FORUM.FIFASERWIS.COM - Encyklopedia wiedzy o grach FIFA  

Wróć   FORUM.FIFASERWIS.COM - Encyklopedia wiedzy o grach FIFA > RÓŻNOŚCI > Luzik ;) > Muzyka

Odpowiedz

Narzędzia wątku Ocena: Ocena wątku: 2 głosów, 5.00 średnia. Wygląd
stare 20-12-2008, 01:52   #1
MARIN
Banned

Ostrzeżenia: 0/1 (5)
Domyślnie Rap

masakra.. przesłuchałem płyte Eldo najnowszą i jak dla mnie nie ma porównania z najnowszą tpwc.. miazga.. kozaki utwór: Miasto gwiazd
MARIN jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 20-12-2008, 02:21   #2
zaper
Weteran

Domyślnie

TPWC2 to jakas pomyłka. Miala byc plyta w starym stylu, a wyszla plyta w stylu 'chvj wie co'. Dwa czy trzy dobre kawałki na cala plyte to jednak za malo. Miejmy nadzieje, ze nowa plyta ZIP ktora ma sie ukazac w 2009 bedzie juz w starym 'dobrym' klimacie.

"Ludzi trzeba albo potraktowac łagodnie, albo wygubić,
gdyż mszczą się za błahe krzywdy, za ciężkie zaś nie
mogą. Przeto gdy się krzywdzi człowieka, należy czynić
to w ten sposób, aby nie trzeba było obawiać się zemsty."
zaper jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 20-12-2008, 09:04   #3
NAWED_BEKA
Banned

Ostrzeżenia: 0/2 (4)
Domyślnie

Cytat:
Napisał Krecony Zobacz post
Jeśli chodzi o polską rapową płytę roku to postawiłbym na OSTRego albo Fisza.
Zlituj się.
Album OSTRego to dla mnie "porażka roku". 2 utwory są naprawdę dobre, reszta to gadanie o niczym. Byłem na 2 koncertach OSTR w tym roku. Jeśli chodzi o energiczność - ok. Ale tak to flow już nie ten sam, z jego freestylu to zrozumiałem może z 3 słowa reszta to "amatablebleblebatabtabta". W zasadzie dla mnie to on nie robi rapu tylko jakieś cukierkowate pop gówno.
Fisza nie lubię, nie słuchałem nawet jego płyty.
Cytat:
Napisał zaper Zobacz post
Pfff. Jaki Fisz ? Jaki Afro kolektyw ? Jaki Eldo ? Plyte roku bezapelacyjnie nagrał Zeus.
Tyle z mojej strony.
Bity - bardzo dobre. Ale teksty średnie, flow słaby, a głos to już w ogóle ma beznadziejny.. o ile w rapie głos się nie liczy, to jego nie mogę słuchać. I do tego dochodzi ustawiony konkurs demo roku. Płyta ogólnie niezła, ale Eldoce nie dorasta do pięt

Narazie przesłuchałem 3 utwory nowej płyty Piha. Wszyscy tak się jarali płytą Piha, że będzie "płyta dekady" etc. No narazie śmierdzi mi to tanią komercją Ale zobaczę, przesłucham do końca.

Albumy 2008:

1. Eldo - Nie pytaj o Nią
2. Molesta i Kumple
3. Tede - Ścieżka Dźwiękowa
NAWED_BEKA jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 20-12-2008, 10:12   #4
ass paper
staruch

Wyślij wiadomość na gg do ass paper
Domyślnie

Cytat:
Napisał stormik Zobacz post
W zasadzie dla mnie to on nie robi rapu tylko jakieś cukierkowate pop gówno.
Ty chyba z kuunia spadłeś. Jeśli chodzi o techniczne umiejętności nie ma lepszego w Polsce rapera wydającego na legalu. Koleś jest po szkole muzycznej i się po prostu bawi muzyką. A płyta jego dobra. Po paru podróżach autobusem ze słuchawkami w uszodołach i wsłuchaniu się na prawde ostry nawija o czymś a nie o niczym

płyta eldoki spoko, fajna ale nic więcej. Eldo od wejścia do tego gówna zwanego my music czyli od płytki 27 robi zwykły trochę mądrzejszy od reszty rap. Wczesniej jego płytki miały to coś, magie a teraz są tylko dobre.
Wiem, że eternii 2 już nigdy nie zrobi tak jak Gm nie zrobiłby nigdy drugich świateł miasta (zakładając ze gm ciągle by istniał) ale jednak słuchając eldoki i porównując tą płytkę do takich kawałków jak np. plaża to jednak pozostaje pewien niedosyt.

