FORUM.FIFASERWIS.COM - Encyklopedia wiedzy o grach FIFA  

Wróć   FORUM.FIFASERWIS.COM - Encyklopedia wiedzy o grach FIFA > SERIA FIFA > Starsze FIFY > FIFA 10

Zamknięty Temat

Narzędzia wątku Ocena: Ocena wątku: 2 głosów, 4.00 średnia. Wygląd
stare 25-11-2009, 22:50   #1
Aleks
Zorientowany

Wyślij wiadomość na gg do Aleks
Domyślnie Jak skutecznie grać - dla nowych i początkujących.

Zakładam ten temat po to, by weterani Fify mogli dzielić się z nowicjuszami informacjami dotyczącymi skutecznego ataku, dobrej obrony, odpowiedniej pomocy i właściwej gry. Chciałbym, żeby w tym temacie znalazły się również rzeczy takiej jak "czego należy unikać" lub "jakie błędy popełnialiście jako początkujący gracze".

Topic tworzę z myślą głównie o sobie, bo sam nie mam zbyt wielkich umiejętności, ale mam nadzieję, że skorzystają z niego wszyscy nowi i początkujący gracze Fify.
Aleks jest nieaktywny  
stare 26-11-2009, 21:39   #2
Adriano_RKS
Zorientowany

Wyślij wiadomość na gg do Adriano_RKS
Domyślnie

FIFA 10 ps3. Moja rady; nie trzymaj przycisku sprintu podczas strzału, ponieważ bardzo łatwo jest przestrzelić, przed podaniem wcisnij przycisk L1, piłkarz wysunie się na pozycję, co umożliwi grę z klepki. Mam jeszcze kilka swoich oryginalnych zagrywek, ale nie mogę ich ujawnić-tajemnica
stare 26-11-2009, 22:12   #3
P@chu
Doragon Bōru

Wyślij wiadomość na gg do P@chu
Domyślnie

co do gry w ataku to polecam taktykę : gra jednym skrzydłem. Ostatnio właśnie gram z włączoną tą opcją i naprawdę rezultaty są znakomite.
Gra w obronie : nie lecieć obrońcą na przeciwnika tzw stylem na chama tylko przyjąć postawę obronną i spokojnie czekać na ruch przeciwnika. Bardzo skuteczne.
Gra w pomocy : tu jakichś większych rad nie dam bo sam nie za bardzo wiem, ale wydaje mi się, że lepiej jest ustawić w 2 środkowych pomocników , niż ŚPO i ŚPD. Wtedy jednego z nich ustawiamy trochę w przód od linii środkowej boiska, a drugiego nieco w tył. U mnie działa to lepiej niż właśnie ŚPO i ŚPD.
stare 27-11-2009, 10:28   #4
yam

Wyślij wiadomośc poprzez AIM do yam
Domyślnie

Najwazniejsze to dobrac odpowiednia formacje do swojego stylu gry.
Kazdy powinien od tego zaczynac cala kariere, testujac rozne formacje i recznie poprawiajac je pod siebie. Bardzo wazne tez ustawic nastawienie poszczegolnych graczy w ataku i obronie (chodzi mi o te strzalki, czyli powrot do obrony przez napastnika czy moze wybor aby napastnik nigdy nie wracal i gral na pograniczu spalonego).

Co do samej rozgrywki ja wyszukuje glownie bardzo szybkich napastnikow i pomocnikow. Moj atak to glownie prostopadle podania na dobieg (gora i dolem), ewentualnie gra skrzydlami i centry w pole karne (gorne i dolne).

