FORUM.FIFASERWIS.COM - Encyklopedia wiedzy o grach FIFA  

Wróć   FORUM.FIFASERWIS.COM - Encyklopedia wiedzy o grach FIFA > RÓŻNOŚCI > Luzik ;)

Odpowiedz

Narzędzia wątku Ocena: Ocena wątku: 2 głosów, 5.00 średnia. Wygląd
stare 13-02-2008, 20:50   #21
Jay W.
KONTO OFICJALNE

Domyślnie

Cytat:
Napisał Wizja Jeden Zobacz post
Ridley Scott - reżyser pierwszej części obcego to jeden z najlepszych reżyserów na świecie, wyreżyserował takie klasyki kinowe jak "Łowca androidów", "Obcy", "Thlema i Louise", "1942: Wyprawa do raju", "Helikopter w ogniu" czy "Gladiator". Każdy z tych filmów jest po prostu świetny na swój sposób.
Cóż, na "Łowcy androidów" autentycznie zasnąłem. 1492 (pomyliłeś się xD) mi się bardzo podoba, lubię ten film głównie za piękną muzykę Vangelisa za którą powinien dożywotnio dostać hawajską wyspę z opłaconymi rachunkami. Film jednak został stworzony w dosyć przyjemny sposób w przeciwieństwie do Obcego, którego IMO sknocił.

Cytat:
Obcy to klasyk, który zapoczątkował całą serię o Obcych i Predatorach - umożliwił powstanie wielkiego uniwersum, na które złożyło się wiele komiksów, filmów oraz gier komputerowych. Biorąc pod uwagę obecne produkcje AVP i AVP2 - daleko im do pierwotnej trylogii o Obcych, która dzieje się w tym samym świecie co w.w. filmy tyle że w dalekiej przyszłości kiedy to kompania, która w ostatniej scenie AVP2 przechwyciła broń Predatora zaczyna wysyłać ludzi do kolonii pozaziemskich. Ale chodzi o to że gdyby nie ten film, te całe uniwersum by nie istniało.
Tu się przyznam, że się tą kulturą zupełnie nie interesuję. Wiem, że powstały komiksy, gry itp., ale zupełnie się na tym nie znam.

Cytat:
Poza tym film był kreowany bardziej na horror niż na napierdalankę, w której więcej latających flaków niż strachu. Zbyt wielu efektów specjalnych też nie ma - ale trzeba zwrócić uwagę, że to film z 79 roku. Polecam wersję reżyserską - dodano tam pare scen i poprawiono efekty.
Oglądałem wersję reżyserską i to właśnie po jej obejrzeniu zraziłem się do tego filmu. Ale najbardziej straszna w tym filmie jest głupota z jaką przedstawiono robota. To już nawet George Lucas tworząc mniej więcej w tym samym czasie Gwiezdne Wojny wiedział, że jego C3PO, który jest inteligentnym robotem ma w sobie tylko kable a nie żadne płyny, na które można patrzeć jak na jakieś kwasy żołądkowe. Cóż, po tym momencie w filmie zacząłem się już z niego śmiać.

Wiesz, szacun za stworzenie postaci Obcego, bo jest to jedna z tych niezwykłych postaci kina, której inteligencji żaden bohater nie próbował negować. Już chyba w pierwszej części ktoś powiedział, że jest to istota doskonała, której zgładzenie będzie graniczyło z cudem.

Poza tym fabuła pierwszej części jest dosyć pokręcona i zupełnie nie trafia w mój gust (i pewnie dlatego nie przepadam za tym filmem).

Cytat:
Obcy 2 - film w reżyserii Jamesa Camerona (Terminator, Terminator 2, Obcy 2, Otchłań, Prawdziwe kłamstwa, Titanic) - równie dobry (może nawet lepszy) jak pierwsza część - dużo więcej akcji, efektownych scen, niektórzy uważają że o wiele straszniejszy niż pierwsza część. Według mnie najlepsza część trylogii.
Dla mnie druga część jak już wspomniałem była trochę bardziej naciągana od pierwszej. Jednemu Obcemu udało się wybić prawie całą załogę Nostromo, a tu tylu ich nie potrafiło poradzić sobie z grupką żołnierzy. Nonsens.