kolejność chyba taka w moim przypadku
1. Molesta i Kumple (za metamorfoze i brak wilka)
2. Eldo (wciąż dobrze ale już nie to samo co kiedyś)
3. Tede SD (pare kawałków na prawde kozak)

Ostatnio edytowane przez ass paper ; 20-12-2008 o 10:16
ass paper jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 20-12-2008, 10:25   #5
NAWED_BEKA
Banned

Domyślnie

Cytat:
Napisał ass paper Zobacz post
Ty chyba z kuunia spadłeś. Jeśli chodzi o techniczne umiejętności nie ma lepszego w Polsce rapera wydającego na legalu. Koleś jest po szkole muzycznej i się po prostu bawi muzyką. A płyta jego dobra. Po paru podróżach autobusem ze słuchawkami w uszodołach i wsłuchaniu się na prawde ostry nawija o czymś a nie o niczym
Mnie ta zabawa się nie podoba. To co robi to nie jest rap i tyle. Bity mi się nie podobają, są cukierkowate. Źle ująłem, że nawija o niczym. Nawija o 'czymś', ale ciągle o tym samym. Dość już mam słuchania moralizatorstwa w wykonaniu narkomana; nawijania, że tylko on się nie sprzedał; że kocha rap etc.
Przekozacki utwór z tej płyty to "Mówiłaś mi" Oprócz tego dobre utwory to: "Dla tych kilku rzeczy", "Jak nie ty to kto" i "To mamy w myśli". Resztę mogę sobie przesłuchać, nie kuje w uszy, ale to jest OSTR. To jest OSTR, a nie jakiś tam MC którego "mogę posłuchać". Od legendy hip-hopu wymaga się czegoś więcej
Cytat:
płyta eldoki spoko, fajna ale nic więcej. Eldo od wejścia do tego gówna zwanego my music czyli od płytki 27 robi zwykły trochę mądrzejszy od reszty rap. Wczesniej jego płytki miały to coś, magie a teraz są tylko dobre.
Wiem, że eternii 2 już nigdy nie zrobi tak jak Gm nie zrobiłby nigdy drugich świateł miasta (zakładając ze gm ciągle by istniał) ale jednak słuchając eldoki i porównując tą płytkę do takich kawałków jak np. plaża to jednak pozostaje pewien niedosyt.
No a ile płyt solo wydał nie będąc w My Music? Opowieść, Eternię i CKCUA. Eternia to majstersztyk i klasyk. Opowieść o tym co tu dzieje się naprawdę - płyta bdb, ale słabsza od 27 i Nie pytaj o Nią, CKCUA to najsłabsza płyta. Tak już trochę zabardzo w stronę poezji tam poszedł
stare 20-12-2008, 10:54   #6
ass paper
staruch

Wyślij wiadomość na gg do ass paper
Domyślnie

Cytat:
No a ile płyt solo wydał nie będąc w My Music? Opowieść, Eternię i CKCUA. Eternia to majstersztyk i klasyk. Opowieść o tym co tu dzieje się naprawdę - płyta bdb, ale słabsza od 27 i Nie pytaj o Nią, CKCUA to najsłabsza płyta. Tak już trochę zabardzo w stronę poezji tam poszedł
właśnie CKCUA to płytka dla mnie za przeproszeniem niedojebana. Bo na prawdę mógł być z tego drugi klasyk ale za dużo skitów, muzyczki a za mało rapu miejscami. Płyta się słabo sprzedała, nie miał kasy na kolejne itp i poszedł do my music, ja to rozumiem i w sumie nie rozchodzi się o to że mniej mi się podoba bo w my music, tylko że OD my music (równie dobrze mogłem napisać od 27 ;]). I wydaje mi się że po prostu sam eldoka się zmienił. Widać to np w kawałku 27 - "kiedys bilem sie jak rycerz z Lamanchy z wiatrakami,
a teraz wole o swoje walczyc, to mi starczy, rap ma sie dobrze w blokach"

chyba wolałem go jako tego rycerza walczącego z wiatrakami, bo był inny od całej reszty.
Co nie zmienia faktu że kupuje jego płyty i kupować nie przestanę
a 'nie pytaj o nią' może jeszcze się zajaram, różnie to u mnie bywa ;]
stare 20-12-2008, 11:02   #7
NAWED_BEKA
Banned

