie jest w stanie celni podać piłki... Konami dopieściło poszczególne drużyny, ale zapomniało o ogólnym ogarnięciu słabszych teamów...

stare 23-09-2012, 11:46   #50
seann

Domyślnie

trochę się pobawiłem, i w końcu udało się w miarę doprowadzić to wszystko do ładu. ale serio, naprawdę tak trudno dać w grze możliwość zmiany ustawień, żebym nie musiał na ślepo jebać się z dopasowywaniem klawiszy do ich odpowiedników na padzie? tragedia. (wiem, od dawna tak jest, no ale kurde). a ten delikatny blur wynikał z tego, że ustawiłem odrobinę zbyt małą rozdzielczość, i dlatego na fullscreenie się tak lekko mazało <sn debil> (patch już miałem zainstalowany).

dzięki, Wariner.
seann jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 23-09-2012, 19:05   #51
Grzesio.
Weteran

Wyślij wiadomość na gg do Grzesio. Origin: Grzesio1812
Domyślnie

Cytat:
Napisał Konrad1987 Zobacz post
Ja mam takie pytanie, w tym roku zastanawiam się nad zakupem PES'a na PsP. Czy warto??? Wydaje się być znacznie lepszy od fify, więc chyba się skuszę, ale proszę o waszą pomoc.

PES na PSP jest dużo lepszy od FIFY. Grafika jak na możliwości PSP jest bajeczna. Naprawdę może się podobać. Brakiem licencji również nie musisz się martwić bo myślę ,że tak jak w przypadku PES'a 2012 wyjdzie patch uzupełniający wszystkie braki. Tak więc jeśli zastanawiasz się między FIFĄ a PES'em na PSP to zdecydowanie kupuj PES'a.
stare 26-09-2012, 21:40   #52
Kreuzberg
Bayern & Hertha

Domyślnie

Wystarczy popatrzeć, jak piłkarze prowadzą piłkę przy nodze. Od razu nasuwa się pytanie, "czy to nie jest przypadkiem wersja z 2005 roku?".
A widziałem na forum opinie, że PES dogonił troszkę FIFE.
Kreuzberg jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 04-11-2012, 13:52   #53
Wariner
FIFA 2000 do bani !!!

Domyślnie

Jak tam panowie, pykacie coś? Mi osobiście '13 bardzo przypadła do gustu, ekipa PESedit już uzupełniła wszystko, co było do uzupełnienia (wraz z najnowszym patchem można nawet wgrywać stadiony, w tym te polskie na EURO) i nie pozostaje nic, tylko grać, najlepiej z kumplami na 4 pady i TV.

W ogóle w tej wersji jakoś wyjątkowo często strzelam piękne i nietypowe bramki, jak np. gol przewrotką Xavim czy knuckle shot Ronaldo. Właśnie ta nieszablonowość, nieprzewidywalność akcji, która sprawia, że nie da się strzelić dwóch takich samych goli stawia PESa o półkę wyżej od FIFY. Jedyny minus to oczywiście bramkarze, ale już zdążyłem się przyzwyczaić.
Odpowiedz

Bookmarks

Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)

Narzędzia wątku
Wygląd Oceń ten temat
Oceń ten temat:

Zasady postowania