Cytat:
Trzecia część była już moim zdaniem taka sobie, ale jeszcze w miarę OK. Natomiast 4 była beznadziejna, mocno przesadzona i zrobiona trochę na siłę.
Trzecia część była IMO tym, czego oczekiwałbym po pierwszej części. Błogosławię ostatnią scenę filmu, ale sam film został naprawdę fajnie zrealizowany.

Czwarta część jest luźniejsza, dla lubiących kino akcji, niewiele w niej horroru, ale na rozluźnienie pośladów po trzech filmach w sam raz. Chociaż jeśli ma być oceniana pod kątem poprzednich filmów to oczywiście jest po prostu blamażem reżysera.

A poza tym to trochę dziwne, że tak dobry reżyser jak Scott nie potrafi napisać własnego scenariusza. :/

Ostatnio edytowane przez Jay W. ; 13-02-2008 o 20:53
Jay W. jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 13-02-2008, 21:55   #22
Wizja Jeden
Stały bywalec

Domyślnie

Z nowszych filmów polecam "Shoot em up" - świetne kino akcji, trochę przypomina Max Payne'a

Wizja Jeden jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 14-02-2008, 08:27   #23
Mateuszronni
VeB!|~MR~|House.M.D.|JS

Domyślnie

Ogladałem 2 dni temu Alvin i Wiewiórki Ogladaliscie moze?
Bardzo mi sie podobal, usmialem sie jak nie wiem przy tym filmie Moja ocena to 9+/10

Hitman też był fajny 8/10

American Pie Beta House uwielbiam takie filmy moja ocena to 10/10
Mateuszronni jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 14-02-2008, 11:32   #24
Yeti
Gość

Domyślnie

Cytat:
myśleli, że jak pokażą gołe dupy to mnie zaciekawi
Szczerze mówiąc.. też tak myślałem.
  Odpowiedź z Cytatem
stare 14-02-2008, 12:58   #25
cez
Womanizer

Wyślij wiadomośc poprzez MSN do cez Wyślij wiadomość na gg do cez
Domyślnie

przed chwila obejrzalem Jestem Legenda, i tak szczerze to troche wiecej sie spodziewalem, tzn ogolnie historia smutna a ze ostatnio nie jestem w najlepszym nastroju to na koncu lezka sie zakrecila, ale ogolnie troche za malo akcji jak dla mnie, film w kategoriach akcja/horror a raczej tam bardzo nie pasuje hehe, ogolnie film dobry ale bez rewelacji, smith to wiadomo kozak aktor ale z gowna bata nie ukreci

7/10
cez jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 15-02-2008, 22:14   #26
Sinner
ociekajacy zajebistością

Domyślnie

Cytat:
Napisał Dreyes Zobacz post
[b]
Cloverfield/ Projekt Monster 10/10!
Dawno mi się film tak nie podobał. Co z tego, że fabuła bez sensu o potworze skądś i że kamera jest niezniszczalna, ale właśnie motyw z tą kamerą podobał mi się najbardziej! Czuć, że sięw tym uczestniczy. Również bardzo dobra gra aktorów.
Cytat:
Napisał białymaciek Zobacz post
Byłem dziś w kinie na Project: Monster. Film może nie zachwyca, ale z czystym sumieniem mogę go polecić. Ta wspomniana już przez Dreyesa kamera to jeden z największych atutów filmu. Spodobał mi się również moment, kiedy to idą w tunelu i nagle te szczurki zaczynają uciekać w jedną stronę, potem pojawiły się te potworki. Powiało grozą Bardzo dobra gra aktorów, niezłe przedstawienie Nowego Jorku w czasie takiej masakry.

