FORUM.FIFASERWIS.COM - Encyklopedia wiedzy o grach FIFA  

Wróć   FORUM.FIFASERWIS.COM - Encyklopedia wiedzy o grach FIFA > RÓŻNOŚCI > NA SPORTOWO

Odpowiedz

Narzędzia wątku Oceń temat Wygląd
stare 11-05-2009, 21:29   #21
Ares
Doświadczony

Wyślij wiadomość na gg do Ares
Domyślnie

Do Dave:
Bzdurą jest twierdzenie że jakikolwiek sumplement i lek działa tak samo niezależnie od czasu brania, ilości i intenswyności brania. Co do kreatyny zalecane jest po pierwszych 1-3 cyklach z mono próbowanie innych rodzajów mixów kreatynowych to po pierwsze, po drugie czy mono jest lepsze od staców to sprawa indywidualna tak samo jak ogólnie działanie kreatyny to wyjątkowo indywidualna sprawa zależna od masy czynników takich jak ilość kofeiny wypijana dziennie (niektóre źródła mówią o osłabianiu wchłaniania kreatyny) , tak samo jak od wysokości ideksu glikogemicznego w przeciętnych posiłkach danej osoby (ma wpływ na szybkość i jakość wchłaniania kreatyny)

Kolejnym atutem tego by nastepne cykle były przy użyciu takich środków jak jabłczan kreatyny jest fakt, że powoduje on znacznie mniejszą retencję wody niż mono, zatem po 2-3 cyklach jak zyskasz masę lepiej zacząć budować stosunkowo suchą masę, wydaje mi się że Dave powinieneś takie oczywiste rzeczy kojarzyć od razu o ile faktycznie masz jakieś pojęcie o tym sporcie wyższe niż wiedza z amerykańskich gazet opisujących super moc odżywek z serii Animal...

To taka mała dygresja, pozdrawiam
Ares jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 11-05-2009, 22:00   #22
x_adam
Banned

Ostrzeżenia: 0/1 (10)
Domyślnie

Jeszcze jedno mam. Czy poniższy plan treningowy będzie dobry, jeżeli moim głównym zamiarem jest wyrobienie rzeźby? Trenowałbym 3x w tygodniu.

Poniedziałek - klata (4 ćwiczenia, nie duże obciążenie, kilkanaście powtórzeń w serii), biceps (3 ćwiczenia, podobnie jak klata)

Wtorek - wolne

Środa - plecy (4 ćwiczenia, j/w), przedramię (3 ćwiczenia, j/w)

Czwartek - wolne

Piątek - barki (4 ćwiczenia, j/w), triceps (3 ćwiczenia, j/w)

Da radę ?
x_adam jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 11-05-2009, 23:17   #23
Dave
Semper Fidelis

Wyślij wiadomość na gg do Dave
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ares Zobacz post
Do Dave: (...)
nie jest koniecznością robienia najpierw cykli na mono. u nas w Polsce tak sie przyjęło, bo mono jest dobre i tanie, wiec poleca sie początkującym. ale jesli ktos ma kase to wg mnie moze bez problemu od razu sięgnąć po proste stacki, np cellpump. a to czy dana osoba wykorzysta potencjał danego suplementu to juz zalezy od wielu czynników - treningu, diety, itd.

co do kofeiny - zobacz, np. xpand energizer ma kofeinę w składzie, a zbiera dobre opinie

co do jabłczanu, nie jestem fanem tej formy kreatyny, wg mnie nadaje sie ona bardziej jako antykatabolik na cyklach redukcyjnych, niz na budowanie masy

retencja - moze wystąpic lub nie, a nawet jak wystąpi to przeciez i tak ta woda schodzi po cyklu, wiec nie ma sie czym przejmować. u mnie najwieksza retencja wystąpiła na cyklu shock therapy + storm, gdzie teorytycznie nie powinna wystąpic - wiec wg mnie to bardziej kwestia genetyki i diety a nie kreatyny

budowanie suchej masy - wg mnie bez koksu gra nie warta świeczki. szczerze mówiąc wolę podzielic sobie cykle treningowe na budowanie masy, ubijanie masy i redukcję - ale to moja subiektywna opinia

co do animali - nie jestem ślepo zapatrzony w tą serię supli. przy obecnym kursie dolara są nie opłacalne, ale jak $ znowu spadnie, to polecam Animal Pak, Animal Pump
stare 11-05-2009, 23:19   #24
Dave
Semper Fidelis

