FORUM.FIFASERWIS.COM - Encyklopedia wiedzy o grach FIFA  

Wróć   FORUM.FIFASERWIS.COM - Encyklopedia wiedzy o grach FIFA > RÓŻNOŚCI > Giercowanie na Ekranie

Odpowiedz

Narzędzia wątku Oceń temat Wygląd
stare 30-07-2010, 22:21   #1
maybac
Weteran

Ostrzeżenia: 1/1 (3)
Wyślij wiadomość na gg do maybac Wyślij wiadomość poprzez Skype™ do maybac
Domyślnie Piractwo, jakie Twoje zdanie?

Forum śpi, a ja się nudzę.

Jakie macie zdanie o piractwie? Jedziecie równo, czy staracie się wspierać każdą lepszą produkcję? Jeśli nie/tak ściąganie, to co z pożyczaniem/zgrywaniem od kolegów?

Ja osobiście często coś pożyczę od znajomych, rzadko ściągnę.
Najczęściej kupuję produkcje w tanich seriach. Czasem, jak wiem, że idealnie mi przypasuje (np. Mass Effect 2) to niezależnie od ceny, kupię.
maybac jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 30-07-2010, 22:28   #2
net_
Gość

Domyślnie

Rzadko ściągam, jeszcze rzadziej pożyczam od kolegów. Jak już chcę jakąś grę, to kupuję oryginalną, bo moich 'must have' co roku jest coraz mniej, moje najnowsze gry to FM 10, PES 10 i ostatnie CoDy...
Teraz sadzę się na Mafię 2 i GTA4, oraz oczywiście w październiku nowy FM i PES. Może skuszę się na next - genową FIFĘ.
Ściągam głownie muzykę, ewentualnie filmy.
  Odpowiedź z Cytatem
stare 30-07-2010, 22:54   #3
igus
A Thousand Suns

Wyślij wiadomość na gg do igus Wyślij wiadomość poprzez Skype™ do igus
Domyślnie

tych, którzy pamiętają jaką rolę naczelnego przeciwnika piractwa kiedyś tu pełniłem, mianuję prawdziwymi weteranami forum.

tak naprawdę wtedy jednak nie krytykowałem bezpośrednio piractwa jako takiego, tylko bardziej głupotę, jaką było pytanie się o serial na tym forum - ogólną nieumiejętność poradzenia sobie ze swoją piracką kopią gry. na odpowiedzi w stylu 'stać cię, to kupuj', odpowiadałem 'nie stać cię, to nie graj' - przecież bez tego da się żyć. tak naprawdę wtedy sam ściągałem pirackie gry, tylko po prostu radziłem sobie z nimi sam, siedziałem z tym cicho i zwyczajnie chciałem, żeby inni też tak robili i nie bronili tego, tylko dobrze wiedzieli, że to złe, tak jak i ja wiedziałem.

a dzisiaj, w porównaniu do tamtych dni, ściągnąć cokolwiek jest już tak cholernie łatwo, że aż nie ma czasu pomyśleć o tym, jakie to złe. ściągam muzykę, gry - ale mało, filmów w sumie nie, bo nie oglądam ogólnie filmów za dużo - żeby obejrzeć jakiś film, to muszę się porządnie do tego zebrać i nastawić. muzykę, tą najważniejszą staram się kupować, ale... i tak nie kupuję - obiecałem sobie, że kupię nowego Ozzy'ego i temat przycichł. no, ale jak tu płyty kupować - ja bym chciał, żeby było tak, że chcę sobie posłuchać muzyki, idę do sklepu, kupuję trzy fajne albumy i mam wieczór z fajną muzą. tylko, że... takie trzy albumy to ok. 2 stówy.
igus jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 30-07-2010, 23:15   #4
Mateusz92
'Blue is the colour'