Atak mam ustawiony, aby grali na pograczniu spalonego dzieki czemu czesto mam sytuacje sam na sam.
Obrone mam ustawiona, aby caly czas stali przy bramce dzieki czemu ograniczam akcje sam na sam.
stare 27-11-2009, 14:48   #5
Jay-D
Senior

Origin: Jay-D_pl
Domyślnie

Cytat:
Napisał crronaldo Zobacz post
Chcesz przez to powiedzieć, żeby stać w miejscu bez naciskania żadnego przycisku?
Nie. Po prostu po co biegać za graczami przeciwnika będąc w obronie po całym boisku, skoro wystarczy trochę poczekać i sami przyjdą i wtedy ostry pressing dwoma grajkami i piłka jest nasza.
Jay-D jest nieaktywny  
stare 28-11-2009, 12:39   #6
B-Max
Zorientowany

Domyślnie

Cytat:
Gra w obronie : nie lecieć obrońcą na przeciwnika tzw stylem na chama tylko przyjąć postawę obronną i spokojnie czekać na ruch przeciwnika. Bardzo skuteczne.
Popieram kolegę! nie ma co wybiegać do przodu na chama.

Co do mojej taktyki..hmm
boczni obrońcy sa bardzo ofensywni. dwaj napastnicy na pograniczu spalonego, skrzydła, szybkie, schodzące do środka.. i dwóch środkowych, jeden defensywny drugi rozgrywający.. srodek obrony skupiony tylko na obronie
B-Max jest nieaktywny  
stare 29-11-2009, 23:57   #7
Adriano_RKS
Zorientowany

Wyślij wiadomość na gg do Adriano_RKS
Domyślnie

Ja również podpisuję się pod tym, aby nie grać na chama. Sam miałem taki przypadek, że grałem skuteczniej w obronie mając do dyspozycji 1 rękę (rozmawiałem przez telefon ) niż jak miałem 2 ręce do gry Grając 1 ręką nie straciłem ani 1 bramki, a dwoma straciłem 1 albo 2, już nie pamiętam.Wiadomo,że gorzej było już ze strzelaniem, ale wynik dowiozłem korzystny.Wiem, chęć, aby jak najszybciej dopaść piłkę jest wielka, ale naprawdę cierpliwość popłaca. Wniosek? Komputer sam dobrze ustawia nam obrońców według ustalonej przez nas taktyki.

Ostatnio edytowane przez Adriano_RKS ; 30-11-2009 o 00:13
Adriano_RKS jest nieaktywny  
stare 01-12-2009, 11:26   #8
Aleks
Zorientowany

Wyślij wiadomość na gg do Aleks
Domyślnie

Czy strzelając bramkę trzymacie przycisk biegu (w stronę bramki, ale bez sprintu)? Chodzi o to, by nadać piłce odpowiedni kierunek.
Aleks jest nieaktywny  
stare 02-12-2009, 12:55   #9
B-Max
Zorientowany

Domyślnie

zależy ja obserwuje bramkarza, czasem technicznie, czasem łupne..czasem z jakims dryblingiem, albo po ziemi...czasem odejście w bok..to zależy nie mam jednej techniki
B-Max jest nieaktywny  
stare 05-12-2009, 19:45   #10
beges80
Nowicjusz

Domyślnie

witam jak ustawic zeby napastnicy szybko wybiegali do przodu na wolne pozycje
beges80 jest nieaktywny  
stare 05-12-2009, 20:13   #11
FifaMast3r
Zorientowany

Domyślnie

Popróbuj naciskać q
FifaMast3r jest nieaktywny  
stare 18-12-2009, 20:12   #12
fcb-dany
Barça - Mes que un Club

Domyślnie

najłatwiej jest stworzyć sobie okazję grając pressingiem w taktyce oraz stylem ultraofensywnym wtedy gdy chcemy strzelić - zawodnicy ruszają do przodu niczym Barca, gra na jednej połowie, gdy bronimy - ultradefensywny (mowa tu o fifie 10 na ps3)
Ogólnie najlepsza metoda na stworzenie akcji to podawac piłkę trójkątami (formacja 4-3-3) najlepiej wyjść śr obrońcą do przodu podać środkiem miedzy dwoch napastników do swojego pomocnika, a gdy nim ominiemy rywala zostanienie 2 wrogich obroncow i 3 naszych, wiec prostopadła piła i brama ogolnie trzeba sie nauczyc grac swoim rytmem, tak jak Ci wychodzi to najlepiej, nie graj skrzydłami jeśli nie umiesz wrzucać, najlepsza metoda to metoda na barce, czyli klepać podania a w najlepszej okazji dograć pozdro
fcb-dany jest nieaktywny  
stare 22-12-2009, 09:37   #13
mesjach007
Stały bywalec