Domyślnie

Cytat:
Widać to np w kawałku 27 - "kiedys bilem sie jak rycerz z Lamanchy z wiatrakami,
a teraz wole o swoje walczyc, to mi starczy, rap ma sie dobrze w blokach"
"(...) Don Kichot stracił zdrowie na tej walce, dlatego pieprzyć wiatraki, jestem Sancho Pansa z dystansem i nawet jeśli nonsensem otoczony masz świadomość i rozum a to recepta by być wolnym"

Firmy nie słucham. Nie jara już mnie uliczny elo rap Wszystkie THS Kliki, JWP, HG, Ero, Suje, Firmy gówno mnie obchodzą Słuchając płyty Suji można paść ze śmiechu bo bez problemu wśród moich znajomych znajdę 5 lepszych raperów od niego.
stare 20-12-2008, 11:58   #8
Saviola.
;o

Domyślnie

Cytat:
Mnie ta zabawa się nie podoba. To co robi to nie jest rap i tyle. Bity mi się nie podobają, są cukierkowate. Źle ująłem, że nawija o niczym. Nawija o 'czymś', ale ciągle o tym samym. Dość już mam słuchania moralizatorstwa w wykonaniu narkomana; nawijania, że tylko on się nie sprzedał; że kocha rap etc.
Przekozacki utwór z tej płyty to "Mówiłaś mi" Oprócz tego dobre utwory to: "Dla tych kilku rzeczy", "Jak nie ty to kto" i "To mamy w myśli". Resztę mogę sobie przesłuchać, nie kuje w uszy, ale to jest OSTR. To jest OSTR, a nie jakiś tam MC którego "mogę posłuchać". Od legendy hip-hopu wymaga się czegoś więcej
Dla mnie Ckcua to najlepsza płyta Eldoki - może się z nią równać tylko Eternia, momentami 27 (pomijając Światła Miasta ofc), no ale gusta..
Saviola. jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 20-12-2008, 13:44   #9
wisien
Weteran

Wyślij wiadomość na gg do wisien
Domyślnie

Cytat:
Napisał Saviola. Zobacz post
Dla mnie Ckcua to najlepsza płyta Eldoki - może się z nią równać tylko Eternia, momentami 27 (pomijając Światła Miasta ofc), no ale gusta..
Dla mnie CKCUA to jdna z najlepszych rzeczy muzycznych w Polsce

Co do pytania Yetiego Rootsów serdecznie polecam, Reflection Eternal,
z nowszych rzeczy to wszystko z wytwórni babygrade ale to ostatnie to jest w moim wypadku bardzo subiektywne
stare 20-12-2008, 09:10   #10
jq
Gość

Domyślnie

Jak dla mnie Sokół i Pono mają już gdzieś co i jak robią, tylko czy zarobią. O ile po PFK i śmierci Magika Sokół/WWO trzymali "jakiś" poziom tak teraz upadli na dno. A utworem "W aucie" sami strzelili sobie w stopę. Może i jest śmieszny, może i pokazali dystans do siebie ale jak dla mnie okazali brak szacunku dla fanów, bo nagrali najzwyklejsze disco-polo(które w te wakacje wróciło do łask, więc można to nazwać zwykłą komerchą).
  Odpowiedź z Cytatem
stare 20-12-2008, 09:19   #11
NAWED_BEKA
Banned

Domyślnie

Cytat:
Napisał jacq Zobacz post
Jak dla mnie Sokół i Pono mają już gdzieś co i jak robią, tylko czy zarobią. O ile po PFK i śmierci Magika Sokół/WWO trzymali "jakiś" poziom tak teraz upadli na dno. A utworem "W aucie" sami strzelili sobie w stopę. Może i jest śmieszny, może i pokazali dystans do siebie ale jak dla mnie okazali brak szacunku dla fanów, bo nagrali najzwyklejsze disco-polo(które w te wakacje wróciło do łask, więc można to nazwać zwykłą komerchą).
TPWC sprzed roku bardzo mi się podobało. Zawiało świeżością. Utwór "W Aucie" jest zrobiony dla beki, ludzie musicie brać wszystko na serio? TPWC2 nie jest zła. Muszę jeszcze wsłuchać się w dobrze w ten album.
Cytat:
Napisał Yeti Zobacz post
__
Klasyki rapu zagranicznego poszukuję. Tylko mi nie wyskakiwać z Eminemem, bo przywalę.
Ze swojej strony mogę polecić:
Eastcoast - Jay-Z, Nas, Kool G Rap, Ja Rule, Notorious BIG. Myślę, że mogą ci przypasować jeszcze De La Soul, Gang Starr. Mnie się średnio podobają, ale mają swój klimat
Westcoast - 2Pac, Snoop Dogg, Dr Dre, Tha Dogg Pound.