Domyślnie

Cytat:
Napisał x_adam Zobacz post
Jeszcze jedno mam. Czy poniższy plan treningowy będzie dobry, jeżeli moim głównym zamiarem jest wyrobienie rzeźby? Trenowałbym 3x w tygodniu.

Poniedziałek - klata (4 ćwiczenia, nie duże obciążenie, kilkanaście powtórzeń w serii), biceps (3 ćwiczenia, podobnie jak klata)

Wtorek - wolne

Środa - plecy (4 ćwiczenia, j/w), przedramię (3 ćwiczenia, j/w)

Czwartek - wolne

Piątek - barki (4 ćwiczenia, j/w), triceps (3 ćwiczenia, j/w)

Da radę ?
chcesz robić rzeźbę, a masz w czym rzeźbić?

co do treningu - a nogi gdzie?
stare 12-05-2009, 03:05   #25
Ares
Doświadczony

Domyślnie

do x Adam:
taka rozpiska jak opisałeś może być, jeśli chcesz się dorzeźbić...staraj się robić dość niedługie przerwy pomiędzy seriami, możesz też dodać po 1-2 treningach na koniec aeroby, no i warto by było dodać chociaż nieznaczny trening nóg (może być dodany do pleców i przedramion....jeśli nie zależy Ci za bardzo na super mocnych nogach to sugerowałbym 3 ćwiczenia... 1- 4głowe uda, 2- 2głowe uda, 3-łydki...po 4 serie na każde ćwiczenie to będzie dość lekkie ale zawsze część kwasu mlekowego rozłoży się w tych partiach mieśni co pozytywnie wpłynie na inne partie jak plecy czy klatka.

Co do tematu kreatyny to moim zdaniem osoby ćwiczące poniżej 1-1,5roku nie mają szansy by móc wykorzystać własciwosci stacków i innych matrixowych połączeń kreatyny i transporterów...obawiam się że nawet ludzie ze starzem 2-3 lata mają często zbyt małą wiedzę, zbyt mały zapał i zbyt mało systematyki by móc wykorzystać walory tych środków dlatego uważam że lepiej zaycznać od mono. Co do cen i jakości mono kiedyś cena tego rodzaju kreatyny była znacznie wyższa niż aktualnie (o jakieś 30%) ale była wtedy zasadnicza różnica...że na ogół dana kreatyna podchodziła z kraju producenta..teraz te kreatyny na ogół pochodzą z tego samego kraju...i są tylko magazynowane i ewentualnie lekko przerabiane w krajach prawdziwego producenta odżywki.

Co do odżywek typu Animal Pak...to wierzę w nie tak samo jak w HMB (czyli nie wierzę wcale) papier i etykietki na opakowaniach mają to do siebie że zniosą wszystko...osobiście wolałbym 1000 raz wykołować osobno takie środki jak niacyna,b12 i inne podstawowe składniki z takiej odzywki....samemu dobrac proporcje..i czułbym znacznie lepszy efekt.

Co do robienia suchych mieśni na SAA(sterydami)...to jest to trudne zadanie , w teorii wydaje się proste a jednak 90% biorących ma problemy z suchą masą mieśniową, to w dużej mierze efekt krótkotrwały i zalezny od predyspozycji genetycznych, nie wiem czy warto tu poruszać sprawy związane ze sterydami (choć liknki do google nad tematem troche to samoczynnie sugerują) ale osobiście uważam że conajmniej 90% ćwiczących jest poprostu zbyt głupia żeby używać tak powazne środki...wiekszość osób opiera swoją wiedze na stronkach www o tym temacie gdzie ludzie przepisują wciąż te same definicje nieudolnie spolszczone z książek w stylu WAR (skąd oczywiście zaczerpują dowolnie wybrany 1% i ustawiają jako cała definicja dotycząca danego środka) i potem efekt jest taki że taki "mędrzec" twierdzi że wie wszystko na temat SAA...nie mając świadomości że przeczytał tylko o 1% wiedzy na ten temat (z czego 0,5% od razu zapomniał)
stare 12-05-2009, 12:01   #26
Judzio
:Maroko zawsze spoko:

Wyślij wiadomość na gg do Judzio
Domyślnie

No to teraz zadanie dla mistrza

Powiedzcie mi jak przy wzroście 176cm i 62kg wagi mogę dobić do 70kg.

Trenując regularnie piłke nożną (3-4 x w tygodniu + mecz w weekend) wydaje mi się to za mission impossible, chyba że zrobię to w te jakże długie wakacje

Bo na chwilę obecną przy mojej masie jakiekolwiek ćwiczenia na sylwetkę chyba nie mają sensu ?
stare 12-05-2009, 13:22   #27
Ares
Doświadczony

Domyślnie

Do Judzio:
Co do Twojego pytania, to sens ćwiczyć jest zawsze (chociażby po to by lepiej grać w piłkę) oczywiscie musisz sie nastawić że przybranie masy to długi i mozolny proces, nie napisałeś ile masz lat to czasem ma zasadnicze znaczenie jesli chodzi o szybkość przybierania masy (stężenie produkcji naturalnalnych hormonów) ja bym Ci sugerował zacząć ćwiczyć, zacząć dbać o dietę jeść w miarę przyzwoitej jakości węglowodany (ryż,kuskus,razowy makaron) do tego radziłbym Ci jeść sporo produktów zawierających białka (piersi kurczaka, na wieczór dobrze jest jeść twaróg bo zawiera kazeinian wapnia który wchłania sie znacznie dłużej niż inne białkowe pochodne) no i jeśli uważasz że Twoja postura jest związana z genetyką (czyli wszyscy w Twojej rodzinie są bardzo chudzi) to możesz też zacząć stosować odżywkę typu gainer (takie sypkie kakao zastepujące w pewnym sensie 1 -dobrze zbilansowany posiłek) innymi słowy to odżywki zawierające w swoim składzie 15-25% białka, witaminy , i 75-85% weglowodanów. Na rynku jest masę takich odzywek i praktycznie każda firma ma taką odżywkę w swoim asortymencie, w wypadku masówek nie ma aż tak dużej różnicy na firmach, jak w wypadku innych suplementów (białka, aminokwasy itd).
stare 12-05-2009, 15:01   #28
Dave
Semper Fidelis

Domyślnie

8kg raczej nie zrobisz, ale 4-5 całkiem realnie

b.ciezko zrobic mase trenujac regularnie w piłkę (wiem z doswiadczenia), bo wg mnie kluczem do masy jest regeneracja, a trenując intensywnie piłkę i cwiczac na silce, a wtedy ciezko o dobry odpoczynek
stare 12-05-2009, 15:09   #29
Judzio
:Maroko zawsze spoko:

Wyślij wiadomość na gg do Judzio
Domyślnie

@Ares - 19 lat, z rodziny wszyscy za młodu byli chudzi, dopiero na starość bebechy im powylatywały że głowa mała ;p

@Dave - no właśnie, jak miałem kontuzję i ponad 2 miesiące przerwy, odrazu 2-3 kilo poszło mi do góry, a tak to pozostaje dobrze jeść, machać pompeczki w domu i mniej pić %
stare 12-05-2009, 18:24   #30
ZooB3K
Play Hard - Go Pro

Wyślij wiadomośc poprzez AIM do ZooB3K Wyślij wiadomość na gg do ZooB3K
Domyślnie