Domyślnie

A ja polecam wam nie słuchać się tych wszystkich rad, bo zaczniecie grać dobrze i ciągle wygrywać.
I gdzie będzie przyjemność z gry???
-----------------------------------------------------------------------
A jak już chcecie strzelać po 10 na legendarnym to się nauczcie lobować.
Autorzy fify jakoś o tym nie pomyśleli, gdy tworzyli bramkarzy...
mesjach007 jest nieaktywny  
stare 27-12-2009, 12:28   #14
VeB
Zorientowany

Domyślnie

Moja taktyka ? Formacja 4-2-2-2 i żaden klub nam się nie oprze
VeB jest nieaktywny  
stare 28-12-2009, 08:39   #15
Luis Garcia
Zorientowany

Domyślnie

Cytat:
Napisał Perczik Zobacz post
Moja taktyka ? Formacja 4-2-2-2 i żaden klub nam się nie oprze
A co w niej takiego niezwykłego? Może byś się tak ciut więcej rozpisał?
Luis Garcia jest nieaktywny  
stare 28-12-2009, 11:58   #16
Harmony
*

Ostrzeżenia: 0/1 (2)
Domyślnie

1-3-1-3-3 jest najlepsze do młócenia bramek jak jest się wystarczająco zaawansowanym graczem.
Harmony jest nieaktywny  
stare 28-12-2009, 12:57   #17
fcb-dany
Barça - Mes que un Club

Domyślnie

najlepszy jest 4-3-3 dla obcykanych
fcb-dany jest nieaktywny  
stare 28-12-2009, 17:18   #18
skubi-3
Zorientowany

Domyślnie

Mi się bardzo dobrze gra 1-4-1-2-1-2 ofensywny pomocnik i 2 napastników u mnie strzela mnóstwo bramek. 1-4-3-3 zmieniam tylko gdy przegrywam spotkanie lub nie mogę dojść do okazji bramkowych.
skubi-3 jest nieaktywny  
stare 28-12-2009, 21:33   #19
maciek1995
Prawdziwy Jagiellończyk

Ostrzeżenia: 0/1 (3)
Domyślnie

Dla Nowicjuszy:

Najlepiej oblukajcie, jaką staracie się grać taktyką. Czy wolicie ustawić ofensywną, defensywną, czy może preferujecie styl grania rozgrywaniem. Ja osobiście polecam ten 3, gdyż kapitalnie się da rozgrywać piłkę. Gram w tej chwili Barceloną i może z 80% moich goli to gole po ładnych, składnych akcjach całego zespołu. Wymieniam piłkę na początku na swojej połowie, stopniowo przesuwając się w kierunku bramki przeciwnika. Lubię też przerzucanie piłki na drugą stronę. Do rozgrywania piłki (tak jak ja) preferuję moją taktykę :

Oczywiście BRAMKARZ
Dwaj solidni ŚRODKOWI OBROŃCY
Trochę bardziej wysunięci BOCZNI OBROŃCY
Dwaj pomocnicy w środku, z czego jeden bardziej cofnięty jako DEFENSYWNY POMOCNIK, a drugi normalnie jako ŚRODKOWY POMOCNIK
Po bokach BOCZNI SKRZYDŁOWI
I w ataku dwaj znakomici NAPASTNICY
maciek1995 jest nieaktywny  
stare 28-12-2009, 22:14   #20
Luis Garcia
Zorientowany

Domyślnie

4-4-2, spokojne rozgrywanie od obrony do pomocy, potem albo piłka na skrzydła i dośrodkowania albo najzwyczajniej jakąś kombinacją wymanewrować obronę, podać do napadziorów i strzelić gola...
Proste jak budowa cepa, i skuteczne
Luis Garcia jest nieaktywny  
Zamknięty Temat

Bookmarks

Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)

Narzędzia wątku
Wygląd Oceń ten temat
Oceń ten temat:

Zasady postowania