W żadnym wypadku nie tykaj się The Game, 50Cent, Lil Wayne, Kanye West (jeśli o rap chodzi, producentem jest świetnym) i innych tego typu gówien.
stare 20-12-2008, 09:10   #12
Yeti
Gość

Domyślnie

Albumy 2008:
1. Afro Kolektyw - Połącz kropki
2. Eldo - Nie pytaj o nią
3. Lilu - Lilu

Ogólnie nothing special na trzeciej pozycji, druga bardzo dobra, a pierwsza to wymiatacz totalny, chociaż w sumie nie wiem, czy Afro można jeszcze zaliczać do hip hopu. I czy kiedykolwiek można go było zaliczać.
__
Klasyki rapu zagranicznego poszukuję. Tylko mi nie wyskakiwać z Eminemem, bo przywalę.
  Odpowiedź z Cytatem
stare 20-12-2008, 11:26   #13
Krecony
I'm blue to the bones.

Wyślij wiadomość na gg do Krecony
Domyślnie

Cytat:
Napisał Yeti Zobacz post
KRS One (praktycznie po DJ Kool Herz, druga osoba w Hip Hopie), A Tribe Called Quest, Wu-Tang Clan, Big Daddy Kane, Masta Ace, DJ Jazzy Jeff (od Fresh Prince), Mos Def (z Talibem Kweli 'Black Star' niszczy), Mobb Deep, Nas (Illmatic - cudo), CL Smooth & Pete Rock, kawałki DJ Premiera, Rakim, Tha Alkaholiks, Brand Nubian, Scarface. To tak kilku tylko.

Z nowszych, ambitniejszych to polecam Freddie Joachim, Aesop Rock, P. Casso, Rhymefest, REKS, Skyzoo, NYGz, Jin (Propaganda).

Ja generalnie polskiego rapu nie słucham. Wolę rytmy zza oceanu. Tam się Hip Hop narodził i tam jest najlepszy, oczywiście pomijając 99 % mainstreamu. Porażką w tym roku na pewno jest dominacja Lil Wayne'a. Jak byłem w USA, to prawie na każdym kroku było słuchać jego kawałki - myślałem, że mnie strzeli coś. Jeśli szukacie ambitnego, 'nowego' Rapu, to sięgnijcie do undergroundu.

A CO DO 50 CENT'A:
Utarł się dziwny stereotyp, że on tworzy tylko kupę dla klubowych panienek. Wiadomo, po części to prawda. Ale Power of The Dollar, Guess Who's Back ?, Get Rich or Die Tryin' to klasyki. Kilka kawałków z The Massacre też - Boltimore Love Thing to dla mnie jeden z najlepszych lirycznie kawałków ostatnich lat.
Wszystko związane z jego muzyką zaczęło się psuć po 2006 roku. Curtis było naprawdę słabe, choć 3 kawałki były zajebiste (Curtis 187, Smile (I'm Leavin'), My Gun Go Off (mi się podoba). Więc, Yeti, jeśli chcesz sobie wyrobić o nim dość obiektywną opinię to sięgnij po jego starsze płyty. Dla smaczku daje:
http://www.youtube.com/watch?v=FASiCrDri0k

Ostatnio edytowane przez Krecony ; 20-12-2008 o 11:33
Krecony jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 20-12-2008, 11:42   #14
Saviola.
;o

Domyślnie

Cytat:
Napisał Yeti Zobacz post
Albumy 2008:
1. Afro Kolektyw - Połącz kropki
2. Eldo - Nie pytaj o nią
3. Lilu - Lilu