No to ja wam dam mission impossible, mimo iż rzekomo takich nie ma ;]
więc, zaczynając od tego, że mając lat 19, przy wzroście 184 ważę około 71kg (z tą wagą to różnie bywa, bo w ciągu 2-3 dni potrafi się zmienić bardzo, np gdy mam zalatany dzień i nie mam czasu zjeść tyle ile jem zazwyczaj [czyli te 4 porządne posiłki dziennie], to spada do 68kg, a gdy mam więcej wolnego i jem wiecej to potrafi skoczyć do 72-73 [wiem, że to nie jest zbyt zdrowe, ale coż poradze]), nie uprawiając żadnego sportu na codzień, raz na ruski rok wychodząc sobie pokopać w piłkę, albo porzucać do kosza. Ogólnie mam cholernie szybką przemianę materii i wszystko szybko się spala, nawet jeśli się ostro opierdalam. Muszę jednakże zaznaczyć, że 2-3 razy w tygodniu zrobię sobię jakąś serię pompek czy brzuszków tak dla siebie. Ostatnio miałem zamiar wziąć się za A6W (aerobiczna 6 weidera), żeby sobie zrobić kaloryfer, ale jakoś nie mogę się do tego zebrać.
To tak po krótce o tym co jest teraz. A chciałbym przybrać troszkę masy, szczególnie na rękach i klatce, bo to mi sie we mnie najbardziej nie podoba, bo brzuch i nogi są w porządku, a następnie poćwiczyć, żeby to jakoś wyglądało Odrazu mówię, że nie chce być jakimś mega koksem, po prostu chciałbym trochę poprawić swoją sylwetkę. Opracuje mi ktoś jakiś trening i odżywki jakie powinienem brać? A i zaznaczę jeszcze, że chodzenie na siłkę raczej nie wchodzi w grę, bo zbliżają się wakacje i trzeba będzie iść do roboty ;p najlepiej tak na domowe warunki (hantle, sztanga, ławeczka - do tego będzie dostęp)

Ostatnio edytowane przez ZooB3K ; 12-05-2009 o 18:59
ZooB3K jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 12-05-2009, 19:54   #31
Ares
Doświadczony

Domyślnie

Jeśli masz szybką przemianę materii to wzglednie dobrym (i względnie tanim) suplementem będzie analogicznie jak w przypadku powyżej "masówka" czyli gainer, co do budowy ciała oczywiście da sie korygować dane rzeczy ale tylko w jakimś zakresie (każdy ma jakieś partie lepsze a jakieś gorsze..ja np. zawsze miałem dużo łatwiej rozbudowac klatkę niż jakiekolwiek inne partie mieśni) co do treningu to postaram sie tu zamieścić taki domowy zestaw ćwiczeń i jakieś podstawy diety, niedługo postaram sie to zamieścić.
stare 12-05-2009, 20:01   #32
ZooB3K
Play Hard - Go Pro

Wyślij wiadomośc poprzez AIM do ZooB3K Wyślij wiadomość na gg do ZooB3K
Domyślnie

Ares, będę wdzięczny za jakąś taką rozpiskę
No u mnie zdecydowanie mocniejsze są dolne kończyny i brzuch, tak jak już pisałem. Te partie jeszcze jako tako wyglądają przy mojej masie i w porownaniu do reszty ciała, ale ręce to mam takie patyki, ze szok po prostu hehe, obwód w bicepsie ok. 30cm, przy tym, że mam dosyć długie ręce...
stare 18-05-2009, 14:28   #33
Ares
Doświadczony

Domyślnie

Sorry że troche czasu nie pisałem ale moja babcia miała wylew , o treningu i podstaw dietetycznych nie zapomniałem...i w ciągu najbliższych dni postaram się zamieścić, postaram się by nie była to sucha instrukcja jaką mozna znaleść w necie tylko coś co może się bardziej przydać.
stare 21-05-2009, 14:27   #34
Paolo_
Ave Silesia

Domyślnie

Lece teraz z treningiem poniedziałek - środa - piątek. Jem więcej i lepiej niż dotychczas no i powoli, powoli zaczyna widać efekty z czego bardzo się ciesze i co mnie motywuje do dalszego treningu

No i przy okazji mam dwa pytania.