Produkcja udana, 9/10.
ojej motyw kamery juz jest troszke oklepany np "Blair Project" moze to inny gatunek bo horror, Monster to niby akcja... Ogolnie film nudny strasznie, Fabuła zenada...Jakis tam potwór robi bum...watek katastroficzny przeplatany jakas niespelniona miloscia... brakowalo mi tylko na koncu motywu amerykanskiej flagi powiewajacej nad zniszczonym Nowym Jorkiem...

a co do aktorów...obsada kiepska, przecietna... wiec o dobrej grze aktorów nei moze byc mowy...

no coz sa gusta i gusciki, ale jak dla mnie ten film zasluguje co najwyzej na
3/10
Sinner jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 15-02-2008, 22:44   #27
Judzio
:Maroko zawsze spoko:

Wyślij wiadomość na gg do Judzio
Domyślnie

ja przed chwilą obejrzałem Residen Evil: Extinction, przyjemnie się ogląda jak wcześniejsze dwie części, Milla Jovovich niezła sztuka w sumie ^^
stare 25-10-2008, 20:47   #28
scheva
Weteran wojny w Iraku

Ostrzeżenia: 1/0 (0)
Domyślnie

Odświeżam ponieważ mam pytanie mógł by mi ktoś polecic jakiś ostro straszny horror 31 Mamy noc horrorów w klasie więc przydało by się coś skołowac.
stare 25-10-2008, 20:54   #29
jq
Gość

Domyślnie

Oglądałem ostatnio komedię(podobno)pt. "Nie zadzieraj z fryzjerem". W skrócie film o chucko-norriso-podobnym człowieku, geriatrofilu. Jak na komedię wcale nie śmieszy, 2 albo 3 motywy może były fajne, reszta dnooo. Moja ocena 4/10
  Odpowiedź z Cytatem
stare 25-10-2008, 20:57   #30
dudson
Banned

Ostrzeżenia: 1/2 (4)
Wyślij wiadomość na gg do dudson
Domyślnie

Cytat:
Napisał Scheva Zobacz post
Odświeżam ponieważ mam pytanie mógł by mi ktoś polecic jakiś ostro straszny horror 31 Mamy noc horrorów w klasie więc przydało by się coś skołowac.
Rec, Piła V
dudson jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 25-10-2008, 21:02   #31
x_adam
Banned

Ostrzeżenia: 0/1 (10)
Domyślnie

Anaconda 3: The Offspring - filmy tego typu mocno mną wstrząsają, to chyba ze względu na to, że nie lubię węży Co kto lubi, dla mnie wrażenia były mocne
x_adam jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 25-10-2008, 21:07   #32
Sinner
ociekajacy zajebistością

Domyślnie

Cytat:
darkness
30dni nocy
shuter - ale tylko wersja japonska
Sinner jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 25-10-2008, 21:56   #33
Paolo_
Ave Silesia

Domyślnie

Co do horrorów to ja preferuje tylko takie które człowieka straszą a nie takie które doprowadzają do rzygania (patrz: Piła itp) Kumpel mi puszczał kawałki horroru z Jessicą Albą, coś że miała operacje na wzrok i potem widziała zmarłych czy coś w tym stylu. Tytułu nie pamiętam ale schizy niezłe, polecam

Edit:

Znalazłem tytuł Brzmi on: "Oko"
stare 25-10-2008, 22:57   #34
Norb
Senior

Wyślij wiadomość na gg do Norb
Domyślnie

Cytat:
Rec
Sierociniec
1408
Project Monster (chociaz nie wiem czy to horror ale fajny)
Frontieres
Blair witch project

p.s
http://pl.youtube.com/watch?v=0gEDUDmZkyc

to jest kvrwa horror
Norb jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 26-10-2008, 06:49   #35
Jay W.
KONTO OFICJALNE

Domyślnie

Wczoraj obejrzałem sobie Death proof (w końcu w GW dali ) i muszę powiedzieć, że film naprawdę niezły, jak na Quentina. Spodziewałem się tandety, a jednak film wyszedł świetnie.
stare 26-10-2008, 09:13   #36
kyfu
zóo