Origin: Morfeusz9292
Domyślnie

Jak zakończył igus:,,trzy albumy to ok. 2 stówy"i to jest myślę najwiękrza przyczyna piractwa.Wysokie ceny nowych płyt z grami, filmami czy muzyką.Ja osobiście tylko sciągam bo poprostu szkoda mi kasy na orginały a najbardziej motywuje mie to że gdy pomyślę że mam dać ze 150 zł na gre którą raz przejde i mi się znudzi to wole ściągnąc, zagrać i usunąć
stare 30-07-2010, 23:19   #5
Dreyes
Roth

Wyślij wiadomośc poprzez MSN do Dreyes
Domyślnie

Jeżeli wiem, że będę ciorał w grę na multi to kupuję. Jak nie to nie robię tego.
stare 30-07-2010, 23:25   #6
Chudy*
CF umar

Domyślnie

Ja posiadam kilka oryginalnych gier ( stosunek 50:50 ). Filmy i muza to głównie ściągnięte z neta. Posiadam też kolekcje filmów z czasopism. Nawet, gdy stać mnie na grę, film, czy album, wygodniej mi jest ściągnąć to sobie z neta niż przejść do sklepu. Piractwo w moim otoczeniu jest na porządku dziennym; nie będę ukrywał. Nie będę, więc pisał, że nie pochwalam piractwa, bo byłaby to z mojej strony hipokryzja.

siemano gimby, powracam inny z wakacji, i silny jak nigdy, patrzysz?
Chudy* jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 30-07-2010, 23:42   #7
Liam
El Crack Total

Ostrzeżenia: 0/1 (3)
Wyślij wiadomość na gg do Liam
Domyślnie

z Internetu ściągam głównie filmy i muzę . Co do gier, to kupuję tylko te, w które wiem, że
będę grał na multi , resztę ściągam . Moim ostatnim zakupem jest PES 2010 i płyta z 30-lecia Dżemu w Spodku.
stare 31-07-2010, 00:56   #8
dudson
Banned

Ostrzeżenia: 1/2 (4)
Wyślij wiadomość na gg do dudson
Domyślnie

Mam kategorię gier, gdzie w miarę możliwości kupuję oryginała (Wiedźmin,Gothic,FM,Mafia,GTA), a gry takie jak COD, gdzie SP trwa 5h, a w MP nie mam zamiaru grać wolę ściągnąć. Może jak będę na swoim finansach to wzroście liczba oryginalnych gier na mojej półce.
dudson jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 31-07-2010, 01:19   #9
seann

Domyślnie

Cytat:
Napisał Mateusz92 Zobacz post
gdy pomyślę że mam dać ze 150 zł na gre którą raz przejde i mi się znudzi to wole ściągnąc, zagrać i usunąć
Zawsze możesz kupić, zagrać i sprzedać.
seann jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 31-07-2010, 03:16   #10
Yeti
Gość

Domyślnie

kupuję najważniejsze płyty, obecnie posiadam ich 7.
  Odpowiedź z Cytatem
stare 31-07-2010, 11:54   #11
Habugapapuga
TEDE

Domyślnie

Ja mam bardzo dużo gier oryginalnych, ściągnąłem tylko parę lub takie których w sklepie już nie dostanę.
stare 31-07-2010, 13:43   #12
mac
( ͡° ͜ʖ ͡°)

Domyślnie

Kiedyś kupowałem tylko oryginalne gry na PC, teraz je ściągam, a kupuję gry na X360 :p Z tym, że tam cena jest jeszcze większa, więc nie mogę mieć wszystkich tytułów, które chciałbym mieć, muszę z czegoś rezygnować
stare 31-07-2010, 17:58   #13
Arthas996
Stały bywalec

Domyślnie

ja płyt pirackich mam od groma, nie będę ukrywał ale raczej tylko gry, od kolegów czasami pożyczam, kupuje tylko gry z dobrym multi tj.Warcraft III na battle.net

Ostatnio edytowane przez Arthas996 ; 31-07-2010 o 18:01
Arthas996 jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Bookmarks

Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)

Narzędzia wątku
Wygląd Oceń ten temat
Oceń ten temat:

Zasady postowania