1. Pierwsze chyba głupie Ale mówicie że ważna jest regeneracja, chodzi tylko o te mięśnie które ćwiczymy czy ogólnie? Nudzi mi się w te dni wolne od treningu (przykładowo dzisiaj) i bym sobie chętnie walnął jakiś trening na brzuch, tylko czy to jest wskazane? No i też czy to będzie miało znaczący wpływ na moją wagę, zamierzam przytyć co nieco.

2. Dieta. Absolutnie nie ide w jakieś obliczenia ile kalorii mam zjeść w danym momencie, grafiku na zasadzie "14.00 musze zjeść tyle i tyle ryżu z tyle i tyle kurczakiem" Po prostu staram się jeść dużo no i gdzieś co 2-3 godziny. No i właśnie pytanie - co jeść? Z tego co czytałem że warto to jem: płatki, twaróg, serki (Almette itp ), szynki z kurczaka, ryby, jajka. Nie chodzi mi o obiad bo jem i tak to co zrobi mama (czyli zazwyczaj zupka + ziemniaki z mięsem i surówką), tylko o te posiłki na które mam wpływ Przydałby się jakoś wzbogacić menu

No i Ares zdrowia dla babci
stare 21-05-2009, 19:02   #35
komal
Kawał weterana

Domyślnie

Cytat:
Napisał Paolo_ Zobacz post
Lece teraz z treningiem poniedziałek - środa - piątek. Jem więcej i lepiej niż dotychczas no i powoli, powoli zaczyna widać efekty z czego bardzo się ciesze i co mnie motywuje do dalszego treningu

No i przy okazji mam dwa pytania.

1. Pierwsze chyba głupie Ale mówicie że ważna jest regeneracja, chodzi tylko o te mięśnie które ćwiczymy czy ogólnie? Nudzi mi się w te dni wolne od treningu (przykładowo dzisiaj) i bym sobie chętnie walnął jakiś trening na brzuch, tylko czy to jest wskazane? No i też czy to będzie miało znaczący wpływ na moją wagę, zamierzam przytyć co nieco.

2. Dieta. Absolutnie nie ide w jakieś obliczenia ile kalorii mam zjeść w danym momencie, grafiku na zasadzie "14.00 musze zjeść tyle i tyle ryżu z tyle i tyle kurczakiem" Po prostu staram się jeść dużo no i gdzieś co 2-3 godziny. No i właśnie pytanie - co jeść? Z tego co czytałem że warto to jem: płatki, twaróg, serki (Almette itp ), szynki z kurczaka, ryby, jajka. Nie chodzi mi o obiad bo jem i tak to co zrobi mama (czyli zazwyczaj zupka + ziemniaki z mięsem i surówką), tylko o te posiłki na które mam wpływ Przydałby się jakoś wzbogacić menu

No i Ares zdrowia dla babci
http://www.menshealth.pl/dieta/index.html

gazeta moze nie do konca powazna (40% zawartosci opracowanej na podstawie 'badan amerykanskich naukowcow'), ale po przefiltrowaniu i wydzieleniu tego, co moze sie przydac.. calkiem ciekawe artykuly.
stare 23-05-2009, 21:07   #36
Ares
Doświadczony

Domyślnie

Co do mieśni brzucha to dość specyficzne mieśnie...mozna je ćwiczyć dość często nie zwarzając aż tak bardzo na okres regeneracji, bo w gruncie rzeczy nikomu nie zależy na wielkich i mocnych mieśniach brzucha...a na ładnie zarysowanych mieśniach brzucha o możliwie nie dużej objętości . Wiec jak Ci sie nudzi to możesz trenować mieśnie brzucha często , ale nie tyczy sie to innych mieśni jak klatka czy bicepsy, tu konieczna jest przerwa tych konkretnych grup mieśniowych .