Ogólnie nothing special na trzeciej pozycji, druga bardzo dobra, a pierwsza to wymiatacz totalny, chociaż w sumie nie wiem, czy Afro można jeszcze zaliczać do hip hopu. I czy kiedykolwiek można go było zaliczać.
__
Na początek może Blackstar (Mos Def i Talib Kweli), Talib Kweli&Hi tek - "Reflection Eternal", Nas - "Illmatic", A Tribe Called Quest"Midnight Marauders", "Beats, Rhymes and Life", Dilated Peoples "Expansion Team", Mobb Deep "The infamous" nie wiem co tam jeszcze - może pierwszy płyty Gang Starr (No more mr nice guy, czy troszkę nowsza "Moment of Truth"), polecam również epkę Lewis Parkera "Masquerades & Silhouettes" - ostatnio jaram się..hm, może jeszcze twórczość zespołu The Roots..

Ogólnie mało siedzę w Amerykańskim rapie, jeśli chcesz mogę polecić Ci coś wartościowego z Polski, niekoniecznie znanego..
Saviola. jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 20-12-2008, 11:46   #15
Krecony
I'm blue to the bones.

Wyślij wiadomość na gg do Krecony
Domyślnie

Cytat:
Napisał Saviola. Zobacz post
Na początek może Blackstar (Mos Def i Talib Kweli), Talib Kweli&Hi tek - "Reflection Eternal", Nas - "Illmatic", A Tribe Called Quest"Midnight Marauders", "Beats, Rhymes and Life", Dilated Peoples "Expansion Team", Mobb Deep "The infamous" nie wiem co tam jeszcze - może pierwszy płyty Gang Starr (No more mr nice guy, czy troszkę nowsza "Moment of Truth"), polecam również epkę Lewis Parkera "Masquerades & Silhouettes" - ostatnio jaram się..hm, może jeszcze twórczość zespołu The Roots..

Ogólnie mało siedzę w Amerykańskim rapie, jeśli chcesz mogę polecić Ci coś wartościowego z Polski, niekoniecznie znanego..
O kurva. Zapomniałem o The Roots, zwłaszcza płytka Illadelph Halflife.
Krecony jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 20-12-2008, 18:09   #16
Jay W.
KONTO OFICJALNE

Domyślnie

Cytat:
Napisał Yeti Zobacz post
No, to przede wszystkim EMYNEM! ZIĄĄĄĄ!

A tak serio to posłuchaj sobie Run-D.M.C. oraz Beastie Boys. Dla mnie muza ma być dobra jak gdzieś jadę, bo wsłuchiwać się w teksty to mogę w innych gatunkach.
stare 20-12-2008, 09:18   #17
Mruvek
Weteran

Ostrzeżenia: 0/1 (2)
Wyślij wiadomość na gg do Mruvek Origin: Mruvek
Domyślnie

W Aucie nie było strzałem w stopę a w dziesiątkę IMO
stare 20-12-2008, 10:46   #18
MARIN
Banned

Ostrzeżenia: 0/1 (5)
Domyślnie

panowie a co sądzicie o nowym albumie firmy ? szczerze nie przesłuchałem całej ale kilka kawałków i powiem że całkiem nieźle
MARIN jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 20-12-2008, 11:10   #19
Dave
Semper Fidelis

Wyślij wiadomość na gg do Dave
Domyślnie

Popek - Heavyweight dobra plyta

http://www.youtube.com/watch?v=OohUCKHQKyA

nowy teledysk sido, na bicie od scootera :-P

Ostatnio edytowane przez Dave ; 20-12-2008 o 11:14
Dave jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 20-12-2008, 11:13   #20
Koki'
ding ding ding

Domyślnie

Cytat:
Firmy nie słucham. Nie jara już mnie uliczny elo rap Wszystkie THS Kliki, JWP, HG, Ero, Suje, Firmy gówno mnie obchodzą Słuchając płyty Suji można paść ze śmiechu bo bez problemu wśród moich znajomych znajdę 5 lepszych raperów od niego.
Eee tam, JWP nie są źli . Na początku też nie bylem do nich przekonany, ale ich płytka "Numer jeden wróg publiczny" dobra jest

Popka nie za bardzo lubię, aczkolwiek jest na pewno lepszym raperem, niż zawodnikiem MMA...
Koki' jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Bookmarks

Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)

Narzędzia wątku
Wygląd Oceń ten temat
Oceń ten temat:

Zasady postowania