Wyślij wiadomość na gg do kyfu
Domyślnie

Cytat:
Napisał x_adam Zobacz post
Anaconda 3: The Offspring - filmy tego typu mocno mną wstrząsają, to chyba ze względu na to, że nie lubię węży Co kto lubi, dla mnie wrażenia były mocne
Oglądałem ostatnio anaconde, kiła straszna, nawet nie oglądałem do konca bo ten wąż był tak sztuczny, że głowa mała. poprzednie części sprzed 15 lat były o niebo lepsze i poza tym główna rola hasselhoff 'a

W haloween do kin ma wejść "nocny pociąg z mięsem" podobno masakra jak w pile.
kyfu jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 26-10-2008, 11:43   #37
Jay W.
KONTO OFICJALNE

Domyślnie

Cytat:
Napisał kyfu Zobacz post
W haloween do kin ma wejść "nocny pociąg z mięsem" podobno masakra jak w pile.
Dla mnie dziwne, że takie filmy nazywa się horrorami. Horror to dla mnie mistrzostwo gatunkowe w stylu "Lśnienia", a nie sieczka... No, ale czasy się zmieniają, ludzie głupieją i lepiej zrobić taką Piłę dla dzieciarni, żeby się podniecała flakami niż genialny, psychologiczny horror, które teraz powstają raz, dwa razy na rok tworzone głównie przez te same studia.

No, ale to moje zdanie i nie każdy musi je popierać.
stare 26-10-2008, 11:49   #38
James
---------

Domyślnie

Albo po prostu my ludzie potrzebujemy coraz to mocniejszych wrażeń, kiedyś taka "Laleczka Chucky" to był postrach telewizji, wszyscy się ekscytowali tym filmem, a teraz takie rzeczy się dzieciom na dobranoc puszcza, przed snem, aby lepiej spały.

Mi się podoba "Piła" (nie pamiętam numerku) i "Blair witch project", ostatnio żadnych nowszych nie oglądałem, może dlatego
James jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 26-10-2008, 11:52   #39
Koki'
ding ding ding

Domyślnie

Ja w 100% popieram Jay`a, teraz horrory, są najebane efektami nie wiadomo po co, dla mnie najepsze horrory to horrory psychologiczne, z klimatem, nastrojem.Łatwo to zauważyć w "koszmarze z ulicy wiązów" który przynajmniej mnie trzymał w napięciu kiedy oni sobie łazili we śnie i zastanawiasz się kiedy wyskoczy Freddie. Jak już wyskoczył to czar pryskał i akcja przestawała trzymać w napieciu tylko stawała się śmieszna. Najbardziej cenię filmy grozy z lat 70 np. "Omen", "Egzorycysta". Były one fajnie zrobione z klimatem i jakby "duszą" czego teraz brakuje horrorom, bo przecież flaki na wierzchu lepiej się sprzedają.
Podobnie jest z grami, taki Resident evil, w ogóle nie straszny, a już Silent Hill z klimatem, ma się właśnie jazde gdzie ci coś zaraz wyskoczy.
Koki' jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 26-10-2008, 11:54   #40
Jay W.
KONTO OFICJALNE

Domyślnie

Blair Witch Project to jest właśnie horror, szczególnie pierwsza część. Nie masz latających potworów i wypruwania flaków, a jednak oglądasz film w niepewności. Na tym polega horror.

Co do mocnych wrażeń. Wyjedź daleko od miasta, zaszyj się w małym domku i poczytaj Lśnienie...

Ludzie chcą mocnych wrażeń, ale zdają sobie sprawę, że przy niektórych ich psychika nie wytrzyma. A oglądając tandetne produkcje, od których chce się rzygać...to nie są mocne wrażenia, tylko wyrabianie w sobie braku wrażliwości na pokazywanie wnętrzności ludzkich.

EDIT:
Tak, całkiem szczerze. Jak trzeba mieć nasrane w głowie, by odwiedzać strony internetowe pokroju Rottena?

Ostatnio edytowane przez Jay W. ; 26-10-2008 o 11:57
Odpowiedz

Bookmarks

Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)

Narzędzia wątku
Wygląd Oceń ten temat
Oceń ten temat:

Zasady postowania