Co do zywienia...to opisze kilka najwazniejszych zasad o których mało sie mówi...a które są dość ważne, ale nie chce rozpisywac tego tak konkretnie bo i tak nikt nie wdroży tego w życie w całości:

Zasada 1. Śniadania jak Król....obiady jak Książę....kolacje jak żebrak ... innymi słowy śniadania duze....obiady dość duże ...kolacje stosunkowo nieduże , a miedzy głównymi posiłkami starajcie się jeść nieduże i pożywne produkty.

Zasada 2. Unikać białego pieczywa, ziemniaków i pospolitego makaronu... duża zawartość węglowodanów w połączeniu z niskim indeksem glikemicznym napewno nie pomoże nikomu (wyjątkiem sa tu osoby bardzo chude chcące przytyć i mające problemy z przybieraniem wagi ...te osoby mogą to jeść...innym sugeruje kasze, kuskusy, pełnoziarniste pieczywa itd)

Zasada 3. Każdy posiłek przeżuwamy dokładnie i nie śpieszymy się...pomimo że wydaje sie to śmieszne ma to duży wpływ na szybkość i jakosć trawienia w naszym organizmie

Zasada 4. Lepiej być niedotrenowanym , niż przetrenowanym....tak jak pisałem o regeneracji i stagnacji...różnica jest taka że ze stagnacji cieżko sie wydostać będąc nie doświadczonym ćwiczącym.

Zasada 5. Krótkie przerwy pomiędzy ćwiczeniami i uzupełnianie wody...wielu przychodzi na siłownie i albo pochłania sie w rozmowowach...albo przegląda gazety...albo patrzy sie w lustro i często ludzie robią przez to po 5-6 min przerwy miedzy ćwiczeniami...w takim wypadku lepiej udać sie poprostu pogadac niż ćwiczyć w ten sposób ...no chyba że ktoś nie chce ładnie wyglądać tylko co najwyżej uprawiać sporty siłowe.

Zasada 6. Miej wzgledne zaufanie do tego co mówią ludzie z ograniczonym stażem treningowym i nie zajmujący się tą branżą zawodowo,osoby takie często pod wpływem 2-3 letniej kariery na siłowni mają często wrażenie że są juz w stanie uczyć innych , niestety jak to bywa w życiu...nie każdy ma dar do takiej nauki...i nie każdy solidnie przepracował wczesniejsze lata treninogwe

Zasada 7. Staraj się jeść 4-5 posiłków dziennie....dbaj o godziny przyjmowania posiłków i nie wstydz się brać do szkoły czy pracy np. butelke z rozrobioną odżywką...wiele osób pozornie twierdzi że nie ma czasu by przyjmować regularnie posiłki w odstepach 2,5-3godziny...a prawda jest taka że 20sekund w pracy na wypicie koktailu znajdzie KAŻDY (nawet Prezes NBP czy Rady Ministrów)

Zasada 8. Staraj sie czytać i poznawać swój organizm...nikt nie da Ci "złotej" reguły w gazecie czy internecie wszystko musisz dopracować metodą prób i błedów.

Zasada 9. Nie obawiaj się odżywek i suplementów dietetycznych...nie obawiaj się słów ludzi nie mających pojęcia o tym nazywających takie środki ze sklepów "chemią" bądz "koksem"....gdy trafi Ci sie taka osoba to zapytaj czy zna sie na dietetyce i jesli odpowie że tak to zapytaj się np. "czy polecałby bardziej sacharydy czy węglowodany?" ...oczywiscie to dokładnie to samo....ale napewno taki "znawca" poleci Ci coś

Zasada 10. Najważniejsza jest systematyka i regularność we wszystkim....począwszy od treningów , diety , suplementów itd...jeśli sadzisz że kupisz odzywke i po 3-4 tygodniach będziesz mieć wyraźny efekt....to lepiej nie kupuj odżywki i wkładaj kase do skarbonki i oszczędzaj na operacje plastyczną.

Poniżej podam kilka ważnych aspektów dietetycznych :

Dla osób chcących przytyć:
Jeść 5-6 posiłków średniej wielkości , nie unikać praktycznie niczego w granicach zdrowego rozsądku, można stosować odżywki typu gainer (czyli mające w składzie okolo 15-25% białka) starać się jeść dobrej jakości źródła białka.....jajka, piersi z kurczaka itd...przed snem sugeruje biały twaróg (jest idealny bo białko wchłania sie dłużej niż inne białka wiec idealny na sen z racji działań antykatabolicznych)

Dla osób chcących zgubić tłuszcz - dorzeźbić się:
Unikać jedzenia na 3-4 godziny przed snem. Unikać żółtek, unikać sosów i polewania tłuszczem jedzenia, unikać szybkiego jedzenia , dbać o pochodzenie danych produktów, jeść okolo 3-4 posiłki nieduże objętościowo ...i pamiętać że zawsze lepiej zmiejszać objętość posiłków niż ilość posiłków.

To pierwsza część tego co obiecałem...niedługo postaram sie naszykować taki zestaw ćwiczeń możliwy do wykonywania w domu przy użyciu podstawowych rzeczy...troche mi to zajmie bo nie wiem czy obejdzie sie bez rysunków (a jesli tak to opis zajmie duuuzo)

Pozdro
stare 24-05-2009, 01:30   #37
wisien
Weteran

Wyślij wiadomość na gg do wisien
Domyślnie

Jaki byłby koszt tego Gainera?
stare 01-06-2009, 22:29   #38
Ares
Doświadczony

Domyślnie

Ceny tzw. "masówek" są stosunkowo nieduże (jak na suplementy) ....nie chcę sugerować za bardzo fimy itd . więc powiem dość ogólnie, że za wiadro 3000g-5000g to cena w zakresie 70-130zł , uprzedzę następne pytanie.... sugerowałbym używać około 80g-100g. produktu dziennie...czyli około 2,5-3kg powinno starczyć na miesiąc czasu.
stare 01-06-2009, 23:01   #39
Koki'
ding ding ding

Domyślnie

Ja jak piłem gainera to miałem napisane na opakowaniu do 3 porcji dziennie po 30g w pól litrze wody/mleku (ja piję w wodzie, tak kiedyś mojemu bratu doradził sprzedawca). Pilem 2 takie dosyć solidne, że możemy założyć że było to jakieś 70 g na dzień (dobrze się rozpuszczało, nie było problemu) i powiem, że bylem zadowolony. Półtora litra tego na dzień to moim zdaniem sporo, zwlaszcza, że po porcji jesteś syty jak po przyzwoitym posilku ;]
I myślę, że dużym opakowaniom jest bliżej do 130 zł niż do 70 ;]

Ostatnio edytowane przez Koki' ; 01-06-2009 o 23:04
Koki' jest nieaktywny   Odpowiedź z Cytatem
stare 02-06-2009, 15:28   #40
Ares
Doświadczony

Domyślnie

Zgadza się choć branie gainera to indywidualna sprawa...powinno się brać w 1 porcji conajmniej 30gram ...osoby chude i dobrze przyswajające laktozę mogą pić z mlekiem...osoby którym "puchnie brzuch" od picia dziennie 1l. mleka przez okres 1-2 miesięcy zmuszone są popijać wodą (mniej smaczne), co do ceny jest ona zależna od ilości i jakości białka (które jest jednym z droższych składników gainerów) na ogół w gainerach jest między 15-30% białka, ceny są dość różne .....nie chcę za bardzo polecać konkretnych produktów....ale podam 1 przykład dla osób zainteresowanych: odżywka firmy Vitalmax o nazwie Gainer1 (skład 13% białka) czyli typowa masówka...cena za wiadro 4500g waha się w zakresie 90-100zł i starcza na 1,5miesiąca więc jest to stosunkowo niedroga i dobra alternatywa...(polecam smaki waniliowe lub czekoladowe...unikać owoców....bo musicie brać pod uwagę że bedziecie to pili cały czas przez cały miesiąc...albo 1,5 miesiąca )
Odpowiedz

Bookmarks

Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)

Narzędzia wątku
Wygląd Oceń ten temat
Oceń ten temat:

Zasady postowania